Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

exe.

Natočiť v dnešnej dobe film o krvilačných žralokoch, v ktorom nie je skoro žiadna krv sa za horor označiť nedá v žiadnom prípade. Prvý diel nemal nejakú potenciálnu tendenciu zaujať, ale niektoré scény boli viac menej dobre zmáknuté, druhý diel neprichádza s ničím novým, skoro polovica filmu je totožná s prvou časťou a vývoj celého filmu a aj postáv je neskutočne stupídny. Ja neviem, fakt neviem, na čo museli točiť druhý diel, keď prvá časť sa držala ako tak priemeru, ale Meg 2 môžem označiť ako jedno z najzbytočnejších "pokračovaní", ktoré sa ani nejak nesnažilo získať si záujem divákov a celé prevedenie je suché a nezaujímavé, postavy nemajú skoro žiadny vývoj a základné faktory, na ktorých má film stavať, zlyhávajú, teda hlavne tie najzlákanejšie časti. Za čo som ale trošku rád, je, že druhy Meg priniesol okrem lovu na žraloka aj zopár záporných postáv a hand to hand akcie, ktoré mohlo byť celkom sľubné, ale ani po akčnej stránke si to nedokázalo plniť svoju funkciu. Ako áno, tvorcovia pridali na akcii, ale dosť ubrali z niektorých scén, kde by sa rozhodne dalo vyťažiť viac, ale keď sa  točí film len na základe toho, aby bol prístupný mládeži a ide sa tam len s jedinou myšlienkou a tou je vyťažiť z toho čo najviac (čo priznal aj samotný Statham) bez ohľadu na to, že kvantita prevyšuje v značnej miere kvalitu. Je to ako keď vám niekto povie, že ste vyhrali Porsche, ale namiesto 911 alebo Cayenne vám dovezú toto. A finálne zakončenie pre deti z prvého stupňa ZŠ značne na sklamaní pridalo, hromada nerealistických scén, ktoré divák bude musieť brať s nadhľadom, lebo inak to proste nejde. Ostáva len dúfať, že sa z Meg nestane ďalšie Fast and Furious. ()

Easykill

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a dalších kriplů, megalodony zmítaná země zrodila hrdinu. Byl jím Statham, všemocný plešoun, zocelený žárem bitev! Tvl tohle byl extrémní bizárek. Scénář museli psát nejspíš se zbraní u spánku. Ale jako dobrý, dost jsem se těm nesmyslům zasmál. Samozřejmě nikdo(doufám) nečekal smysluplný film. Tohle se samo hodilo do kategorie godzila či kong a klidně můžeme čekat všechny VŠ! Ale Statham se svým uřezaným pádlem by jim stejně všem natrhnul věnec, to je jasný 🤌 stejně jako by vydržel dýchat i mimo atmosféru. Ale co, jako veselá pohádka to funguje. ()

Kushina

Takové extrémně přeplácaná GPU vytvořená akční podívaná. Jako příběh to mělo, ale spíš to bylo extrrémní sci-fi, co se jako sci-fi nesnažilo tvářit. Statham je borec a určitě tomu tak 20% přidal. Takže 55% ()

DvoRSTA

Ach to bolí. Po celkem dobré jedničce jsem se těšil, že dvojka bude pokračovat ve stejném tempu. Realita byla ovšem jiná. Dvojka už neměla co nabídnout, tudíž se přidali  žraloci, výbuchy a mnoho hovadin v jednom. Statham i kdyby neměl ruce, tak umlátí žraloka a odřídí helikoptéru. Lidé mohou chodit i v hloubce 7500 m a k tomu tam postavit základnu. Asi tak by shrnul děj. Vím, že se to asijskému trhu bude líbit, ale pro Evropany je to pouze hovadina. Herci: béčko | Děj: sranec | Celkem: béčko pro asijský trh ()

Heywood

Nezačíná to špatně. Sice lehce přestřelené, ale to se u tohoto filmu dá čekat. Dokonce zápletka s hnusnou zradou má racionální podstatu, kterou je chamtivost. Ale pak se z toho stane doslova idiotská záležitost. Pominu dívenku, která ani po několika hodinách nemá narušený lesk vlasů a účet (v závěru někomu došlo, jaká je to pitomost), pominu obludy, které myslely jako mazaní zločinci, ale ta směšná parodie na konci, to bylo fakt na odpad. A ty trestající oblůdečky z prehistorie, to nevymyslíš...Pak už se to vršilo a vršilo a byl problém to do koukat. 10% protože začátek si je zaslouží. Zbytek byl imbecilní. ()

topvideo odpad!

