3:15 zomrieš!

• Česko 3:15 zemřeš (viac)

13. listopadu 1974 obdržela policie šílený telefonát, který je zavedl do Ocean Avenue 112 v Amityville, Long Island. Uvnitř rozlehlého domu se jim naskytla děsivá scéna - celá rodina DeFeových byla zavražděna. V následujících dnech se Ronald DeFeo, Jr. přiznal k tomu, že postupně zastřelil své rodiče a čtyři sourozence, a tvrdil, že hlasy v domě ho vedly ke spáchání těchto hrůzných vražd. O rok později se George a Kathy Lutzovi a jejich děti stěhují do tohoto domu a věří, že bude jejich vysněným domovem. Ale krátce poté, co se zabydlí, začnou se dít podivné a nevysvětlitelné věci, ze všech koutů domu se ozývají podivné hlasy... (oficiálny text distribútora)

Boudyy

Už kolikátá vezre "The Amityville Horror"? Já viděl tři. A tahle je zatím nejlepší. Vážně jsem se bavil a lekal. A oblíbil si Ryana Reynoldse. Vážně není na škodu film zhlédnout. ()

Mire

Ide to. Pri prvej ľakačke som sa fajnovo zľakol a to som to sledoval vo vlaku :D Zážitok kazil akurát len kokotský český dabing. ()

zuzzuli

Musím říct, že ve mně tento film zanechal pocity strachu a kdybych se v noci probudila ve 3:15, nebyla bych úplně v klidu. Jinak není to horor, který by obsahoval výrazné lekačky, ale i přesto jsem s tímto snímkem jsem docela spokojená. ()

Brano

Nie som veľkým fanúšikom tohto žánru, ale toto náhodou nebol vôbec zlý mysteriózny horor. Dej nebol stupídny, malo to celkom dobrú atmosféru, hercov a hudbu. Práca s kamerou tiež nebola najhoršia. Rozhodne najlepší film s Reynoldsom aký som videl. Konečne si zahral aj trochu serióznejšiu postavu, ktorá mu sadla. Plus je aj krátka stopáž. Na druhej strane som to videl hádam miliónkrát a už poznám tento film aj odzadu, takže ma už tak nedokáže zaujať ako keď som ho videl prvýkrát. Ale každopádne 4* si zaslúži. ()

SAINTS

Rodinka Lutzovych.zda sa,narazila na kupu storočia-obrovsky a luxusny dom pri jazere sa prave objavil na trhu a to ešte za cenu ktoru si može rodina dovolit.George,jeho žena Kathy a jej deti z minuleho manželstva nevahaju a dom kupia.Avšak čoskoro sa začnu diat velmi podivne veci nadprirodzeneho druhu,ake nema žiadna gazdinka rada-krvacajuce steny,mrtve dievčatka ako najlepšie priatelky jednej dcery,nemrtvi robiaci poriadok atd.Režia,je troška drevena a scenar ma troška viac dier,herecke vykony su obstojne,vo vysledku skor priemerny horor. ()

hrumsrt

Dle názvu, který projektu vtiskl český distributor, jsem očekával nějakou vyvražďovačku, kde ústřední postavy pokaždé okolo čtvrt na čtyři ráno stihnou okolnosti působící jim smrt. Proč, to nevím.. Když jsem pak zjistil, že jde jen o nešťastný překlad domácího distribučního řetězce, vlastně mě to ani nepřekvapilo a ani zdaleka nejde o největší omyl v dějinách takových podobných přešlapů v názvu, kterého jsme se u nás dopustili... 3:15 zemřeš je totiž ve skutečnosti součástí hororové série okolo proslulého městečka Amityville na Long Islandu.. Mojí pozornost má tenhle příběh už jen pro skutečnou účast Eda a Lorrain Warrenových o jejichž případech vypraví mnou oblíbená hororová série Conjuring, kteří se případem v tomhle tajemném městě zabývali, avšak ani o ně tady vůbec nejde.  Nepříliš věhlasný tvůrčí tým dokázal stvořit film, který mate ve všem. Nejen tím zmršeným názvem, nýbrž nakonec i příběhem, který by se dal možná zasadit do úplně libovolného místa.. Jedná se o příběh domu a rodiny, kterou uvnitř něj budou terorizovat nevysvětlitelné skutečnosti a rozhodně nepůjde o dům snů.. Ovšem převážně videoklipový režisér Andrew Douglas se nezapře a není vůbec schopen divákovi doručit zajímavější hororovou zábavu. A přitom ze začátku si mě atmosférou celkem získal, že jsem se těšil, co naši ústřední rodinu čeká za maléry. Jenže všechno se postupně rozplývá a snižuje se k laciným jumpscarům, které tu jsou jen, aby se divák lekl.. Absolutně nikdo nezvládá vyprávět jakýkoli příběh, jenž by celý snímek nějak uchopil a zasadil do souvislostí, že bych třeba měl nutkání vědět, o co jde, a co se ústředním postavám nakonec stane.. No, ne že by mi na poměrně povrchně představených postavách nějak více záleželo, ale minimálně Ryan Reynolds vzbudil trošku větší očekávání.. Ale zbytečná naděje.. Banální příběh, který pohromadě drží jen nepříjemnost celého místa a nepřehledný či tikavý technický způsob prezentace. Vůbec to nestojí za větší pozornost a především za chycení se do pasti ohledně jakékoli provázanosti s jinými značkami.. 3:15 zemřeš je zapomenutelný kousek, i když by hrozně chtěl propagovat, že přece stojí na skutečném příběhu, jaký ale netřeba vidět znovu. 50% ()

