Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

JADIM

Poriadna, niekedy trochu psycho kriminálka, ktorá sa dokázala perfektne vyhrať s touto "kresťanskou" problematikou a s miernou bezmocnosťou detektívov, ktorý museli nechať vraha konať svoju prácu a tým odhalovať ďalšie stopy. Záver tu bol vzhľadom na dramatické posledné minúty filmu mierne debilný, ale asi to tak aj malo byť. 9/10 ()

Melios

Starý, ostrovtipný detektív a mladý, nerozvážny zelenáč spoja svoje sily, aby odhalili vraha, ktorý zabíja podľa najväčších smrteľných hriechov. Zápletka, ktorá sa stala natoľko ikonická, že ju po vydaní tohoto pokladu, začalo plno iných autorov priamo (či nepriamo) kopírovať. V jadre veci sa stále jedná o klasickú detektívku o dolapení vraha, ktorá je dokreslená skvelou akciou, nekonvenčným spôsobom točenia, zaujímavým vizuálom a produkciou, ale aj výsledným rozuzlením a zvratom, ktoré pánu Fincher-ovi idú lepšie než posledných pár rokov kráľovi dejových zvratov - M. Night Shyamalan. Kto ešte nevidel, ako keby nežil. Zlatý klenot kinematografie. ()

Kanibal

Mysteriózní thriller o vraždách podle bible. V německém podání v půl jedenácté na Primě by šlo o zoufalé béčko, ale v tomto případě jde o skvělý film, který jen tak někdo nesnese, který vás chytí a pustí až na tom slavném konci. Brad Pitt není jen ksicht a prdel, je také skvělý herec a tady to dokazuje. Morgan Freeman snad ani špatný být neumí. Pět je naprosto namístě! ()

Jiří K. odpad!

Jsem snad v Jiříkově vidění?! Kombinace akce a napětí ve stylu německých primáckých kriminálek, romantická vsuvka nebo co to bylo, jakoby současným milostným romancím francouzské televizní tvorby z očka vypadla. Děj uměle vyšroubovaný až hanba, velký deficit scénáře byl znát především v dialozích. Nevěrohodné a prázdné (ne)herectví obou hlavních aktérů - jejich postavám policajtů uvěří snad jedině naše teta Máňa. Navzdory tomu uznávám, že si todle dílo svou cílovou skupinu diváků jistě najde, tipoval bych to na děti mezi 14-ti až 18-ti lety, jenom mně trochu mate zdejší vysoké hodnocení...ale to nic...uf ()

PALINO

DAVID FINCHER vo svojej najlepšej forme predvádza neobyčajne strhujúce filmové predstavenie, ktoré sa spolu s Mlčaním jahniat zaraďuje medzi vrchol svojho druhu. Ale nielen Fincherova temná a upršaná réžia je najväčšou silou filmu, tou je určite i vynikajúco napísaný scenár a herci. ANDREW KEVIN WALKER ponúka nápaditý príbeh, ktorý okorenil vynikajúcimi dialógmi a keď sa takýto kvalitný scenár stretne s tak talentovanými hercami, akými sú MORGAN FREEMAN, či BRAD PITT, výsledok nemôže vyzerať inak, než dokonale. SEDEM je skrátka film, ktorý sa od prvej minúty do diváka zahryzne a pustí až po závrečných titulkoch, no odtlačok, ktorý zanechá, je trvalý. ()

Raevan

Faktickej nášup.. takovyho napeti.. temelin - hadr.. Jen co bych vytknul, že ten konec som docela dost čekal, ne ze by konec nebyl dokonalej.. ja nevim proste som si predstavoval .. doufal jsem v jinej konec.. ()

Bobek15

Fincher opäť navodil výbornú atmosféru (podobnú tej v Mlčaní jahniat), ktorá nás stavia až na hranice našich možností a postupným gradovaním a vhodným výberom Shoreových mystických motívov nám stále viac a viac zoviera žalúdok. Herci sú skvelí, ale jednozačne spomedzi nich vytŕča K. Spacey, ktorý sa úlohy psychopatického maniaka zhostil bravúrne. Absolútny vrchol medzi krimi-thrillermi. ()

rozbris

David Fincher je Pan Režisér, to můžeme vidět na umístění filmu. Ale rozhodně by to nešlo bez skvělých výkonů herců. Všechny chválím je to na 7/7:-) ()

Cruise

Když jsem se na tohle díval, vnímal jsem, jak dýchám, jak mi proudí krev v těle, prostě, že žiju! Možná i způsob jakým žiju, ale do náboženské otázky se mo opravdu zabíhat nechce;). Film Vás každopádně vtáhne do sebe a nenechá v klidu, největší rána ovšem přijde na konci! Jinak tohle bylo moje první setkání s Kevinem Spaceym, od té doby jeden z mých oblíbených herců! ()

NICOX

Spojení Freeman a Pitt perfektně funguje. A Spacey byl přímo ďábelský. Kromě dobrého hereckého obsazení to má i něco navíc. Je to takový ten druh filmů o kterých musíte přemýšlet, a nemůžete kvůli nim usnout. Potěšilo mě, že se nekonal Happyend. Ne, že by to nebylo pěkný, ale takhle to bylo zajímavější (i když chudák Gwyneth Paltrow). Dávám 4+. 90 % ()

honzii

Je několik snímků, které pokládám za opravdové filmy. Patří mezi ně například Přelet nad kukaččím hnízdem, Road to Perdition nebo Sedm. David Fincher je nejen velmi zručný filmař, ale hlavně člověk, který má všech pět pohromadě. Své snímky brousí k dokonalosti a má to svůj důvod. Perfektní pevná ruka režiséra dělá film Sedm tak báječným, je radost sledovat každičký záběr, střih, monolog nebo dialog. Fincher dělá požitkářskou filmařinu, je to tak. ()

BluT

Skoro by se mi chtělo napsat "název filmu vyjadřuje počet hvězdiček, které si zaslouží". --- Škoda, že to není pravda. Ok, bylo to super, ale určitě se film se7en (celkem divný, he? Třeba jméno hry "Driv3r" je mnohem lepší) nedostane do mé osobní "topky". Hm, to jsem zas jednou napsal divnej komentář. ()

jondoe

najlepsi thriller aky som kedy videl a pochybujem ze este lepsi uvidim.LUDIA TO ASI TAZKO POCHOPIA.....ALE NEBUDU TO MOCT POPRIET. ()

AZbest

Čo dodať. Učebnicový noir thriller s fenomenálnou réžiou, scenárom, hereckými výkonmi a vlastne všetkými atribútmi filmu. Perfektná temná jazda od štýlových úvodných tituliek až do poslednej sekundy. Slabším žalúdkom určite neurýchli proces zaspávania... okrem toho som asi ešte nevidel geniálnejšie dolapenie záporáka: "Detective! Detective! Detectiiiiiive!!!" :) ()

bari68

Výborná réžia , dokonalý námet ,skvelé herecké obsadenie, scénár atď.... Jednoznačne najlepšia thrillerová kriminálka , ktorá nepostrádá napatie, logiku a originalitu v rámci žánru-7 vrážd za 7 dní. 90%.!!! ()

Lenarek

Anoo, David Fincher se přede mnou vytáhl. Geniální režie, geniální herecké výkony se rovná geniálnímu filmu. Do děje mě vtáhl při prvních pár minutách a nepustil ani na chviličku. A ačkoli nemusím Brada Pitta, tak mně v tomhle filmu vůbec nevadil. Svět je krásný a stojí za to, o něj bojovat... ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý