Triler Vražedná hra je pokračovaním filmovej série, ktorej predchádzali snímky Ako Pavúk a Zberateľ bozkov. Príbeh nás zavedie do čias, keď Alex Cross (Tyler Perry) pracuje ako detektív policajného oddelenia v Detroite spoločne so svojim dlhoročným priateľom Tommym Kaneom (Edward Burns) a detektívkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Práve ona sa dostane do rúk sériového vraha  prezývaného Picasso (Matthew Fox). Avšak jeho hlavným cieľom je dostať priemyselného magnáta Gilesa Merciera (Jean Reno). Vrahove kroky sú nepredvídateľné. Cross sa pokúsi preniknúť do jeho násilníckej mysle, aby odhalil prekvapenie, ktoré si preňho nachystal tentokrát. (TV Markíza)

Psema

Uber-nigga-shit, ve kterým se Tyler Perry snaží o seriózní herectví. Což je zhruba stejně úchvatné jako Foxovo koulení očí, znázorňující jeho mentálně vyšinutý stav. Vlastně ani nevím, co jsem čekal. Cohenův poslední koukatelnej film je Rychle a zběsile, přičemž Alex Cross jasně ukazuje, že aktuálně tenhle stárnoucí plešoun nezvládne ani základní úkony jako vedení herců a gradace akční scény. Něco tak směšného jako finální souboj, v němž by podobně obézní fízl dostal nakládačku, že by se z ní vzpamatovával ještě druhé vánoce, jste neviděli. A neuvidíte do dalšího Cohenova fláku. DODATEK: Další potrvzení pravidla, že filmy s Edou Burnsem jsou vždy akorát sračky. ()

Sonnery

Žádná atmosféra, žádný emoce, žádný herecký výkony (až na Jacka ze Ztracených, kterýmu ten návrat z ostrova fakt zamotal kebuli), mentální dialogy a zkurvenej potenciál. Nejvíc mě bavilo, jak režisér dokonale zvládnul ukázat Crossův šestý smysl - řídil se heslem "prostě a jednoduše": Kde si myslíš, že asi je? Cross zamyšleně: Ve vlaku! WTF!!! Jak na to doprdele uprostřed města tak zčistajasna přišel? Intuice? To snad každej vrah jezdí ČD? Kvůli cenám? To by nevysvětlil ani všeprezident Zeman ()

Fiftis

Je tu Rob Cohen, čo točil Denné svetlo, Dračie srdce alebo Rýchlo a zbesilo a xXx. Priznám sa, že som to čakal nabušenejšie, ale aj tak má film svoje dobré a horšie miesta spôsobené predovšetkým režijnou nevyrovnanosťou. Kto má rád rýchlejšie tempo príbehu asi neocení pasáže osobných životov postáv, ale nie sú na škodu a pre celkovo výborný dojem robia veľmi dôležité vyfarbenie príbehu, ktorý navyše nie je vôbec hlúpy. Matthew Fox bol ako psychopatický zabijak maximálnym ťahúňom. Príbeh svižne ubieha, všetko dokresľuje parádny soundtrack a finálny súboj bol ukážkou perfektnej choreografie. A nakoniec, čo ma na filme trochu zamrzelo, bola trochu nedoriešená minulosť psychopatického vraha. Neviem prečo má tento film tak zlé hodnotenie od niektorých užívateľov. Mne sa to páčilo a myslím že to bola veľmi podarená kriminálka. ()

mzss1

Divím se, že tento film je promítán v kinech, i v našich. Nudný snímek, který je opravdu zbytečný a nepřinese vůbec nic nového. Není to úplný brak, ale moc daleko to k tomu nemá. Příběh je nezáživný, nevýrazný, nedořešený. Hlavní záporák celkem ujde, ale jeho postavení, jeho postava je divná, nedořešená. Akční scény - těch moc není, hlavně poslední slabá dvacetimonutovka je akčnější - zde už je akce lépe spracována. Uprostřed filmu menší výbuch, který je dobře zrežírován. Hlavní vyšetřovatelská dvojice policistů Tyler Perry a Edward Burns - ti dva se celkem povedly. Mají dobré hlášky mezi sebou. To je vše ke kladům. A upozornuji, že tyto klady, které jsem vyjmenoval jsou těžce vydřené. Zbytek filmu o ničem. Strašná nuda, divné prostředí, nulová zápletka a několik neodpustitelných chyb, kdy hrdina řekne a je to takhle a je to vyřešeno. Strašné. Hudba od Johna Debneyho se zcela vůbec nevydařila - nevýrazná a po většinu času ve filmu vůbec nebyla. Konec trochu lepší, akčnější. Herekcé obsazení nic extra, krom hlavních dvou hrdinů o kterých jsem již psal. Jean Reno nevýrazný, divnou roli měl a na konci filmu byl docela trapný. Ve výsledku výrazně podprůměrný a odfláknutý film. Celkově hodnotím na 32% = ** ()

MartinezZ

Co to, sakra, mělo znamenat? Tohle je veskrze trapný film. Hromotlucký černoch, kterému jeho dar nevěříte ani na vteřinu, jeho zbyteční parťáci a trapní kolegové, šokovaná a strachy se třesoucí veřejnost, která ve filmu i městě v podstatě absentuje, pitomá špatně naroubovaná klišé a velmi levný až nevkusně podprůměrný vzhled. Celé to vypadalo jak špatný díl nějakého krimi-seriálu z produkce Hallmarku. Jediným plusem byla maniakální postava nezdravě vyžilého, ale přesto "kost-a-sval" Matthewa Foxe. Jen díky téhle zrůdě dávám tu jednu *, a to i přesto, že zemřel jak blbeček, v souboji s... "tím", ačkoliv po celý film je popisován tak, že by černocha zlomil vejpůl během hodiny kreslení. ~~~ Hodnocení: No tfuj! ()

• Alexov (Tyler Perry) najlepší priateľ a partner sa v knižnej podobe volá John Sampson. Vo filme ho nahradil Thomas Kane (Edward Burns). (beso74)
  • V knihách býva Alex Cross (Tyler Perry) vo Washingtone D.C., kým vo filme je obyvateľom Detroitu. (beso74)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)