Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Spojenci (2017) (S07E10)

Mrzi mě pár věcí. Daryl neřekl nic Carol, Morgan je furt morální přehnanec a nedozvěděli jsme se, jestli je šrotiště nezávislé. Jinak to jede ve směru ve který já doufám. Daryl se vrací zpět na HT. ()

Zásadná otázka (2017) (S07E11)

:D Eugene to je týpek. Nevím jestli se mám smát nebo brečet. To že je negan je samozřejmé, pochopil, že tak to bude mít snazší. Každopádně jeho fyzikaření mě pobavilo. Každopádně Dwight ukázal opět jaký je sráč a negan jak se da krásně oblbnout. ()

Povedz áno (2017) (S07E12)

Rick s Michonne jsou na výletě. Plán u pouti byl skvělý. Díl který mě bavil. ()

Tu ma pochovajte (2017) (S07E13)

A je to tu, Carol se dozvěděla recht, Ezekiel se rozhodl bojovat a Morgan zase zmagořil. Co se děje na druhé straně barikády ani u Ricka, či Maggie se v této epizodě nedozvíme, ale vše se vyvíjí slibně. Bude boj. ()

Druhá strana (2017) (S07E14)

Vynikající epizoda, kdy se konečně něco začne dít. Po logické stránce je to zbytečné ale velmi odvážné. ()

Čo je potrebné (2017) (S07E15)

Mission amazonky. Škoda že se nepřidaly. Jinak konec opět překvapil. ()

Prvý deň zvyšku života (2017) (S07E16)

Sasha je borka, neskutečné rozhodnutí. Válka začala, na poslední chvíli dorazili posily. Závěrečný boj byl hodně hektický a nemastné neslané střílení. Ale za vyhecovanou atmosféru plný počet. Největší hovado to přežilo. Bohužel. ()

Season 8 (2017) (S08)

Sice dávám 8 sérii 4* i když by si spíš zasloužila tři, ale světlé momenty tam byly. Rozhodně to byl krok dozadu a 8 série je nejhorší od začátku seriálu. Tah se zachránci byla chyba a celkově válka a postava Negan seriálu uškodila. Doufejme že to jen jen takový černý kůň jinak fantastického seriálu. ()

Milosrdenstvo (2017) (S08E01)

Začalo to na co jsem čekal 20 dílů. Začal boj a blbeček byl chvíli na kolenou. Nicméně mě zklamalo provedení. Čekal jsem že začne boj, půjde se od základny k základně. Možná to tak bude, ale rád bych chronologicky. Vůbec nechápu. Jeden Rick je starej o berli, druhej jak v nějakým deliriu, třetí promlouvá na autě,pak se bojuje, zase je na autě. Prostě tyhle časový roviny mě zabolely. ()

Prekliati (2017) (S08E02)

Díl lepší než ten minulý. Zatím nejakčnější rozjezd série. To přeskakování tentokrát nebylo tak markantní a možná jsme se dočkali i lepší akce. Ke konci se zase vše začalo komplikovat. ()

Monštrá (2017) (S08E03)

Ježíši mám pro tebe jen 5 slov "chápu tě, ale jsi idiot". Konec je pak opět výživný. S Browningem si totiž není radno zahrávat. ()

Len nejaký chlap (2017) (S08E04)

Poprvé v twd honička s auty. No, co je třeba konstatovat je fakt, že kvalita seriálu jde dolů. A nejen scénářem, ale bohužel i efekty. Ono financovat takhle náročné scenérie, kdy je na scéně neustále desítky až stovky lidí a aktuálně každej střílí je asi hard. Ale ten boj někdy působí fakt nereálně. Od začátku osmičky jen akce, která je průměrná ale žádný survival, ani hlubší atmosféru tu nenajdeme ()

Veľké hrozivé N (2017) (S08E05)

Konečně po par dílech zase lepší díl. Válka se komplikuje, negan má dalšího a začíná se to rozpadat i v útočišti. ()

Kráľ, vdova a Rick (2017) (S08E06)

