Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Santa666

Čtyři hvězdičky jenom proto, že s horrorovými filmy mám velice málo zkušeností a tak jsem zřejmě většinu odkazů na ostatní díla nepobral. Ale i tak mě svědil pravý ukazováček, který chtěl nekompromisně kliknout na maximální hodnocení. Snad se po zhlédnutí více horrorovek dostaví ta pravá filmová extáze. ()

YumiOkami

scenaristi se teda vyradili.. plot twist byl dost zajimavy, ale celkove me film moc nezaujmul. — moc jsem si “neprostudovala” jaky herci tam vlastne jsou, takze kdyz se na konci objevila sigourney weaver, tak jsem byla hodne prekvapena! ()

yeniczek

Whedon (a pravda i Goddard) jako scénárista zase září, Goddard si za tenhle debut zaslouží všechny palce nahoru. Horory moc nemusím, ale těšil jsem se a nezklamalo:) Konečně zase film u kterého vydržíte po celou dobu civět, říkat si "co to sakra" a těšit se na další minuty, co se stane. Všechny stereotypy teen vybíječek zvládnuty na jedničku :) ()

Aven

Nefunkční hororo-komediální kočkopes. Hororová atmosféra téměř žádná a povedených vtípku je tu taky pomálu. ()

Mishqo

snaží sa vyhýbať zaužívanému klišé, pôsobí originálne a dôvtipne a hlavne to všetko úplne funguje aj s hercami, scenárom, hudbou či atmosféra...záver mi už ale trošku prišiel nahlavupostavený a absurdný a keby nebol taký tak by to bolo lepšie, každopádne ma nábeh na najlepší horror tohto roku (uvidíme) ()

hroubek

Skvělá kombinace Evil dead a Truman show.Drew Goddard a John Whedon se rozhodli, že nám představí svůj příběh, který je ve spoustě věcí podobný s ostatními filmy, ale o to více funguje v rovině, která je neuvěřitelně originální.Tvůrci si chvílemi utahují z žánru a zesměšňují ho v několika okamžicích.Film má podobný rozjezd, jako většina filmů z žánru, jen s tím rozdílem, že titulní postavy jsou mnohem větší sympaťáci než jsme zvyklí u konkurence.Největší překvapení přijde po příjezdu na chatu, jelikož se ukazuje, že tvůrci mají svůj svět promyšlený a vytvořili k němu svoji mytologie.Což filmu přidává nový rozměr.Hodně mile překvapí, že film nezpomalí, ale naopak se úžasně rozjede a přináší radost pro fanouškovský srdíčka.Osobně jsem byl nejšťastnější, když film na konci ukazuje zvednutý prostředníček a zakončí film pěkně cynicky.Velká radost a jeden z nejšílenějších polibků z jaký jsem zatím viděl. ()

drake31

To čo vzniklo z tohto filmu, je prostý sen fanúšika hororu (alebo ničoho čo má k tomu blízko). The Cabin in the Woods prináša nové prvky, smeje sa stereotypom, a je v ňom veľa čo objavovať. Samozrejme bloody scény sú skvelé, záverečné krvavá kúpeľ fakt stojí za to, postavy mi prirástli k srdcu a vážne mi bolo ľúto každej jednej (čo sa mi až tak často nestáva), a precízne trafený humor nádherne dopĺňa celú skladačku. Naozaj hľadám niečo čo by som vytkol, ale tu nie je naozaj čo riešiť a všetko bolo azda povedané od tých nado mnou ... (Teraz úprimne čo kedy bolo zlé keď v tom mal palce Whedon - mňa tiež nič nenapadá :) ()

swe

Nefunguje ani jako horor, ani jako komedie, ničím nepřekvapí, jen nasere. A k vychvalované závěrečné holomajzně jsem se nedostal, neboť jsem s tímhle polohnusem nechtěl dál ztrácet ani minutu. Vlastně nechápu, jak jsem to dokázal dokoukat do 3/4. ()

Angelic-77

Velice zajímavě ozvláštněná teenagerovská vyvražďovačka. Člověk by ani nečekal, že v tomto typu filmů lze ještě něco inovovat či vymýšlet a vida - najednou se objeví Cabin in the Woods a vše je jinak. ()

Steny94

Film ma naozaj chytil a už od začiatku ma nesmierne bavil.Užil som si budovanie atmosféry v prvých 40tich minútach.Všetko sa ale zmenilo po prvej vražde,ktorá bola krásne hororová,po nej sa ale zvrhlo strašne rýchle tempo,ktoré mi strašidelnú atmosféru úplne zabilo.Nehovorím že som nebol spokojný ale čakal som originálny,strašidelný horor a dočkal som sa originálného,nie veľmi strašidelného filmu.Viac by som asi ocenil keby sa film venoval skôr hlavným piatim postavám a nesnažil sa toľko ukázovať hororové klišé.Tak či tak som Cabin In the Woods určite nevidel poslednýkrát a rozhodne bude patriť medzi moje obľúbené oddychovky.Je mi ľúto len to,že som nemal možnosť pozrieť sa na film v kine. ()

Danny F.

