Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Specs

Hláška: detektiv Lt. William Somerset: - "Ernest Hemingway kdysi řekl: 'Svět je nádherné místo a stojí za to o něj bojovat.' Souhlasím s tou druhou částí." ()

Aqualung

Dobře natočená detektivka s poněkud širším rozsahem co se týče lidských slabostí, či schopnosti páchat zlo.Velmi bizarně, a také expresivně je zde prezentován implicitní vztah mezi vinou a trestem.Jeden, teď se chce říci spravedlivý psychopat, ale to je poněkud úzká kategorie pro masového vraha, který se cítí být kompetentní, má pocit poslání rozhodovat o vině, trestu zkrátka životě těch, které si vybere, aby je použil k ke svému poslání, ke kterému byl vyvolen.Je velmi inteligentní a schopný racionálního jednání.Tím notně ztěžuje práci dvěma detektivům, kteří se ho snaží z pochopitelných důvodů zastavit.No a konec je skutečně epický.Slušný film. ()

adam

Fincher je úžasnej režisér a tohle je nejlepší film z nejlepších filmů. Pokud jste ovšem slabší na srdce, tak opatrně, hezky v neděli odpoledne ! :) ()

solskjaer

Film SEDM si vždy rád pustím, protože obsahuje jednu z nejnadupanějších atmosfér v historii filmu. Oba hlavní protagonisté jsou doslova dokonalí. FIlm si zahrává s vaší psychikou a takový pocit bezmocnosti, který vám naservíruje umí jen pár filmů. Film SEDM je jedním z nich. ()

sedm.1

Film,při kterém na 120 minut zapomenete dýchat.Ikdyž je to už pomalu nějakých osm,devět let nazpátek,co jsem tento film poprvé viděl já,ten zážitek z něho po závěrečných titulcích byl ohromný a nezapomenutelný!David Fincher je bůh na režisérské stoličce,a ani o jednom filmu,který kdy natočil,se nedá říct,že by nebyl nadprůměrný a přesto SEDM ještě nad nima o dost vyčnívá.Mnoho filmů a filmařů se snažilo už SEDM kopírovat,ale marnost nad marnost,jen ho hloupě vykrádali.Svou atmosférou musí dostat snad každého,a závěrečné rozuzlení?Má cenu něco takového komentovat?Nádhera!!!Herci se taktéž překonávali(Pitt byl fakt dost dobrej),kamera,střih,scénář,prostě vše perfektní.Chtěl bych napsat i nějakou výtku....bohužel,nemohu posloužit. P.S.můj nick shodný s názvem tohoto filmu opravdu není náhodný,takový dojem na mě tento,,veselej"snímeček udělal,že jsem se nechal krapet inspirovat 8D(tedy myslím jen tím názvem samozřejmně) ()

3 AM Code

Pitt a Freeman hrajou velmi dobre. Rezije, kamera a vubec zpracovani filmu je velmi kvalitni. Takze proc 3 hvezdy? Protoze uz mam tehle filmu plny kecky. Schema: Vrah ma vzdy IQ aspon 150 a vsechny situace posychrovany, detektivove vzdy o krok pozadu. Mista cinu jsou brutalni a co nejnechutnejsi a plna skrytych 'vyznamu a rebusu' (velmi dulezita komponenta - divak musi byt sokovan, aby pak mohl vsem vypravet jak skvely film videl). Motiv ke spachani serie brutalnich vrazd? Vsadte se, ze neco zatracene intelektualniho (Zkazenost civilizace / osudova nevyhnutelnost / prikazal mi to buh / proste sem sedel na hajzlu a najednou me to napadlo) ...bla bla bla. Vymluvy typu: "film je studii fascinace dnesni civilizace nasilim" pouze zakryvaji fakt, ze film presne z tehle fascinace tezi a zneuziva ji ve svuj prospech. Nadprumernych filmu je v tomhle zanru fakt zoufale malo (Mlceni jehnatek), "Sedm" mezi ne nepatri... Jo mimochodem: nudit se samozrejme nebudete, vypjate situace a hektolitry krve a strev to jisti (nic proti tomu, bohuzel NADSAZKA v nedohlednu - Sedm je naprosto vazny film). ()

lewwin

Naprosto geniální směs detektivky, říznuté náboženským tématem odplaty. Můj oblíbený herec Freeman a tehdejší vycházející hvězda Brad Pitt tvoří nesourodé, ale o to zajímavější duo. Venku pořád prší, a vražd přibývá... Kolik jich celkem bude? A kdo bude poslední oběť? ()

