Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

kenkaku

Tohle je špatný… VELKÝ špatný. A vše začíná na volbě hlavního představitele. Jak může mít někdo tolik protekce (po tom všem), obzvlášť když je v tom co v roli předvádí nepředstavitelně otravný a debilní? Proč mám zase pocit, že kdyby prostě neměl bordel ve svém pohlaví, nechodilo by se okolo něj po špičkách a nejednalo v rukavičkách? Film totiž díky tomu, že je v něm dokonce 2x (takže 2x tak otravný) mě ani ne v polovině už příšerně lezl na nervy a nebyl na více než jedné hvězdičce. Prostě čistokrevný Flash. Pak se ukázal na scéně pro mě první Batman, kterého jsem v životě viděl a začala fungovat nostalgické vlna. Původní hudba, původní (1989) Batmobil, původní kostým (se žlutým logem)… Najednou film začal fungovat jako Batman 3 (od Tima Burtona) a mě došlo, že takhle se mi to líbí. No a do třetice se film změnil v Může z oceli 2 (od Zacka Snydera). Každopádně ať už v jakékoliv poloze, film funguje prakticky jen v momentech, kdy je vidět Batman (jakýkoliv). Proto je to velký špatný. Pozn.: extra bod za náhled do Superman Lives (film Tima Burtona co nikdy nevznikl). Důkaz že někdo uměl s nápadem mnohovesmíru pracovat a že tohle by měl být film spíš o Batmanovi. ()

SG-1

Je smutné, že film s takovým rozpočtem v roce 2023 je horší jak trikama tak scénářem, než televizní seriál z roku 2014. Minimálně první tři řady ho strčí do kapsy stoprocentně. ()

sedm.1

Já ten neúspěch Flashe na jednu stranu v podstatě i chápu. Jak se totiž má divák postavit k filmu, u nějž vlastně dopředu již ví, že jeho hrdinové stejně nemají už vůbec žádnou budoucnost, že komiksový svět, v němž se film odehrává, stejně skončí? Tam se přeci dal ten propadák skutečně očekávat. Ovšem zde nastává zásadní otázka. Je ten neúspěch a ta všeobecná kritika Flashe vážně tak oprávněná a na místě? Nepramení jen ze všeho výše zmíněného a samozřejmě i z již silně přesyceného filmového trhu komiksovými produkcemi? Není současný divák vším tím nepříjemným děním kolem komiksů již natolik frustrován, že prostě kritizuje už bez ohledu na skutečný výsledek a kvalitu toho filmu? Říká se tomu zaslepenost a podle mě se právě tohle nejvíce odrazilo na silně negativním přijetí Flashe, který si to ovšem ani náhodou nezaslouží, jelikož se nejedná o vůbec špatnou záležitost, za kterou je tak nekompromisně považován. Naopak, já si myslím, že Flash je stylová a svižná podívaná, která se může opřít o výborného ústředního superhrdinu, obsazeného parádním Ezrou Millerem, ten film nasadí navíc od začátku výborné tempo, pořád se něco děje, disponuje zajímavými zvraty, atmosférou, napětím, emoci, hýří fungujícím humorem, výraznými postavami ve vedlejších rolích, takže proč ten zdrcující neúspěch? Kvůli tomu, že nedává příliš logiku? To mi nedával ani Endgame. Že nemá až tolik akce? No a co, na oplátku nabízí fajn zápletku. Že nejsou triky na nejvyšší úrovni? O to víc jsou zábavnější a cool. Že to je celkově strašná kravina? A která komiksárna ne, že Strážci galaxie? A nebo že se jedná, jak jsem zmiňoval, o již zbytečnou podívanou, která nic nikam neposune? Za to snad může Flash, respektive jeho tvůrci na čele s Muschiettim? Ne, prostě s neúspěchem, a to jak komerčním, tak kritickým diváckým přijetím, naprosto nesouhlasím, Flash je výrazná, zábavná a nápaditá komiksová jízda, kterou navzdory ostatním hlasům musím doporučit, zaslouží si totiž určitě pozornost a větší úctu, než se jí dostává. ()