Mix různých známějších filmů. Zpočátku klasický horor potom náhlý zvrat a do toho brutální masakr s dostatkem krve a kousků těl. 70% ()

Brain-D

Velká parodie a vykradačka všech možných hororů podaná oreginálním způsobem. No nejvíce jsem zde ucítil vykradačku Evil Dead, Pátku třináctého, Hellraisera a zombie filmů. Chová se to ke konci strašně velkolepě a naopak na začátku se to snaží být malé. No je to cool, je to zajímavě podanné, krvavé, vizuálně špatné (štír) a místy překvapivé. ()

JohnSmith

První půlka je klasická teenagerovská vyvražďovačka obohacená o úchylný loutkáře. Člověk si chvíli myslí, že je to opravdu nějaká reality show. Jak se film přehoupne do druhé půlky, nastává mega masakr, který rozpoutají duchové a "pohádkové" bytosti. To už je krapet zábavnější, ale nebýt sympouše Hemswortha, nedal bych ani ty tři hvězdy. ()

VanTom

Nadprůměrná hororová vyvražďovačka, hlavně tedy díky námětu a scénáři, který dlouho nechává diváka tápat, co se vlastně sakra děje. Kontrast partičky teenagerů bojujících o život a operátorů v centru oslavujících jejich brutální smrti je sice možná chvílemi až přehnaný, ale také morbidně zábavný. Jen mi přišla škoda, že ze všech možných připravených zabijáckých atrakcí se dostalo pouze na jednu nemrtvou rodinku a všechny ostatní se jenom mihly jako camea pro hororové fandy, tady bych si dovedl představit celý seriál nebo alespoň minisérii. ()

zdenny

Při sledování tohoto horroru jsem si myslel, že jsem četl oficiální text distributora k jinému filmu. Film to nebyl špatný, ale něco převratného, epochálního? To snad ne. Kde bylo to nevídané násilí? Jak můžou stoprocentně úspěšné vraždící bytosti vraždit tak, že je možné jim utéct? Těšil jsem se na velice efektní horror, dostal jsem jalovost ve tmě. Přesto si ale myslím, že film k zavržení není a že měl slušnou myšlenku. Že naše životy někdo ovládá? Dá se s tím spekulovat. Proto se mi hodně líbila postava toho zhuleného kluka, jehož angličtina byla dost drsná. Shrnuto se jedná o lesní slasher, který nás donutí uvažovat o něčem jiném než o horroru. ()

Beatle

Přišlo mi to, jakoby někdo vzal ty nejznámější "vyjedeme-na-chatu-a-tam-nás-povraždí" filmy, a trochu je vyboostoval k větší absurditě. Od začátku bylo celkem jasné, kdo přežije, protože většinou to bývají inteligentní looseři, anebo ti, u kterých by to člověk nečekal (zhulenci). Film kopíruje klasické know-how tohohle typu žánru. Chatu v lesích někdo ukradl z EVIL DEAD II, stejně jako čtení z knihy (resp. deníku), partu zoombie a cosi ve sklepě. Později pak přišla přehlídka 'Miss Monster' všech příšer, co jen kdy byly ve filmu viděny, nebo o nich bylo napsáno v knihách (klaun, vlkodlak, upír, vraždící baletky aj.) Nejvíce mě naštval vraždící jednorožec. Uznávám, že to občas bylo vtipné - takový ten rozdílný pohled bandy hloupých post-graduál studentů vs. vědci, co si s nimi hrají, a mají to jako denní chleba. Ale i tak to nestačilo. Celkově mě chybělo čeho se chytit, a ten konec? "Giant evil gods"? Tohle je vtip? Popravdě bych spíše byla spokojenější s nějakou šílenou vládní organizací, která zkoumá dopad nevysvětlitelných jevů na psychiku člověka, než obětiny bohům. Mno........60% za Hesmwortha, kterého alespoň nikdo nerozsápal, za ty catche spojené s EVIL DEAD II., a za zoombie ručičku. Možná kdyby to bylo točeno více nízkorozpočtově, a s větší nadsázkou, byla by to skvělá vymývací-horror-komedie. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)