Všetci sa pripravujú na najhoršie. Beta sa blíži so svojou armádou zombíkov ku komunite ľudí a obkľúči Daryla, Gabriela, Lydiu, Carol a Kelly, ktorí sa s ďalšími spojencami skrývajú v starej nemocnici. Niektorí chcú využiť zvuky z reproduktorov, aby rozdelili a odlákali hordu nemŕtvych. Preto sa rozdelia - časť ľudí bude chrániť svoj úkryt a Darylova skupina prenikne cez hordu zombie, aby pomohla ostatným spojencom s reproduktormi. V horde sú však ukrytí aj stúpenci Bety, ktorí chcú Darylovu skupinu vyvraždiť. Niektorým Šepkárom sa už podarilo úkryt ľudí v nemocnici infiltrovať. Medzitým sa Eugenova skupina snaží dostať z mesta späť k svojej komunite, aby ju vo vojne so Šepkármi podporila. Eugene však havaruje a stráca vieru, že sa im podarí doraziť včas. (TV JOJ)

Ukážka z filmu 1

AllShallFall

Musím říct, že závěr této série byl vskutku unikátní. Konec Šeptačů a Bety. Z Negana se nakonec vyklubal dobrák. Tím bych dodal, že jsem mu v minulých dílech, respektive k jeho 8. sérii, dost křivdil. Dost jsem si ho v posledních dílech oblíbil. A otevřený konec. Ale popravdě, něco podobného jsem čekal. A vsadím boty, že nás to zavede k Rickovi. Necháme se překvapit. ()

MoreAdam

Za mě velice průměrný díl, šance, že by se plán Daryla vydařil by byla malá kdyby Živí Mrtví dávali smysl, že:D? Emotivní scény s Lydii mě nikdy vůbec nebavily, prostě holka která si na vše stěžuje a je furt ublížená, i když má takový zasraný štěstí, že se připojila k Kingtopu. Jediná "dokonalá" postava teď, je Negan... Daddy Daryl samozřejmě ns druhým místě... URPAVENO: Zapomněl sem dodat, že osvícení v tomto díle bylo taky o hovně:D ()

SmajdalfCZ1

Tady se asi nebudu rozepisovat. Od tohohle finále jsem čekal daleko více. Vždy ty finále jsou nějak napínavé a prostě umře někdo, do koho bychom to neřekli. Ale tohle bylo slabší. Navíc jelikož se na tenhle díl čekalo sakra dlouho, tak jsem si musel před puštěním sjet sestřih co se v 10té sérii událo, protože člověk spoustu detailů zapomene. Jako konec nezklame jen toho, kdo je zvyklej na klasické americké konce, kde vše končí dobře. ()

TheEvilTwin

Solidní závěr (předposlední?) 10. řady, na který se čekalo opravdu dlouho. Možná až zbytečně tak dlouho, až seriál bohužel trochu ztrácí svou konzistenci, člověk hodně věcí a detailů za tu dobu zapomene a bez pauzy by to působilo určitě líp. I přesto se finále ale docela povedlo, potěší vidět zase postavy, zombíky, kupu akce a tak podobně, vždyť to známe. Možná mi přišlo zbytečně hodně scén tlačeno na sílu k epičnosti, smrt bety odfláknutá a místy hodně zkratkovité řešení, což vidím jako velký mínus. Čekání na poslední 11. řadu do 2021/2022 bude teda zase utrpení a jestli se do příběhu nezapojí konečně i Rick, tak už nevím... ()

Stanley619

Sestupná tendence posledních pár desítek dílů právě dorazila na své dno odpadní jímky.. Je až k neuvěření, co všechno prošlo partě lobotomů za psacím strojem a co všechno parta lobotomů o patro víš schválila a poslala na plac. Tohle si dovolíte vypustit po půlroční pauze, kdy ostatní seriály úplně normálně vycházely jak na běžícím páse? Opravdu? Hanba vám.. zasloužili byste zlynčovat a pověsit za genitálie do průvanu.. jestli vám tam teda vůbec něco zbylo.. hlavně po tom, co seriál ztratil koule a dopadl jak Ken od Barbie. Nebál bych se to přirovnat k poslední sérii GoT. Hrozně dlouho jsme se snažil potlačit svojí zaujatost, ale už to opravdu nešlo a pomyslný kbelík prvoplánové odfláknutosti a směšného patosu přetekl jako při odstřelu vodní hráze. Budu citovat Sheldona Coopera: "Tvůrci postupně snižovali kvalitu, až jsme byli rádi, že seriál skončil" Směšných 45%. ()

• Plánované finále 10. sezóny se mělo vysílat 12. dubna 2020, ale postprodukce byla odložena kvůli pandemii covidu-19. Místo toho byla epizoda odvysílána 4. října 2020 a do 10. série bylo přidáno dalších šest epizod, které byly vysílány od 28. února do 4. dubna 2021. (willy1)
  • Při odlákání chodců hraje píseň „Burning Down The House“ od Talking Heads. (Duoscop)