KR4T4S

Chytrá, ponurá, depkoidní (ne)detektivka. Atmosféra mě pohltí pokaždé, tohle prostě nestárne. Úvodní titulky, oběti, Millsovy hlášky, rozhovor v kavárně, výstup z taxíku, rozhovor po cestě k 6 a 7, sekundový flashback, závěr, závěrečné reverse titulky v tomhle Fincherově balení mě vždy spolehlivě rozsekají. A já při tom chrochtám blahem. ()

ondrech

Kamera: Darius Khondji ... druhe setkani s Fincherem(prvni byla Hra, ktera se mi velmi libila) a jeste k tomu s jednim nejlepe hodnocenych filmu vsech dob. Prestoze jsem od toho moc necekal, tak nemohu hodnotit peti hvezdami, protoze - vykon Kevina Spaceyho prekonava oba dva slavne herce(i kdyz ti taky udelali kus prace) - scenar ponekud nedotazeny do konce, atmosfera me moc netizila, prestoze se mi na konci libilo to, ze jsem byl zmaten a docela necekal, tak musim nejak rict, ze to je cele bez stylu a kamera bez jakekoliv valne kvality... ()

vanderbart

Výborný film (ať už to, jak je natočený nebo jak je napsaný scénář), dobrá ústřední dvojice a bezchybný Kevin Spacey, z kterého jde přímo mráz po zádech... Na ten závěr nikdy nezapomenu (když jsem ho viděl napoprvé, úplně mě dostal) ()

MaxipesFik

Víceméně bezchybné, ale stejnou měrou bezduché. Nic originálního - takových bijáků o sériovém vrahovi/šílencovi už bylo. Tenhle nepřináší nic nového. Ačkoliv je to technicky neodfláknuté, scénář moc neskřípe, herci se víceméně snaží, tak mi shlédnutí toho filmu nic nedalo. Drží to pohromadě, ale to je asi tak všechno. Hromada klišé. ()

ranp

Jak říká můj prastrejda z Prahy, nejhorší je obžerství a lakota!! Ale ani ostatních pět hříchů není ke chlubení, na druhou stranu pokud budu mluvit za sebe, tak většina těch hříchů mě občas trochu postihuje. Už nápad natočit takovýto film byl zajímavý a originální. Má to výborný scénář, podpořený skvělými hereckými výkony a přesvědčivou režií. ()

lskala

Mistrovské dílo. Režisér i Scénárista by zasloužili metál! Na tenhle film se nezapomíná. Jeho atmosféra je tak hutná, že už to lépe nejde natočit. Brad Pitt mě zde poprvé přesvědčil, že si může nárokovat místo mezi hereckou smetánkou Hollywoodu. Morgan Freeman je mu více než dobrým soupeřem. Film bez sebemenší slabiny - 98% - 5***** ()

Reanimated

V anonymním, deštěm zkrápeném městě, které je symbolem lidských poklesků, se samozvaný mesiáš rozhodl, že se pokusí lidský úpadek zastavit. Dva detektivové budou mít to štěstí/smůlu, že se stanou součástí jeho hrůzného poselství o Sedmi dějstvích. Spaceyho John Doe je jako mrazivý záblesk vyšší principu, jako starozákonní deska, kterou vás někdo vší silou praští do hlavy. Jeho argumenty člověka nutí přemýšlet. Co když je to on, kdo má Pravdu? ()

Arius

Fincher vytvoril absolútnu jednotku, minimálne v úzkom žánrovom okruhu. Herci dostali ideálne charaktery,Pitt ako húževnatý mladík vrhajúci sa do vyšetrovania s entuziazmom, Freeman to vyvažoval skúsenosťami a nadhladom, prakticky nemuseli hrať boli taký. A Spacey, ten bol samostatná kapitola, hoci nemal príliš vela priestoru aj za tú chvílu vás presvedčil možno až strhol. A samozrejme nedá nespomenúť scénu spredo dvier Johna Doe a následnú naháňačku s velmi trefným sprievodom klavírnych(?) tónov.Komu však nestačilo ani toto toho musel rozsekať záver.Bravúrne. ()

The Viper

První film který si spojím s jménem Brad Pitt. Kevin Spacey zde byl tak úžasně ďábelský. Excelentní herecké obsazení posazené do skvělého scénáře předané do pevné ruky Davida Finchera. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

24.02.2021

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Kdybyste nechali filmové fandy hlasovat o tom, zda by chtěli vidět blockbuster od Davida Finchera, dopadlo by to celkem jednoznačně. Režisér Sedmi nebo Klubu rváčů patři mezi filmařskou elitu, která… (viac)