Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa BROKEN_ k tomuto seriálu (47)

Búrka (2019) (S09E16)

SPOILERY!: Závěrečný díl 9 série super. Ta zima tomu dodává lepší atmosféru. Musím říct, že mi bude Království chybět. Proto se obyvatelé Království přesunuli na Hilltop. A já se ptám. Proč ne do Alexandrie, když je větší? No, to je fuk. Celá epizoda je výborně natočená. Vichřice velice dobře zpracovaná. Scéna kdy šla Judith hledat psa, a Negan šel za ní, byla neskutečně úžasná! Negan: " smrdí to tu jak ve stodole, a je tady s vámi kurevská nuda". Judith: " nemluv sprostě!" ( O chvíli později, kdy Negan hledá Judith si cestou poraní nohu ). ( Negan našel Judith). Judith: " tvoje nová vypadá pěkně nahovno". Negan: " nemluv sprostě slečno Grimsová". :-D. MILUJU TUHLE DVOJKU! Lydia se celý díl trápí, a přeje si úmřít. Co mi příjde špatné je to, že ji někteří nemají rádi, kvůli tomu co Alpha udělala. Scéna kdy Lydia žádá Carol aby ji zabila, jsem si celkem přál aby to udělala. Myslím že by to seriálu nějak neuškodilo. Na závěr, poslední scéna. Někdo se ozval z vysílačky. Kdo to byl? To můžeme jen hádat, a čekat než bude 10 série, na kterou se KUREVSKY TĚŠÍM! ()

Prekračovanie hraníc (2019) (S10E01)

VYNIKAJÍCÍ ÚVOD 10 ŘADY!! Tvůrci do toho dávají srdíčko, a výsledek jde vidět. Má to úžasný momenty, ať už je to: Judith vyprávějící příběh o statečným muži( ukápla mi slza), scény s Carol a Darylem, vtipné scény s Eugenem, akční scény ve slow motion ( Luxus), závěrečná scéna,samozřejmě i další scény jsou super, ale tohle se hodně povedlo. Hororová atmosféra je povedená, na každém kroku jde cítit znepokojující pocit, že někdo z povzdálí " nás" sleduje. Hudba je ještě o level lepší než bývala, nejspíš za to může účast nového skladatele, který se připojil k Bear McCreary, nový tón se mi zkrátka hodně líbí. Na jeden díl tady bylo hodně počítačových efektů, které sice nejsou skvělé, o to tady přece nejde ( hlavně počítačová Srnka ), i tak to není nějak hrozný a člověk to s klidem přehledne. Už se těším na další díl! ()

My sme koniec sveta (2019) (S10E02)

Backstory Alfy funguje neskutečně dobře. Líbí se mi že Alfa není jen " zvíře ", ale dokonce projevuje lidskost. Samantha Morton v roli Alfy je úžasná, dechberoucí. Za co jsem ale nejvíce nadšený, je hororová atmosféra. Ta intenzita některých scén je skvělá, tohle zkrátka v tomhle seriálu už delší dobu chybělo. Zkrátka 2 epizoda se zaměřuje na Alfu a Betu, a je to velice povedené. Podle ukázek to vypadá, že se to zase rozjede v tom nejlepším slova smyslu. UŽ SE TĚŠÍM NA DALŠÍ DÍL!! ()

Duchovia (2019) (S10E03)

Pro mě osobně zatím nejslabší díl 10 řady. Ale to neznamená že je to špatný díl. Hororová atmosféra se mi líbí, a při jedné scéně jsem se dokonce lekl, což se mi u TWD ještě nestalo. Negan tady dostal prostor zase ukázat , proč ho tak máme rádi. Carol a její halucinace mě ke konci přestali bavit, ale vidět díky tomu staré známé potěšilo :) . Posledních deset minut tenhle díl sesypal, i tak je to povedený díl, který fanoušky TWD neurazí : ) ()

Ako to vždy býva (2019) (S10E05)

