Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

mickyreed

Sice to trochu zavání Poltergeistem, Noční můrou v Elm street a Šestým smyslem, ale má to sakra dobrou atmosféru, což se dneska jen tak nevidí ... na mega bobana o prvé hodině ranní ideální volba. ()

noriaki

Sledovat Insidious v prázdném bytě a navíc za úplňku asi nebyl nejlepší nápad, ale i díky tomu jsem si ho vychutnal se vší parádou. Tenhle horor ze staré školy je totiž pořádně atmosférická záležitost. Vrchol filmové hrůzy je pro mě The Thing kterou jsem viděl dobrých patnáct let zpátky a nevzpamatoval jsem se z ní do dneška. Insidious sice nedosahuje geniality Carpenterova díla, ale ve schopnosti udržovat diváka ve stavu neustálého strachu hraničícím s ryzím děsem mu zdatně šlape na paty. Propriety které používá jsou příjemně starosvětské, ale proklatě účinné. Vrznutí támhle, šepot tadyhle, něčí odraz v okně, občas záběr na podivnou postavu, do toho tísnivá hudba. Moje fantazie se postarala o zbytek. Někdy v poslední čtvrtině stopáže jsem se dosáhl jakéhosi stropu vyděšenosti. Režisér s tím očividně počítal, jako na zavolanou přišlo několik téměř parodických scén díky nimž napětí trochu polevilo, aby poté znovu vystřelilo k nebesům. James Wan překročil svůj vlastní stín a ukázal světu, že SAW nebylo jenom shoda náhod, ale dílo mistra řemesla. Top 10 za rok 2010. ()

venison

Bála jsem se, že tenhle "horor" samou nudou nedokoukám.. První půlka filmu stála za prd - rodinka se nastěhuje do domu, kde jim vrže půda a praská žebřík, pak mimoděk jejich synáček upadne do podivného koma.. Trošku to smrdí tím, že je manžílek je pošuk nebo žena poblázněná hysterka a nic není takové jaké se zdá.. Pak najednou skok o 3 měsíce a totéž se děje v jiném domě, jen je tam pár podivňousů "rádobyduchů".. Na ně si pozvou dva pomatence ("Krotitelé duchů"/"Ospalá díra"/"Kletba Bratří Grimmů") a dotáhnou sebou stařenu = medium.. A začnou se dít teprve věci, které asi patří spíš do kategorie filmů "Scary Movie" než do pořádného hororu.. Vyvolávání "duchů" s plynovou maskou, jejíž chobot vede maníkovi vedle do sluchátek.. Dál se to snad ani nedá vyprávět, jakej to byl naprosto nesmyslnej blábol, každopádně to dopadne happy-endem.. Žádnej otevřenej konec, nic :-/// Patrick Wilson u mě hodně klesl, na postavu, jakou střihl v "Jako malé děti" zdaleka nemá.. Rose Byrne zase po dlouhé době příjemně překvapila vcelku vkusně podanou vyděšenou matkou a ne to zoufalství, co předváděla v "Proroctví" nebo "Ženy sobě".. Celý film doprovázela hudba, která se dá nazvat zběsilou kakofonií.. Každopádně nechápu, jak může mít tenhle paskvil na CSFD tak vysoké hodnocení = 73%.. Pod dlouhé době fakt blbej úlet :-( ()

lennyd

Pár dní po nastěhování do nového domu se přihodí nemilá událost. Malý Dalton při zkoumání půdy spadne ze žebříku, a upadne do kómatu. Od tohoto okamžiku se v domě začínají dít podivné věci. Záhadné zvuky z dětské chůvičky, otevírání dveří, spouštěný alarm či rádio. Renai s Joshem se domnívají, že v domě žije nějaké zlo, které bylo probuzeno - a rozhodnou se přestěhovat. Ale ani po přestěhování podivné události neustávají, právě naopak. Za pomoci staré přítelkyně Lorraine a jejího týmu vymítačů ďábla zjišťují, že tělo jejich syna slouží jako vstupní brána pro zlé duchy, zatímco jeho duše je uvězněna tam na druhé straně... Když jsem si film pouštěl, čekal jsem další béčko o zlých duších, a připravoval se na další hodinu a půl utrpení a zoufání, čeho jsou filmoví tvůrci ještě schopni. Jenže jsem si neuvědomil, že tento film má na svědomí Pan Wan (ano, ten James Wan, který natočil slavný SAW) - a ten je neutuchající studnice hororových nápadů. A tak se stalo, že už při první strašidelnější scéně jsem film zastavil, a šel se vydejchat. Naštěstí pak Wan trochu polevil, jinak bych asi musel akutně měnit spodní prádlo :). Každopádně se Wanovi skvěle povedl i výlet do jiné dimenze (opravdové ztělesnění všech nočních můr) a i samotný závěr který rozhodně dává prostor k pokračování... ()

