Purpurové řeky

• Belgicko Les Rivières pourpres (viac)
Belgicko / Nemecko / Francúzsko, (2018–2022), 26 h 54 min (Minutáž: 46–52 min)

Predloha:

Jean-Christophe Grangé (kniha)

Hudba:

David Reyes

Olivier Marchal, Erika Sainte, Baptiste Sornin, Hubert Delattre, Benjamin Georjon, Diane Dassigny, Serge Swysen, Colette Sodoyez, Brigitte Louveaux (viac)

Policejní detektivové Pierre Niémans (Olivier Marchal) a Camille Delaunayová (Erika Sainteová) se specializují na vyšetřování zvlášť hrůzostrašných zločinů, ke kterým dochází v zapadlých a temných koutech Francie. Často přitom narazí na mystické okolnosti a tajuplné místní pověry... Mysteriózní detektivní seriál Purpurové řeky vznikl na motivy knižních bestsellerů spisovatele Jeana-Christopha Grangého a volně navazuje na filmové thrillery Purpurové řeky a Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy. Tento napínavý a nervy drásající kriminální seriál se odehrává v temném světě strašlivých zločinů a nevysvětlitelných jevů. Hlavní hrdinové vyšetřují drastické zločiny, s nimiž si místní policejní služebny neví rady. Setkávají se přitom nejen s hluboce zakořeněnými tradicemi, ale i náboženskou vírou a předsudky. Niémans a Delaunayová odhalují tajuplnou francouzskou historii, a ať už stojí před sebevětší záhadou, nakonec vždy najdou smysluplné vysvětlení. A přestože Niémanse a Delaunayovou dělí věk i pohlaví, společně jsou jako dvě různé tváře jediného geniálního detektiva. Jsou neústupní, neúnavní, sympatičtí, schopní a nebezpeční. A na stopě vraha je nic nezastaví! (TV Prima)

Mamlas

Asi všechny díly jsou vlastně podobné. Taková temnější, pomalejší detektivka, s přetáčením se na to dá i dívat. Toto asi platí obecně pro celý tenhle seriál. Co ale nechápu je, proč ten detektiv s sebou furt tahá tu vyhublou krávu. Je k ničemu, mele hovadiny, vypadá jako fetka, jen tam překáží a hulí jedno cigáro za druhým. (18%) ()

Miroslav.Zac

Na rozdíl od jiných zdejších uživatelů jsem byl celkem spokojený. Už zpočátku mi bylo jasné, že filmovým Řekám nebude seriál moci konkurovat, ale když se na to díváte s opatrným odstupem, nemůžete být zklamaní. ()

tuctovychlap

čo už by tu Reno roztáčal (pozn. k niektorému z komentov), je o 10 rokov starší než tento skutočný (bývalý) policajt a edukovaný (absolvent) jezuita..myslím, že sem zapadol..kriminálne prípady sú v realite málokedy akčné (jasne, taktiež málokedy "mystické"), vlečú sa práve tak ako toto filmové rozprávanie..mne sa na to pozeralo dobre aj bez pretáčania (pozn. k ďalšiemu komentu)..solídne krimi (odhliadnuc od relígie v podklade, stenách, ba aj v strope epizód), kde uvažovanie nie je nahradené prestrelkami a fajtami v spomalenom i MTV móde.. ()

kolemjdouc

velké zklamání pokračuje.Ten včerejší díl byl naprostá katastrofa.Nejzajímavější byl začátek s drony.Jo a záběr na "prdelku " Škody.....Kterou do záběru přijela namachrovaná policajtka či co... ()

soviczka

Jak já jsem se na Purpurové řeky těšila... Zatím ale zavání promrhaným potenciálem a jedním klišé za druhým. A hlavně nudou. Oliver Marchal není charismatický neotesaný kriminalista, je jen na svůj věk velmi fyzicky opotřebovaný, nezajímavý a nevrlý chlap. Pokud se Jean Reno tvůrcům zdál pro roli již starý, pak obsazení Marchala opravdu nechápu. Erika Sainte je nemastná, neslaná a navrch velmi nesympatická. Jednotlivé příběhy připomínají pohádku, jak pejsek s kočičkou pekli dort. Jsou tam moc zajímavé přísady, jako brutální vraždy, náboženství, nacismus, atd., ale výsledek stejně není poživatelný a na konci jednotlivých dílů si nezdravě často říkám, kdo a proč to sakra udělal? ()

• Natáčení této epizody probíhalo částečně ve francouzském departmentu Horní Savojsko v Château des Avenières v Cruseilles, kde se nacházela luxusní klinika, dále pak ve městě Sainte-Croix-en-Jarez a v lesích Vézelin-sur-Loire, které se nacházejí ve francouzském departmentu Loire. (Trajektt)
  • Tento díl se natáčel v belgické provincii Valonsko, a to ve městě Saint-Hubert a v obcích Libin a Rendeux. (Trajektt)
  • Tento díl se natáčel ve městě Tournai, které se nachází v belgické provincii Henegávsko, dále pak ve městě Lutych, které se nachází ve stejnojmenné provincii Lutych, a následně se natáčení přesunulo do belgické vesnice Marcourt, která se nachází v belgických Ardenách v provincii Lucemburk. (Trajektt)