Svety sa zrazia, keď Barry využije svoje superschopnosti na cestovanie späť v čase, aby zmenil udalosti z minulosti. Keď však jeho pokus o záchranu svojej rodiny neúmyselne zmení budúcnosť, Barry uviazne v realite, do ktorej sa vrátil generál Zod, hrozí zničenie sveta a nie sú tu žiadni superhrdinovia, na ktorých by sa mohol obrátiť. Barryho nádejou je veľmi odlišný Batman, ktorý je už na dôchodku, a uväznený Kryptoňan, aj keď nie ten, ktorého hľadá. Aby zachránil svet, v ktorom sa nachádza, a vrátil sa do budúcnosti, ktorú pozná, Barryho jedinou nádejou je pretekať o život. Bude však prinesenie najvyššej obete stačiť na resetovanie vesmíru? (Continental film)

Hanys_

Bavilo víc než jsem čekal. K vyššímu hodnocení ale prostě furt něco chybí. Zaprvé už tu není ten prvek originality - multivesmír měl Marvel dřív a bitva na poli řve zeleným plátnem asi nejvíc, co jsem kdy v životě viděl. Keaton fain, a ten Miller ve dvou různých polohách vlastně taky. 6.5/10 ()

.baris.

Aaaa pozor. Den od předpremiéry a ČSFD znalci už opět nakládají. Tak hele... Ten film má své mouchy. Úvod se za mě moc nepovedl (wtf mimina?) a snímek první hodinu neví, jestli chce být vtipnej, nebo vážnej. Některé vtipy jsou super (fakt ze srdce jsem se zasmála), některé ale trapné nebo na sílu. CGI je místy naprosto šílený. Má to drobný dějový dírky. Ale když si vzpomenu, co bylo DC schopný v posledních letech vyprodukovat, tak mi to fakt nepřijde vůbec blbý. Druhá hodina je dokonce moc dobrá a v mých očích tu první přebila natolik, že jsem z kina odcházela fakt spokojená. Keatonův návrat je dojemnej i pro mě jakožto pro člověka, kterej viděl jeho Batmana až v dospělosti. Supergirl je skvěle vybraná, neni přepálená a trapná. Camea mě bavila. A Miller? Ten film táhne úplně s přehledem. Konec je brutálně dobrej a dojemnej a já teda to hodnocení na první dobrou klidně napálim i s tim, že za čas půjde asi o něco dolů. Pokud by ale komiksové filmy vypadaly takhle, jsem s tim úplně ok. Pořád říkám, že Flash má za mě ze všech superhrdinů úplně nejzajímavější osobní příběh, a tak doufám, že jsme ho na plátně neviděli naposled. ()

woodsman

za mna celkom spokojenost zaciatok naprosto bombovy ked flash bezal do gothemu toho bolo epicke malo hlavu aj petu a velmy ma potesilo ze snyderverse zije ()

HydraCZ

Flash se dá popsat jako nejvyhulenější komiksovka. Takovej Flashpoint Paradox na cracku. Když přistoupíte na to, že se film nesnaží o jakoukoli logiku nebo serióznost, tak je to fakt sranda. Ezra Miller skvěle hraje obě verze Barryho, a ještě vtipnější snad je, když si vzpomenete na hercovu kontroverzní minulost. Film se v tomhle ohledu nebere vůbec vážně a je to vlastně tak hloupý až je to lowkey dobrý. Samozřejmě je tu pod tím vším humorem i seriózní linka s Barryho matkou, záchrana světa před Zodem a i postavy mají své osudové chvíle, ale absurdita a goofy ahh humor zde přebíjí úplně všechno. Když teď nad tím přemýšlím, tak je to docela meta, protože DCEU stejně končí, takže si tvůrci můžou v klidu dovolit random multiverzní mišmaš finále. Hele, je tam Nic Cage, takže si asi nestěžuju xdd. Jako highlight filmu ale beru návrat Keatona jako Batmana, kterej kromě toho, že je strašnej frajer, tak tady představuje tu správnou batmanovskou estetiku. Batwing, jeskyně, Elfmanova hudba, ten fakt, že se jako profík dostane z jakýkoli situace, prostě se nehorázně těšim, až se Muschietti chopí novýho Batmana. Musí se nechat, že film má hrozně komiksovej nádech. Přesně takhle by za mě měla působit správná komiksovka, s lepším CGI samozřejmě, které je tady ve zkratce ošklivé. Schválně jsem si počkal až na stream, protože jsem nedoufal, že to může dopadnout dobře jako epické zakončení DCEU, ale teď vidím, že o to Flashovi ani nikdy nešlo. V tom, co to chce být, ale hádám funguje a já se bavil. Sice ironicky, ale bavil. ()

Ant_Antony

Jsem v rozpacích... Vlastně ani nevím, jestli mě to bavilo... Nejvíc jsem se ošíval u CGI mimin, CGI cameí a průlety multiverzem... Sasha Cale naprosto nevyužitá, střet světů šílenej, Keaton pouze jako fan service se skvělou kuchyňskou scénou... Zbytek nechci spoilerovat... ()

Milky.

