Indiana Jones a Nástroj osudu

• Česko Indiana Jones a nástroj osudu (viac)

Harrison Ford sa vracia do úlohy legendárneho hrdinu Indiana Jonesa – archeológa v tejto očakávanej záverečnej časti kultovej série – veľkolepom a dravom filmovom dobrodružstve. (Cinemart SK)

MiniRecenze

Indyho poslední (jakože fakt poslední) dobrodružství je opravdu dlouhé. Film má sice dost akce, ale jsou chvíle, kdy film ztrácí vaší pozornost. Samozřejmě, nic nového neuvidíte, co by nebylo v předešlých dílech. Na jednu stranu je to dobře, ale na druhou si Indy zachoval svoji velikost úrovně,na kterou jsme zvyklí. DŮSTOJNÉ!!! 7/10 ()

Ace.A.T.L.

Je škoda, že je tak moc cítit změna režisérskýho postu a hrooozně moc se tu dá na CGI. Indy omlazenej, je chvílema hodně vizuálně plochej a klasickej Indyho nádech akcí, je holt drobet fuč. Ale i přes to všechno, se mi to líbilo. Neni to na plný 4*, ale ani jen na 3*. Akcí je tam dost, vtipu taky a nostalgický připomínky taky. Jsem na vážkách mezi 3* a 4*. I tak dám 4* a DOPORUČUJU ()

Saxos

Rudokožci Jonášovi nechybí nic z už archeologických předchozích příběhů a to je dobře. Jeden záporný nácek a druhý přerostlý, brouci a stonožky, jeskyně a hrobky, pronásledování vlak-motorka-kůň-letadlo-loď-chyběl snad jen osel. Závěr: doporučuji a jestli naposled, kdo ví. ()

Predator77 odpad!

0 procent, No tak z mého oblíbeného hrdiny je už důchodce a já vážně nechápu tohle úplně zbytečné pokračovaní které je z mého pohledu jenom ztráta času a všichni kteří jsou milovníky původního Indiana Jonese tak by se tomuhle paskvilu měli obrovským obloukem vyhnout teda pokud si nechtějí svého oblíbeného hrdinu absolutně zhnusit při pohledu na digitální omlazení kterého se nám dostane hned na začátku filmu a pokud vás ani tohle neodradí tak pak tu už jenom zbývá seschlí Herrison Ford který je rád když na svůj věk sejde schody na tož pak předváděl nějaké akrobatické kousky nebo se pouštěl do rvaček ve kterých němá co dělat, za mě se tak jedná o obrovský propadák a jen další hřebíček do rakve tomuhle vysloužilému dobrodruhovy. ()

veverysiak

Starý dobrý Indiana je tu a za pomoci modernej techniky vie byť aj mladý aj sa riadne biť aj skákať aj šialene jazdiť na motorke, dokonca behá v čase a všetko to vôbec nie je otravné a pre takú legendu ponižujúce, predpokladám, že ide o poslednú kapitolu megaúspešnej ságy a treba povedať, že dôstojnú a vydarenú, takže 80%. ()

Hawks

Efekty ze kterých se mi dělalo nevolno již při traileru, kdyby to co vrazili do sgi a buh ví co vrazili do pořádne filmařiny, nevypadalo by to tak uměle. Jako nejlepší moment pouze nostalgie s Marion na konci, čekal sem úplně jiné zakončení a důstojné rozloučení s legendou, bohužel zakončeno stylem alá Indi pokračuje...To jako bude 6. díl: "Indy a tajemství křížovek na JIPce..." ??? ()

KLFPIM

Znaven Indy, už nechte ho dožít / i všechny nás, pokojně spolu s ním / a nechte nás se stářím pinožit / a odolávat trendům nevkusným… ()

Tomas_PO

Najnovší a zrejme posledný Indiana Jones prekvapí zasadením do doby minulej, konkrétne rokov 60tych minulého storočia, v ktorých sa vydáva hľadať stratený Archimedov poklad. A to na škodu, subjektívne by sa mi viac páčila doba súčasna a Indy ako skúsený matador vracajúci sa na scénu ešte jeden krát. Výsledkom je v princípe remake klasických dielov, trošku archaický, bez nápadu (Nazi téma?...to fakt?). No Harrison Ford stále kraľuje, a technika ho omladila riadne. No istotne by mal rovnakú charizmu aj bez nej. AK nie väčšiu. ()

BoKo_CzT

Čakal som samozrejme romantický návrat do detstva, keď všetkých chlapcov vyrastajúcich v 80 rokoch filmy s Jonesom nejak zasiahli. No namiesto atmosféry, ktorá bývala najsilnejšou stránkou tejto série sa konal skôr kopírovací proces, ktorý kopíroval formu, vtípky, atp.. No práve tá atmosféra tam už nebola. Každopádne triky a technické spracovanie celkovo bolo na špičkovej úrovni. Zábery s omladeným Fordom boli skutočne zaujímavé. Ešte by som dodal, že súčasným veľkým problémom týchto veľkorozpočtových produkcií je temer úplné nahradenie drahých exteriérov a akčných scén rôznymi CGI nápodobami. Žiaľ triková scéna nikdy tú skutočnú nenahradí. Možno by to chcelo trochu návratu do exteriérov a ku klasickým filmovým "fintám". ()

fafejt001

Tak  bylo  to  rozhodně  jiné . V kině  samozřejmě  větší  zážitek  než  doma  u  DVD  ,  ALE  -  hudba  dost  řvala ,  příííliž  mnoho  akce - honičky , střílení  , bitky .  Tohle  bylo  ke  škodě . Jinak  Ford  dobře  omlazen  za  války  v  úvodu  , až  to  bylo  přes  ty  moderní  triky  trochu  nepřirozené .  Ale  co  už . Jinak  hledání  v  jeskyni  -  dobré ,  let  letadly  do  té  jiné  časové  dimenze  rovněž . Setkání  s  Archimedem  až  mystické  a  parádní  kousek  v  tomto  filmu . A  pak  rána  a  probudí  se  doma .  Tedy  Indiana . Triky  tedy  ve  filmu  skvělé ,  ale  už  to  nějak  nebyl  ten  starý  ,  známý   Indiana  ,  jak  ho  známe .   Na  můj  vkus  dosti  dlouhé  a  leckdy  i  zbytečně . Hlavně  ty  honičky . Bylo  to  jiné  , ale  kdo  neviděl  ty  původní  díly  , tak  byl  , zřejmě  ,  nadšen .  Já  již  méně . Jo  a  přece  jenom  Spielberg  je  Pán  režisér , ten  ovšem  tento  díl  nerežíroval .  Další  ŠKODA . Vidět  se  to  rozhodně  dá  ,  ale  ta  hudba  řvala  na  plné  koul... , tedy  pecky ,  až  mi  to  lezlo  na  nervy . Občas  silně . Takže  dám  *** a  čtvrt * . ()

jpacuta

Kromě toho, že je ten film naprostá hovadina a nic v něm nedává smysl, je to hezky zahraný, akce je výbušná (stylem Uncharted), soundtrack je výbornej jako vždy a je tam množství hezkejch scén, který to utrpení zmírnilo. Začátek s DeepFake Fordem je totální výplach plnej berliček jako teleportující se postavy, pohyb rychlostí blesku, nefungující fyzika a záporák visící ze střechy vlaku setkající se s vodní věží ve 150 km/h rychlosti nejenže přežije, ale nemá na sobě ani škrábanec. Taky je ve filmu chladnokrevně zabito množství postav, včetně hlavních a smysl jejich smrti mi uniká. Asi aby záporákům dodali na výhružnosti, což se nepovedlo. Záporáci jsou tu jak z Goonies. Sestupná tendence kvality Indyho filmů od 3. dílu byla dodržena. ()

