Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detektív Alex Cross (Morgan Freeman) vyšetruje mimoriadne závažný a súčasne aj záhadný prípad: z prominentnej súkromnej školy sa, napriek všetkým bezpečnostným opatreniam, po vyučovaní stratila dcérka známeho kongresmana Megan Roseová (Mika Boorem)! Jediného svedka zavraždili a inak nikto nič nevie, nikto nič nevidel... Spočiatku sa Alex skutočne nemá čoho „chytiť“, hoci vie, že hrá o čas a o život malého dievčatka - napokon zachytí prvú stopu, ale únosca akoby bol stále o krok pred ním! Je to skúsený profesionál, ktorý dobre pozná svojho protihráča. Jeho odhalenie nie je jednoduché a šokuje aj skúseného kriminalistu... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Recenzie (184)

Shit 

všetky recenzie užívateľa

Pěkná nuda, nevim proč se do takový slátaniny Morgen Freeman vůbec pouštěl, nesmyslnej a nudnej děj ho stáhnul sebou a tak i jeho výkon byl spíš průměrnej, scénář mu stejně ani víc nedovolil. Naštěstí film už od začátku je pěkně na hovno, takže očekávání jsou nulový, hlavně po první scéně z filmu, která je po trikový stránce snad nejhorší co se v tý době dalo vůbec vytvořit. Dál se film odvíjí stejně stupidním směrem a vyvrcholí rádoby dějovým zvratem, kterej jsem bohužel čekal, takže se žádný překvapení nekonalo a celej film vyzní do prázdna ()

POMO 

všetky recenzie užívateľa

Rutinný a neoriginálny thriller bez znalosti základných pravidiel thrillerových schém. Krimi, v ktorej sa tvorcovia pokúsili z ingrediencií pre štyridsaťminútovú epizódu televíznej detektívky uvariť celovečerák. Prvé dve tretiny nevieme, čo únosca zamýšľa a celý čas sledujeme iba jeho neoriginálne hrátky s políciou. Jeho konanie nemá s hlavnou postavou dostatočné previazanie, takže Freemanov detektív začne časom pôsobiť iba ako nutne nastrčený zrkadlový obraz opačnej strany zákona. A keď sa snímka v poslednej tretine rozbehne, prichádza s nevieryhodným rozuzlením, ktoré zatiaľ čo by v inom thrilleri bolo iba preview k skutočnému žánrovému vyvrcholeniu, Along Came a Spider ním končí. ()

Reklama

tron 

všetky recenzie užívateľa

„Ale ja o tom prípade nič neviem." - "Ako dlho ste sa s ním stretávala?" - "Dva roky." - "Ani neviete, čo všetko viete." 4 roky po skvelom Zberateľovi bozkov prichádza prequel Ako pavúk. Je to dobrý, temný triler, ktorý však jednotlivými zvratmi prekvapuje nielen diváka, ale zjavne aj sám seba a miestami je fakt lepšie nad ním príliš dlho nepremýšľať. Je tam plno úžasných hovadín. Napr. nad tým, ako v tomto filme funguje internet, premýšľam už dve desaťročia a nie, stále tomu nerozumiem. Každopádne, Ako pavúk v mnohom vôbec nie je zlý. Miestami je dokonca takmer výborný. Najmä v prvej polovici sa dá nepríjemné, zlovestné napätie takmer krájať. Určite tomu pomáha aj mrazivá a smutná jesenná výprava, kedy ešte občas sú aj pekné dni, ale väčšinou je zamračené, chystá sa pršať a noci už sú riadne studené. Morgan Freeman je v úlohe vynikajúci (hoci mi už nepripadal taký ľudský a sympatický, ako v jednotke resp. v dvojke ehm), atmosféra je príjemne pomalá a plíživá, niektoré scény sú značne psycho a Michael Wincott (s ktorým sa Freeman pred 10. rokmi stretol v Robinovi Hoodovi) je ukážkový magor. Problém (ak necháme bokom bizarný prológ s autom, u ktorého sa tvárim, že som ho nevidel) nastáva v druhej polovici, na ktorej sa zrejme najviac podpísali zákulisné problémy, kedy producenti (v čele s Freemanom) zasahovali do výsledného strihu a podľa toho to aj vyzerá. V porovnaní s chaotickou a čudnou druhou polovicou o to viac vynikne prvá polovica, ktorá o čo je jednoduchšia a priamočiarejšia, o to je lepšia. Akonáhle sa to v druhej začne komplikovať a zamotávať, už to proste nie je ono. Či tomu (kvázi?)šokujúce twisty skôr pomáhajú, alebo ubližujú, už nechám na vás. Film mal (vzhľadom na komornosť) dosť neuveriteľný rozpočet 60 miliónov, čo je o 33 miliónov viac, ako jednotka (dvojka, ehm), ale vizuálne to na nej ktovieako veru poznať nie je. Palec hore za namakanú tureckú pušku (to je jedna z tých divných filmových vecí, ktorá sa absolútne nezmyslene objaví na začiatku, takže je jasné, že zohrá rolu na konci). ()

Gemini 

všetky recenzie užívateľa

Ztratil jsem přes hodinu a půl života u filmu, který má s románovou předlohou Jamese Pattersona společného asi tolik jako Verhoevenova Hvězdná Pěchota s Heinleinovou knihou. Nejsvětlejším místem snímku je Michael Wincott, představitel Garyho Sonejiho (Crossova takřka věčného Moriartyho, vystupujícího alespoň okrajově ve 4 knihách o Alexu Crossovi). Ale varuju vás - jestli jste to už četli, na film nechoďte. ()

golfista 

všetky recenzie užívateľa

Tak tenhle film nezachránil ani Morgan Freeman, kterého mám sice moc rád, ale jeho chvilkový výkon v "clifhangrovské" scéně si nezadal se samotným Sly Stalonem :) Ostatně úvodní bouračka je asi nejstrašnější "digitální" efekt, jaký se dá v digitální éře ve filmu vidět. Myslel jsem že je to legrace, ale oni to fakt mysleli vážně ! Scénárista se o kousek dál inspiroval v Die Hard III - telefony na všech místech atd. atd. Z téhle vody se vážně nic kloudného uvařit nedalo. ()

Galéria (56)

Zaujímavosti (7)

  • V knižnej predlohe sú hlavné postavy Alex Cross a Jezzie Flanagan milenci. (elanius)
  • Alex Cross má v knižnej predlohe 38 rokov a dve deti. (elanius)

Reklama

Reklama