Azurose

Okouzlen nejsem, ale bavil jsem se výborně. Flash má spád, akci, humor, ale i trapné momenty. Jedním z tahounů filmu je i Ezra Miller, který se sice ukázal být problematickým hercem, přesto ve své roli, v tomto případě dvou-roli, funguje naprosto výborně, jelikož udělal z Flashe postavu, které je prostě nemožné nefandit. Jeho grimasy jsou prostě jiskrou v celém obrázku Flashe. Chvílemi je film ale i děsně trapný, za což vděčím některým replikám a opravdu špatným vizuálním efektům. CGI miminka budou ještě dlouhou dobu obsahem mých nočních můr, stejně jako některé prvky závěrečné bitvy. Někteří určitě podotknou, že stopáž 144 minut je opravdu hodně. Já si to nemyslím. Celý příběh má spád a spíš než sledovat čas na hodinkách, má člověk nutkání sledovat všechny časové linie. Flash se zkrátka zabývá otázkami o plynutí času a osudu, což z něj dělá film, který rozproudí myšlenky a není „jen“ oddechovým filmem. ()

sQelle

Přes veškerou moji nesympatii k Ezrovi, k DC vesmíru s Henry Cavillem a k závěrečnému digibordelu, je pořád DC aspoň k některým svým hrdinům důstojná. Vyznat se v tomto vesmíru chce sice hromadu pastelek a několik desítek archů, ale aspoň na rozdíl od Marvelu dokážou jednou za čas vytasit něco, co je pecka jako Joker nebo Batman s Pattinsonem. ()