elanius

(34/2013, DVDRip) / Ozaj lutujem, že som sa ukecal na Insidious, dopredu musím povedať, že filmy kde niekoho ovládne zlo (diabol, démon, je to furt to isté) nepatria medzi moje obľúbené témy, ale povedal som si, že to skúsim, hlavne kvoli Wanovi. Výledný pocit je bohužial vyslovene negatívny. Insidious je síce profesionálne natočený, ale všetko ostatné sucks. Schematický, predvídateľný, smiešny. Vŕzganie a otváranie dverí, v prípade nedostatku skutočného napätia použijme hlučnú hudbu, vyvolávanie duchov....no hrôza. Všetko je ale nič oproti onanii kameramana, ktorý zoomuje každý druhý záber jak o život. (3/10) ()

Narya89

WOW-mame tu jednu z mala ducharskych pochoutek, ktera skutecne desi kazdou chvili novym nepredvidatelnym zpusobem. Lekave sceny, ktere svym zpusobem dopredu tusite a pripravujete se na ne, ale pak vas stejne zaskoci realisticnost situace. Uz jen to zpracovani sveta duchu bylo desive, byt malym ditetem tam, tak se asi zblaznim. Kolikrat behem toho filmu jsem si rikala, ze bych se zblaznila, videt a zazivat ty veci co Rose Byrne to proste....lidska zdrava psychika neunese. A genialni konec....musim rict, ze tenhle film je neotrely, extremne hororovy a hlavne konecne jednou prekvapive dobry! ()

Mihail123

Žiadne Paranormal Activity wannabe sa nekoná. Namiesto toho James Wan servíruje nekompromisný horor, ktorý nemá posledných pár rokov dozadu obdoby. ()

0lie

Normálně bych dal jen tři hvězdy, ale tenhle horor mě po dlouhé době docela uspokojil dobře budovanou atmosférou a astralní cestování je něco o co jsem se v minulosti zajímal a mohu potvrdit, že to opravdu funguje..možná proto mi tenhle film naháněl husí kůži lépe než ostatní.. ()

Tereza666

Wam je naprostý hovado! Masakr! Horory miluju a sobecky můžu říct, že se u nich nebojím a dívám se na ně s ledovým klidem. Bože! První polovinu filmu jsem byla podělaná strachy. Zakrývala si obličej prsty, polštářem, nebo vším možným, hlavně abych to neviděla (Dokonce jsem si sundávala brýle abych viděla hůř a tolik se nelekla) avšak ani v jednom případě se mi to nepodařilo. Všechny ty zvuky, ještě teď slyším ten smích - Brrr. Naprosto fenomenální, Ten strach až příjde další noc, všechny ty zvuky. Potom se to rozjelo v něco neuvěřitelnýho - mimo všechno co jsem kdy viděla. Jen jak se objevil ten týpek s hořícím xichtem, nebo ta mařena s tou síťkou na hlavě.. bože, nebo ta vysmátá rodinka. Začla jsem se modlit ať už je konec. Přežila jsem ! . A nutno podotknout že na film jsem se dívala ve dne. Víc to raději ani nebudu komentovat. ()

ivo333

Skvelý film o astrálnom cestovaní, presne takéto mám rád. James Wan je super režisér a opäť to dokázal a na záver pekná gradácia napätia a koniec vyvolávajúci otázniky tak ako som pri ňom zvyknutý. Takže 85 percent a 1 z top10 hororov :) ()

Petr23

Mistr hororu se opět ukázal v tom nejlepším světle, u málokterého hororu jsem měl tak často husí kůži a nával strachu. Co k tomu více dodat? ()

hroubek

Jsem typ člověka, který nějak zvlášt nemusí horory.Občas se sice na nějaký kouknu ale spíše abych si doplnil mezery než abych zažíval pocit strachu.Když, jsem nedávno četl recenzi na tento snímek tak se ve mně probudila jistá zvědavost, která mě přesvědčila na film kouknout.Recenze slibovala, že to není obyčekná lekačka a měla pravdu.Stačí už jen úvodní titulky a jsme doma.Wan dobře pochopil pravidlo, že se nejvíce bojíme toho co nevidíme a proto nám předkládá spoustu lekače.Samozřejmě se nevyhne různým scénám, které jakoby vypadly z jiných filmů.Ve srovnání třeba s Paranomal aktivity je to geniální dílo.Velmi slušný horor, který má fakt hustou atmosféru. ()

