Keď sa novinár Eddie Brock stane hostiteľom nebezpečného mimozemského symbionta, stáva sa z neho jedna z najväčších hrozieb pre ľudstvo, no najmä pre neho samého. (Itafilm)

verbal

Přesně takhle by to vypadalo, kdyby Spájdrgej nebyl trapný náctiletý buzerant. Čili poměrně zábavný pořád homix pro trochu dospělejší mongololidi, kde však nikdo v bukanýrsky zaříznutých elasťácích nedělá „vžžžžuuum“ a necáká po chlapech jogurt. Homix, ve kterém Tomáš Tvrdýy prokazuje, že když zrovna nepředstírá nějakého toho existenciálně zádumčivého morouse s konstantně strnulým, kyselým výrazem typu „právějsemsiukousžalud“, co jednou za hodinu řekne „gogo“, je herecky úplně v prdeli a mimický boj s mimozemskou tasemnicí prohrává na celé délce tlustého střeva. Ale nevadí, i tak se to dá vcelku bezbolestně odsedět a mít to pár detailních záběrů na cákající krev z ukousaných hlav, trochu jadrného pičování, několik vtipů o mrtvých dětech a sem tam nějaké ty ryby a kozy, ještě bych i jednu přihodil. ()

J*A*S*M

Vlastně strašnej sranec, ovšem s poměrně vysokou úrovní zábavnosti. Zrovna sem sedne označení "guilty pleasure" jak prdel na hrnec. ()

Enšpígl

Nejvíc mě to chytlo na samém konci, poslední scéna skvělý, mimořádně vtipná venomluva. Jinak nezastírám kupu dobrých nápadů při akčních scénách, ale ten příběh se nad sebou vůbec nezamyslel a k záplatce se sice jeden docela fofrem, ale tvůrcům zcela evidentně bylo fuk jak, za jakých okolostí a kdyby místo hlavních postav byly třeba šišky vyšlo by to z hlediska přemýšlení úplně stejně. Tom Hardy sympaťák. ()

Malarkey

Za všechno, co je na filmu dobré, může vlastně Tom Hardy. Bez něj by tahle Marvelovka zapadla v propadlišti dějin a už by si na ní nikdy nikdo nevzpomněl. Takhle je to ale důstojné představení nové postavy marvelského univerza, které ale brutálně tratí na neuvěřitelně naivním scénáři. Když už jsem přijal fakt, že Venom je vlastně vzdálený bratranec Goa'uldů z Hvězdné brány, tak jsem měl problém přijmout onu obrovskou jednoduchost ve scénáři, kterak se životem unavený a zklamaný Tom Hardy setká s kámošem Venomem. I Riz Ahmed není úplně důstojným protivníkem pro Venoma, jako spíš snadnou vstupenkou do našeho světa, kde se mu kupodivu zalíbilo. Ono být šílený vědec je docela vděčné téma, které se jen tak nezají. Zajíst by se mohly spíš ty klasické motivy, kterých je Marvel už plný. Ještě to štěstí, že ve Venomovi je síla právě kvůli Tomovi Hardymu, což vlastně pochopil i samotný Venom. A i proto se budu mít alespoň důvod těšit na další díl. ()

MrHlad

Tom Hardy má problém. Nalepil se na něj mimozemský parazit a chce začít žrát lidi, jenže je tu ještě pár horších monster, a tak se Eddie Brock a Venom rozhodnou spojit síly a stát se těmi nejobyčejnějšími superhrdiny. Filmový Venom dokázal potenciálně zajímavou a temnější postavu předělat do unylého hrdiny, který vypadá jako relikt minulosti a dovedl by zaujmout možná někdy před dvanácti lety. Vlastně moc nevím, co bych na něm pochválil, i ty nejlepší prvky jsou v něm přinejlepším průměrné. ()

