Meg 2: Návrat do hlbín

• Česko Meg 2: Příkop (viac)

Pripravte sa, že vám stúpne adrenalín na maximum! Do hlbokého oceánu sa znova ponorí Jason Statham a spoločnosť mu tentoraz bude robiť aj Wu Jing, legenda ázijských akčných filmov. Spoločne povedú tím odvážnych výskumníkov, ktorých cesta na morské dno nedopadne celkom podľa plánov. Chaos prepukne vo chvíli, keď do ich misie zasiahnu aktivity podmorských baníkov. V stávke sa ocitnú životy všetkých zúčastnených a naši hrdinovia budú musieť bojovať nielen s ľudskými nepriateľmi, ale aj viacerými prerastenými žralokmi. Nalaďte sa s filmovou novinkou na vlnu vzrušenia a ponorte sa za neľútostnými predátormi do hlbín vlastného strachu! (Continental film)

fiLLthe3DD

Vizuálem a digitálními efekty nesahá tento snímek prvnímu Megovi ani po kotníky, a vyjma hezkého úvodu s tyranosaurem tu není snad nic, co bych mohl byť jen trochu pochválit. Vypadá to levně a hnusně. Otravné vedlejší postavy celkový dojem také nevylepšují a ani charismatický sympaťák Statham nedokáže z tohoto blockbusteru učinit byť jen trošičku koukatelnější podívanou. Zamrzela také absence herečky Bingbing Li - chemie mezi ní a Stathamem totiž v prvním díle fungovala na výbornou. Krávoviny já obvykle rád, ale zrovna tohle mně opravdu nebavilo. ()

kenkaku

Tak samozřejmě se nabízí srovnání s jedničkou a… dvojka je přeplácaná. Prvních pár minut jsem měl pocit, že koukám na úryvek z Jurského světa, pak z Expendables, pak se to zvrhlo v něco jako Propast a ve finále to byl remake prvního Megalodona. Prostě spousta myšlenek naplácaných do jednoho filmu. Nicméně zábavné, neuráží a hlavně casting (byť korektní) neřve DIVERZITA z každého záběru. ()

sedm.1

On už první MEG nebyla žádná hitparáda, minimálně tedy co se nějaké té soudnosti týče, i přesto lze ještě jedničku ale označovat alespoň za zábavnou koninu, která nabízela v rámci možností poměrně kvalitní efekty, a to navíc i ve slušném počtu, dále disponovala ucházejícím spádem a i postavy, které sice vesměs vyznívali tuctově až to bolelo, tak alespoň působily sympaticky a výrazně, to vše v souvislosti s tímto pokračováním ovšem vzalo za své a já jsem tak jen po celou dobu trvání tohoto pokračování lapal po dechu, jaké totálně nesoudné křeče jsem to svědkem. Ano, efekty nejsou už ani zdaleka na takové úrovni a už jich není především ani zdaleka tolik, a ano, ani postavy již nepůsobí tak přesvědčivě, to vše bych ale dokázal ještě tak nějak pochopit a vstřebat, ale ta nesoudnost celého tohoto filmu překročila už veškeré meze a je tak šílená, že v tomto případě se může divák opevnit tolerantností jakou chce, a stejně bude mít po většinu času pocit, že se herci, tvůrci a vlastně i studio nejspíš zbláznili, že to pustili vůbec ven, a to si o sobě vážně myslím, že snesu hodně. Jedna neuvěřitelně debilní scéna stíhá ještě debilnější, primitivní dialogy na úrovni Ed Wooda Jr., dějově naprostý mrzák, postrádající emoce, humor, napětí, postavy se chovají jako ty nejinfantilnější kokoti pod sluncem a od první do poslední jsem jim přál co nejbolestivější smrt, což se samozřejmě bohužel nestalo, atmosféra pak žádná, nějakých krvavějších scén se divák kvůli ratingu též nedočká, no a vrcholem jsou akční pasáže, které vykazují až parodické prvky, prostě děs. Ve výsledku si tak MEG 2 nezaslouží nic jiného než výsměch a pohrdání, za mě se jedná o naprosto nesnesitelnou podívanou a opravdu doufám, že třetího dílu se už nikdy nikdo nedočkáme. ()

