Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa BROKEN_ k tomuto seriálu (47)

Česť (2018) (S08E09)

Upřímně, nebude mi Carl chybět. : I ()

Season 9 (2018) (S09)

Tohle je zpráva pro všechny co přestali sledovat seriál. PŘIŠLI JSTE O JEDNU Z NEJLEPŠÍCH SÉRIÍ! Ano je to tak, po nejslabších 7 a 8, přichází skvělá série. Může za to taky hlavně navrácení showrunner Angela Kang. Ta dělala na 4,5 a 6 sérii, pokud se mýlím omlouvám se. Byly to série které měly nejlepší sledovanost, a kvalitu. Na téhle sérii to jde hodně cítit. Díl co díl perfektní tempo. Což jsme už dlouho neměly. Hororová atmosféra! Nové postavy, které jsou moc super. Výborně fungující emoce! Zvraty! A hudba! Skladatel Bear McCreary sloužil výborný soundtrack! Všechny dějové linky na jedničku! Řemeslně výborná práce od filmařů. Masky atd. skvělý. Nový záporáci. NEJLEPŠÍ ZÁPORÁCI UPŘÍMNĚ!! RICK GRIMES! Teď budou následovat......... SPOILERY............. Nejspíš všichni věděli, že se jedná o poslední sérii s velkým Grimesem. A musim říct, že ta závěrečná epizoda s ním byla NEJLEPŠÍ Z CELÉHO SERIÁLU, TEN DÍL MĚL VŠECHNO!!! Ale přežil, a chystá se filmová trilogie s Rickem. MEGA MOC SE TĚŠÍM! Jediná věc co bych vytkl na 9 sérii, je Lucille. Negan se oni ani nezajímal, neptal se kde je, a když byl venku z vězení, tak si pro ni nešel. Největší chyba 9 série, jinak všechno skvělý. .....KONEC SPOILERŮ..... Na závěr chci říct, že jsem rád že jsme se už dočkaly zimy. 10 série už aby byla! Jsem hrdý fanoušek TWD. ❤👌 ()

Nový začiatok (2018) (S09E01)

Na začátek nové série hodně dobrý. Chci Negana! ()

Most (2018) (S09E02)

Konečně se nám na scéně objevil Negan. Cítím že se vrací starý dobrý TWD. Rád bych se dozvěděl víc o tom vrtulníku. A ten konec?! Že by konečně příchod Šeptačů? Doufám. ()

Varovné signály (2018) (S09E03)

Začínám mít slzy v očích. Vypadá to že Rick doplatí na to, že nechal Negana žít. A to jsem si začínal myslet že Maggie bude už v pohodě. Po zhlédnutí upoutávky na 4 epizodu, se již začínám připravovat na odchod Ricka. ()

Hladovka (2018) (S09E04)

Holy shit! 😢 ()

Čo príde potom (2018) (S09E05)

SPOILERY: Za mě nejlepší díl TWD, a zároveň nejemocionálnější. Chtěl jsem to říct až na konci série ale řeknu to teď. Starý dobrý TWD je zpět! Rickovi halucinace mě naprosto odrovnaly. Shane, Hershel a Sasha, bylo skvělý je zase vidět. Scéna s Maggie a Neganem byla taková jako v komiksu, a za to dávám velký plus. Závěr kdy všichni běžely odlákat mrtváky, a kdy Rick následně odpálí most, byla výborně vygradovaná, se skvělou hudbou. Ve chvíli kdy Daryl začal brečet, tak jsem se neubránil slz. A přiznávám se, nikdy jsem u TWD nebrečel. Myslím že každý po téhle epizodě bude mít rád Jadis. A ještě jedna věc k tehle scéně. Ve chvíli kdy začala ta hudba tak mi to přišlo jako by tvůrci říkaly: haha nachytali jste se co?! U toho jsem měl úsměv na tváří. Ricka se už nejspíš v seriálu nedočkáme, ale četl jsem že se chystá filmová trilogie a tam bude příběh pokračovat poté co vrtulník odvezl Ricka, jsem na to moc zvědavý. V seriálu je teď časový skok 5 let, takže to jen potvrzuje že se už nevrátí. Velká Judith se mi moc líbí těším se na ni. Jde vidět že tvůrci myslí na diváky, a tak nám naservírovaly hned po celé epizodě upoutávku na zbylý 3 epizody než bude opět pauza. Šeptači jsou konečně tady!!! ()