Úbohosť nadobudla nový rozmer... Kto toto financuje? Nejaký zhýčkaný milionár, ktorý do vedľajšej úlohy obsadil svoju dcéru? Fuj, to bola chujovina. ()

DJMaroko

Někdy mám rád takové ryzí béčko jako je toto. Ovšem tohle to byla od poloviny pěkná blbost, kterou jsme často vídávali v devadesátkách a v dnešní době už to tak nezujme. Horor ? spíše to byla komedie, ale i v tomto případě jsem moc nesmál. ()

Ace.A.T.L.

Ach jo... Tam kde, v jedničce, bylo kouzlo toho, že se žraloka všichni bojí a to dělalo jedničku fajn, tak to je tady naprosto v háji. Navíc se sem naplácala halda věcí najednou, až to člověk přestává vnímat. Konec byl sice našlapanej rychlostí, nějakou akcí a CGI tekla snad z každýho okýnka filmu, ale o to víc to byla směšná hovadina. Tolik kravin v každý minutě, jako v posledních asi 20ti minutách, to snad nemohli myslet vážně. Škoda toho. Holt já jsem zklamanej. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Pan.Antonin

Podobně jako u prvního dílu je to úplně mimo knižní předlohu, což je hrozná a nepochopitelná škoda. S Altenovou Hlubinou to má opět společné pouze Mega, jméno hlavního hrdiny a dojem z díla/atmosféru. Vynechali dokonce i Kronosaury, na které jsem se těšil. Ale podobně jako u jedničky to celkem obstojí samo o sobě. Film se dá rozdělit na dvě části - první, odehrávající se v Příkopě/Hlubině a druhá, kde podmořské obludy zaútočí na Fun Island. První dá vzpomenout na nedávný horůrek Pod vodou, zatímco ta druhá přinese to, na co jsem se nejvíc těšil -> zábavnou a nápaditou akci s obřím žralokem, chobotnicí apod. Pochválil bych také, že hlavní hrdinové jsou vesměs sympatičtí a mají mezi sebou slušnou chemii. Tak to má u pořádnýho blockbusteru být. Logika si sice v tomhle filmu dala letní dovolenou, ale i tak mé hodnocení končí dost vysoko. Přesně na hranici čtyř a pěti hvězd. ()

Maraboy odpad!

Ta čínská koprodukce je hrozná, jakoby na světě existovali jen dva národy, Amíci, Číňani a jeden černoch, nehledě na to, že to je céčková zábava. Megalodon zde hraje druhé housle, prim hraje občasná akce a dialogy v čínštině. Nějaký dobrý příběh tahle sračka absolutně postrádá. ()

Ondra.Simmer

Jak už u tohohle žánru bývá zvykem, dost nelogickej a stupidní scénář. Na druhou stranu jsem se ale po celou dobu filmu skvěle bavil a to je podle mě to důležitý. Konec byl za mě asi trochu víc akční a dementní než bylo třeba, ale beru to. 7/10 ()

petbet1

Ak som jednotke naparil dve hviezdičky, tak tu by som mohol dať tak maximálne jeden a pol. Ono by sa to kľudne mohlo volať aj Sharknado 7, lebo je to takmer rovnaká chujovina. Rozdiel je len v tom, že táto blbosť stala možno tak 10 krát viac. ()

Scaevola

Matematická hádanka: J. Statham má tři výbušné harpuny na skútru, dvě odhodí. Kolik má nyní harpun? Ano, správně, zbydou mu dvě... První polovina se tváří jako koukatelné béčko, které vykrádá jiná koukatelná béčka, ale od okamžiku, kdy se hlavní hrdina potápí v osmi kilometrech bez skafandru, se snímek mění na ryzí komedii, v níž po většinu času nedávají rozhodnutí postav smysl, ve střihu akčních scén se ztratíte, hudba neexistuje a nejlepší herec široko daleko je odporně digitální žralok. ()

Tomas_PO

Druhé pokračovanie katastrofálnej prvej časti, s ešte horším výsledkom. Slabučká zápletka s veľmi rýchlym rozuzlením; no neprekvapili ani efekty a magický podmorský svet, ktorý sa podaril v prvom dieli, ako snáď jediná vec. Hajlajtom je určite boj Stathama s Megalodonmi s holými rukami. To se jenom tak nevidí todlecto... ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023