Blue.Poison

Kdyby v obsahu nebylo vyžvaněno všechno, co se má divák dozvídat postupně během filmu, asi bych z toho měla větší požitek. Takhle už jsem jenom čekala, kdy dojde na tu trapnou část s astrálním cestováním. Inu, začátek dobrý, pár povedených lekaček v temných zákoutích, ale od okamžiku "Follow my voice!" už to šlo do kopru. V porovnání se současnou hororovou tvorbou měl film velmi slušně našlápnuto, ovšem já tenhle "hlas" už rozhodně sledovat nebudu... ()

Wade

Insidious  je určitě jedním z top hororu, ale rozhodně není nejlepší. Příběh byl opravdu parádní a hlavně není moc ohraný duchy ve filmech sice máme, ale když k tomu přidáme cestováni v dimenzích je z toho super kombinace. Atmosféra houstne a řídne a k tomu opravdu hodně dopomáhá hudba, která je opravdu špičková a jen za hudbu má ode mě film 1*.Další 4*jsou za napětí a celkový dojem z filmu. Jeden z top hororu poslední doby. Film 80% +hudba = 95% ()

H.Gordon

Tomuto filmu jsem se vyhýbala jenom kvůli tomu obrázku, je to zvláštní, ale i takové věci mě odrazují. Pak mi to dokoručila jedna mě velmi blízká osoba, které se to moc líbilo, tak jsem neodolala a stáhla si ho. Musím říct, že za poslední roky jsem neviděla lepší horor. Opravdu na mě působil tak, jak má. Je to psycho, hororové, místy i lekavé po celou dobu, hned od začátku do samého konce. Neměla jsem ani chvilku na rozdýchání, možná to vypadá, že přeháním, ale ne. Na to, že je tento horor moderní, tak jsem zírala, že to obcas dýchá sedmdesátkama. Občas jsem cítla atmosféru ze známého a pefekrního hororu hřbitov zviřátek a poltergeista. Ani na vteřinu jsem se nenudila. Jsem nadšená. Konečně se zase povedlo něco dobrého. Po zhlédnuté sinister jsem byla hrozně zklamaná a bála jsem se, že už se nenatočí nic kvalitního. Omyl. Tohle je Horor s velkým H! Ale po druhém zhlédnutí jsem musel snížit hodnocení na 4*, protože už mě to ničím nepřekvapilo. Je skvelý, ale u peti hvězdičkových hororů se bojím i na podruhé. ()

pravdovravny

Klady: originálny námet, vydarené vtípky, fajn lakačky a prekvapivý koniec, Zápory: 15-20 minútové hluché miesto, prakticky hneď po vtipe ide scéna, ktorá mala byť strašidelná, Maska na plyn. ()

Unnamed

Wanovi se to musí nechat, v kamerových hrátkách, lekačkách a budování napjatých scén (kdy 20 vteřin svíráte čelisty, protože "víte", že teď už to hnusné prostě "musí" přijít) je mistr nad mistry - Insidious i The Conjuring jsou toho důkazem. Příběh byl samosebou špatný, hlavně díky chování postav, které bylo absolutně nelogické snad v každém záběru (nedělám si srandu, nelogičtější chování jsem snad nikdy nezažil). Za kvalitně odvedenou řemeslnou práci však musím alespoň ty 3* dát. ()

Mishqo

Väčšinu času je to len slabé béčko s príliš veľa omáčkami, ale jednu vec tomu neupriem a tou bola vynikajúco desivá atmosféra - hudba a zvuk najvýraznejšími elementami. Neraz som sa takmer dosral. 60% ()

VanTom

Velmi efektivní strašení, takhle to pomocí elementárních postupů umí jako James Wan málokdo. Po klasické první polovině však filmaři (IMHO vědomě) vstupují "za čáru" - astrální cestovatelé, zásvětí, démoni. Stále neztrácejí atmosféru, ale nedivil bych se, kdyby v mnohých očích už atakovali hranici sebeparodie (či přímo úplné blbosti). ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)