"Little pig, little pig, let me in ". 5 epizodu si krade pro sebe náš milovaný, NEGAN!! Na něm jde vidět že jeho charakter se změnil, ale pořád v sobě nese toho cool týpka, který dokáže udělat úsměv na tváři svým postojem, pohledem, a hlavně těmi hláškami, které jsou někdy k nezaplacení. Vztah Daryla a Connie mi přirostl k srdci, miluju tuhle dvojku. Jinak co se týká Šeptáčů, jsem zvědavý co Alfa vymyslela pro Gammu, bude to hodně zajímavé. Závěrečná scéna je BOŽÍ!! OLD NEGAN IS BACK! " All right you big ass freak, let do this." :-D ()

Putá (2019) (S10E06)

Bez Negana si The Walking Dead nedovedu představit. Scény s ním a s Betou jsou perfektní, hlavně když Negan dělal práci pro ně, to nemělo chybu. Závěr opět parádní, a já se neskutečně těším na další díl. Co se týče Daryla a Carol, jejich část byla velmi dobrá, a sem zvědavý co bude dál. P.S. Mám jednu otázku. Co furt má Negan v kapsi? V 7.sérii bylo vidět jakoby měl v kapse mobil nebo co. A teď zase. :-D ()

Otvor oči (2019) (S10E07)

Nepamatuju si, že by mi tak moc ťukalo srdce, jak při závěrečné scéně. :0 ()

Svet predtým (2019) (S10E08)

To se budou dít věci : ) . Teď už jen počkat na Únor. ()

V úzkych (2020) (S10E09)

I když je seriál v poslední době natahovaný, pořád mě to baví a jsem oddaný fanoušek. Ale musíme si přiznat, tvůrci by to takhle natahovat někdy nemuseli. Každopádně TWD se vrátilo velmi dobře, hlavně s vydařenou atmosférou, která by se dala v mnoha momentech krájet, super. Carol na hovno, celé to tam kazí, a i když tam někdo takový musí být, tak je děs se na ni dívat. Negan a Alfa? Shit:D ()

Stalker (2020) (S10E10)

Parádní díl, který střídá akci a napětí. Po předchozích slabších dílech, tu máme to pravý TWD! Beta a její část byla neskutečně napínavá. Daryl a Alfa...... prostě lahoda. Jediný co se mi nelíbilo, byla ta béčková kamera.... jinak hodně dobrý. Druhá polovina 10 řady je pěkně rozjetá, jen tak dál. :) ()

Zornička (2020) (S10E11)

Díl, který mi připomněl, jak moc tuhle show miluju. Výborně napsané dialogy...... to se tady nějakou dobu nestalo, že celý díl neměl ve větách žádnou vadu. Emocionálně ty dialogy fungovaly na výbornou. Dokonce tak moc, že při scénách kdy Eugene zpívá, a Judith mluví s Darylem, se přiznám, tekly mi slzy štěstím. Boží! No a závěr jak jinak, v tom nejlepším to vypli. Ale to už je klasika u TWD ne. :) P.S. Zapomněl jsem zmínit hudbu, ta se povedla na výbornou, v poslední době se soundtrack hodně zkvalitnil. Jen tak dál. ()

Kráčaj s nami (2020) (S10E12)

Důvod proč je tenhle díl, tak moc dobře hodnocený, je dle mého kvůli poslední 5 minutovce, která........ byla pro fanoušky komiksů nepopsatelná. Ale i tak, v mých očích, byl lepší předchozí díl, a asi za to mohli ty emoce, ale to vem čert, tahle epizoda se povedla excelentně. Negan - po téhle epizodě, ho milujeme ještě víc! Jsem opravdu šťastný, že tvůrci udělali tu stejnou věc jak v komiksu, vlastně když to tak vezmu, to co se stalo, byl můj vysněný sen, a já tvůrcům seriálu za tohle moc děkuji. OBŘÍ PALEC NAHORU! " Dal sis načas ". :0 ()

Michonina cesta (2020) (S10E13)

