Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

• Slovensko Honba za pokladom: Kniha tajomstiev (viac)

Pre Bena Franklina Gatesa (Nicolas Cage) nie je história iba suchým výpočtom toho, čo sa v dávnej a zabudnutej minulosti udialo. Pre neho je história živá, vitálna, a občas ponúka možnosť nájsť neuveriteľné poklady. Po ohromujúcom nájdení pokladu templárov sa Ben stal najznámejším hľadačom pokladov na svete, hoci on dáva prednosť označeniu „strážca pokladov“. Najnovšie sú Ben a jeho otec, univerzitný profesor Patrick Gates (Jon Voight), ohromení nálezom dlho stratených stránok z denníka Johna Wilkesa Bootha, vraha prezidenta Abrahama Lincolna. Denník sa uňho našiel, keď ho zabili, ale niekoľko stránok v ňom chýbalo a nikdy sa nenašli. Až teraz. Informácie na nich prinášajú šokujúce odhalenie o tom, že ich predok, Thomas Gates, sa podieľal na atentáte na prezidenta Lincolna. Ben sa musí so svojou, teraz bývalou priateľkou, archivárkou Abigail Chaseovou (Diane Krugerová) a technickým čarodejníkom Rileym Poolom (Justin Bartha) vydať na dobrodružstvo, ktoré ich zavedie až nebezpečne blízko k veľmi hľadaným miestam vo Washingtone D. C., v Paríži, Londýne a v srdci Ameriky. Ako Ben, Patrick, Abigail a Riley odhaľujú ďalšie stopy, ktoré hrozia tým, že celé dejiny a ich životy prevrátia hore nohami, mení sa ich hľadanie pravdy na honbu za možno najtajomnejšou a nastráženejšou knohou na svete, ktorá je kľúčom k legendárnemu pokladu. Patricka šokuje, keď Ben použije pri hľadaní tajnú zbraň – svoju svojráznu matku a Patrickovu bývalú manželku, profesorku lingvistiky Emily Eppletonovú (Helen Mirrenová), ktorá s Patrickom neprehovorila 32 rokov. Rýchlo podľahnú kúzlu tajomna, ale ich tím nie je jediný, kto po poklade pátra. Muž, vďaka ktorému sa Ben o existencii stránok dozvedel, Mitch Wilkinson (Ed Harris), musí odhaliť vlastnú rodinnú históriu. Jeho zámery však nie sú také počestné, nejde mu len o to, aby poklad objavil. Tak sa ocitne v strete s ostatnými, ktorí sa pokúšajú zistiť, aké tajomstvá ukrýva spola obhorená stránka denníka... (TV JOJ)

pekas

Rodinný film, malinko bezzubý a nekonflikní. A ten americký bezmezný obdiv k prezidentovi je pro našince tragicky komický. Viděno na Nově v sobotu v osm večer, ano ideální kandidát na umístění do tohoto času a na tuto televizi. 50% ()

Hermione02

Pokračování úspěšného filmu Lovci pokladů(2004). I když tu mnozí tento díl kritizují, mně se líbil. Některé scény mi přišly zábavnější než v prvním dílu, film měj děj, scény s hlavními hrdiny a scény mezi Benovými rodiči, který si báječně zahráli Jon Voight a Helen Mirren vyzvedly film nahoru. ()

Kubi21

Když jsem dal jedničce dvě, nevím proč, ale dal, tak musím dát i zde. Tento film je úplně a nemlich to samé. Žádný posun dál, žádná inovace žádný pokrok a vývoj, ale musím jedním dechem dodat, že tu není ani žádný úpadek. Stále dumám proč jsem oběma filmům dal dle mého tak vysoké hodnocení, když to je vlastně úplné nic. Jo už vím. Oba jsou totiž výborným anestetikem bez předpisu. Věřte mi, hovořím z vlastní zkušenosti. ()

helrohir

Oproti jednotke mierny zosun. Hlavná herecká zostva sa síce zachovala, ale ich terajšie vzťahy sú pre mňa menej zaujímavé, než v jednotke, keď sa ešte len spoznávali. Záporák v podaní Eda Harissa má niečo do seba, ale Sean Bean sa na tieto úlohy hodil predsa len viac. Taktiež aj Cageova logika pri riešení záhad je niekedy tak trochu nelogická, čo sa však dá odpustiť. Celkovo hodnotím film ako slušnú nenáročnú zábavu, ktorá sa dá pozrieť aj opakovane. ()

Korbelka

Filmový děj mě u obrazovky nedržel, několikrát jsem odešla a pak si posouvala film zpět, abych zjistila co podstatného mi uniklo a ani jednou jsem to nemusela udělat, protože o noc zásadního tam nešlo. Spousta historických faktů a informací, které člověk po půlce už ani nechce vnímat. ()

subic

Druhý díl pokračuje v linii prvního, tedy koukatelný průměr. Příběh není horší, ale ani lepší od prvního dílu. Autoři si to chtěli posichrovat, tak přidali záporáka, kterého velmi slušně ztvárnil Ed Harris a taky mamču Helen Mirren, která všechna písma rozluští. ()

WolfIssen

Zlaté město starých Olméků ukryté v útrobách Mount Rushmore? No, věřím, že při premiéře určitě vzrušením vstávaly amíkům vlasy na hlavě. Pro člověka, který v mnohých věcech okolo USA zachovává chladnou hlavu a dokáže souhlasit i s nějakou tou konspirační teoriíí, o stupeň horší než první film. ()

Pitryx

Podle mého to hodně ztratilo dynamiku z prvního filmu. Nesmysly mi u těchto druhů filmů až tak nevadí (jinak bych se na ně nemohl dívat), takže je do hodnocení nějak moc nezapočítávám. Ovšem i zde by při některých „dedukcích“ Sherlock Holmes zelenal závistí. Navíc nevím, proč se zde neustále omílala dokolečka dokola prastará věc o zradě a cti nějakého prapředka a současných potomků. To si mohli strčit někam. Naštěstí to závěr v podzemí jakž takž vše srovná do hladiny hodnotitelnosti mírného nadprůměru. ()

Fajt

Filmové nesmysly, dobrá, ale nesměl by být ještě ke všemu Nicolas Cage dabován telecím hlasem herce Mahdala, který má exkluzivní smlouvu na reklamy pro " LIDL " ()

knihovna

Já vím, je blbé, je tam spousta nesmyslů, Gates/Cage tahá hypotézy z rukávu jak kouzelník karty, olej hoří ještě po 500 letech bez toho aby vyschnul, skálu zvící telete pokropím vodou z petky a hele trefím ptáka, prezident je pašák největší a klidně se nechá unést a.t.d a a.t.d. Ale jako příjemná pohádka to ujde. Čtvrtou hvězdu za Helen a Dianu. Jenom jedna věc mi nedošla - asi jsem tupej - čím že vlastně očistil jméno svého prapředka? ()

Gamekeeper77

Oproti prvnímu dílu žádná velká změna. Opět to všechno moc pěkně frčí, s tim rozdilem, že tady to dešifrování všech těch záhad jde ješte jednodušeji a všechno do sebe hned krásně zapadá. Ať kdokoli cokoli řekne nebo udělá, ostatní se hned chytnou a už to jede jak po másle. No jo, jsou to prostě géniové. Ale i tak je to pěkná podívaná. 76%. ()

cinema_cz

Hodně dlouho jsem neviděl v jednom filmu tolik skvělých herců podávat tak strašné výkony. Nebo film, který by byl tak drahý a přitom tak nudný a tolik z něj čpelo, že na něm všichni zúčastnění pracovali jen z rutiny a pro prachy. Je to smutné. 40 % (František Fuka, Ci 02/2008, str. 81) ()

ostravak30

Nebývá to úplně pravidlem, aby druhý díl byl lepší než první, z mého pohledu to tak ale je. Přeci jen vykrást muzeum, abych dostal deklaraci a pak se honit mezi městy je kapánek něco jiného než další podobně nemožný úkol - unést prezidenta. Tentokrát navíc Lovci pokladů skutečně cestují po celém světě. V Londýně zažijí zajímavou automobilovou honičku a následně nalezou, co nalézt chtěli. Než se k tomu ale dostanou, prožijí pořádné dobrodružství, které už se opravdu více blíží Indianovi Jonesovi než minule. Tento film je jistě akčnější, méně ukecanější - i když teorie je zde také dost, oplývá větším dramatem. Asi tak nějak bych si moderní příběhy o hledačích pokladů představoval. Oba díly ale mají jedno společné téma - americká historie. A je jisté, že Američané toho ze své minulosti nemají vyřešeno ještě hodně, ale to většina národů. ()

Hyperbolic

Až na to, že se tam toho stalo tolik, že jsem ke konci nevěděl, jak vlastně nalezením pokladu očistí jméno předka, paráda. První díl je jeden z oblíbených filmů mých mladých let, dvojku jsem viděl jen jednou a nějak mě extra nezaujala. Druhé zhlédnutí ale pomohlo, je to stejná random sranda jak jednička, s výborným soundtrackem, Cagem a hledáním pokladů se spoustou akce a kvazi-historických faktů. ()

Chladek

Tak ono jako.....na začátku nahodili rychle nějakou příčinu - očistit jméno své rodiny, to hezky odbyli. Po této krátké úvodnní sekci už následuje jeden bláznivější úkol za druhým a jedno řešení hlavolamu za dalším. Spíš je to jenom taková eskapáda bláznivých činů, které je Ben Gates rozhodnutý "ve jménu vlasti" udělat. Pochybuji, že někojho dojme ten jeho tichý šeptavý hlas, např. když vysvětluje největší tajemství všech dob. Také polovinu filmu jenom čekáte jaká bude další Rileyho hláška k dané situaci. Ale jelikož z dob A. Lincolna mě vše uchvacuje, a film si mě získal již prvním dílem, odcházel jsem spokojený. Je to trochu víc komedie, než akční film, ale to ani tak nemůže vadit. Pobavil jsem se, divil jsem se, a to je u filmu to hlavní. ()

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (viac)

Lovci (dalších dvou) pokladů

Lovci (dalších dvou) pokladů

04.02.2008

Vy už víte, o čem je tahle novinka. Lovci pokladů: Kniha tajemství sbírají stejně jako jednička rozpačité recenze některým vadí, že je to tatáž sterilita jako poprvé, jiní považují druhý díl za sice… (viac)

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

Ghost Rider 2 a Lovci pokladů 3?

06.12.2007

Je to oficiální: Nicolas Cage není čtenářem ČSFD ;-). A zjevně ani jiných médií věnujících se filmu. Jinak by s takovým entusiasmem nevyprávěl o tom, že by ochotně šel do pokračování Ghost Ridera.… (viac)

Cage ryje na zahradě

Cage ryje na zahradě

25.11.2007

A proč ne? Plížení podzemními chodbami má přece natrénováno z Lovců pokladů a určitě se mu nevyhne ani v blížícím se pokračování. Jenomže ve akční komedii G-Force, která Nica opět dá dohromady s jeho… (viac)