Na to, že se tam toho dělo tolik, se toho vlastně moc nedělo. Ono se vlastně nestalo nic. První půlka se táhla jak hlen a člověk čekal, kdy teda začne nějaká pointa, druhá půlka se utopila v klasickém digibordelu, který vlastně nakonec ani nedával smysl. Celé to časové mambo džambo bylo ke konci tak překombinované a přepálené, že ač jsem jej zvládl sledovat a chápat, nepřišlo mi tam naprosto nic důležitého. A bitva s Kryptoňany, kvůli které jsem vlastně do kina hlavně šel, byla jen taková jakási demoverze. Malá a hrozně protahovaná roztržka pár jednotek na poušti. A když nad tím tak přemýšlím tak s tím jak rychle lidi umírali a kolik jich tam bylo, se divím, že tu scénu dokázali zásobovat lidma tak dlouho. Jinak zklamání, jakýkoliv vliv filmu na cokoliv nula. Převyprávění Kryptoňanské invaze....nula. Charisma Zoda a Faory.....nula. Charisma Supermanky....nula sice ne, ale zatraceně nízko! SMYSL Supermanky v tomhle filmu.....nula! A vzhledem k tomu, že James Gunn bude celou tuhle frančízu restartovat a všechny herce vykopal, tak smysl tohohle filmu je vlastně taky nula. Co mě ale dost zklamalo byly efekty. Když si vezmu jak vypadal Man of Steel před deseti lety, tak tenhle film vypadá jako vtip. Efekty jsou prostě slabé a laciné. V roce 2023 bych čekal jinou úroveň grafiky. Jakoby věděli, že tenhle film dojíždějí ze setrvačnosti a řekli si, že ty prachy na efekty raději vrazí jinde a tady to udělají levněji. Scény s matkou byly fajn, dokud zase nešla logika do háje, kdy při zrychlení Flashe všude lítají blesky a celý pokoj svítí a elektrizuje, ale když dává mámě do košíku plechovku fazolí a když s mámou mluví a pro plechovku uteče a zase se vrátí tak se žádné blesky nekonají a civilisti ani neví, že se něco stalo. Tohle je lazy writing! Den po promítání vlastně ani nevím jestli někdy chci film vidět podruhé a to ani bitevní finále. Dávám tedy zatím 2* a to hlavně za skvělého Keatona a digicameo N. Cage. Celkově tedy zklamání. A začátečních 20 minut bylo silné WTF. Celá ta část s přepadením a padajícíma miminama byla tak stupidní, trapná a do filmu nepatřící, že nechápu jak do toho vlastně mohli dát prachy. I díky tomuhle nedám ani 3 hvězdičky. ()

Klajnik odpad!

Nevtipnej, vizuálně odpudivej, bezpředmětnej, nudnej i otravnej film. Vždycky mi udělá radost, když finančně propadne takovej vyumělkovanej studiovej produkt (Indiana Jones 5 nechť je dalším příkladem). Studio se snažilo jak jenom mohlo, aby diváky přesvědčilo, že to bude event, na který si budou chtít přijít, protože věděli, že to nikoho zajímat nemusí hned ze dvou důvodů: 1.) Je to nepovedený film. 2.) Víme, že SnyderVerse končí, protože kreativní dohled nad DC přebírá James Gunn. Studio dokonce zaplatilo Cruisovi, aby ten film vychválil a on tak učinil, ačkoliv pochybuji, že se mu to líbilo nebo že to vůbec viděl. Cruise totiž dělá blockbustery, které jsou prvotřídních kvalit, zatímco Flash je tím nejhorším možný představitelem týž kategorie. Je to zhruba na úrovni Black Adam, Captain Marvel nebo Justice League a Fast X (pro mě osobně však ještě horší než poslední dva jmenovaní, protože zrovna ty mi přijdou alespoň ironicky vtipné) - rozhodně je to ale stejně vizuálně hnusné a stupidní, jako všechny jmenované, což je zvláštní vzhledem k tomu, kolik tyhle filmy stojí. Byl to tunel anebo jsou tvůrci výjimečně neschopní? Velmi se mi líbilo, jak o filmu mluvil Cival ve 204. díle MZ Live: “Nejen že je rok 2023 a mně ní osm, aby mě to bavilo, ale je to tak hnusný! Mně se fakt zvedá dekl. Já už nikdy v životě nechci vidět takhle hnusnej film, kterej má to nejhorší ze snyderovský patiny, kdy tři hrdinové nelidsky, nefyzicky, umělohmotně vyskočí z letadla a zaslidujou na ňáký vyprázdněný poušti. To je takovej hnus! V době Muže z Oceli by se z toho ti producenti poblili.” Rovněž je docela výstižná ta otázka: Ezra Miller je jeden z nejhorších herců všech dob, ne?” - Jen idiot, by ho do toho filmu dal 2x, z nichž ta jedna je ještě hloupější než ta první, kterou tento film explicitně etabloval jako panice (prokecl se, když se dotkl lasa pravdy). Slyšel jsem některé nerdy tvrdit, že dát Erzu do filmu 2x, je geniální rozhodnutí, protože nás to rámování donutí mít prvního Flashe rádo, pokud na tom druhém uvidíme, o kolik více otravný by mohl být ten první. Obávám se, že takhle to fakt nefunguje. Spíš je to dvojnásobně tak nesnesitelné. Batflack a Shannon jsou naprosto znudění, což jim ale nemám za zlé. Buď na to kývli, protože měli závazek ve smlouvě anebo se uráčili kvůli prachům. Ke Keatonově Batmanovi nemám žádný vztah, ale i kdybych ho měl, tak by to film nijak nepozvedlo, protože tam je jen proto, aby řekl pár one-linerů a předvedl se v akci, na kterou se beztak 70 letej dědek nezmůže. Supergirl se jen tváří drsně, ale vůbec jí to nežeru. Její zápolení se Zodem navíc nedosahuje ani desetiny toho, co jsme viděli před 10 lety. Na filmu jsem zkrátka nenašel nic pozitivního. ()

filipvrbik

Vlastně jsem od Flashe vůbec nic nečekal, o to víc jsem překvapen, jak moc se mi to líbilo a jak dobré to je.. Jasně je to jen sebeparodie pro puberťáky ze začátku - ovšem se skvělým vizuálem a kvalitními efekty. A jak se opět potvrdilo filmy z DC univerza jsou mi daleko blíž, než Marvel ( tím Marveloviny nijak nechci srážet, pár skvělých filmů se tam taky najde)... Ale DC se mi prostě líbí víc. A jak se nakonec ukázalo Flash měl i poměrně propracovaný a zajímavý děj, byť automobilová honička ze začátku filmu naznačovala, že to bude zase o tom samém, jako bylo už sto filmů předtím - přece jen se jednoho (někteří dvou) překvapení dočkáme a konec je celkem ultimátní a i dojemný, což nebývá zvykem, no a po vzoru Marvelu tu máme potitulkovou scénu... A vida, Erza Miller utáhl sám, i když v dvojroli, celý film - a to jsem nečekal...90% ()

bobstock

DC univerzum také přispěchalo s mnohovesmírem a musím uznat, že si v něm dokázalo prodat krom rozdvojeného Flasha i spousty postaviček dnešní mládeži již neznámých. Zvlášť velké díky snad největšímu batmanovskému sympoši Michaelovi Keatonovi, který i ve věku předvedl super výkon. 60% ()

TwoFace

Jako zábavný superhrdinský film pro jedno zhlédnutí funguje Flash dobře. Akce je dobrá, humor se vcelku povedl a dobře zpracovaný návrat Michaela Keatona jako Batmana velmi potěšil. Oproti tomu ale postavy Supergirl a Zoda jsou trestuhodně nevyužité, stejně tak i multiverzum, které je spíše hezkým odkazem pro fanoušky, ale film s nim nijak zajímavěji nepracuje. Celý závěr filmu pak působí uspěchaně a nedořešeně. Nejvíce pro mě však všechno sráží naprosto tragické CGI, které až na pár scén vypadá naprosto hrozně a i scény s živými herci místy působí tak nějak divně. Zdá se, že tvůrci se snažili o jakousi stylizaci multiverza ve Speed Force, ale postavy, které vypadají hůř než z deset let staré videohry, jsou naprostý hnus. V komiksech je Flashpoint naprosto zásadní událostí, která mění celý vesmír DC, zde však tento dějový dopad naprosto schází. Tento příběh zkrátka nebyl dobrou volbou pro první Flashův samostatný film a celkem mě mrzí, že když už k tomu tedy došlo, tak že se scénář nedržel více předlohy. ()

ADIO45

Jsem velmi zklamaný z filmu Flash. Zdá se, že tvůrci zapomněli na důležité prvky příběhu a zápletka byla matoucí. Efekty byly přehnané a nepřesvědčivé, což působilo amatérsky. Herci nepřinesli do svých rolí žádnou hloubku a dialogy byly trapné a nevěrohodné. Celkově to byl nekvalitní a neuspokojivý zážitek. Nedoporučuji tento film nikomu, kdo má rád kvalitní superhrdinská dobrodružství. Batman Michael Keaton za hvězdičku navíc +1. ()

Trash

Epic! Pro mě parádní letní blockbuster se vším všudy a ještě něčím navíc. Klacky pod nohy budou tomuto snímku bohužel asi často házet předsudky publika. ()

mosnak

Velký-špatný digitální grc. Myslím, že nikdo neměl velké očekávání, ale čeho je moc toho je příliš. Nemám rád Flashe ani jeho hereckého představitele. V poslední době jak DC tak Marvel cestují v čase a v paralelních světech. A mě to krutě nebaví. 22% ()

Untentrauer

Ezra Miller se na Flashe fakt nehodí! Byla to hned první věc, která mě napadla. Že by to ale byla moje předpojatost a srovnání s Flashem Gordonem? Taky sem si říkal: "proč na to koukáš? Vždyť je to blbost! Nějaký superhrdinové...To je přesně ta typická americká sračka!". Jenže já se koukal třeba na Avengers, Batmana.....Já hrál Avengers, Batmana....A vždy to bylo neskutečně zábavný, akční a něčím mne to dokázalo překvapit a zaujmout. Ale pokaždé jsem se tomu vnitřně bránil. Pokaždé jsem to odmítal a odsuzoval....Stejně jako teď tohohle Flashe. Film o stydlivém nedomrlém akčním hrdinovi. Film o "lůzrovi" na první pohled, který chodí všude pozdě. Počkat? Flash chodí všude pozdě? Ha ha ha cink. První věc, která mne rozesmála a zaujala. Celkově i přes můj prvotní odpor mne Ezra svou rolí zaujal a v kostýmu Flashe jsem úplně zapomínal, že ho hraje on. Hned první akce, kde zachraňuje mimina mne opět dostala a zaujala. Typická zápletka, kdy jde o osud světa byla skvěle vložena tentokrát ovšem jako vedlejší a nepodstatný příběh do hlavního příběhu, který se týkal pouze a jen Flashova soukromí. Flash, kterého jsem měl v podání Ezry Millera za "nevyzrálého" se najednou dostane do minulosti, kde potká dalšího a mladšího Ezru Millera, který je na tom s vyzrálostí a naivitou ještě hůř. WTF?? To se mi líbí! Najednou se můj prvotní náhled totálně převrátil. Autoři ukázali, že to může být ještě daleko horší. Úplně to obrátili. A pak teprve to přišlo! ANO ANO ANO Michael Keaton - opravdový, jediný a jedinečný Batman! A o osudu/hodnocení filmu bylo definitivně rozhodnuto! Takže Flash je skvělý akční nářez s ne tak úplně perfektními efekty (zejména ten běh a nějaké další scény byli...no nic moc), plný vtipných prostřihů, se zajímavým příběhem a s notnou dávkou nostalgie. A co Cage? Nic, byl to jeho sen a ne můj.... P.S. Afflecka, jako Batmana jsem neměl rád, takže když se tam objevil Clooney, byl jsem naprosto uspokojen. ()

mira007

V tom vodopádů komiksových superhrdinů je často těžký najít nějakých deset rozdílů a najít něco zajímavého taky. Tady je motiv cestování v čase a nejzapamatovateknější scéna mimina padající z mrakodrapu, jinak scénáristicky bída a mne to nudilo, nevím, zda bych to ocenil, kdyby mi bylo dvanáct, že to je barevný, rychlý, ale myslím, že ne. Dal bych jednu hvězdu, ale musím dát druhou, protože jestli tento film má něco unikátního tak faktor sentiment Batman - nečekal jsem, že ještě někdy uvidím Michaela Keatona jako (nejlepšího) Batmana znovu a navíc i s jiným Batmanem Georgem Clooney ... tak za tuhle hravou zábavnou momentku jedna celá hvězdička navíc. ()