Rian_witcher

Další veliká postava 80-90 let dvacátého století se loučí.   Indiana Jones nás opustí sice ve velkém stylu, ale mělo to přijít o cca 15 let dříve. Věk přece jen už Harrisona Forda dostihl. První část filmu s omlazeným Jonesem byla krásnou vzpomínkou na nejlepší filmy s Indym. V dalším ději už ovšem nebylo lehké, aby se divák smířil s pohledem na pobíhání dědečka, který by v Čechách  už jen polehával na gauči u společné TV v domově důchodců. Beru to jako filmové rozloučení s mým oblíbeným hrdinou, které neurazilo, ale ani nenadchlo. ()

yourhead

Neubráním se srovnání s posledním Mission Impossible kdy musím vedle sebe postavit podobné scény. Honička s malým autem ve městě a bitka na vlaku a tady to jednoznačně vyhrává MI. Indiana obalen bezpečným digitálního prostředí mi vyloženě vadil a ubíral na zážitku. A to cestování časem bylo úplně vedle. Zlatý mimozemšťani. ()

p.a.douch

Tak teda sorry. Jsem hrozně zklamán. Tady ten film mě zkrátka nebavil. Stydím se to napsat, ale někdy jsem se i nudil. Postava Heleny stojí za houby. Duch Indiany Jonese jsem v tomhle filmu nenašel. Mangold to úplně zazdil. Viděl bych to na dvě hvězdy, ale z nostalgie a blahým vzpomínkám na předcházející filmy (hlavně první tři) dám jednu navíc. ()

Muf911

Velmi slušné pokračování. Já jsem naprosto spokojen. Indy, jak má být. Vykrádačky starých hrobů a krypt, honičky, humor, nacisti, šifry a cestování po celém světě. ()

Easykill

Musel jsem se dlouho ukecávat, abych ztratil tolik času se senilním Indym. Věděl jsem, ale do čeho jdu (bohužel) a ta tragédie na mě vyskočila hned v první minutě. Od chvíle co jsem viděl ty CGI ksichty se mi trošičku sevřelo hrdlo. Ale pak to hned zase opadlo a přišel smích. Tolik digitálního bordelu v jednom "filmu" jsem dlouho neviděl. Hnus! Nevím co na tom je ke chválení. Je to zbytečně dlouhé, CGI nonstop, chvílemi nesmyslné a stupid, vůbec to nemá feeling co by mělo mít. Křišťálová lebka je proti tomu oskarový trhák. Nejlepší na tom celém byl asi konec, ale takhle zhovadile se rozloučit s legendou? Tfuj.. ()

Ironhead

Když pomalu usínáte i u nekonečné "akční" honičky v tuctucích, je prostě něco špatně. A jen čistá nostalgie to pro mě osobně už neutáhne. Všechny známé postavy včele s Indianou jsou prostě staré, dalo by se říct dokonce přestárlé, a i když mám Harrisona rád, tak jen pohled na jeho běhání je utrpení. Tohle prostě nebylo moc důstojné rozloučení legendy. ()

Tuty

Ač si myslím, že Indiana Jones měl skončit se sametovou revolucí v ČR, tak musím přes chladné přijetí dalšího dílu v českých kinech z mé strany říci, že jsem se bavil. Nebudu se opakovat se souhlasnou averzí vůči CGI, z toho jsem zklamaný, ač to mohlo být horší. Nejde o omlazení Harrisona Forda, to je fajn a zde vidím využití, kde jím ale vyloženě pohrdám, je jeho použití při akčních scénách, CGI tříkolka Tuk-tuk, CGI Ford skákající na vlaku jako avatarová kobylka, to mě vyloženě urazilo. Přesto je potřeba zdůraznit, že tam, kde AVP, Alieni, Predátoři apod. dělají svým klasikám ostudu, Indy ukončil vlastní éru důstojně a dopomohla mu k tomu fajn hudba a za mě herecká skladba. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku