Agenti FBI se neúspěšně snaží chytit sériového vraha, který popravuje nemocné lidi. Pachatel nezanechává žádné stopy, a tak chtějí k případu povolat psychologa s výjimečnými schopnostmi. Ten se ale ještě nevzpamatoval z rodinné tragédie a nechce se do pátrání zapojovat... (TV Prima)

Fiftis

Mať také schopnosti je skôr prekliatie ako dar, ak nevidíte čísla športky. Zaujímavá je postava vraha, ktorá presahuje kriminálnu rovinu a pláva do morálnych vôd. Či konal viac dobra ako zla nech si posúdi každý sám, rovnako, ako na asistovanú eutanáziu, kedy sa kvalita života rýchlo znížila a všetci blízki sú s tým uzrozumení. Pre mňa prekvapenie a spokojnosť. Presne typ filmu pre ktorý sa Anthony Hopkins narodil a s doplnením o ďalších, je pre mňa herecké obsadenie na jednotku. Dej skoro strhujúci, myšlienka výborná, "ľakajúce či hnusné" scény tak akurát v miere a skvelý scenár. Čosi v tomto filme bolo zaujímavé. Avšak nie moc pochopiteľné, napriek tomu je to desivé a pre divákov určite neuveriteľne nepochopiteľné, napriek tomu sa to ozaj oplatí vidieť. ()

Frajer42

Spoilery! Vždy rád narazím na film, který se vydá svojí cestou a má snahu být originální. Na tento jsem narazil proto, protože jsem byl zvědavý na Negana z Walking Dead a rovněž jsem si chtěl připomenout, že Hopkins je stále ještě mezi živými. Bohužel, ne vždy toto setkání skončí úspěchem. Vystavět thriller na tom, že má těhotný Hopkins vidiny do budoucnosti, to se mi rozhodně nezdá být podařeným záměrem. Dedukce je sympatická věc do té doby, dokud se jedná o dedukci na základě nějakých vnějších vjemů. To, že se někoho dotknete a ve vteřině znáte jeho životní osud není dedukce, nýbrž volovina. Díky této volovině ovšem tvůrci mohli vystavět poutavou zápletku o milosrdném vrahovi, který likvidoval výhradně lidi, které čekal nehezký osud v souvislosti s jejich pochmurným zdravotním stavem. Na paškál si poté snímek bere myšlenku, či má smysl zastavovat vraha, který vraždí proto, aby dopřál svým obětem důstojný odchod, což je rozhodně cool myšlenka, kterou se nemůže pochlubit každý film. Krajně iritující byly všechny artově laděné zpomalené prostřihy, kterých bylo opravdu brutálně moc. S přimhouřením oka a přihlédnutím k originalitě dávám slabší dva kusy. ()

EvilPhoEniX

Úžasné dílo a jedna z nejlepších Krimi konverzaček, co jsem kdy viděl. Hopkins si film rve pro sebe, je zde doslova v Hannibal módu a svými dialogy diváka napíná,děsí,šokuje a překvapuje. Farrel jako hlavní záporák se sice objeví až po hodině filmu, ale konverzace mezi ním a Hopkinsem jsou slušně vygradovány a já měl mráz po zádech jak už dlouho ne. Potěší i obstojná kamera, smysl pro detail a lahodný vizuál především ve vizích jsem si šmakoval jako gurmán. Za mě překvápko roku hned z kraje roku. Duel Hopkins/Farrel se vskutku povedl a tak chytře napsané dialogy jsem neviděl ani nepamatuji. Mám chuť po zhlédnutí film zopakovat, pětka je na místě.85% ()

SOLOM.

Dosti rozporuplný mysteriózní thriller – drama. Příběhově to zas tak špatné není a líbila se mi samotná tvůrčí myšlenka, jen to provedení místy dost pokulhávalo. Našla se tu celá řada velmi slušných momentů, atmosféra taky nebyla nejhorší – stejně tak herecké výkony ústřední čtveřice. Bohužel je tu i dost slabých a zdlouhavých pasáží, které mě tolik nebavily. Po trikové stránce se ale tvůrci docela vytáhli – ty zpomalené pasáže a pohledy do minulosti – přítomnosti (super). Já bych osobně klidně ještě více přitvrdil, leč nestalo se. Jako ztrátu času to však určitě nevidím! ()

Anderton

Tento takmer neznámy triler mohol byť hitom v deväťdesiatych rokoch, prípadne na prelome tisícročí. Lenže podobných témat sme sa práve v tomto období prejedli a tak scenár pre plánované pokračovanie Sedem dopadol ako pásový výrobok, ktorý na nás akoby vykukoval z deväťdesiatok. Nápad by tu bol, dokonca aj nejaký ten filozofický presah, lenže v tuctovom komerčnom spracovaní sme tak na úrovni Bone Collector. A opäť, to už v desiatych rokoch, kedy sa ráta mindfuck a puzzle prístup, nemôže ohúriť nikoho. ()

• V deváté minutě filmu položí agentka Cowlesová (Abbie Cornish) u doktora Clancyho (Anthony Hopkins) na stůl složky k případu, aby si je prostudoval a odchází z místnosti. V dalším záběru na Clancyho, který se ani nepohnul, je v pozadí vidět stůl bez složek. (raininface)
  • V scénke v nemocnici (1:04:04), kde sedia oproti sebe John (Hopkins) a Katherine (Cornish), je na stene tapeta s Velkým Rozsutcom z Malej Fatry. (samkosuicide)

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

Hopkins, Farrell a „tak trochu dvojka Sedm“?

09.02.2013

Thriller Solace už Hollywoodem bloumá několik let. Své na něm odmakali i scenáristé jako James Vanderbilt nebo oscarový Peter Morgan a studio New Line se z něj nějakou dobu pokoušelo udělat… (viac)