Lara Croft (Alicia Vikander) má 21 rokov a práve zdedila obrovské obchodné impérium. Jej otec, bohatý šľachtic a známy dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizol bez stopy pred 7 rokmi, keď bola ešte malá. Odvtedy sa Lara márne snaží nájsť nejaký zmysel života. Keď si prečíta záhadný odkaz, ktorý jej otec zanechal, rozhodne sa opustiť Londýn a vyraziť do neznáma, aby prišla na to, čo sa mu naozaj stalo. Vydá sa po jeho stopách hľadať legendárnu hrobku na mýtickom ostrove niekde pri japonskom pobreží. Nebude to však také jednoduché – už len dostať sa na ostrov jej dá riadne zabrať. Loď, ktorá ju mala dopraviť na pevninu stroskotá v silnej búrke, a Lara sa ocitá sama uprostred neznáma, vyzbrojená len ostrým nožom, pevnou vierou a vlastnou tvrdohlavosťou. Ak sa jej podarí prekonať svoje vlastné limity a prežiť toto nebezpečné dobrodružstvo, stane sa z nej skutočný Tomb Raider. (Forum Film SK)

Razzor_82

"Laro, musíš je zastavit." Alica působí svou křehkostí na rozdíl od své drsné předchůdkyně mnohem zranitelněji. Není sice nejrychlejší a na hrudníku nejvyvinutější ale má líbivou tvářičku a  jiskru v oku. Jo, téhle sympaťandě budu fandit až do poslední minuty. Hezká výprava do kouzelných lokací, pasti a nástrahy jako z dob Indyho. Goggins v roli záporáka je věrohodně slizký.  8/10 ()

aR3Zz

Bavilo mě to. Možná si objektivně nezaslouží 4 hvězdičky (ok, tu jednu navíc dostala Alicia - je to prostě kus a umí hrát!), ale moje choutky film uspokojil nadmíru. Poctivě natočené, neměl jsem pocit lacinosti či přehnané jednoduchosti. U mě dobrý! 75% ()

DarthFailord

Jůůů to bylo ale žůžo. Velmi milé překvapení v podání Alicie Vikander. Jak jsem proti ní měl výhrady v průběhu příprav filmu, tak jsem te'd opravdu mile překvapen, jak ji role sedla. Ve chvíli kdy si člověk uvědomí, že je to adaptace videohry a přistoupí na pravidla hry, tak je to vážně svižná zábavná akční jízda se vším všudy. Unikání smrti na poslední chvíli, monumentální scény, ale i drobnosti ze hry jako téměř totožné zabíjení nepřátel a jejich následné lootování. Některé scény byly dokonce přesnými kpiemi těch ze hry, ale kdo by se za to zlobil, když ta hra byla tak skvělá. V porovnání s jinými adaptacemi her to má podstatně lépe vystavěný děj. Může za to samozřejmě Square Enix, který má na svědomí i restart série Tomb Raider. A Square je známý tím, že si na ději dává záležet. Alicia se opravdu předvedla v pekelné formě a co si budeme nalhávat....strojená našpulená Angelina Jolie je jen její směšnou parodií. Alicia nejenom že hraje, ale dokonce ji i všehno věříte. Tu bolest, zarputilost, vůli přežít, ale i její dovednosti, jako například střelba z luku, nebo horolezectví. Za mě je to doposud nejlepší videoherní adaptace vůbec. Je o parník před Warcraftem. Možná i o dva. Má to zběsilé tempo, člověk se ani chvíli nenudí a najednou je konec. Už se nemůžu dočkat až Laru zase uvidím na plátně. 75% ()

bearmeedek

Tak po čase je tu konečně zase jedna pohádka pro dospělé. Dobrodružná cesta po stopách artefaktů, tajemno, exotická kulisa a všechny ty správné kudrlinky, které k tomu patří. V podstatě tam bylo všechno, co by člověk předem očekával. A k tomu bonus – závod Rychle a zběsile – v ulicích Londýna na kolech. 90%. ()

