Osm unesených žen. Všechny jsou krásné, mají talent a hrozí jim smrtelné nebezpečí. Tři už byly brutálně zavražděny, ostatní může ještě zachránit detektiv Alex Cross, s pomocí lékařky Kate McTiernanové. Jí jediné se totiž podařilo maskovanému psychopatovi, který si říká Casanova, uniknout. Mezi unesenými dívkami je také Alexova neteř Naomi a čas utíká. V sázce je úplně vše, protože "sběratel" je mimořádně nebezpečný protivník. (oficiálny text distribútora)

misterz

Gary Fleder je u mňa zafixovaný ako nevyrovnaný režisér. Vie točiť výborné filmy, no má na konte i veľa priemerných či podpriemerných. Zberateľ bozkov však v jeho tvorbe patrí k tomu lepšiemu. Nebolo to síce tak dobré ako námetovo podobný snímok Sedem (1995), no svoju atmosféru to malo. Škoda, že tajomnosť okolo vraha, jeho metód a príčinách vraždenia neboli prepracovanejšie. Dosiahla by sa tým vyššia pútavosť a ešte lepšia atmosféra. 70/100 ()

Anderton

Bohužiaľ som pre tento typ žánru, silného v 90. rokoch, nemal nikdy príliš zmysel. Porovnávanie s Mlčaním jahniat mi pripadá úplne mimo, toto je totiž klasická trilerová zábava. Kedysi ma to ale celkom bavilo v sobotu okolo jedenástej večer v telke. Dnes už podobné veci, ako napríklad aj Zberateľ bozkov (či kostí, kto si to má pamätať), dosť zostarli. ()

Gilmour93

Tak nám chybí už jen sběratel obnošených dámských kalhotek, pivních tácků a nosních skřítku (vivat Ren a Stimpy!).. Morgan Freeman v černém Porsche hledá pošuka Casanovu po starých sklepeních Severní Karolíny (vůbec mu nevadí, že na místě činu vlastně nemá nic dělat, když je tam žlutá páska s nápisem: Police Line DO NOT CROSS) a já marně hledám nějaký moment, v kterém by Kiss the Girls nějakým způsobem překvapil, či vybočil z průměrnosti podobně laděných kriminálních thrillerů. Nechápu, proč si v některých fázích dabingu alespoň nedal Daniel Rous do úst středně velkou bramboru a na nos prádelní kolík.. ()

triatlet

Pijte mlíko, zachrání vám život:-) aneb vydržte do závěru příběhu, který přináší ponurou atmosféru především ve scénách, kdy se objevují vězněné ženy nebo detektiv Cross (Morgan Freeman) a lékařka (A. Judd), ale zároveň přináší nepropracovaný scénář (jednání pachatelů a podezřelých je mnohdy nelogické). ()

lennyd

Tak jak někdo sbírá motýly, někdo známky, tak muž který si říká Casanova sbírá mladé dívky. Když mu ale nějaká přestane vyhovovat, tak ji zahodí (resp. přiváže v lese ke stromu a nechá ji potupně zemřít). Ve chvíli, kdy jeho oko padne na mladičkou Naomi, ani netuší, že šlápl do vosího hnízda - ta je totiž neteří policejního psychologa Alexe Crosse (Morgan Freeman). A když mu ještě z jeho sbírky uteče další dívka Kate (Ashley Judd), je jeho osud téměř zpečetěn. Kate s dr. Crossem pátrání jen tak nezanechají .... Vcelku zajímavý thriller, kterých (podobných) jsou sice desítky, ale tento mi z nějakého důvodu sedl více než ostatní. Možná je to skvělým Morganem Freemanem, či Ashley Juddovou, či tím, že vrah není jen obyčejnen ňouma - nevím. Každopádně film stojí za shlédnutí, a ne jedno :) ()

• V scéne, kde Alex (Freeman) spadne do vody, má v ruke zbraň. Keď z nej však neskôr vyjde, vyberie si zbraň z puzdra. (Arsenal83)
  • Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (viac)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)