Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

toyrider

Další klasika, přemýšlel jsem o pěti, ale to by byl zřejmě jen výsledek ovlivnění zdejším uživatelstvem a to nechci, čtyři. ()

Lukyn007

Senzace. Tento film jsem viděl naposledy před 10 lety a jako malému klukovi se mi doopravdy líbil. Teď se mi líbí ještě více. Tento žánr Fincherovi prostě sedí, je v tom jednička. Hodně se mi líbil Kevin Spacey, i když si ve filmu zahrál ani ne 10 minut, tak z něho de fakt strach. ()

Mr.Dogman

Hodně zajímavý film, z kterého mi jde ještě teď mráz po zádech. Tolik scénaristických zápletek a kliček jsem už dlouho neviděl, ale jsou provedeny naprosto precizně. Film je to ojedinělý, o tom není pochyb... ()

klima777

Se7en je noční můra: A byl den osmý a byla tma. Kevin Spacey hodně působivý (hlavně díky kontrastu image maskota moskevské Olympiády a sociopatického chování) . Jenomže po vraždě (nevraždě) Victora, kdy je většina diváků skutečně otřesena, atmosféra i logická výstavba příběhu poněkud upadá. Každé další sledování filmu, tento můj (velmi skromný:)) názor potvrzuje. Vidětí poprvé: Šok a nadšení. Podruhé: Příjemná lekačka. Dále: Dobré, prostě dobré. 3,45 hvězdy. ()

J-o-k-e-r

Pro mě absolutní špička žánru. Nervy drásající thriller se skvělou dvojicí Freeman-Pitt, a s naprosto šokujícím závěrem! Geniální D. Fincher!!! ()

mcleod

Neskutečně hnusný a brutální film. Ale... Ve filmu je především kamerou a výbornou režií vybudovaná úžasně intenzivní atmosféra (napětí a ano, dalo by se říct i hnusu a brutality), která je cítit z každého sebemenšího záběru. To je v amerických filmech a především ve filmech tohoto žánru něco tak ojedinělého, že nemohu jinak, než označit tento film za opravdový kumšt. Samozřejmě velkým dílem tomu pomáhají výborné herecké výkony všech tří hlavních postav. Protože většinu lidí odradí všudypřítomný hnus od hlubšího ponoření do filmu, nevnímají pak důležitou součást filmu, kterou je (sice velmi lehká, ale přece) morální filozofie. V tomto ohledu považuji za nejsilnější moment diskuzi v autě při převozu vězně na místo posledních vražd. Co k tomu dodat? He's not a devil. He's just a man. ()

Deniel

Film, který je na svou dobu hoodně nadčasový. Párádní námět. Freemana zbožňuju - nezklamal. Pitta taky můžu - nezklamal. Spacey opět vynikající výkon i za tu malou chvilku, kterou ve filmu účinkuje. Avšak po třetím zhlednutí se mi místy zdálo, že film obsahuje pár hluchých míst, ale je to asi tím, že jsem to vnímal mnohem víc než při prvním shlédnutí. Ale i přesto vám tento thriller nedá spát minimálně další týden po shlédnutí. 95%! ()

Taio

Žiadny film nemá tak parádny koniec ako tento. Nielen koniec ale cely film bol parádny. A Spaceyho príchod na scénu- parádička. ()

Dreadd

Navození ponuré atmosféry pomocí mraků a nepřestávajícího deště je nesmírně efektivní, slunce se neukáže až do samotného závěru. V kombinaci s ústředním tématem, tedy vraždami podle sedmi smrtelných hříchů, které jsou zobrazeny velmi syrově, se depresivní pojetí ještě prohlubuje. A když proti detektivům ještě navíc stojí zabiják, který vypadá, že všechny kroky policistů dávno dopředu zná a jenom si s nimi pohrává, máme před sebou téměř dokonalý krimi thriller. ()

V.Silver

Ernest Hemingway once said: "The world is a fine place and worth fighting for." I agree with the second part. Jeden z nejlepších thrillerů, který byl kdy natočen - jak námětem, tak režijním umem páně Finchera i herreckými výkony Pitta, Freemana a Spaceyho. Brutalita a apatie moderní společnosti dovedené do "dokonalosti", člověk aby se bál vůbec si připustit, že v takovém světě vlastně žije. 99% Zajímavý komentář: Marigold ()

Liflaen

Film, jsem si plný očekávání konečně sehnal. Už od první chvíle jsem ho sledoval se zadrženým dechem, děj a tajuplnost mě postupně celého vtáhli do tohoto neskutečného příběhu. A nepustili mě až do konce. Dobře obsazený film. Nejlepší psychologický kousek, který jsem viděl. ()

mkubalikova

Vrchol krimi žánru. Díky tomuto filmu patří David Fincher mezi mé nejoblíbenější režiséry a Brad Pitt mezi mé nejoblíbenější herce. 100% ()

vyfuk

Sedm. No co říct... depresivní, krvavý steakový film. Na konci Freemanovi policejní kariéry a na začátku Pittovi kariéry se náhle objeví masový vrah, který Bibli bere trošku víc vážně... neuvěřitelné zpracování v rukách "mistra napětí 21. století" - Davids Finchera. Film se dá pokládat za prvotinu Fincherovi kariéry na poli klasických krimi thrillerů a za začátek mystických dramat. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo... každý tím denodenně žije a nic s tím nedělá. Mě to hlavu netrhá, ale Kevinu Spaceyemu ano. Ten měl své vraždy do puntíku promyšlené tím svým úchylným šílenstvím a genialitou. Hlavně ten konec byl nadprůměrně geniální a neuvěřitelný. "Ernest Hemingway jednou napsal: "Svět je nádherné místo a stojí za to za něj bojovat." - souhlasím s tou druhou částí.". ()

Ev.D.

David Fincher stvořil něco neuvěřitelného.Je to svým způsobem neuvěřitelně geniální. Brad Pitt a Morgan Freeman podávají vynikající výkony, to je vážně něco. A vrah, taková svině! Ještě teď se třepu! ,,Co tam je? Mrtvej pes. To jsem neudělal.." ()

Joe123

Geniálny krimithriller s úžasne napínavou atmosférou. Drsná hudba krásne dopĺňa mysteriózny dej plný zvratov. Finále filmu nemá chybu. Nemôžem zabudnúť na skvelé herecké obsadenie. Fincherovo majstrovské dielo. 100% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

24.02.2021

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?

12.08.2016

Kdybyste nechali filmové fandy hlasovat o tom, zda by chtěli vidět blockbuster od Davida Finchera, dopadlo by to celkem jednoznačně. Režisér Sedmi nebo Klubu rváčů patři mezi filmařskou elitu, která… (viac)