iXtr3m3

Začneme negatívami. CGI v niektorých scénach (všetko z Chronoballu, najviac Cage) je doslova na facku. Asi to bol zámer, ale fakt že na facku. Keaton je už starý, môže sa snažiť akokoľvek, ale na Batmana je extra starý, to Affleck je doslova vyzretý a pri jeho scénach som mal zimomriavky na chrbte, napriek debilnej maske (ktorého blbca napadlo vymodelovať nos? to je na rovnakej úrovni ako bradavky v Batman a Robin). Ďalej, Sasha Calle, nech sa snaží akokoľvek, nie je a nikdy nebude Cavill. Jednak nemá ani zlomok jeho charizmy a jednak bola len jeho slabým odvarom. Posledné negatívum, pre záver si vybrali fakt že sprosté miesto. To Arktída bola ďaleko lepšia. Poďme k pozitívam. Je to lepšie spracovanie Multiverse ako v prípade Doctora Strange 2, kde tie najlepšie postavy ako Mr. Fantastic a spol. odpískali po 10tich minútach. Je to ešte trošku cítiť SnyderVerse vesmírom, aj keď len kvôli Affleckovi a Millerovi, prípadne Zodovi a spol. Vtipy okolo Millera boli ďaleko lepšie, ako stupídne Dostojevskij z Josstice League. Flash bol extra inteligentná postava, ktorá síce bola uletená, ale nielenže to nebol idiot, ale doslova takmer vedec, takže asi ťažko by nevedel povedať po rusky Dovidenia, či Dobrý deň a podobne. Flashova scéna s mrakodrapom je rovnocenná scénam s Quicksilverom z X-Menov. Affleck je hustý Batman, len tá jeho nová maska bola na facku. Ako keby chceli ešte aj tie posledné fragmenty z DCEU totálne pochovať. Sasha Calle síce nie je Cavill, ale scény z Arktídy boli fakt že viac ako len dobré, vlastne s ňou najlepšie z celého filmu. Efekty spojené so SpeedForce boli perfektné, taký upgrade toho, čo sme videli doteraz. A najväčšie poztívum, aj keď relatívne negatívne spracované, tak odvaha napratať aj keď len v okamihových sekvenciách históriu DC na poli filmov a seriálov, to ani Marvel nemal takú odvahu vo svojich Multiverse snímkach, kde som čakal v Dr. Strangeovi minimálne Toma Cruisa ako Iron-Mana a nebol som sám. Záver mal emócie, bol pekne spracovaný, ale väčšie emócie budilo to, že DCEU je týmto úplne mŕtve, pretože Aquaman bude prepadák, ostatní skončili. Čo najviac naštvalo na filme, SPOILER ALERT tak dostali sme pár sekúnd s Cageom, Reevom, Westom atď., dokonca tam bola aj Wonder Woman, Aquaman trápny ako nikdy, ale na Cavilla bola len jedna digitálna mikroscéna? WTF? To beriem ako zámerné zhodenie jeho odkazu, ktorý tu s nami bol osem rokov a je stále. SPOILER END Zaslúžilo by si to slušné rozlúčenie sa s DCEU aj spolu s Cavillom, zaslúžilo by si to spracovanie na úrovni Flashpoint Paradoxu, ani by nemuseli vôbec prekopávať scenár, celá myšlienka aj spracovanie už sú roky vonku, ale nie, niekto zámerne pochoval roky práce, driny a snahy len preto, aby mohol už xtý raz reštartovať univerzum a dopadne to rovnako, pretože Warner spôsobil to, že točí filmy, ktoré nie sú určené ani pre fanúšikov Snydera, ani pred odporcov Snydera, robí mixy, ktoré v kinách kasovo prepadnú, lebo nemajú svoju identitu, sú všetkým a ničím v jednom. A to je veľká škoda. Marvel zakopol v posledných troch rokoch neskutočne, ale má za sebou neskutočne úspešné desaťročie. To sa o DC pri Warneri povedať nedá. A to som extra veľký fanúšik. Vďaka Bohu za Zack Snyder´s Justice League a samozrejme Man of Steel a Batman V Superman Ultimate Cut, napriek haterským kydom je to pre mňa neochvejné trio fantastických DC filmov, na ktoré sa za posledných 40 rokov DC tvorby nič nechytá s jedinou výnimkou a to Dark Knight Trilógie, ktorú ale beriem ako samostatný vesmír mimo toho klasického komixového. Ostáva posledná nádej, že Rebel Moon od Zacka Snydera na Netflixe zaboduje a možno ešte nejaká šanca pre niečo zo SnyderVerse nastane, ale obávam sa, že šanca je miniatúrna, nielen na vznik prírastkov do SnyderVerse ale aj na zabodovanie Rebel Moon, pretože Netflix vie posrať aj veľké produkcie, ale nevzdávam sa. () (menej) (viac)

JamesSi odpad!

Promiňte, ale tohle bylo fakt bolestivý. Nejen Ezri herectví, ale i humor a celkově feel frankensteinova monstra sestaveného warnerovským PR týmem. (Doslova odkaz na frankensteina ve filmu!) Slabé digitální triky (ohavná digitální mimina srovnatelná jen s Renesmee ve Stmívání), které jsou nedodělané z toho důvodu, že se scénář neustále přepsával a film se přetáčel. Není divu, že je to labutí píseň Snyderversu. Vesmíru byl špatný a měnil se k horšímu s každou unáhlenou reakcí na jakoukoliv kritiku a marvelovský trend. S každým dalším multi-vesmírovým filmem se to téma vyčerpává víc a víc, a jen slouží k tomu, aby jsme viděli "původní" herce ve slavných rolích. Hej to je původní Superman jako PS3 model! Je to je Birdman alias Micheal Keaton jako Batman, vládce netopýrů. Můžeme zaplatit každého i George----- Někdy i po jejich smrti a bez jejich svolení, jako digitálního dvojníka. Prý tam měl být i Christian Bale jako Batman, naštěstí nabídku odmítl. Ben Affleck a Gal Gadot působí, jakože tam už být nechtějí. Ezra působí jako třicetiletí, kteří si hrají na emo teenagera. Jejich dvojherectví i kvůli nedávným obviněním působí velmi cringe ve velmi špatném slova smyslu. "TENHLE FILM JE TAK DOBRÝ, ŽE ZAPOMENETE NA JEJICH ZLOČINY!" Nejhorší aktérem jsou ale samotní Warneři, kteří namísto toho, aby udělali za Flashem a celkově DCEU tlustou čáru, hasí požáry a mění vizi filmu každých několik měsíců. A ani poté, co najali Jamese Gunna (The Suicide Squad, Guardians of the Galaxy) si stále stojí na rozdělaných DCEU projektech jako Aquaman 2 a Blue Beetle. The Flash by měla být masterclass v utrácení peněz za zbytečný produkt, který v lepších chvílích hraje na emotivní nostalgické struny a v nejhorších hází vtipy jako z Big Bang Theory o cringe autistických geecích. K DCEU vesmíru už jen - jak řekl padouch ve filmu Lorax "LET IT DIE, LET IT DIE, LET IT SHRIVER UP AND DIE!" A to mluvím jako člověk, který viděl většinu DCEU filmů (Shazam, Wonder Woman, dva Sebevražedné oddíly, Peacemaker, Aquaman, Batman v Superman, obě Justice League, Man of Steel etc.). ()