Kto ste? (2018) (S09E06)

Tahle série mi dělá úsměv na tváři. Po 7 a 8 sérii které patří mezi to to nejslabší co TWD předvedlo, tu máme dle mého jednu z nejlepších sérií. A to máme teprve za sebou 6 epizod. Odchod Ricka se může zdát pro každého špatným rozhodnutím, ale zatím to vypadá že je to jen a jen lepší bez něho. V této epizodě vše funguje tak jak má. Rozhovor Judith s Neganem mi dělal radost. Gabriely? Ty si ale děvkař :). Carol s dlouhými vlasy mi moc nesedí, ale dá se to. A teď k závěru. Jde vidět že tvůrci myslí i na budoucnost. Přicházejí Šeptači! Akorát bez Ricka a Carla, kteří jsou v komiksu velice důležití :( . ()

Stradivarius (2018) (S09E07)

Epizoda se může zdát pomalá, ale je velmi dobře natočená. Michael Cudlitz si vyzkoušel po hraní v seriálu i režii a nezklamal. Kamera je nápaditá, už od začátku celé série. Čekal jsem že už se budou řešit Šeptači, ale vypadá to že si to tvůrci šetří až na mid - season finale. Už aby bylo pondělí! ()

Evolúcia (2018) (S09E08)

Další skvělá epizoda která je jedna z nejlepších seriálu. Je až neuvěřitelný že po dvou předchozích sériích které patří k tomu nejhoršímu co TWD natočilo, tu máme rozhodně jednu z nejlepších, možná i nejlepší sérii, uvidíme jak si povede druhá polovina. SPOILERY: Zajímá mě hodně co si udělaly všechny komunity mezi sebou. To jak se na sebe po příjezdu Michonne dívaly, jsem nevěřil vlastním očím. Blbý časový skok :( . Negan se konečně dostal z cele. Myslím si že jeho kroky povedou jednoznačně k Lucille a do Svatyně. Jsem zvědav jak moc bude zapojen do války proti Šeptačům. No a teď k tomu nejlepšímu. Už od začátku měla tahle epizoda hororový nádech, a ještě více se to zdvojnásobilo v závěru. To jak jsou všichni šokováni( Daryl, Jesus, Aaron, Eugene) stádem které je sleduje mluví za vše. Celá scéna kdy Jesus dává náskok svým přátelům, a následně je zabit jedním Šeptačem byla impozantní, musel jsem si to pustit ještě 2x. Proč ale musí všechno nejlepší v TWD končit cliffhangrem?! :( . Jsem pyšný na to že jsem fanoušek TWD. Už aby byl Únor!!! ()

Sladký domov (2019) (S09E09)

TWD je zpátky, a hned o týden dříve! Nic lepšího si fanoušci nemůžou přát. Za mě velká spokojenost. Negan si celou epizodu ukradl pro sebe, i ti Šeptači na to nemají :D . Dan Fogler se mi hodně líbí, jeho vtipný charisma a hlavně jakým způsobem hraje, to nemá chybu. Věřím že z Judith a Negana bude duo na které se budeme rádi dívat, protože to vypadá že scenáristé na to začínají sázet. Samozřejmě tu máme Šeptače, nový záporáci. Čím dál více se nám ukazují a dokonce jsme už mohli vidět Alphu ( vůdce Šeptačů ). Fanoušci komiksu budou ze závěru epizody nadšení! Na závěr bych chtěl říct, že jsem neskutečně rád že Negan je pořád ten stejný cool týpek. :) ()

Omega (2019) (S09E10)

Ty dva týdny utekly jako voda. V tomhle dílu se především mluví, ale zjišťujeme důležité zajímavosti v příběhu. Celý díl se odehrává na Hilltopu. Nic proti tomu nemám, ale chtěl bych vědět jak si vede Alexandrie a Království, tam jsme byly zatím v 9 sérii krátce. Flashbacky sou povedené, a ukazují počátek cesty v apokalypse Alphy. A musím říct, jde z ní strach. To jak tvůrci říkaly před 9 sérii, že se jedná o nejlepšího záporáka, tak zatím to tak vypadá. Negan byl záporák, jenže měl pravidla kterými udržoval pořádek a bezpečí svých lidí. Zato Alpha na sebe bere strašně velkou pozornost, a myslím, že naši hrdinové budou z ní mít nasráno( někteří:D ). Závěrečná scéna top. Klasický TWD, nalákat lidi na další epizodu, a to se jim neskutečně daří. ()