Acrobat

Zošalel sa. O tom nebolo pochýb, lebo vykrikoval len jej meno a blúznil o artefaktoch. Taktiež odmietal veľkú trikovú bázu a chcel takú živočíšnosť a rezné rany. Pády a povstania. Nemohol som si odoprieť nehrať takú veľkú vec ako brázdiť neznáme i známe svety a prerastaný duchovným oblekom odhaľovať nejaké to dobrodružstvo v ženskej role (schizofrénia na chlapoch od vydavateľstva). Do okruhu 4 hier ktoré som hrával do vyčerpania sa s gloriolou radí aj toto tu. Šteklenie na brušku a sťahovanie zadkových svalov bolo očakávanie filmovej podoby. Zošalel sa na druhú. Po opatrnom zhliadnutí neskákal blahom, lebo to by bolo pod úroveň. On už spriadal plány, čo na seba, kedy návšteva armyshopu a prečo sa nerysuje brucho sakra. Prečo plačeš sa už nikto nepýtal, lebo som to hodil na klímu v kine. Od dôb minulých ťažko nájsť film, kde by som sa tešil na každý ďalší záber a chcel aby skrátka trvalo to všetko do nekonečna. A pritom nejde o nič extra. Lenže to je v rovine psychologickej. Vyslyš nás, lebo Nór Roar nejde cestou obrovských trikových demonštrácii, ale pomaly na istotu prízemného človečenstva. Využije ich striedmo a tam kde treba. Znalosť hernej predohry je si myslím ešte väčšou výhodou, viac si pospájate, nepotrebujete sa sústrediť na vysvetlenie. Vychutnávate si herecké kreácie Alicie, ktorá bez pátosu hrá v takom uvoľnení a zanietení, že nemám výhrady a môže si písať Autorské herecké práva vyhradené. To zas bude deň. Naliali si všetci čistého vína, urobili na dnešnú dobu málo výpravný film, s pár postavami. Strieľa sa, objavuje, dobíja, uteká a všetko v takom malom. Svet nie je do ničoho zatiahnutý, žiadne americké organizácie. S pokojom, ba až s nevinnosťou sa tu chytá líštička, ktorú by som uchmatol a už nepustil. Je nad slnko jasnejšie, že o objektivite nemôže byť reči, ale v časoch bojovania s monštrami väčšími ako mesto celé, je toto intímne dobrodružstvo balzamom na dušu aj telo a ja v Modrom z neba si želám len pomáhať Lare svojským spôsobom točiť valcami aby sa pred nami objavil vchod hoci aj do neba alebo pekla. Všetko presnoríme, vyhodnotíme, vymeníme si pár pekných pohľadov, zraníme sa a opäť dáme dokopy. Pretože devastácia emócií neprichádza vo veľkom, ale v malom. „Merisi, už ste skončili ?“ „Ani veľmi nie. Ešte pripojím pár špehovacích zariadení do sídla Croftovcom a môžeme ísť.“ A to všetko preto, lebo nikdy ma za parťáka nevezme, ale chcem vedieť všetko o jej krokoch. Šibnutosť na piedestál, potľapkanie Roara, Aliciu a Square Enix. Ani jesť netreba, lebo v podstate len z Tomb Raidera žije človek. (videné 24.03.2018, Cinemax) ()

s1r1us

Jak už tady padlo, nejblíž popisu asi je: slabší odvar Indiana Jonese bez humorných hlášek.Sakra, asi největší chybou jsou ty cool hlášky, který tam prostě chybí. Indy, stejně jako Lara, oba mají být cool a vtipní, váhám nad 3*. Jinak asi ale jo,splnilo očekávání. Chtěl jsem dát tři, ale pak jsem si vzpomněl na Aliciu přes celý plátno a hlavně naprosto skvostně odpornýho Gogginse v roli záporáka. Bez nich by to byl asi spíš průměr akčňák. ()

Maximilianus

Mladučká Lara, ktorá si ešte musí dať do poriadku rodinné záležitosti, aby sa mohla stať Tomb Riderom. Možno ako úvodný diel nejakej väčšej série by to mohlo fungovať, aj keď na kvalitách mu to nepridáva, ale takto ako samostatný film podľa mňa premrhal potenciál. Ešte prvých 40 minút bolo fajn, a fungovali by, keby tento "úvod" bol kratší. Potom už len klišé striedalo klišé a jediné pútavé bolo putovanie po hrobke, ktoré trvalo možno 10 minút. Škoda toho. Ako som napísal, premárnený potenciál. 6,7/10. ()

Likan7

Miluju Angelinu z doby Lary Croft, jenže ty filmy jsou příšerný. Naštěstí to tenhle restart vzal za správný konec, zvážněl, dospěl a naservíroval nám, sice ne bůh ví jakou podívanou, ale ve finále příjemný dobrodružství, který můžete i vzít vážně. Alicia sice není Angelina, má ale k současné herní Laře mnohem blíže, a je hodně fajn, a vlastně dojde i na ty dvě pistole, který na Laře tak milujeme. Akce fajn, žádný fantasmagorie, fajn herci. Prostě dobrá a poctivá práce, u který bych si hned dal další díly. ()

