Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Búrka (2019) (S09E16)

Zima v twd je novinka a mrazivá atmosféra tomu prospěla. Záběry na vynořující se zombíky ze sněhu byly efektní. Epizoda, kde se skupina z království balí a putuje zamrzlou krajinou na Hilltop připomíná spíš roadtrip divočinou, ale je to fajn zpestření. Na závěrečnou epizodu je to trochu málo a chybí nějaká zápletka pro další řadu. ()

Season 10 (2019) (S10)

I když mě průměr vychází na 4* tak 4* nedám. Být měla tato série světlé momenty a scenáristicky a filmařsky byla lepší než doposud nejhorší 8 série, tak obsahem byla jednoznačně nejslabší. Nemastná, neslaná, kdy se krom pár věcí nestalo nic zásadního. Bohužel tady vyhrává forma nad obsahem. // 3,5* ()

Prekračovanie hraníc (2019) (S10E01)

Úvodní tréninková sekvence byla skvělá. Tentokrát se povedl i scénář. Létající satelit taky potěšil a skupina si zahrála na požárníky. Žádná pořádná akce, ani dramatická linka a i tak to stačí. Úvod 10 serie se povedl. // 4,5* ()

My sme koniec sveta (2019) (S10E02)

Tahle epizoda se zaměřuje čistě na Alfu. Dozvíme se jak vznikly masky a kde ji Beta vzal. Dil končí přesně ve stejný moment jako minulý díl. ()

Duchovia (2019) (S10E03)

Zvláštní díl. Horda se sune po vlnách. Carol je na práškách a má halužky a konec pak nasvědčuje tomu, že bude další problem. ()

Umlčte Šepkárov (2019) (S10E04)

Bohužel více dát nemůžu. Je to dobrá epizoda, ale nic se neděje. Ten strom byl záchvěv lepšího dění. Jinak to bylo hodně komunikativní, kdy se řešily nepodstatné věci. Takové to umělé natahování. Ale stale je to kvalitní sledování. ()

Ako to vždy býva (2019) (S10E05)

Světlé chvilky Negana. I tahle postava je schopná projevit emoce. Potom si vzal svoji bundu a pálku a já měl pocit, že je zase stejný debil jako před 7 lety. Ale " vy pytle sraček, co musí člověk udělat, aby ho tady sežrali" ta hláška mě pobavila. Každopádně Negan narazil na shnilé kůže, Daryl ukazuje znovu, že je borec a královi se krátí čas. Mezitím alfa vymyslí plán. Takže i když se opakuje sedmá série, jen zachránce vystřídali pošuci v maskách, kvalita je alespoň na podobné úrovni. ()

Putá (2019) (S10E06)

Druhý nejlepší díl teto řady zatím. Hned po prvním dílu. Sice se vlastně nic neděje, ale tentokrát se povedl scénář. Eugene ve vysílače, plán Daryla i Carol a dokonce i Negan nemlel takový srance jako v S7. Rozhovor v lese mezi Darylem a Carol byl asi nejlepší dialog za poslední 3 série. Konečně jsem pocit, že se baví dva kamarádi v průběhu apokalypsy. Žádný intrikaření, žádný Carolino stěžování apod. Co bude dál jsou spekulace. Pokud ale můžu hádat, tak ta ve vysílačce bude další posila, protože plno lidí v této sérii určitě zemře a Alfa Negana pořádně srovná. Negan už to má spočítaný, bylo by hodně trapný, kdyby se stal dalším arogantním šéfem kůži. Blbý je, že si ho tvůrci drží jak klíště pinďoura, takže víme, že to je neohrožená postava a ono to působí dost blbě, když na Alfu se jen blbě podíváte a už vás čubka páře a Negan si tam vyskakuje jak kdyby sežral Šalamounovo hovno a absolutně nic se mu nestane, takže doufám, že proto tuto postavu nastane jedna velká změna, čímž odčiní své činy. Protože jinak mě bude tak neuvěřitelně štvát, že to pak odnese celá série. ()

Otvor oči (2019) (S10E07)

Ničím nevýrazná epizoda a 10 série se stává jen další sérii. Jubilejní série a krom prvního dilu zatím ničím výjimečná. Ani konec mě nepřekvapil. Další ubohá smrt. Lepší průměr / 3,5* ()

Svet predtým (2019) (S10E08)

Otec svatý alias Gabe je pěkný vrah. Ale v tuhle chvíli je*at na slitování. Co je správné už neplatí. Když chce někdo zabit Vás, musíte Vy první. To je filosofie od počátku válek. Alfa je vychcaná mrcha, a zrzatá ségra je opravdu svině. Já doufám, že dojde co nejdřív k boji. Negan i Alfa zahynou a konečně se objeví a na povrch vystoupí skutečný nepřítel a to je živý mrtvý. ()

V úzkych (2020) (S10E09)

Twd v jeskyni. Stísněná klaustrofobická plíživá průrva byla hnus. Ta klaustrofobie přeskočila i na mě. Scéna s dynamitem taky zajímavá. Carol to pěkně posrala. Tohle bylo laciné a bezmyšlenkovité jednání. Nevím proč autoři musejí zabíjet ty lepší postavy. Neslyšící ségra byla skvělá, čekal jsem, že i konečně Daryl někoho bude mít. Poslední dobou umírají postavy zbytečně. Díl to byl dobrý, ale příběh stále pokulhává na místě. No a lesní nahatej románek mezi Alfou a Neganem, taky nic příjemného. ()