I přes opravdu vtipné komentáře mě tento díl bavil. Za posledních x dílů to byl nejpodobnější díl ke klasickému twd. A co se příběhu týče tak není pravda viz Frajer 42, že tento díl lze přeskočit. Naopak. Na scéně se objeví další postava, Daryl podniká útok, a Rick je v zajetí. Stalo se toho víc, než první tři díly, kde se jen bezhlavě útočilo. Scéna s RPG je přitažená za uši, ale 3 metry to nebyly.  Rpg je slabší než granát a střepiny zpět nelítají, takže teoreticky by se to přežít dalo a Rosita na auto RPGckem nestřílela, protože rpg jde vystřelit jen jednou, pak se musí nabít. Takže stačí trošku přemýšlet. ()

Čas na neskôr (2017) (S08E07)

V celku slušný díl, ale Rickovo sólo bylo nejlepší. Konec nedopadl úplně podle představ. Plán ztroskotal. ()

Ako to musí byť (2017) (S08E08)

Hodnocení odpovídá čtyřce. Ale za Carla musím dát plný počet. Tohle zamrzí. I když to byl dobrý díl, prostě to není ono. Vývoj dění a chování postav je divný. Mě to nesedí. Jenže když to dopadne přesně jak čekáte, protože si to tak přejete je to klišé. Ono nadávat, že Negan ještě nechcípl je nesmysl, protože kdo by je terorizoval pak ? O čem by to bylo?. Na druhou stranu rozhodně téma zachránci seriálu dost uškodilo. Takže spíš čekám, že chcípne Negan a přijde něco míň otravného co ho vystřídá. ()

Česť (2018) (S08E09)

Když čtu ty jedničkovohvězdičkový komentáře, tak si říkám, jaky zdegenerovaný dementi na tenhle seriál koukaj. Je to melancholický drama, protože odchází jedna z nejdůležitějších postav po dekádě působení, která tím strávila celé dospívání. Navíc Carl byl fajn. Občas se choval jako idiot, ale měl srdce na správným místě, což je v takovém světě to nejocenitelnější. Navíc dění v království mě překvapilo a tahle epizoda byla jedna z těch nejlepších od začátku 8 série. Psát výkaly typu "ať už konečně chcípne, jdete do prdele s těma kecama a pod" tak s tím se jděte vysrat !!!! ... Co mě osobně mrzí je, že Carlova smrt byla skoro až nesmyslná a to je fakt škoda. ()

Pocit viny (2018) (S08E10)

Fantastický díl. Je zaděláno  na další dopady. Škoda ze jsme se nedozvěděli text z dopisůa mlýnek na tatarák byl drsný. ()

Tvoja viera ťa zachránila (2018) (S08E11)

Všechny cesty vedou do Hilltopu. Lesní pochod byl na pohled příjemný, krásný les v něm zombie, ideální sobotní procházka. V orlím hnízdě se ten nacistický parchant s bejzbolkou zase odhodlal býti úchylem. Kdy mu konečně někdo rozmasíruje koule ? Rick měl tentokrát dovolenou. ()

Kľúč (2018) (S08E12)

Po delších nezdarech je tu opět fantastický díl připomínající TWD. Skupina je pohromadě, Rick podniká vlastní akci a Neganovi konečně hoří koudel u prdele. Po delší době zase dobrá akce, pár skvělých momentů, zajímavý vývoj a skvělý cliffhanger. Komentáře Necrotongue a Frajera 42 nečtěte. To je jen hnidopichování. Jeden řeší, že zombíkům hořej hadry, přitom ve sklepě žádná voda nebyla. Druhej zas řeší, že se Rick netrefil :D ono něco jinýho je střílet revolverem jedním výstřelem na téměř stojícího zombíka a něco jinýho je střílet na kličkující cíl akáčkem, který kope jak stará děvka a ještě s automatem. Přesně díky tomuto přístupu už hodnocení na ČSFD neodpovídá skutečnosti. Navíc, koukáme na seriál, kdyby se všechno drželo reality, tak seriál skončí po třech dílech, protože by všichni byli tuhý. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021