T2

║Rozpočet $100miliónov║Tržby USA $213,515,506║Tržby Celosvetovo $855,013,954▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $44,854,453║ Tržby za predaj DVD v USA $25,780,388║ Ruben Fleischer je slabunký režisér, bez nápadu, proste rutinér a podľa toho vypadá aj tento film. Aj keď prekvapujúco komerčne veľmi úspešný, čo by som ale nečakal. Dejovo nič prevratné, klasický nástrel, rovnako tak zvraty, občas to pôsobí prispato, či ako na prechádzke, keď sa to občas utrhne tak je na čo pozerať, pokiaľ nie je príliš neprehľadná kamera, kvôli tej rozpínavej plastelíne. Herecky to ujde ale ako ten vychrtnutý zloduch Ind, tam vôbec nesedí, je skôr na smiech než že by z neho bol strach. Čistý priemer. /60%/ ()

Marigold

Hardy by byl zábavný i kdyby hrál použitou roli toaletního papíru. A to dokonce i ve filmu, který je napsaný a poskládaný tak těžkopádně jako Venom. Strašně dlouho a dost nelogicky se něco chystá, pak se všechno zase strašně rychle odhaluje a řeší. Jankovitý film šlape právě díky Hardyho hovězímu šarmu. Ale šlape po dost tenkém ledě. ()

Djkoma

Není to naprostý propadák. Venom se snaží tvářit jako film z MCU, ale neumí to a tak vtipné momenty úplně nefungují a film kolísá mezi vážnými-akčními-komediálními momenty velice nahodile. Je hlavně škoda, že tempo filmu a některé zkratky působí jak ve filmech před 20 lety (kamery + vstupy na kartu + svědci, ale trvá, než zjistí, kdo ho pustil do objektu...). Z temné postavy se to postupně stává "vlastně sympaťák/hrdina", který jen mimochodem občas někomu ukousne hlavu, ale nezapomene se zeptat na povolení... Nebude moc lidí, kteří si Venoma všimli jen kvůli Hardymu, ten tu dost mluví, ale osobně mi do role loosera prostě nesedí. Zásahy do krvavosti filmu jsou jasně patrné, smutné a doufejme, že se dočkáme krvavé verze aspoň na blurayi. Tak jak se občas říká, že se DC utápí v digitálu, tak to pro konec filmu platí taky. Bohužel. ()

KarelR

Venom dopadl zhruba podle očekávání - tedy hrozně. První půlhodina je v podstatě "Tom Hardy chodí po ulici: The Movie", následnující hodina nevýrazné nic a na konci se to konečně na 20 minut seřeže v plně digitálním stylu. Nečekejte nosné postavy, zajímavý příběh nebo snad rozkreslenou psychologii Venoma - nic takového Ruben Fleischer nenabízí. V očividně prostříhaném eRku mu totiž zbyl jen zmatený Hardy, který si povídá s neviditelným kámošem a sem tam někomu (samozřejmě mimo záběr) ukousne hlavu. Zvěsti o tom, že se film zasekl v daleké minulosti, se tak opravdu naplnily. Takhle vypadala většina marvelovek v dobách, kdy byly comicsovky převážně tupými a nudnými béčky, v Sony si ale řekli, že by tenhle úplně standardní superhrdinský origin (!) měli poslat do kin teď. Ještě že nás to po dvojce Amazing Spider-Mana nemohlo zákeřně překvapit! ()

Radek99

Jenom Venom, pohádka pro starší děti...a kdo viděl dokonalý cyberpunkový Upgrade, film s podobnou tématikou, tedy biomechanické vylepšení lidského těla v případě Upgradu a bioalienského v případě Venomu, může si tohohle komiksového pubertálního trapného mladšího brášku klidně nechat ujít... ()

