Jake Van Dorn je vážený podnikatel z malého amerického města. Pochází ze silně křesťansky založené společnosti, vlivu náboženství se podvoluje život celé jeho rodiny. Jeho mladá dcerka se jednoho dne ztratí na výletě. Jake se vydává do Californie ji najít. Zjišťuje, že se objevila v jednom X-rated porno filmu. Rozhodne se ji najít sám na vlastní pěst a tím začíná jeho šílená cesta pornografickým peklem. Musí v sobě najít dostatek síly, aby se této naprosto opačné stránce lidského světa přiblížil a přizpůsobil. A tím zvýšil šance na nalezení své dcerky. (Flipnic)

Xeelee

V rámci žánru „naštvaný otec zachraňuje člena své rodiny a je pro to ochotný udělat cokoliv“ je Hardcore naprosto TOP. Už jen kvůli datu vzniku a odvážnosti některých scén, které určitě koncem 70. let jen tak někde vidět nebyly. George C. Scott v hlavní roli bravurně prochází velkým psychologickým přerodem do drsňáka, který kvůli milované dcerušce v havajské košili s ledovým klidem pokerového hráče zvládne říct, vidět i udělat věci, které se mu bytostně hnusí. Vážený podnikatel se po nepříjemné zkušenosti vykašle na soukromého detektiva a začne se infiltrovat do pornografického průmyslu, aby zjistil jak se k ní dostat. Chcete vidět jak kalvinista z venkova točí porno a na castingu mu chlapi ukazují nádobíčko? Chcete vidět jak někoho brutálně zmlátí a jde do souboje s týpkem co na něj vytáhne nůž? Paul Schrader pochází z velmi puritánské rodiny hlásící se ke kalvinistické reformované církvi a poprvé šel potají do kina ve svých 17 letech. V tomhle filmu očividně řešil svá hodně osobní témata. BTW líbilo se mi, jak tvůrce titulků kreativně udělal z TULIP KÁMEN. ()

Enšpígl

Precizně a velmi realisticky natočená psychárna z pornoprůmyslu. Pokud by někdo pochyboval o síle příběhu, tak at si představí, že je táta, který zničehonic ztratí svou milovanou dceru a najednou zjistí že točí tvrdý porno. Jenže to není všechno, tady díky velmi naturalistickým záběrům člověk vidí všechen ten humus a lidskou špínu, která se v téhlě oblasti vyskytuje. Závěrečný dialog by rozemlel i mletý mlaso. Výtečně zpracovaný silný téma korunuje mistrovským hereckým výkonem Geroge C. Scott . ()

classic

Paul Schrader bol dvorným scenáristom matadora Martina Scorseseho, Paul je určite lepší scenárista ako režisér, kde Hardcore je zrejme tým jeho najlepším réžijným počinom. Hardcore je filmom z prostredia porno - priemyslu, kde sa „uchýlila” dcéra podnikateľa Jakea Van Dorna, alebo vlastne ju uniesli pod nátlakom. Pohodová vianočná atmosféra, keď sa rodina stretne, aby spoločne strávili sviatky sa zmení na peklo, lebo Kristen ide na výlet so sesternicou a ostatnými deťmi, niečo ako škola v prírode. V tom za záhadných okoľností zmizne. Jake si najme súkromného detektíva, ktorý viac pýta, ako niečo zistí, a tak mu neostáva nič iné, ako pátrať na vlastnú päsť, a čoraz viac ísť hlbšie do tejto spletitej situácie. Nočnými ulicami sa túla, zisťuje, pátra, a po čase to začne prinášať ovocie, lebo mu pomôže istá Niki, ktorá ukončí kariéru v pornobiznise. Takto spolu chodia po štátoch na miesta, kde by mohli viac zistiť, chce to poznať mená, potom to je otázkou času, keď sa dostaneš na miesto. Samozrejme, že film je o tom, ako sa otec dopátra svojej dcéry, ale ako konečne dopadne, tak to nechám na divákovi, t.j či Kristen s ním pôjde domov ? Filmu dominuje George C. Scott, ktorého by som nechcel stretnúť naštvaného, keď by som bol zainteresovaný porno - herec, ktorý vie niečo o tejto veci, bude to musieť vyklopiť. Film nenazvem, ako kontroverzný, myslel som, že to bude surovejšie, ale pohoda. Nie je to snímok, po ktorom som v nemom úžase, ale čas, ktorý som mu venoval ako Jake, keď hľadal Kristen je vskutku pre dobro veci vidieť tento humus, ktorým je trh presýtený, podobne ako v Hollywoode... ()

sochoking

Hardcore mi neprišiel ani ponurý, ani temný, ani dychberúci, ba ani hardkor. Hlavný hrdina ma ustavične sral svojim neurotickým chovaním, takže som mu ani nedržal palce, ale ani ho nenávidel. Skôr som ho mal vpaži. Dosť som sa divil nad na hlavu postavenými situáciami, ako napríklad, že chlapíci točia porno na motelovej izbe s odostretými závesmi, kde každý okoloidúci sa veselo a zadara môže pozerať na trtkačky a tak podobne. A takýchto mne nepochopiteľných situácií tam bolo veruže dosť. Nuž, filmy v sedemdesiatych rokoch sa točili inak... Chcelo by to remake a to by bolo hviezd viac, pretože napísané to nebolo vôbec zle. ()

JohnnyD

Toto by malo zremakovať HBO. Fantastický námet bohužiaľ naráža na limity doby, aj keď do nich celkom odvážne bije. Prvá dvadsaťminútovka je úplne zbytočná, rovnako ako postava súkromného detektíva a poslednú minútu si to mohlo odpustiť. Inak je to výborný dusný thriller, ktorý vydláždil cestu pre 8 mm. ()

• Do role Niky byla původně zvažována Marilyn Chambers, avšak produkce tuto variantu zavrhla, neboť podle nich nevypadala Marilyn jako pornoherečka. (MadBigMax)
  • Hardcore ponúka celkom tri odkazy na film Star Wars IV - Nová nádej (1977), konkrétne kalendár v izbe Kristen (Ilah Davis), billboard a predstavenie v erotickom klube. (ancientone)
  • George C. Scott a Peter Boyle mají oba narozeniny 18. října. (Kulmon)