Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

dukeman

Posledních 7 dní zbývá policistovi Somersetovi do konce jeho služby. Nahradit ho má nováček Mills, který představuje jeho úplný charakterový opak. Srovnávaní odlišnosti policistů, které okolnosti donutí spolupracovat, tvoří zajímavé intermezza během vyšetřování systematického řádění náboženského fanatika. Samotné vyšetřování je pouze zdánlivě prvoplánové skládání mozaiky, proložené bádáním ve středověkých dílech o 7 smrtelných hříších. Scénář zde nezabíhá do zbytečných detailů, čímž diváka nenudí, ale spíše ho naladí k tomu, aby se do oněch děl sám podíval. Jinak v celku detektivní standart vylepšený typickou atmosférou Fincherových filmů, i když místa činu jsou opravdu něco delikátního. Závěrečná pointa, ve které dobro nezvítězí, už jenom potrhuje tento dokonalý kousek. Do poslední chvíle jsem ale doufal, že to Mills zvládne ()

Rudinsky

Neprekonaný thriller. Pittovo bortenie mýtu o "blbom hezounovi" a Freemanov overvoice. Spacey s milou tatkovskou tváričkou umelo našróbovanou na činoch monštra cicajúceho teplo z obývačky. Pokrivený kresťanský archetyp. V závere pointa spôsobujúca kómu z nechutne rozporuplného poňatia potreby zabíjať z pomsty. Neviete, čo si máte myslieť. Ste šokovaní a zmätení. Fincher. ()

Dánek

Asi můj nejoblíbenější film. Dokonalý příběh, skvělí herci, byl jsem po celých 124 minut přikován k židli. Až při titulcích jsem se pohnul. 100++++% ()

leon_id

Brilantni kriminalni drama pod taktovkou mistra strachu Davida Finchera. Jeden z mych nejvetsich filmovych zazitku vubec a po tehle roli si u me Brad Pitt a Kevin Spacey ziskal neskonaly respekt (Freeman uz mel par skvelych filmu za sebou, jinak vsichni 3 tu odvadi bezchybny vykon). Tenhle film ma naprosto dokonalo atmosferu a neprustrelny scenar, vyctem vsech superlativu bych se pouze opakoval a kazdy uz jiste vi, co je ten Fincher vlastne zac...reziser, ktery jeste nenatocil zadny prumerny snimek. ()

iXtr3m3

Scenáristické, vizuálne aj herecké orgie na rozmedzí žánru ne/chutných krimi a brutálnych psychothrillerov. Tento snímok nemá asi ani jeden slabý článok, ani jednu slabú chvíľku, dej graduje, vraždy sú maximálne nechutné, atmosféra hustne priamoúmerne s časom pozerania a premakaný koniec len drví ostatky konkurencie, ktoré sa zadýchali už v polovici. Absolútna špička vo svojej triede, dokonca kvalitou presahujúca aj jej hranice. Tento film je pre svoj žáner to isté, čím je v prenesenom význame prvý a druhý Terminátor pre subžáner "cyborg-sci-fi". ()

killjezor

Perfektní snímek, bohužel jenom napoprvé. Při dalším sledování vás už nemá co překvapit a napětí už není tak velké. Proto + hvězdičku za první a - hvězdičku za každé další. ()

Herráček

Mám chuť jednu ubrat za téměř násilné vytváření ponuré a dusné atmosféry... Všechna ta tísnivá hudba a zatuchlé pokoje obětí... Ale faktem zůstává, že co se týče gradace a promyšlenosti scénáře tento film téměř nemá konkurenci (já vím, přeháním, ale co mi zbejvá... už jste někdy měli pistoli v hubě?) Je fakt, že představovat si způsob něčí smrti občas může být ještě nechutnější než normálně... Jako nejlepší asi hodnotím pýchu... ()

chamba

Na odporúčanie viacerých známych aby som si pozrel tento film že je skvelý priam famózny a je hriech, že som ho ešte nevidel, som sa po mesiaci odkladania si ho konečne odhodlal pozrieť a musím napísať, že ma určite nesklamal. Dokonalá pochmúrna atmosféra sleduje oboch detektívov na každom kroku. Čo ma však najviac očarilo na tomto snímku bol úplny záver filmu, kde príjmateľ očakával vytúžený happy end, ktorý sa však nekonal, ba naopak. ()

bruceman7

Viděl jsem již před x lety, nicméně dopad to na mě má asi stejnej. Nikdy bych v takovéhle žumpě žít nechtěl a respekt těm, kteří v ní žijí od kolébky do hrobu. Napro dokonale ztvárněný hnus, to se musí nechat. Člověk se ani nediví, že by z toho někomu mohlo šibnout. ()

SkyLukey

Morgan Freeman patří mezi mé oblíbené herce. Jeho postava mi přišla dokonalá. Opět jsem viděl film s velkým klišé; blázen, který chce měnit svět s kameným výrazem a bezcitným přístupem. 4/5 musím udělit kvůli pomalejšímu a do jisté míry nudnějšímu začátku. Ale to, že je Sedm v TOP 10 žebříčku podle ČSFD je určitě oprávěné. ()

Benedygtus

Je to bezpochyb kvalitni a dobry snimek... ale asi pro nekoho jineho nez jsem ja, asi jsem prilis detsky, nebo nevim, ale proste na me je todle moc drsne... Ma to dej, vynikajici herce a opravdu jsem se u toho nenudil...ale nektere sceny jsem opravdu videt nemusel, bid to k tomuto filmu jiste patri a vynechat by to neslo ()

