Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Bezprávie a poriadok (2014) (S05E04)

I když mám Beth celkem rád, tak tohle byla nejslabší epizoda od začátku seriálu. Nové postavy mě neoslovily, nemocnice v čele s policejními idioty taky ne a příběh se prakticky nehnul. Pozitivní je to, že i ta nejhorší epizoda v TWD je stále dobrá epizoda :D. Závěrečný cliff alespoň naladil na další sledování této fáze příběhu. ()

Svojpomoc (2014) (S05E05)

Příběh se tentokrát motá kolem Abrahamovy skupiny, která ve 3 díle odjela na sever směr Washington. Po cestě mají jeden problém za druhým až se dostanou na otevřené prostranství které je v obležení možná tisíců zombie, skupina se začne hádat a Eugene řekne větu, která vše změní. ()

Po stopách Beth (2014) (S05E06)

Díl věnovaný Carol zesklaádaný ze střípků z poslední její doby. Dozvíme se detaily před útokem guvernéra, před útokem na terminus až po cestu s darylem, kdy se vydali za autem s křížem na dveřích, zatímco ostatní jsou v kostele. Poslední 3 díly jsou jedna časová rovina z pohledu Beth, Abovy skupiny a Daryla s Carol. ()

Kríže (2014) (S05E07)

Po 3 dílech jsme zase viděli všechny. Jedna skupina je v Atlantě, druhá v Kostele a třetí uvízla na venkově. Konec byl opět jasný. Policajtům se zkrátka věřit nedá. ()

Coda (2014) (S05E08)

Abe se svou skupinou se vrátí zatímco ostatní stojí venku a připravují se na boj. Pak se všichni společně vydají do Atlanty ke zbytku, který se snaží zachránit Beth s Carol. Konec se zvrtne a seriál ztrácí další hlavní postavu. Úplně zbytečně. ()

Spomienky (2014) (S05E09)

Tenhle díl byl pojatý trošku jinak. Skupina se vydala na cestu k Noahovým rodičům, jenže tam už to je dávno srovnané se zemí. V epizodě se objeví i postavy, které už nejsou mezi živými. Bohužel druhá epizoda v poradí a další smrt. ()

Oni (2014) (S05E10)

Nevim co se komu nelíbí. Naprostá fantazie. Putování krajinou na pokraji sil v nádherné postapo atmosféře.Za zády zombie, pak totalní bouřka a scéna v noci ve stodole, to byl boom. Konec pak taky zajímavý. ()

Kus cesty (2014) (S05E11)

Pouť pustinou končí aneb welcome to Alexandria. Nicméně projížďka nemrtvou houští za úplňku, tak to byla neskutečná scenérie. ()

Spomienky (2014) (S05E12)

Nové zázemí, nová etapa. Ta proměna Ricka je neskutečná. ()

Zabudnite (2014) (S05E13)

Seriál v rámci této epizody se totálně změnil. Skupina se ocitá v relativním bezpečí Alexandrie, ale nic není věčné. ()

Alexandria (2015) (S05E14)

Gabrieli gabrieli, ty jsi ale debil. Měli ho nechat na kameni. Jinak epizoda vysokého kalibru. Situace se začne opět vyhrocovat, došlo k dalším ztrátám a ty byly zobrazené dost drsně. Je známé že TWD efekty nešetří, ale tohle trhání za živa bylo výživné. ()

Pokus (2015) (S05E15)

Masakr, Rick zase perlil:D. Má pravdu. Je to banda ničemů, ale tolerance jejího veličenstva je obdivuhodná. Situace se vyostřila a atmosféra solidně houstne. ()

Dobytie Alexandrie (2015) (S05E16)

Rick ani nezaváhal, to se Morganovi líbit nebude. Ale nezná podrobnosti. Chápu Ricka, ta vesnice je banda budižničemů, ale projev toho drsného charakteru mě trošku vadí. Stává se z něho Shaun. Závěr řady byl slušný. Ještě mě zajímá co ta druhá dvojice v lese. ()

Season 6 (2015) (S06)

Šestá série se mi od třetí líbila nejmíň, protože přinesla zásadní změny, který mě jsou prostě nesympatické a příčí se mě. Detail je rozepsaný v komentářích cca pod posledními 5 díly. Pořád se ale jedná o fantastickou podívanou s drsným a hořkým koncem. ()

Znova po prvý raz (2015) (S06E01)

Rozjezd 6 série je parádní. Líbí se mě dvě časově roviny před a během akce barevně rozlišené. Rick se stal vůdcem Alexandrie a snaží se s místními lidmi pracovat, aby je naučil přežít. Kupodivu se mu dostane parádní testovací zkouška. Kousek od města je totiž kamenolom s obří hordou, kterou drží nákladní auta. Horda ale láká další a je potřeba ji odlákat, protože by časem mohla projít skrz rovnou na město a jelikož to není 50 ani 100 kusů, ale minimálně 1000 kusů je to trochu oříšek. Závěr se pak jako vždy zvrtne ()

Bojovník (2015) (S06E02)

Masakr epizoda, tohle patří k top filmařině. Obrana města byla gut. Kde ale zbytek ? Čekal jsem že tam naběhnou a budou větší jatka ()

Vďaka (2015) (S06E03)

Horda, stádo, smrad mrtvejch z kamenolomu, to je hlavní téma šesté série. Už treti díl se je skupina snaží odlákat, zatímco se ostatní vracejí, protože v minulém díle napadla domov skupina hoven. Třetí díl se odehrává ve stejnou dobu jako díl druhý, jen z pohledu druhé "venkovní" skupiny. Tenhle díl byl ještě lepší než předchozí. SPOILER !!!! Několik lidí bylo roztrháno, Rick uvízl v karavanu, Michonne s lidma je uvězněná v obchodě, Glenn se valí na zemi a trhají ho zombie, Daryl s Abem a Sashou odlákavají polovinu hordy, zatímco doma se střílí a ještě se na ně, jako by toho nebylo málo, valí polovina hordy, která se utrhla. Závod s časem a boj o přežití začíná. Dovolím si tvrdit, že takhle drsně a nebezpečně snad ještě žádný díl nekončil. Doslova prekérní situace ()

Tu nie je tu (2015) (S06E04)

Nakonec jsem celkem překvapen. Nemám moc rád tyhle sólo epizody, ale tahle Morganova, hlavně díky Eastmanovi byla dobrá. Na druhou stranu je fajn dozvědět se detaily různých postav. ()

Teraz a tu (2015) (S06E05)

Zbytek lidi je stále venku. Vesnice je v obležení a deprese dýchá na všechny strany. Co se děje s Glennem je zatím nejasné. ()

Kto má na výber? (2015) (S06E06)

Po odlákání hordy se to trochu zvrtne. Daryl se ocitá sám a přepaden. Sasha s Abem čekají jestli se Daryl vrátí. Konec pak možná překvapí. Glenn is alive. Bohužel ne na dlouho. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021