Rimsy

Vlastně jsem mu docela fandil. I po nepříliš nadšených reakcích jsem si říkal, že by Venom mohl být solidním výplachem, ale výsledek je prostě jaksi… divný. Nelogičnosti jsou přítomny od začátku, ale to bych u comicsovky ještě překousl. Jenže podivně přehrávající Tom Hardy divákovi dává najevo, že tenhle film vlastně sám neví, o co se snaží. Temný příběh o souboji dvou myslí v jednom těle? Bizarní buddy komedie? Epický drsný akčňák se sci-fi prvky? Tolik směrů a do žádného není nakročeno pořádně. Je to škoda, jelikož postavu Venoma bych ještě někdy klidně viděl, ale asi se nedá počítat s tím, že tohle bude úspěšný start nové filmové série. Na to se jedná o moc nesourodý žánrový slepenec, který selhává i v detailech. Ale úplně znechucen jsem nebyl, ty dvě hodinky docela utekly. I když vlastně pořádně nevím proč. ()

Fr

„A JEDEN ORGANISMUS UNIKL…“ /// Klasická Marvelovka – v podstatě nepřináší nic novýho, ale nemá (mě) čím urazit, nudit nebo prudit. Ruben Fleischer asi odvedl to, na co stačí – takže příběh je solidně vodříkanej, akce by ovšem potřebovala trochu zpřehlednit. Nejvíc mrzí přístupnost PG 13, která filmu ubírá většinu procent. Je to film Toma Hardyho a Venoma (mezi nima to jiskří!). Vostatní jsou tady tak nějak navíc … (takže nic moc padouch). Nejvíc zklamaní ale budou všichni čekající na nějakej psychologicko – lidskej přesah. Na to tady není čas… jdu vejš, páč i technicky se mi to hodně líbilo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Komiksovou sérii „Lethal Protector“ neznám. 2.) Nevím, jak to dopadá, když se spojej dva lůzři. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX

Na Venoma se zatím šíří velký hejt, protože kritici na RottenTomatoes dali průměrný rating pouze 4.3, ale na IMDB je poměrně spokojených 7,0, takže to opět vypadá, že diváci jsou vesměs spokojeni, pouze kritici brblají, ale to oni vždy když se nejedná o sofistikované Drama, muzikál či levné Indýčko. Já osobně moc nečekal, ale Ruben Fleischer režisér Zombielandu a Gangster Squad mě opět příjemně překvapil. Zamrzí, že zatrhli Rko, ale pořád to působí dost drsně a temně i bez krve. První úvodní půl hodina je lehce pomalejší, ale jakmile se Tom Hardy seznámí s Venomem (Scéna v laboratoři je atmosféricky hororová) je to jedna velká akční zběsilá a adrenalinová jízda až do konce, která nesešlápne z plynu. Tom Hardy hraje jinak než kdykoliv předtím a je překvapivě velmi vtipný a kdo toho chlapa má v oblibě, tak po tomhle si jej oblíbí ještě víc. Hlas Venoma se také povedl a jeho podoba je perfektní. Akce je super, byť se odehrává často ve tmě, pořád je dostatečně napínavá, drsná a se slušnou kamerou. Takže jediné výtky směřují pouze k průměrnému záporákovi a poměrně málo strhujícímu finále, ale bavil jsem se nadmíru dobře a o to přeci u komiksu jde. Woody Harrelson jako Carnage bude boží. Kino bylo narvané, doufám, že po finanční stránce film uspěje.75% ()

novoten

Někdy jsem rád, že se pletu. A už dlouho jsem se nepletl tak moc, jako když jsem rozhlašoval, že Tom Hardy se svým sveřepým výrazem jednoho typu nemůže v žádném případě být odpovídajícím Eddiem Brockem. Jenže on je v pozici ukecaného tvrdohlavce nejen dobrý, on je přímo výborný. V kombinaci s vděčně podaným druhým hlasem v hlavě, komickým potenciálem z toho plynoucích situací a nápaditých akčních scén je Venom překvapivě zábavnou lepenkou. Autory recenzí, které snažení stáje Sony kvalitativně posílaly někam do začátku století na úroveň tehdejších výbuchů Elektry nebo Punishera, bych povinně poslal vytáhnout zmiňovaná DVD a osvěžit paměť. ()