Dunadan

Audiovizuálne odpudivá nuda s tragickým titulným hrdinom a minimom vynaloženej energie na čokoľvek zo strany tvorcov. Je až poburujúce, s akou ľahostajnosťou tu pristúpili k adaptácii tak významnej komiksovej udalosti. Nuž, neustále pokusy o humor či prehliadka cameí dostali evidentne väčšiu prioritu. Palec hore aspoň za toho Keatona a zopár ďalších fajn momentov, pri ktorých som sa prekvapivo nechcel zabiť. ()

mig20

Spíš 3.5*. Nebylo to vůbec špatný, líbilo se mi to. Jen ani nevím proč, ale nezafungovalo to tak, jako když koukám na Marvel.. ()

Cartmof

Flash je pro mě a mnoho dalších nejočekávanější film roku. Konkurence je ale opravdu nemilá. Už nám stihli vyjít Strážci, Napříč Spider-Versem a do toho máme ve frontě Barbie a Oppenheimera. Jak jsem řekl, konkurece je nemilá a přesto mě Flash dokázal od začátku dokonce uchvátit. Ať už stylem vyprávění, tempem a nebo fan servicem, který jsem si vychutnával.  Pokud jsem se na něco opravdu těšil, byl to návrat Michaela Keatona v roli Batmana. Pro mne je to do teďka nejlepší hraný Batman a ať už mám Balea a Pattinsona rád jakkoliv, Keaton je odmala můj Batman. Po prvních trailerech jsem měl trochu strach, že si jeho postavu z filmů vemou a udělají ji úplnou jinou. Tenhle strach opomenul jakmile jsem Keatona poprvé spatřil v tom obleku. Bylo to něco úžasného a já jsem si ho prostě vychutnával. Bojové scény bylo skvělé a narážky na původní filmy mě jako fanouška dost potěšili. To by bylo ke Keatonovi. Bylo by ale dobré probrat i titulního Flashe. Je dost důležité podoknout, že má Flash opravdu nejvíce prostoru a vedlejší postavy typu Batman a nebo Supergirl jsou opravdu jen vedlejší. Chemie Ezry a Ezry na mě taky působila dost dobře a bylo zajímavé sledovat "zničeného a zkušeného" Barryho zápasit se svým vysmahlím mladším já.  Největším negativem bylo ale bez rozporů CGI. Je hezké, že film stojí víc jak 200 milionů dollarů, ale digitální efekty (které jsou pro postavu jako je Flash celkem klíčové) jsou na úrovni, né-li horší než třeba Batmani Joela Schumachera. I pokud vám špatné CGI tolik nevadí, tady si toho všimnete a spolehlivě vás to vytrhne z epického příběhu, který vám je prezentován.  Když už jsme u epického příběhu, na epičnosti film opravdu nešetří a proto je škoda, že jsou epická momenty narušovány Marvelovským humorem, kterému se v sále smáli 40+. Je to opravdu škoda, když si vemu v potaz, že Flash zakončeju 10 let DCEU.  Ve finále jde o jednu věc. Stojí film za zhlédnutí? Já ho doporučuji všemi deseti. Je ohromná škoda, jak ho lidé odsuzují. ()

Mattij

Byť dávám stranou nepřílišnou oblibu hlavního herce, tak jeho dvojrole moc chuti fandit hrdinovi nepřidala. Zvláště mladší verze pak hýří doslova protivností. Celá sekvence na Sibiři na druhou stranu ukazuje, že takhle by to šlo a je velká škoda, že slibný nástup Supergirl i s příjemným obsazením pak trestuhodně v mžiku hodí do koše. Tam, kde se film snaží být vtipný, je spíše trapný a často předpotopní digitální efekty nezachrání ani milé nápady (pomrknutí na Kevina Smitha). Opravdu jsme v roce 2023? Proč má člověk pocit, že čím více peněz film stojí, tím hůře se na něj dívá? Čest výjimkám. Každopádně zde z toho čiší průměr (a to Keaton to velmi zvedá) a závěrečné vyústění je jenom důkazem jak vážně Barry Allen ve filmu prošel sebereflexí (tedy nijak). A přitom animovaný Flashpoint Paradox ukázal už před léty, že to jde udělat o dost víc koukatelně a vlastně i ten seriálový Flash je aspoň ze začátku proti tomuto zlatý. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start