Nič nie je ako predtým. Danteho zrada vyvoláva v Alexandrii zmätok. Nikto by však nečakal, aké to bude mať následky. Zdá sa, že Gamma sa k Šepkárom otočí chrbtom a odovzdá výbušnú informáciu Aaronovi. Keď sa však obaja spoja a vydajú s niekoľkými ďalšími po stope, všetko dopadne inak, ako očakávali. Michonne stretne v Oceanside cudzinca, ktorý jej nečakane ponúkne riešenie toho najväčšieho problému. (TV JOJ)

Najt

Otec svatý alias Gabe je pěkný vrah. Ale v tuhle chvíli je*at na slitování. Co je správné už neplatí. Když chce někdo zabit Vás, musíte Vy první. To je filosofie od počátku válek. Alfa je vychcaná mrcha, a zrzatá ségra je opravdu svině. Já doufám, že dojde co nejdřív k boji. Negan i Alfa zahynou a konečně se objeví a na povrch vystoupí skutečný nepřítel a to je živý mrtvý. ()

Davidkkk

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem byl u Živých mrtvých takovýmhle způsobem zklamán. Vždycky - i bez ohledu na to, jak mě daná série zrovna bavila, či nebavila - jsem se nemohl dočkat polovičního finále a úplného konce. Desátá série mě, přiznám se, moc nebaví a mid-season finále bylo dost možná tím nejhorším, co vyprodukovala. Prvních pár minut je famózních a perfektně připravuje půdu pro další vyprávění. Jenže pak je to dalších standardních 45 minut nuda. Momenty, kdy by měl už rádoby někdo zemřít úplně basic smrtí a nejednou se zčistajasna objeví někdo, kdo mu zachrání kejhák, mě šíleným způsobem iritují. Tak nějak si uvnitř sebe stále přeju, aby konečně někdo odkrágloval debílka Eugena, protože moje nenávist k němu dosahuje každým dílem neskutečných rozměrů. Dante vypadal, že by mohl zajímavě zamíchat kartami, jenže to už se mu pravděpodobně nepovede, jelikož z něj chrabrý otec Gabriel vypíchá duši. Aaron mě nikdy moc nezajímal, tudíž jakákoliv jeho interakce s Gamou mi přijde spíše taková výplňová, přestože vím, že ve finále sehraje hodně podstatnou roli. A teď linka, která by si zasloužila pořádnej výprask - Virgil. Nejmíň zajímavá story line za hodně dlouhou dobu. Ten člověk mě nezajímá, štve mě a vím, že existuje jen proto, aby měla Danai Gurira důvod odejít ze seriálu. Jo a samotný cliffhanger závěr docela ušel, nejsilnější částí je vzájemné hledění Carol a Alfy. Samozřejmě je jasné, že se z problému celá skupina dostane bez nějaké větší ztráty, a dokonce bych se vsadil, že vinu budou házet na samotnou Carol a vyčítat jí, že díky její paranoie se dostali do průšvihu. Prostě už to prosím tolik nenatahujte, odřízněte Alfě hlavu, a jedeme dál. Nejhorší mid-season finále historie The Walking Dead. ()

adamix

POZOR SPOJLER!!! Verný fanúšik by naivne čakal, že aj skrz strašné a nezaujímavé predchádzajúce diely bude aspoň koniec prvej etapy gulervúcejší, nestalo sa. Jeden z obrovských kladov tohto seriálu bola dokonalá psychológia postáv, ich vyrovnávanie sa so stratami najbližších a častokrát aj neriešiteľných situácii. Tentoraz to už nemá obdoby, pretože ľutovačky a nezaujímavé historky z čias ,,predtým" zapĺňajú väčšinu stopáže a začína to liezť na mozog. Finálna jaskynná pasca trochu zdvihne obočie dohora, avšak štvrť roka teraz budem čakať na to, že nájdu v jaskyni nejaký skrytý otvor, ktorým vykĺznu von, možno pri tom niekto nezaujímavý nečakane umrie a vinníkom bude Carol, ktorá sa bude zvyšok série ľutovať. Ach, kedy už príde Rick?! Za Ricka sa aspoň niečo dialo. Za tých 8 dielov sa tu našlo len minimum svetlých momentov, a to celý druhý diel, Neganova infiltrácia do Alphynho gangu a Syddiqova smrť. Všetko ostatné len vata. ()

CinemaRanger

Dávám tři hvězdy za to věčný natahování a ten obří cliffhanger na konci, ale ten se dal čekat. S tímto dílem máme také za sebou první polovinu 10. série a vede si zatím skvěle, samozřejmě to není tak parádní jako bejvávalo, ale někdy stačí, když uvidím pár dílů těch rádoby českých seriálů nebo Arrowverse, či dalšího hororového seriálu. Ano myslím AHS, který si to u mě hodně pokazil svou 9. řadou. Další, co chci říct je, že je tu hodně nudné vaty. Takže kdyby se vynechala, jako např: u The Mandalorian, tak by byla tato sezóna již za námi. ()