tron

Vôbec neviem, čo si mám o Venomovi myslieť (nudil ma, česť výnimkám, už v komiksoch). Na jednej strane totálna hovadina, na strane druhej to má viacero dosť originálnych, osviežujúcich nápadov. Postavy sú strašne nudné, ale herci podávajú tak zvláštne a čudné výkony, že je veľká sranda pozerať sa na nich. Triky sú hrozné a Venom je dosť nahov*o, vyzerá však zároveň zaujímavo (viem, protirečím si, ale fakt som z neho mal taký dojem). Akčné scény nie sú geniálne, ale je ich dosť a nie sú zlé, rýchlo vďaka nim utečie čas. Scenár ja na jednej strane neprekvapivý, na druhej ponúka hlavného hrdinu, ktorý trhá ľuďom hlavy a následne ich žerie, čo vedie k pozoruhodným eticko-biologickým úvahám (je Eddie tým pádom kanibal, alebo má Venom vlastný žalúdok?). Síce je scenár plný blbostí, tak ale zas aspoň sa stále niečo deje a nestíhate sa nudiť, čo nie je málo. V jednej scéne je to nechutný a drsný body horor, v druhej neškodné rodinné dobrodružstvo pre tínedžerov s tomu odpovedajúcimi fórmi. A to som ešte nespomenul kurióznu potitulkovú scénu. Ako vravím. Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť. Ale mám rád San Francisco. ()

B!shop

Venom je fajnova komedie, o tom zadna, ale rozhodne to nefunguje jako origin jednoho z nejvetsich Spider-manovo protivniku. Celej film vypada desne skromne, akce tu je pomalu, navic v docela malym meritku, vetsinou Venom bojuje jen s tuctovejma vojakama/poskokama a na nejaky epicky jatka si taky nechte zajit chut. Sice se to snazi tvarit jakoze drsne a temne a tvurci se skutecne z PG-13 snazi vytezit maximum, takze sem tam tu nejaka krev vycakne a dojde i na nejaky probodavani a podobne, ale proste maj desne svazany ruce a navic to misty pripomina Spawna. Co se tyce hlavniho zaporaka, ten je ocekavane tragickej a i jejich zaverecna bitka neni nic svetobornyho. Film tak tahne docela svizny tempo a hlavne skvelej Hardy, kterej zvlada vsechny polohy od chudaka, kterymu by jste hodili drobny az po drsnaka. Ale nesmi clovek resit, ze by Venom mel bejt vlastne zaporna postava, i kdyz s tim vysvetlenim, proc je nakonec za kladase, se precejen da zit, v ramci moznosti to zas tak uplne dementne nevyzni. Doved bych si tohle predstavit jako fajnovej pilot k serialu s trochu vyssim rozpoctem a po extra dementnim Homecoming je to rozhodne krok spravnym smerem, ale vic nez slabsi 4* to neda. ()

dO_od

// Udělat z Venoma losera je jedna věc, udělat losera i z Toma Hardyho je ale fakt přes čáru. Hardy se snaží, vlastně si ho i víc vážím za to, že to pro něj byl takovej srdeční projekt, s tímhle béčkovým scénářem ale minul dobu a pár hlášek na tom nic nezmění. 4/10 a proboha už do žádnýho blockbusteru neobsazujte Michelle Williams, nejde jí to... ()

Slasher

Jo jo - VENOM jenom potvrzuje, že Marvelovky s nějakou hlavou patou a bez dvaceti hlavních postav bývaj vesměs dobrá zábava. Po zprávě, že nebude žádný R-ko, jsem to sice pomyslně předem pochcal a odepsal, pořád to má ale Toma f*cking Hardyho, což je pro tady tu roli samo o sobě výhra. Michelle W. otravná držka, Ahmed podle mě do záporáka nepadne, i tak ale okay humorná CGI-animákovina. A scéna/ odhalení pak v mezititulcích... tedy slíbený herecký gala na příště... yesss. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

25.04.2023

Tak nikoli Venom, ale až komiksový Kraven se dočká exkluzivního a mezi blockbustery stále ne moc běžného eRkového ratingu. Pro studio Sony a jeho pavoučí vesmír bez pavouka je to tedy dospělácký… (viac)

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)