Výmenný obchod (2019) (S09E11)

Po minulé epizodě kde se hlavně mluvilo a vysvětlovalo se kdo je postava Alpha, tak tady TWD nabírá na obrátkách a servíruje nám akci s dobrou atmosférou. Alpha ukázala opět svou krutost. Scéna s miminem byla skvělá, líbilo se mi jak si tvůrci s touhle scénou pohráli. To jak nakousli proč má Daryl na zádech ty jizvy, už jsem myslel že se to konečně dozvíme. Tak snad v další epizodě a když ne v té další, tak doufám že do konce 9 série se to dozvíme. Jerry je neskutečně cool týpek :-D. WHERE IS BETA? ()

Strážcovia (2019) (S09E12)

Ještě lepší než předchozí epizoda. Konečně jsme se vrátili do Alexandrie :) . Neganova scéna jasně dává najevo, že chce být ten hodný, a pomáhat ostatním, doufám že se tak stane. Scéna s psem je za mně jedna z nejlepších z celého seriálu, úžasný. Alpha je neskutečně badass. Jde z ní respekt, až mám trochu husinu. Závěrečná scéna luxus. Konečně Beta! Ti Šeptači jsou nejvíc záporáci v TWD. Jen tak dál. ()

Kritické miesto (2019) (S09E13)

Perfektní epizoda. Vztah mezi Henrym a Lydii mi přijde čím dál lepší. SPOILERY: Souboj Daryl vs Beta neměl chybu. Nedejchal jsem! Pro mně nejlepší souboj ve TWD. O Daryla máte strach jak svině! Nakonec to dopadlo dobře, uff. 9 série jede na plný koule. Jen tak dál! ()

Jazvy (2019) (S09E14)

Další dobrá epizoda! Vysvětlení od čeho mají Michonne a Daryl jizvy se dalo čekat, že něco takového to bude. I tak se mi líbí, že se TWD nebojí udělat drsný díl s dětmi. To chce koule, a TWD je má v 9 sérii na správném místě :-D . Judith je boží! Miluju ji :) . Je radost ji sledovat. Jen tak dál. Závěr jasně ukázal že se tvůrci inspirují komiksem. Ukázka na další díl, mně naprosto odrovnala. Tohle bude ku**a dobrý! ()

Ticho pred búrkou (2019) (S09E15)

Společně s 5 epizodou se jedná o nejlepší díl 9 série! Tohle byl mega díl! Už od začátku je jasný, že to bude paráda. Řemeslně výborně odvedená práce. Myslím že každý fanoušek komiksů bude nadšený, ostatní můžou být poměrně v rozpacích a nadávat na tvůrce co to udělaly. Já jako fanoušek jsem HAPPY! Šeptači nám ukázali, že Spasitelé jsou na ně krátký. Alpha u mě povíšila na best záporáka TWD. Negan je stále v srdci u mně na prvním místě. Ale ta Alpha je přesně ten typ záporáka kterého budete nenávidět. Nemilosrdná, žádný smysl pro humor, vzhledově jde z ní strach, chová se jako zvíře ..... Negan měl smysl pro humor, a proto byla vždycky daná scéna s ním odlehčená, ale strašně přirostl k srdci. Za to Alpha nikdy! TEN KDO NEVIDĚL TENHLE DÍL AŤ DÁL NEČTE. SPOILERY: Alpha se převlíkla na slavnosti stejně jako v komiksu, velký plus. Dále musím říct, že jsem měl MEGA STRACH že Daryl bude na kůlu. Co se týče obětí na kůlu, tak jsem u některých smutný a u jiných mi je to jedno, protože neměly tolik prostoru se předvést. Henry byl za mně na 100% jistý. Tara proč?! Achjo bude mi chybět. To samí Enid. Zbytek mi je jedno. Tohle je ale část kterou si opět tvůrci vzaly z komiksu. VELKÝ PALEC NA HORU! Závěrečný proslov Siddiqa byl silný. " bojovali jsme do konce". U toho jsem se rozplakal. KONEC SPOILERŮ. Co bych ještě vyzdvihl je hudba. Hodně dobrá! Podle ukázky na poslední díl 9 série konečně přijde zima a sních. No není možný že jsme dočkaly. JUPÍ! ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021