Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

7trpasliku

Tento film jsem viděla několikrát a pořád a pořád obdivuju jeho genialitu a propracovanost. I ty sebemenší detaily dokazují precizní režisérskou práci. A samozřejmě výborné obsazení hlavních rolí má také svůj podíl. ()

Earl10

Fascinují psychothriller, který ve svém žánru nemá konkurenci. Dvouhodinová učebnice filmového umění s minimalistickou režií, magickou kamerou a hereckou elitou. A neposledně brilantním scénářem bez jediného hluchého místa. Čerpání z náboženského fanatismu nemůže zklamat. Parádní tah na branku s nemožností oddechnout si. Opravdu velký film, který člověka přiková k sedačce. Ďábelský záporák a hodně depresivní závěr. Bravo! [100%] ()

Scevola

Po dalsom vzhliadnuti tohto filmu som sa utvrdil na 4*. Uznavam ze scenar bol vyborne premysleny, ze je to spicka svojho zanru aj to ze to ma brutalny koniec. Nieco my tam chybalo aby som dal 5* - mozno vyraznejsi pachatel napr. ako bol Anthony Hopkins v Mlcani Jahniat, Alebo prekvapivy koniec (ze az spadnem zo stolicky) ako v Obvyklych podozrelych. 8/10 ()

Litvicek

Přiznám se, že vždy, jak jsem viděl reklamy v TV, že to bude běžet ten a ten den, tak jsem nedával tomu filmu žádnou váhu a tak jsem ho jednoduše přešel bez toho, aniž bych se aspon na kousek podíval. Byla to chyba ale né zase uplná. Na film jsme narazil v pokročilejším věku a tak jsem si už mohl naprosto vychutnat každou minutu filmu a jeho příběhu, což jako malý harant bych asi moc nechápal nebo bych tím prostě nebyl tolik pohlcen, jako jsem při každém opakování tohoto filmu ted. 5 hvězd to má z prostého důvodu. Celý film je založený na tak prostém příběhu, až je to zcela brilantní a nepřekonatelné. Tohle zkrátka nikdy neomrzí a v to pevně doufám, protože je to skvost kinematografie. Nejen příběh je vynikající ale také herci září ve svých rolích. Celkově sečteno a podtrženo, jedná se o jeden z nejlepších filmu vůbec. ()

Mathew55

Najít chybu v Se7en je snad nemožné. Nemluvím teď jen o chybách ve scénáři, ale i o výběru herců, režii a hudbě, která sice ve filmu neměla takovou roli(snad až na scénu, kdy Brad dostane po hlavě), ale ještě přidávala k pochmurnému prostředí svůj díl. U většiny filmů se mi povede alespoň trochu odhadnout další průběh, ale v tomto případě jsem se trefil jen v tom, že budou další mrtví... Každý z hříchů je geniálně promyšlený a o to víc depresivní. Mně přišla nejhorší lenost: "Detective, he'd die of shock right now, if you were to shine a flashlight in his eyes." ()

farfalla

Film plný napětí. Jednak je cítit napětí mezi Millsem (Brad Pitt) and Somersetem (Morgan Freeman) jako novými parťáky. Také Tracy (Gwyneth Paltrow) není spokojená na novém místě, v novém bytě, ale nechce být Millsovi přítěží. První vraždy jsou nechutné, výsledkem utrpení obětí a plánování vraha. Nevyhnutelně jich bude sedm, budou schopni tomu zabránit? Tracy popisuje Somersetovi, že si hladá práci, ale školy mají tak hrozné podmínky, že tam pracovat nemůže. V oblasti je celkově vysoká kriminalita a Sommerset už chce vypnout a myslet na něco jiného, než na tu hrůzu, kterou musí řešit den za dnem. Mills ho má za to za zbabělce, který ten boj za lepší svět prostě vzdal. Do toho ten věčný déšť. Mrtvoly jsou nacházeny v centru města, ve starých domech, v levných bytech. Pocit věčné špíny a vlhkosti. Rozpad společnosti, kde jenom ti, co chtějí odejít, a šílenci mají plány. ()

Corpsegrinder

Můj nejoblíbenější film o sériovým vrahovi. Kevin Spacey už pro mě v žádným filmu nebude příjemnej. Jakmile vstoupí na scénu tak prostě víte že tenhle film je špička. ()

jakeer

Tento klenot svetovej kinematografie sa ku mne dostal takmer až 20 rokov od jeho vzniku a to v čase, keď spoznávam Fincherovu tvorbu skôr retrospektívne. Poznajúc jeho novšie kúsky som týmto dielom ohromený nebol. Je to možno aj z toho dôvodu, že ako vášnivému fanúšikovi seriálu Dexter mi ten záver neprišiel nejako dychvyrážajúci, keďže niečo podobné sa prihodilo aj Dexterovi. Atmosféra síce bola ponurá, ale nejako ma nepohltila. Navyše Brad Pitt a Gwyneth Paltrow sa mi na ich role vôbec nehodili, všetko však zachraňoval Morgan Freeman, pre ktorého zle hrať je fyzikálne nemožné. ()

Miller

Velkolepé, velkolepé........a velkolepé. Skvost kinematografie, a jeden z nejlepších filmů všech dob, Ficher ho už možná nepřekoná, ale nevím, pořád je to Fincher. Napínavé, realistické, dokonale dokonalé, Pitt a Morgan je skvělá dvojce, Kevin Spacey jako vždy, výborný, Paltrow co hrála, hrála dobře, a Fincher ukázal, kdo je (bude) králem Hollywoodu, jasných 100% Rotten Tomatoes: 95% | FDb.cz: 89% | kfilmu.net: 89% | IMDb: 86% | Kinobox: 88% | průměr: 89% ()

Sayko

Chtěl jsem dát jen čtyři, ale dám pět hvězd, jelikož lepší kriminálku jsem neviděl a myslím, že ani dlouho neuvidím. Perfektně propletený příběh, který dává ke konci větší a větší smysl. Geniální scénář, výborní herci, dokonalá atmosféra a prostě thriller, jak má být! ()

Adramelech

Řemeslně velmi dokonalý film, na nějž zde už bylo právem vysloveno hodně chvály. Já jen dodávám, že je úžasné, jak se celý vizuál podařilo udržet v setmělém prostředí a přitom bylo pořád dobře vidět, co se na plátně (resp. na obrazovce) děje. V mnohých jiných filmech je v takových případech vidět lautr h-, chci říci, že tam není vidět prakticky nic. Občas si na to v recenzích stěžuji. A hle, ono se to dalo natočit i takto skvěle, a dokonce už v roce 1995. Asi záleží na tom, co kameraman umí. Silný divácký zážitek po všech stránkách. ()

Anderas

Zas tak velká deprese se mnou nelomcovala, ale uznávám, že tenhle film je neprůstřelný pro výtky jakékoliv druhu. A úsměvné je zase to, že i takový metrosexuál jako Pitt, si občas natahuje uvázanou kravatu přes hlavu...:) ()

Crackonosc

Dokonalý a nejlepší kriminální thriller, který kdy vznikl. Více netřeba říkat, to se musí vidět. A připravte se na pořádnou depresi! ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý