Detektív Alex Cross (Morgan Freeman) vyšetruje mimoriadne závažný a súčasne aj záhadný prípad: z prominentnej súkromnej školy sa, napriek všetkým bezpečnostným opatreniam, po vyučovaní stratila dcérka známeho kongresmana Megan Roseová (Mika Boorem)! Jediného svedka zavraždili a inak nikto nič nevie, nikto nič nevidel... Spočiatku sa Alex skutočne nemá čoho „chytiť“, hoci vie, že hrá o čas a o život malého dievčatka - napokon zachytí prvú stopu, ale únosca akoby bol stále o krok pred ním! Je to skúsený profesionál, ktorý dobre pozná svojho protihráča. Jeho odhalenie nie je jednoduché a šokuje aj skúseného kriminalistu... (TV Markíza)

MM11

Neměl jsem velké obavy - Morgan Freeman a Lee Tamahori. To zní jako jistota či přinejmenším průměrně strávený večer. Jenže to byla taková nuda!. Strašně tomu chybí (lidově řečeno) šťáva. V téhle mizérii je jediná škoda konce, který v záplavě předchozích uspávadel i přes neobvyklost zapadne a vůbec selhává na nedopracovanosti. Docela trapas, ale viděl jsem o hodně horší filmy. ()

ARI50

Dost slušný a napínavý thriller který měl dobrý rozjezd ale slabý na efekty, no ale pak příběh vzal za své nebylo to zlé protože Morgan zahrál výborně škoda jen že to napětí se nedrželo celou dobu. ()

matestlust

Se vším všudy průměrný thriller, který ničím a nijak nevybočuje z řady amerických thrillerů, kterých v té době vznikalo nespočet. 5* ()

Morholt

Obvyklý model s psychopatem, policistou co má šrám na duši a uneseným dítětem tady příliš nefungoval. Největší problém vidím v tom, že to bylo takové nijaké. Freeman se toho zúčastnil bez valného zájmu, představitel magora taky nebyl příliš přesvědčivý a Monica Potter mi zrovna moc nesedla. navíc závěrečný zvrat člověk vytuší celkem brzy, takže nějaké překvapení se nekoná.Chybí atmosféra, napětí a tempo je spíše uspávací. Nemůžu říct, že je to totální černočíslová sračka, to zase ne, ale lepší označení, než lehce podprůměrná těžká rutina mě nenapadá. 35% ()

cinefob

Asi nejzajímavější pro mě bylo zjištění, že tenhle film byl natočen 6 let po filmu Sedm. Po celou dobu jeho sledování jsem měl totiž pocit, že ta časová posloupnost musí být opačná. Před tím, než jsem se podíval na ČSFD, bych dal ruku do ohně za to, že tohle je z první poloviny 90. let. Ještě i Morgan Freeman tu vypadal mladší; v mnoha ohledech to působilo jako jeho generálka na zmiňovaný Fincherův snímek. Kdybyste na tenhle film náhodou někdy narazili (možnost, že by se na tohle někdo díval plánovaně, mi připadá velmi nepravděpodobná), dávám do pozornosti také speciální efekty a též práci s umělou krví (2,5*). ()

Dale

Trištvrte filmu to vyzerá ako ďalší priemerný thriller, ktorý stavia na osvedčených klišé a neponúka nič nové, ani zaujímavé. To si určite uvedomoval aj scenárista a tak na záver prichystal nečakaný zvrat, ktorý ale na mňa vôbec nezapôsobil šokujúco, ako to asi bolo zamýšľané, ale tak nejako umelo vykonštruovane, rovnako tak na mňa pôsobila väčšina postáv, vrátane tej Freemanovej. Proste si myslím, že toto sa veľmi nepodarilo. ()

Terva

CITÁT - Myslím si, že lidi jsou v zásadě hodní........... Knihu Jamese Pettersona a ani podobné detektivky jsem nikdy nečetl. U tohoto žánru dávám přednost filmovému zpracování. CITÁT - Odpuštění je něco, co člověk nemůže udělat sám........... Příběh postavený na faktu, že jsou skoro všichni géniové. Od Sonejiho (Michael Wincott), přes agentku Jezzie (Monica Potter), přes unesenou osobu až po samotného vyšetřovatele Alexe Crosse (Morgan Freeman). Divák tak nadšen jejich prozíravostí, přehlédne spoustu náhod, které posouvají příběh do samotného finále. A tak si klidně dejte kafe a koblihu a sledujte jak to dopadne. CITÁT - Nic mi neudělá větší radost.......... Tady je nasnadě, že vše funguje jen na té příčce, kdy se prostě vězněná osoba rozhodne nebýt vězněná. Všiml si někdo, kolikrát to tak v tomto příběhu funguje? Když se vězněná osoba rozhodne, celkem snadno "z vězení" uniká. Příklady? (možné SPOILERY) Zmizení ze školky hned na počátku, útěk Ross z lodě, únik prezidentova "hlídaného" syna a další (KONEC MOŽNÝCH SPOILERŮ) CITÁT - Mám obavy, že už to nechci pochopit.......... Vím, že ke konci se vysvětluje několik těch rádoby útěků, ale velká část jich stále zůstává. A já tak nevěřícně kroutím hlavou a přemýšlím, zda to tak stvořili tvůrci filmu nebo spisovatel románové předlohy. Ve filmu si malé camea zahrají Jim Hild jako Muž z metra nebo Carter Jahncke jako Muž u telefonní budky. ()

JohnCZ

Vcelku povedená únosová krimi, která ale v porovnání se silně atmosférickým Kiss the Girls působí přeci jen jako lacinější pokračování. Film v krimi žánru obsahující klasické schéma a zvraty, které krimi znalce asi moc nepřekvapí. Já však musím říct, že jsem pointu až do konce neodhadl, což je fajn. Morgan Freeman je parádní jako vždy, Monica Potter v nejlepších letech a Michael Wincott ukázkový záporák. Celkové zpracování je asi trošičku televizní, hudba minimalistická a čistě účelová. Poctivé trojhvězdí si to ale zaslouží. ()

mis-ko

Keď scenárista do filmu zakomponuje psychopata, poskytuje mu to neobmedzené možnosti, veď psychopat dokáže naplánovať a uskutočniť veci o ktorých realizácii v paxi by sa dalo úspešne pochybovať. Ak k tomu pridá nejaké nadmieru šikovné deti, dobrého a zlého policajta, môže vymyslieť čokoľvek. V tomto filme však psychopat nedostal dostatok priestoru na objasnenie svojich činov a slúži len ako prostriedok k štandardne "prekvapivému" záveru. ()

Riddick77

Člověk by nevěřil, čeho jsou tvůrci v rámci budování příběhu vůbec schopni. Takto lobotomický, nevěrohodný a nerealistický scénář jsem dlouho neviděl... Fraška je slabé slovo. Freeman však jako Alex Cross boduje. 4/10! ()

Vojcl

Obrovské zklamání!!! Nechápu jak se tvůrcům podařilo do tohohle projektu zlákat mého oblíbence Morgana Freemana. Tupý, patetický scénář, ani náznak nějakého napětí a absolutně nevýrazný záporák.. ()

Rakosnicek77

Detektiv Alex Cross, ve volném pokračování filmu Sběratel polibků, ve kterém se divákům představil už dříve. Opět skvělé dedukce, vyšetřovací postup, nicméně teď proti sobě má stát mnohem geniálnějšího protivníka...nebo že by protivníky? ()

Derek

nie tak prekombinovane ako by sa dalo zdat podla komentov, ale stale dost pritiahnute za vlasy. freeman sa snazi a tamahori vie ako pridat stavu i scenam kde sa nic nedeje, ale to je asi tak vsetko dobre na tomto prirastku do serie s alexom crossom (co je skoda lebo morgan mi pride o dost lepsi ako tyler perry...). ()

salalala

Nejzajímavější na tomhle filmu je to, jako moc je nezajímavý. Lee Tamahori po celou dobu nedokáže vytvořit potřebnou atmosféru a spoléhá se na tuny klišé, které někdy opravdu působí až směšně (zejména pobíhání k telefonním budkám) a zřejmě vsázel na závěrečnou pointu, která je ale zoufale překombinovaná a ne tak důvěryhodná, navíc nevysvětluje motivaci pachatelů. Paradoxně nejatraktivnější a nejvíc strhující je úplný úvod, který ovšem degraduje šíleně digitální autonehoda. Jinak se akce divák moc nedočká, protože celé je to spíš o jakési hře pachatele s vyšetřovatelem, jenže ta není tak děsivá, jak by měla být. Jediný, kdo udržuje snímek nad vodou, je výborný Morgan Freeman, jehož postava je solidně napsaná a zajímavá, ostatní pak bohužel nemají moc co hrát. Michael Wincott sice dělá, co může, ale jeho záporák není moc charismatický, protože je jednorozměrný, Monica Potter je naprosto průměrná a ostatní nemají co hrát. Along Came a Spider je jakýsi dozvuk devadesátek, kdy se podobné kriminálky točily dost často, jenže jí chybí výraznější záporák a celkově zajímavější zápletka, která by z ní udělal víc než jen snadno zapomenutelnou jednohubku, která po více než dvaceti letech nemá moc co nabídnout. 60 % ()

Genryuusai

Po prvních 15ti minutách jsem vážně zvažoval, jestli se na to vůbec budu dál dívat. Kvůli Morganovi jsem ale nevolnost z první totálně céčkoidní scény překonal a... vyplatilo se. Film mě docela mile překvapil, závěr sice může vyznít kapku překombinovaně a občas mi vadila fluktuace inteligence jednotlivých postav, ale jako celek mi to přišlo velice zdařilé. ()

dyfur

.... priemerný thriller,kde by sa dal iste scenár vylepšiť....tie zámeny,maskovanie "padoucha",záver už tak narýchlo "uhňácaný"....ale Morgan Freeman to drží. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (viac)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (viac)