666Carnage

Tohle byl asi nejhorší a nejošklivější film od DC. Nebýt Michaela Keatona, asi bych to vypnul už v polovině filmu. Ke konci to docela šlo, ale film je fakt ošklivý, chaotický a díky Ezrovi i nesnesitelný. Režisér co má na kontě fakt povedené horory, natočil komiksový brak. Jediný co nedokážu pochopit ani já, je že jsem se nenudil a párkrát se i pousmál. Tohle možna nemělo radši ani vzniknout. 40% ()

DavidS.

Kojenecké oddělení a Burtonův Batman v jednom záběru se zvracejícím hyperaktivním trotlem hovoří za vše...Je k nevíře s jakým nasazením DC servíruje až fyzicky odpudivé filmy, ve kterých nezvládá ani elementární věci...Ostudné triky, žádný děj, absence dramatičnosti, nulová práce s postavami i herci, kteří tu do jednoho jen toporně a sebemrskačsky čekají na poslední klapku i šek... ()

Wally

Jedna hvězda za M. Keatona jako Batmana a jedna za soubojovou část se Zodem... Jinak u mne největší problém je E. Miller, který je mi vyloženě nesympatický a zařadil se tak vedle A. Garfield, E. Redmaynea a N. Cagea a rozšířil tak mou skupinu hereckých nesympaťáků. Nehledě na to, že rádoby vtipné scény jsou vyloženě trapné... ()

Janega

Flash sú také Batmanové špagety. V roli Flasha si viem predstaviť x iných hercov než Ezru, Michael Keaton nemôže nepotešiť, svoju životnú rolu si užíva. I keď väčší zmysel by mi dávalo keby Batmanom bol Thomas Wayne, tak ako to bolo v komikse. Sasha Calle je v roli Supergirl fajn, no jej postava je trestuhodne nevyužitá. Akčné scény sú super, sú prehľadné a originálne využité Flashové schopnosti v boji. Mikro cameá sú také, že hm to je on a toto zase tento a máme sa z toho akože pokadiť. Jediné cameo, ktoré využilo wauefekt bol Nicholas Cage, ale aj to dávalo zmysel len tým, ktorých sa zaujímajú podrobnejšie o komiksové filmy. P.S. Na potitulkovú scénu ani nečakajte, lebo to je totálna kravina. ()

SpaceOdyseus

Na Flashe jsem se opatrne tesil a nakonec jsem opatrne spokojeny. Bavilo me ztvarneni klasickeho flashovskeho pribehu, bavilo me priznani pulpovych komiksovych korenu, bavily me casove a multivesmirove hratky. Co me nebavilo byla dvojita porce Ezry Millera, kde druhy byl otravnejsi nez prvni, nebavilo me finale na pousti z jednicek a nul a nebavil me nasilu cpany debilni humor. (Male bezvyznamne plus davam za Batmany.) ()