Stalker (2020) (S10E10)

První pětihvězda v této sérii a první pětihvězda za dlouhou dobu. I když to úplně na 5* není je to spíše na lepší 4* tak přecejen ji dám. Konečně se objeví trochu akce o tu se postará Beta v Alexandrii, který jede solo stealth akci i Daryl, který atakuje Alfu. Fajt je to dobrý a krvavý. Co mě vadilo bylo, že se Daryl vydal na sebevražednou misi sám a podstoupil zranění, které jsou bez lékařského zákroku za nějaký cas, neslučitelná se životem. To, že leží cely den v lese se stříkající tepnou je fakt nesmysl. A ten návrat z jeskyně taky nebyl vyobrazen. Jinak to je lepší a já doufám, že příště plný počet bude oprávněný a ne jen jako takový záchvěv na lepší časy. ()

Zornička (2020) (S10E11)

Plný počet. Díl, který připravuje na bitvu, takový klid před bouří a pak to začne. Boj o Hilltop, boj o život. Tenhle díl mě připomněl Game of Thrones a je masakr jak se z moderních přestřelek od začátku apo. až po zachránce z toho momentálně stala středověká akce s ohněm, šípy, meči a palcáty. Hold náboje došly. Nutno přiznat, že boj na blízko je vždy větší masakr. Konec pak naznačuje, že bitva bude horor a těžká zkouška. ()

Kráčaj s nami (2020) (S10E12)

Dávám 5* za konec. Sice to není suverénní hodnocení, ale byl to nejlepší díl série. Začátek mě hned naštval. Minulej díl končil tím, že chytly hradby, tenhle pokračoval od půlky bitvy. To by takový problém nebyl, ale další problém je v tom, že ta bitva byla hodně roztřepaná, nepřehledná a rychlá, pak další střih a je po všem. V celku bitva trvala celkem asi 4 minuty. Jednotlivé scénky v lese byly parádní a konec byl špičkový. Ale, že bych koukal s otevřenou pusou fakt ne, čekal jsem to a bylo jasný, že chcípne buď Negan, nebo Alfa. Na druhou stranu mě překvapilo, že záporák umře lusknutím prstem a nedrží jo v seriálu vervomocí jako Negana. Závěrečný cliffhanger pak pobavil. ()

Michonina cesta (2020) (S10E13)

Hustá epizoda. Konečně jsme zase viděli dávno padlí, opět jsem měl možnost spatřit Ricka, navíc se našly jeho věci a tím pádem vznikla zmínka, že žije. Cliffhanger byl parádní. Skvělá muzika a ty záběry na ten obří konvoj. Jako byl bych nadšený pokud by další díly byly o tom jak Michonne pátrá po Rickovi. Pokud to je ale konec, tak si neskutečně tenhle seriál podkopává nohy, protože tam fakt nikdo nezůstane. No a pokud odešla sama, tak mohla dotočit alespoň sérii. ()

Dívaj sa na kvety (2020) (S10E14)

Epizoda ničím výjimečná, spíše lehce nadprůměrná. Ezekieluv výtlem mě pobavil, ale příběh se nikam nehnul. Slabší 4* ()

Veža (2020) (S10E15)

Ještě horší než posledně. Beta se nakrknul, to jeho šeptání působí, jak kdyby si povídal s nějakými vnitřními hlasy. Celkově mě šeptačí přestávají bavit. Michonne je definitivně pryč, hledá Ricka, objevuje nový svět, to by byla nejlepší cesta, ale tady to je jen zástěrka pro odchod nejlepších postav. Nejdřív Rick pak Maggie a teď i Michonne. V Alexandrii to taky smrdí, je opuštěná, skupina se nějak záhadně spojila kdesi a je v tom trochu zmatek. No zatím se nic zásadního v této sérii nestalo. ()

Istá záhuba (2020) (S10E16)

Tenhle seriál se neskutečně změnil. Polemizovat jestli to je dobrý nebo ne nemá cenu. Prostě 7 sérii pro mě skončil. Pak začala nová etapa. Drsná, hutná postapo atmosféra se vytratila. Vystřídala jí akce a příběh. Už to není o přežití, ale o budování nové civilizace. Je to pochopitelné. Už to není takové, ale stále je to výborný seriál. Tenhle díl bych ohodnotili opět pouhým průměrem, ale odlákání a pohled na padající hniloby do propasti s vyvoláním trocha emocí jako za stara tento díl zachránil. Konec pak solidní i když já měl pocit, že sleduji starwars. ()

Domov, sladký domov (2021) (S10E17)

Mě tahle epizoda bavila více než předchozí. Konečně se dostavila příjemná atmosféra zombie světa, les, napětí a zombie hráli zase nějakou tu roli. Maggie je taky osvěžení a vypadá to na další nepřátelskou frakci. Vymírající svět, ale padouchů je nespočet. Doufám, že to bude něco lepšího než banda šmátrajících kožených nesmyslů. ()

Nájdi ma (2021) (S10E18)

Epizoda ve které se příběh neposunul. Místo toho jsme se dozvěděli jakousi výplň toho, co dělal Daryl v době, kdy hledal Ricka. Já mám Daryla rád, takže mě díl bavil. Zombíci, les, správná postapo, žádné lidské problémy ani faktory, ale jen zombie a survival prvky, což je fajne. Od další epizody byl rád očekával zase nějaký posun. Momentálně mě zajímá co je s Connie, co se děje na schůzce se starwars apod. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021