ÚŽASNÝ DÍL!!! Tolik emocí až to mé srdce skoro nezvládlo. Neskutečná nostalgie! To jak nám připomněli některé okamžiky z předchozích řadách.... bylo něco nepopsatelného. Hudba! Další obří plus téhle epizody. Brear McCreary jede na plný koule, a jeho minimalistická hudba mě dostává.... hlavně ta závěrečná, která tady zazní..... ta ve mě vyvolala takový nádherný pocit! McCreary se zdokonalil k dokonalosti. V 10 řadě opravdu válí. Rick... ó můj bože, ať už jsou ty filmy, prosím! Uvědomil jsem si, jak moc mi ta postava chybí. Rozhovor Michonne s Judith, byl tak silný, že jsem začal brečet, a to nepřeháním. Kurva já to TWD MILUJU! Jen tak dál! P.S. Pro mě osobně zatím nejlepší díl 10 série, ale asi za to může ta nostalgie a především emoce. :) ()

Nájdi ma (2021) (S10E18)

Nechápu proč mají lidé u epizod ve kterých se moc toho neděje tendenci říkat, že je to nuda a o ničem. Za mě se jedná o skvěle psychologickou epizodu, ve které mě překvapilo tím dobrým způsobem, kolik toho Daryl namluvil, zkrátka byl uvolněný a bylo strašně fajn ho sledovat. Norman Reedus je frajer a fakt dobrej herec. Celkově epizoda krásně natočená s pěknou hudbou v pozadí. Strašně jsem si přál aby Daryl skončil s Leah..... nadělilo mi to úsměv na tváři. Plus ta poslední emocionální scéna s Darylem a Carol mě zasáhla. Pěkná epizoda, kde jsme zjistili odkud se vzal pes. :-) ()

Ešte jedno (2021) (S10E19)

Až po 20 minutách to začalo být dobrý. Robert Patrick ( T-1000 ) byl fajn. Spíše 3,5 hvězdiček. :) ()

Cesty sa rozchádzajú (2021) (S10E21)

Tyhle bonusové epizody trpí dvěma problémy, že jsou zcela zbytečný, a nemusejí trvat kolem 40 minut, stačilo by 10 minut a nikdo by si tolik nestěžoval. Kromě 17epizody a 18 s Darylem a Carol jsem si dokázal svým způsobem užít ještě epizodu s Gabrielem, ale zbytek je velice nadbytečný. Každopádně na tu hlavní bonusovou epizodu na kterou se určitě těší každý fanoušek TWD - Here's Negan - nás čeká jako další a zároveň poslední z 10 série. ()

Tu je Negan (2021) (S10E22)

Myslím, že jsme naposledy viděly toho starého dobrého Negana. Jeffrey Dean Morgan je od 7 série ten nejlepší herec TWD, totálně si dává každou scénu jako šéf. Ze všech těch bonusových epizod je bezesporu nejlepší tahle. Hlavně není zbytečná jako jiné které jsme dostali. :-) ()

Acheron – 1. časť (2021) (S11E01)

Velice povedený start závěrečné řady. Líbí se mi, že přidali na atmosféře od které očekávám více a chci ten horor. Konflikt mezi Maggie a Neganem bude ještě zajímavý a celkově musím pochválit úvodní scénu ve které se skoro vůbec nemluví, hned mě to více vtáhlo do děje. Jen tak dál :-) ()

Acheron – 2. časť (2021) (S11E02)

Lepší než první díl. Atmosféra hodně dobrá. Scéna kdy Maggie vypráví co zažila s malým Hershelem se mi pěkně zaryla pod kůži. Daryl a jeho pěkně natočená scéna, kdy pozabíjí zombíky byla skvělá, hned jsem si ji musel pustit znova ( ta hudba v pozadí tomu pěkně přidala ). Konec klasický cliffhanger, tak jak jsme již od TWD zvyklí. Jsem natěšený na další díly. Zatím si závěrečná řada vede velmi dobře. :-) ()

Zvnútra von (2021) (S11E06)

Neskutečná atmosféra! Takhle hororový TWD si nepamatuju, wow. Jedna lekačka mi málem přivodila infarkt, ty sluchátka během sledování tomu hodně přidali. Ta atmosféra fungovala dokonale, jelikož divák netuší co se tam sakra objeví. Velký palec nahoru. Celkově epizoda vynikající, dějová linka s Darylem super. Ale ta s Connie, je horor s velkým H. Paráda. Jen tak dál! :-) ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021