Adramelech

Z anotace filmu jsem usoudil, že se bude jednat o superblbost a téměř jsem se nezklamal. Zřejmě je to parodie na něco, co jsem jsem díky své ne úplně špatné karmě nikdy neviděl. Děj nemá hlavu ani patu, nějací superblbci tam poletují vzduchem a blbnou, aby se pořádně vyblbli. Pro mě prakticky nekoukatelný film, ale občas tam byly vtipné momenty a hlášky. ()

Litvicek

Když už celý DC nezachrání ani Batman v podání Keatona, tak víš, že je to celý v prdeli, protože právě jeho role/postava v tomto filmu byla jediným nábojem celého filmu. Já neříkám, že byl Ezra vyloženě špatný ale celý úvod tě jeho postava, jeho dvojhraní a jeho ksichty iritují a ty špatně zvolené scénky/vtípky, tomu vůbec nepomáhají. S nástupem Batmana se dostáváme do spirály zajímavé podívané a akční zábavy, která nás dovede někam do pouště, kde se má odehrát finální bitva - Budiž. Ke konci filmu nás Ezra přestává srát a začíná nás bavit jeho postava (a vývoj jeho postavy), tak i jeho hraní samotné. A boom, konec filmu. Takže jak to vlastně hodnotit? Všichni věděli, že je v podstatě konec a i tak nám dodali akční (byť trikově slabší) docela důstojné zakončení tohodle DC průseru (který bude pokračovat ještě Aquamanem a bůh ví čím ještě). Další multiverzum je na světě a Hollywood rýžuje jak to jenom jde - V tomhle případě proč ne? Dodali nám šukatelného Supermana a božího Keatona. Sjel jsem to - Relativně mi to uteklo, pár vtípků fajn, pár vyloženě trapných. Dabing potěšil ale víš co? Jsem sakra rád, že jsem na tohle nešel do kina. Asi bych tam okousal sedačky. ()

Knowho

Po téměř 9 letech od oznámení jsme se dočkali po několika vystřídaných řežisérech, kontroverzích Ezry Millera a účelů tohoto filmu, Flashe (Za tu dobu stihl Grant Gustin zahrát Flashe ve 9. řadách stejnojmenného seriálu). Za mě osobně se Ezra Miller na Flashe nikdy nehodil a já sám jsem ho nikdy neměl rád. Právě proto je pro mě až tak moc zvláštní že v tomhle filmu jsem si ho opravdu oblíbil. Už to není takovej mladej a nezkušenej kokůtek (a vlastně zároveň jo), ale trochu rozumnější superhrdina. Svojí dvoj/troj roli tady Miller zadal fakt výtečně. Taky se nám po tolika letech vrací fucking Michael Keaton jako Batman a sakra ten týpek to v sobě furt má a absolutně si to užívá. Taky se zde představuje Sasha Calle jako Supergirl a taky je fajn. Mimo to se tady i vrací Affkeck jako Batman nebo Shannon jako Zod (a mnoha dalších). Hodně hateu vůči filmu jde kvůli CGI a já musím souhlasit. Částečně. CGI u většiny postav, viz. Mimina na začátku, JL při cestování časem, bylo fakt hnusný, ale zase Barry cestující ve speed firmě bylo fakt nádherný. (A CGI Cage nebyl tak hroznej!! Jo, měl bejt hranej normálně, ale tak hroznej fakt nebyl) A tímto filmem i končí (Teda nejspíš) 10ti leté DCEU a již brzy nastane doba DCU, byla to jízda ale většina projektů stála za vyliž... I když bych teda hrozně rád viděl dvojku, přes obří finanční neúspěch se jí na 98% nedočkáme. 9/10 ()

Corpsegrinder

Hnusný CGI a otravnej Ezra Miller z minulosti v jinak celkem zábavným komiksovým filmu co se sice brutálně přiživuje na nostalgii, ale viděl starýho Batmana rasit rusáky bylo prostě super. Multiverzum je něco co Marvel pro spoustu lidí totálně dojebal ale DC tim zatím kličkuje celkem úspěšně. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start