Kuny27

Výborný thrileroví snímek od Davida Finchra, herecké umění Brada Pitta a Morgana Freemana se v tomto filmu jen zlepšilo. Ze začátku filmu jsem od toho moc nečekal, ale jakmile byla druhá vražda, a pořádně se film zamotal, tak jsem se do filmu zabořil a nechtěl jsem se pustit. Asi nejlepší krimi,drama a thriller co jsem kdy viděl. Film byl nečekaně zamotaný a napínaví až do samotného konce. Ukázalo se, že režisér Fischer tento film velice dobře zpracoval, a na pomoc si zavolal dva herce, kteří patří do špičky všech herců. ()

see_sawandrew

Děsí mě míra nihilismu, s jakou tento film útočí na diváka. A pokud je Se7en skutečně věrným podobenstvím naší civilizace, pak žádný Bůh není. 100% ()

klúčik

Výborná kriminálka. Film , ktorý stál za pozrenie. Ešte dlho som myslel na záverečnú scénu. Freemen a Pitt boli na jednotku....85%. ()

Han22

Po mnoha letech jsem si znovu dal tenhle skvost, můj nejoblíbenější thriler z roku 1995 a možná jeden z nejlepších thrilerů všech dob. Odcházející, stárnoucí, životem mírně ošuntělý a apatický detektiv Somerset se nedobrovolně spojuje s dravým, mladým a trošku jednoduchým detektivem Millsem, aby rozluštili případ vraždy nechutného tlouštíka. Ve městě, kde pořád prší a slunce vysvitne jen omylem však začínají mrtvoly přibývat a vypadá to, že někdo zabíjí přesně podle sedmi smrtelných hříchů. Mills a Somerset sbírají stopy jako střípky mozaiky, pečlivě je ukládají, povídají si a nejsou řešení ani o krok blíže. Těsně před koncem přijde šokující obrat a ve finále monumentální pointa a konec, který v té době neměl nejspíše obdoby. A to je v podstatě všechno - dvojice detektivů pátrající po vrahovi. Ale Fincher to vypulíroval k absolutní dokonalosti - od dvojice perfektně odlišených poldů, přes vizuální stránku, geniální scénář nebo jednotlivé scény a dialogy z nichž máte pocit, že ani jeden není navíc. Nechutnosti jsou tu jen čistě proto, aby sloužily příběhu, akce je tu poskorvnu, ale když dojde k přestřelce, je naprosto luxusní a při scéně s třetí mrtvolou (lenost) se musí zastavit srdce nejednomu kardiakovi. Prostě Sedm je dokonalost v každém ohledu. ()

Jane18CZ

Jelikož jsem den předtím viděla Zodiaca, nedokážu se ubránit srování. Zodiac byl zajímavý celý film až do konce (díky tomu že jsem si nečetla popis, který prozrazuje celý příběh) a ještě ke všemu podle skutečnosti - osobně si myslím že je to mnohem zajímavější krimi, než Sedmička. Protože v Sedmičce každý ví o co půjde, jen neví jak to skončí. A myslím si, že v tomto filmu hodně dělá herecké obsazení, protože kdyby hlavní role hrál někdo jiný, méně známý, tak spousta lidí by film ani nedokoukala. 7.4.2018 jsem viděla film znovu a musím říct, že jsem si z něj nepamatovala snad skoro nic, ani jak to skončí. Ale ty dvě hodiny byly taková nuda, až teda na finálních asi 15 minut, že absolutně nechápu, jak může tenhle film být na 5. místě nejlepších filmů. 4* a víc ani ťuk! Spíš blíže ke 3* než k 5*... Budu se muset znovu kouknout i na Zodiaca, protože si stále myslím, že je to lepší film. PS: teď jsem nečekaně pobavila samu sebe, jelikož původní komentář jsem napsala 13.4.2011... skoro po 7 letech jsem film viděla a okomentovala znovu, aniž by to byl záměr :D ()

Nemik96

Po zhlédnutí tohoto strhujicího psychotrilleru Davida Finchera,jsem zůstal sedět jako přikovaný a snažil se tenhle zážitek rozdýchat.Skvělé herecké výkony B.Pitta,M.Freemana a K.Spaceyho,podpořené temným,depresivním a místy dost sadistickým příběhem.Konec filmu je kapitola sama pro sebe,ale nebudu prozrazovat vše kdo ještě neviděl,vřelé doporučuji.(Tento film patří do mé TOP3 nejoblibenějších.) ()

Mistickzz

Dážď si pomaly padá, atmosféra sa zabodáva ako dýka. Fincher je génius. Tento film milujem, obsadenie je geniálne, či už vyšetrovatelia Brad Pitt a Morgan Freeman, manželka Gwyneth Paltrow alebo famózny, geniálny a fanatický vrah Kevin Spacey. Všetkým som to žral aj s topánkami. Určite sa jedná o najlepší psycho-thriller s precízne natočenými akčnými scénami, inteligentným a bezchybným scenárom, tajuplnou hudbou Howarda Shorea. Mohol by som takto vychvaľovať aj týždeň v kuse. Treba vidieť. Do teraz videné 5x. 100% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý