Detektív Alex Cross (Morgan Freeman) vyšetruje mimoriadne závažný a súčasne aj záhadný prípad: z prominentnej súkromnej školy sa, napriek všetkým bezpečnostným opatreniam, po vyučovaní stratila dcérka známeho kongresmana Megan Roseová (Mika Boorem)! Jediného svedka zavraždili a inak nikto nič nevie, nikto nič nevidel... Spočiatku sa Alex skutočne nemá čoho „chytiť“, hoci vie, že hrá o čas a o život malého dievčatka - napokon zachytí prvú stopu, ale únosca akoby bol stále o krok pred ním! Je to skúsený profesionál, ktorý dobre pozná svojho protihráča. Jeho odhalenie nie je jednoduché a šokuje aj skúseného kriminalistu... (TV Markíza)

MM_Ramone

Titul "Ako pavúk" (Along Came a Spider) je americko-nemecko-kanadský koprodukčný film, ktorý v roku 2001 natočil novo zélandský režisér Lee Tamahori a v hlavnej úlohe sa objavil afro-americký herec Morgan Freeman. Vskutku globálna spolupráca. Je to klasický šablonovitý thriller, ktorý zbehlého diváka určite nezaskočí predvídateľnými dejovými zvratmi, ale na jedno pozretie je to celkom znesiteľné. Trocha však pochybujem o tom, že obsadiť Morgana Freemana do hlavnej úlohy bola dobrá voľba. Z môjho uhla pohľadu nemá na to, aby bol ťahúňom v takto ladenom akčnom krimi thrillery. *** ()

Phobia

Mám ráda thrillery, mám ráda Morgana Freemana, ale tentokrát tomu něco chybělo. Nejsem si jistá takhle po čase - snad pořádná atmosféra, temnota? Škodí i předvídatelnost, přesto z mého hlediska jde stále o solidní nadprůměr. 69% ()

Fiftis

Znova som nečakal príliš mnoho ale dostal som až požehnane veľa. Napínavý a premyslený únos a keď už ma nič nemôže prekvapiť tak nastane jeden z tých prekvapujúcich koncov, ktoré nikto nečaká. Parádny Thriller a Krimi. Jeden z najlepších, ktorý sa dá sledovať znova a znova. ()

Shakers

Bavilo ma to ešte o chlp viac ako predošlý diel. Aj keď je toto podla všetkého prequel, obyčajný diváci to ani nezistia a vlastne to každému je na dve veci, pretože to filmu nič nepridáva a snáď nijak ani neprepája zo zberatelom bozkov. Prvý diel bol fajn, ale dusnejšia atmosféra sa tam nedostavila a nedostaví sa ani tu. Každopádne ma tento diel bavil viac svojím príbehom, záporákom a Goldsmithovou hudbou, ktorá posúva film dopredu aj keď sa nič nedeje. Morgan Freeman opäť skvelý. 70% - 3* ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +zápletka, dějivé zvraty, občas napínavé, Mika Boorem -téměř bez hudby a bez zvuků, český dabing, některé dialogy/// Místy zajímavá detektivka. Nic víc, nic míň. Špatné technické zpracování. Tváří se to spíše jako levný televizní film./// Celkem 51%/// ()

kingik

Učitel Gary Soneji unesl z internátní školy senátorovu dceru Megan. Zavolal si ji do kanceláře, kde uškrtil kolegyni, jež nečekaně vstoupí, a opustí s dívkou školu dřív, než vraždu objeví členka ostrahy. Ta zavolá policejnímu psychologovi Alexu Crossovi, který žije v ústraní, a chce, aby se vrátil do práce. Alex souhlasí, protože podle něj nejde únosci ani o Megan a ani o peníze. Když prohledávají učitelův byt, zjistí, že si vše dopředu pečlivě připravoval. Postava policejního psychologa je divákům známá z předchozího thrilleru Sběratel polibků a Morgan Freeman se v této úspěšné roli vrací podruhé a naposled. Film obsahuje většinu ingrediencí, které jsou pro dobrý thriller potřeba, a přesto, že už volné pokračování nebylo tolik velebeno kritikou, stále se jedná o napínavý snímek plný zvratů a kvalitních hereckých výkonů. Takže není důvod být nespokojený. 70% ()

Anderton

Tu prešiel okolo maximálne tak hajzlový pavúk. Prehliadka najprevarenejších trilerových klišé vo filme, ktorý sa tvári tak extrémne vážne, že tieto klišé z neho robia nechcenú paródiu. Hlavní záporáci (je ich viacero, pozor na to!) a ich "charizma" tento môj pohľad na vec ešte viac utvrdili. Podobný triler s totožnou pointou bol prednedávnom po prieťahoch vo svetových a českých kinách a jeho zúfalý neúspech potvrdzuje, že filmy ako Ako pavúk patria jednoznačne do smetia 90. rokov. Výkon Monicy Potter je výsmech toho, čomu hovoríme filmový parťák. ()

swamp

Kvality předchozího "případu" Alexe Crosse, Kiss the girls, sice tento film nedosahuje, přesto se na Freemana kouká dobře. Pointa je celkem slušná, ale může vás lehce napadnout, úvodní digitální trik je jak z céčkového filmu a závěr neskutečně připomíná Die hard: With a vengeance, což není výtka. Příjemný průměr. ()

Campbell

Ale jo šlo to, první díl jsem neviděl a ani po tom netoužím, tohle jsem zkouknul jen proto že to bylo na řadě, nakonec jsem zklamán nebyl jen mi celkem vadil únosce který mi byl děsně nesympatický a ani Freeman moc nezářil. Každopádně mi je už celkem trapané číst komentáře(já tušil jak to bude od 5 minut). ()

predators

Jeden z mnoha filmů s námětem výkupného a poté postupné odhalení toho pravého padoucha. V tomto případě bylo dobře, že se hlavní role zhostil Morgan Freeman, díky kterému má cenu tento film vidět. 70% ()

Arsenal83

Film, ktorý nakoniec dostane dva rozmery. Jednak ide u mňa hore svojim koncom, pretože ja mám rád prekvapenia a tu sa naozaj odhalenie podarilo filigránsky ukryť pred okom diváka. Na druhej strane ten koniec bol aj teatrálny a najmä konanie páchateľa, ktorý si nevie poradiť s malým dievčatkom a strieľa od buka do buka, bolo veľmi prehnané. ()

klerik

ZBERATEĽ BOZKOV ma moc neohúril a "pokračovanie" kráča zodpovedne v jeho šľapajách. Tentoraz sa to však hrá na VÝKUPNÉ. Morgan Freeman je samozrejme cool, Monica je pekná a na klasický americký triler to ma nečakane našliapnuté tempo... ()

dopitak

Klasické dílo s výbornou zápletkou, dramatizací a překvapeními, jemuž vévodí pard staré školy, fajn hudba a sexy kukuč Moniky Potter. Viděno anglicky s řeckými, angličtina je tam teda hrozná. ()

LaciLC

Priemerný zvratový triler s výborným Morganom Freemanom. Ostatní herci nič moc. Predošlý podobný film taktiež s Freemanom Zberateľ bozkov má o dosť lepšiu a prepracovanejšiu atmosféru, čiže je aj o dosť lepší. Ako pavúk však vôbec nie je zlým filmom. ()

honajz

Určitě lepší jak Polibky, ale pořád si říkám, čím je Cross tak výjimečný a všichni z něho připo.sraní, když nakonec běhá jak idiot akorát od telefonu k telefonu po městě. Což mi taky vadilo a zde v komentářích to zmiňuje golfista, že začátek je vykradený Cliffhanger a ty telefony ze Simon Says a z Die Hard 3. A celý ten zvrat mi nakonec přišel směšný a pokud si rozeberu, jak složitě se celý ten zločin odehrál (a jak jednoduše se dal vylákat malý Boris ven k telefonní budce, aniž by si ho někdo všiml), tak mi to přišlo tak překombinované, že až na hlavu padlé. Dva roky příprav a takhle zpackaný výsledek. Přitom nikdo nedosáhl toho, čeho chtěl, a podezřelí lezou kriminalistům přímo do rány. Nakonec tomu chybělo napětí, i když se Lee Tamahori snažil tomu dát alespoň nějakou štábní kulturu a výraz - ale když dostane do ruky mizerný scénář a trikaře z první pomocné, pak dost těžko může natočit něco lepšího. A Monica Potter moc hrát neumí. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)