Kingjiri

Angelina Jolie měla jistý dvě přednosti, ale to je tak vše, v čem mohla týhle verzi Tomb Raidera konkurovat. Úvod z "civilizace" mi přišel delší, než by si zasluhoval a dobrodružství zase netrvalo tak dlouho, jak jsem očekával (hádanek nebo pátrání bylo spíš po skromnu). Určitá reálnost toho, co bylo v hrobce nakonec nalezeno se mi naopak líbila stejně jako nepříliš hollywoodskej konec a sympatický navnadění na eventuální pokračování (při pohledu na kasovní výsledky jsem však spíš skeptik). Přidat víc napětí společně s dobrodružstvim, líp pracovat s postavama (loajalita a nasazení, s jakou Lu Ren po pár denní známosti zachraňoval Laru, byla až směšná jakož i námět "jedeme nalézt naše ztracený tatíky") nebo ubrat na CGI efektech, stala by se z Tomb Raidera podivaná, kterou jsem rozhodně neviděl naposled. Takhle jsem sice výsledkem příjemně překvapenej, ale víc než sympatickej průměr celkově a nadprůměr v rámci herních adaptací (mezi slepými jednooký králem) prostě nevidim, tři silnější hvězdy. ()

Tamten

Pro ty co hráli počítačovou hru je to prostě super. Příběh sice není stejný, jen inspirovaný tak, aby z něj šel udělat 2 hodiny dlouhý film. Přesto se téměř každý záběr inspiruje hrou a neustále vidíme obdobu toho, co jsme předtím sami procházeli. Ne že by film byl dokonalý, ale hráči si ho prosto užijou. Pro ostatní asi nemá valný smysl, protože to, co je na něm pro hráče super, prostě neuvidí. ()

Shaddy1

Spoiler: Ve filmu se neobjeví nic nečekaného, film je plný klišé, postrádá napětí a ve skutečnosti šokuje pouze představením zatím neobjeveného endemického druhu chameleona, vyskytujícího se na japonském ostrově. Za mě dvě hvězdy - za snaživou Alicii a za začátek filmu, kdy Lara ještě nebyla "Larou". ()

Franc1s

Jak jsem čekal, za mě provar... Tvůrci to zkusili vzít směrem k novým hrám s Larou Croft, kdy drobná "květinka" s lukem běhá po pralese nebo se plíží a zabíjí žoldáky. Do toho skáče líp než skokan do písku.. Při tom ztracený tata, skrytá organizace Trinity v pozadí a vlastně nic nového. Doufal jsem aspoň v drsného záporáka, jakým byl Walton Goggins v Justified, ale ani toho jsem se nedočkal. No nic, radši kouknu na odlehčenou jízdu staré Lary Croft jak bude v telce.. 5/10 ()

Zevon

Velmi jednoduchý, předvídatelný a plytký děj, ze kterého Vám tep nevzroste. Dívat se na nevýraznou a bezpohlavní Laru a její nekonečný citobol, dále na vzdychajícícho a do blba čumícího, ztraceného, nalezeného a zase ztraceného a opět nalezeného troubu bylo nad mé síly. Po hodině jsem to vypnul. Je mi jedno jestli je Angelina mrcha, nebo vychcaná mrcha, nebo manipulátorka, či co já vím. Už jsem si dávno odvykl přenášet ideály z plátna do života. Ale měla slušné kozy a uměla se do kamery aspoň dobře šklebit. V tomto podání všechny výrazy chybí, takže když už víte, co čekáte, nemáte už na čem jiném participovat. Hodnocení ostatních prostě nechápu. Klasické multikulti, bez výrazu, bez šťávy, bez pohlavních znaků, kruci tohle by ani Rychman nezhodnotil lépe. ()

Psycho.R

Alicia je kočka, ale to je všechno, co je na tomto filmu dobře. Nezazlíval bych mu, že je to blbina, to se očekává. Ale nemohu mu odpustit, že nefunguje vnitřní logika. Ať si klidně film vytváří svoje vlastní pravidla, proti tomu nic nemám, musí je však potom ctít. Nový TR se tváří vážně a realisticky, takže se žádného nadpřirozena nedočkáme, ale i tak se tu dějí věci, které prostě nejde přejít mávnutím ruky. A co je nejhorší - že Lara se rozhoduje jako uplná blbka, to mi k té postavě nepasuje. A příběh je, jak se říká, idiot plot jak prase, bohužel. ()

waska

Jednoduchá zábava, bez něčeho hlubšího. Trochu vykrádačka Indyho, triky působí někdy dost lacině, ale tvářička pěkná, dá se na ní koukat. Ale bohužel nic víc než průměr. ()

vikino1

Hopsačka, skákačka a hádanky. Hra přenesená na plátno. Určitě nejlepší Tomb Raider. Indy po 30 letech. Jenom ta Himiko docela zklamala.... ()

ER

O něco lepší,než adaptace s A.Jolie,ale pořád tomu chybí esprit Indiany Jones. Vidět vyzáblou Laru v tak nebezpečných scénách (kdy navíc jde vidět trikový zásah) no....ale dívat se na to dá. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (viac)

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

Snímek Birds of Prey se přece jen dočká spin-offu

21.08.2021

Zatímco většina fanoušků řeší, kdy znovu na plátně uvidí komiksovou postavu Harley Quinn hranou herečkou Margot Robbie, studio Warner Bros. potažmo streamovací služba HBO Max teď přišla se svojí… (viac)