ric

Originalita na bodu mrazu, atmosféra prachbídná. Škoda filmového pásu na výrobu kopií do kin. Tohle mělo jít rovnou na video a nálepka "podle skutečné události" by snad mohla přilákat jedince, co si zásadně půjčují jenom česky dabované záležitosti, vesměs v kvalitě "C" . Dal bych 2*, ale scéna s knězem v domě byla hraničící s trapností a parodií. ()

axik

Film zhruba na stejné úrovni jako Texaský masakr motorovou pilou s celkem přímým dějem bez nějakého silného překvapení. Panebože, kolik je v Americe ještě domů, které stojí na starém indiánském pohřebišti? ()

Lish84

Dočkáme se sice hodně lekaček (i povedených), jenže ty tu jsou jakoby jen z povinnosti (tvůrci si snad řekli "každých pět minut dáme jednu"). Ani by tak nevadilo, že filmaři používají staré známe triky tvůrců hororů - například sledujeme nějakou postavu stojící zády k nám a najednou před kamerou přeběhne jakýsi stín, doprovázený děsivým zvukem. Kdyby to v příběhu mělo nějaké větší opodstatnění, tak na tu hru rád přistoupím. Filmařům bych klidně odpustil i klišé, kdy holčička mluví s kamarádkou, kterou ale vidí jen ona, kdyby s tím souvisela nějaká pointa - podobně jako ve skvělém hororu Ti druzí. Že tvůrci strašidelné scény zařazují velmi samoúčelně je nejvíc zřejmé na úplně poslední scéně filmu. Je děsivá, působivá, vyleká, ale příběh nijak nedoplní, natož aby ho završila. Prostě tam je jen proto, aby na konci ještě bylo něco efektního. ()

Weirdman

3/10... Horrory nemám veľmi rád, preto ich nepozerávam a keď sa aj náhodou pri niektorom pozastavím, tak na mňa fungujú aj tie obyčajnejšie a vraj otrepanejšie ľakačky (čo už)... Ale pri tomto filme nezabrala ani jedna, a to je teda dosť divné. Žeby to bolo tým, že "3:15 zomrieš!" bola riadna chujáda? ()

Daves97

Postaveno na stejném principu jako Texaský masakr motorovou pilou. :-) Z nastražených ,,lekaček'' mě ,,vylekala'' jen jedna a i tak jen velmi vlažně. :-) Průměrný až podprůměrný horor. :-) ()

oliveros

Klišé kamuflované novým šatom, ktorý ma ale naozaj dokázal niekedy oklamať, že nejde o 100x videný príbeh. Nuž, tieto šaty asi neušil krajčír-amatér. Prvá polovica filmu pracuje s atmosférou dobre, no prechodom do druhej polovice, silnením psychických výkyvov hlavného hrdinu a násobenou aplikáciou sekery, sa predo mnou film rúcal ako domček z kariet. Zajtra o štvrť na štyri si naňho už asi nespomeniem. Niekedy si myslím, že filmoví tvorcovia si kladú príliš nízke ambície.. ()

Honziik17

Já mám filmy tohodle žánru rád. Celkem neuvěřitelný, že to je podle skutečné události. Jasně, nesmíme to brát do detailu, ale strach to nahání. Zkuste si to pustit kolem 3:15 v noci :-) ()

gotham

Určitě jeden z lepších hororů, alespoň těch novějších. Ne že bych se u tohoto filmu nějak bál, ale minimálně sledovat ústřední duo bylo celkem zábavné, krásná Melissa George a schopný Ryan Reynolds. Prostě slušně natočený horor. 40% ()

Mord122

Když jsem to viděl poprvé tak jsem byl vylekaný až za ušima a co teprve, když jsem šel časně ráno z diskotéky a na hodinkách 3:15. Fakt jsem měl tehdy docela nahnáno. Ale nedávno jsem to viděla znova a došel jsem k názoru, že ty lekačky jsou doslova ubohé a předvítelné. A k tomu už se mi začínají zajídat horory, kde hlavní roli hraje strašidelný dům. To už tady bylo tolikrát, že užto fakt nudí. ()

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky… (viac)

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (viac)