FilmysMartym

Meg 2: Příkop je klasická letní akční komedie, která moc nedává smysl, ale bavit se při ní budete. Má strašně vrávorající příběh, kterej staví na věcech z jedničky, ale místo nějakých nových zajímavých konceptů si tahá z rukávu zvláštní a nedovysvětlený nápady, který ve finále působí jako nicneříkající výplň a až ke konci filmu to celý pořádně začne, protože finální plážový masakr podle mě fakt stojí za to a je to neskutečně záživný, vtipný a pořádně žraločí, přesně jak by to být mělo! Dávám  5,5/10 a i ty efekty byly dost fajn. ()

borec999

Ufff, no jednotka pri dvojke pôsobí spätne ako parádny film. Pri nej som sa sťažoval, že by sa tvorcovia mohli viac opustiť a neísť tak na istotu. Tak teraz sa opustili dvojnásobne. Nechcem však rozoberať nelogickosti a porušovania fyziky, ktoré mimochodom pôsobia pri spätnom zamyslení a ich absurdite až komicky, pretože by mi to vydalo nie na román, ale rovno viacdielnu ságu. Že film bude hlúpy som čakal a bol som ochotný mu to prepáčiť, ak by bol zábavný. Lenže on zábavný nie je. Film sa volá Meg 2: The Trench (priekopa) a po dopozeraní som pochopil prečo. Pretože je v ňom omnoho viac priekopy ako megov. Prvú hodinu som si dokonca myslel, že sledujem sequel Pod vodou. 7500 metrov pod morom, ponorky, skafandre, skúmanie morského dna, ľudskí záporáci, ekologické motívy, nelogickostí toľko, že z toho ide hlava vybuchnúť cca tak ako by mala Stathamovi keď sa na 60 sekúnd v tejto hĺbke vyberie zaplávať si. A ja si hovorím, že kde sú kurva tie žraloky? V druhej hodinke sa z priekopy konečne dostaneme a dočkáme sa okrem žralokov aj dinoplazov a obrej chobotnice. Úroveň béčkovej hlúposti a nechcenej zábavnosti pretrváva, ale striedmosť megov ktorí požerú len pár ľudí (jeden pekný záber z vnútra čeľustí) a znova úplne bez krvi, žiaľbohu taktiež. Ďalšia kapitola sú herci a postavy. Statham je fajn a ešte možno navrátivšia postava DJ-a z 1ky, ktorá obstará pár vtipných momentov. Záporáci sú však banda neschopných idiotov a márne sa snažím spomenúť na tak zúfalých bad guys ako sú tu. No a postava Jackyho Wu, legendy čínskeho filmu, aj keď som s ním videl pár solídnych filmov a viem že nie je zlý herec, je na nevydržanie a zúfalo nevtipná (plus navyše nepochopiteľne a neprirodzene predabovaná do angličtiny, z čoho trhalo uši). A tá malá číňanka je tiež pekne otravná a jej správanie, no nebudem ďalej komentovať. Orientácia na čínsky trh a ich herci by mi vôbec nevadili, ale preboha napíšte im k tomu aj normálne postavy. A normálny humor, nie taký na ktorom sa v kine smiali len deti a puberťáci do 15 rokov. Celkovo režisér Ben Wheatley (doteraz známy ako režisér artových podivností) stvoril hlúpe béčko, v ktorom ak by som chcel niečo pochváliť, tak sú to triky, na ktorých cítiť 100 mil. rozpočet a obstojnú vizuálnu stránku. Meg 2 však chýba za mňa presne to, čo aj jednotke: viac času pre Megy, viac ľudskej potravy, Rkový rating a krv. No a pre tento krát i menej priekopy, nelogickostí, hlúpostí a infantilného humoru. Kombinácia Fast Furious, Sharknado a Pod vodou, ktorú tu spomenul jeden komentujúci, je vlastne na opis filmu vcelku výstižná. 2* a 35% ()

iXtr3m3

Lacnejšie ako predchádzajúca časť, pritom to na výprave a efektoch nebolo ani poznať, všetkého sme dostali ako klasicky v pokračovaniach viac, t.j. viac Meg-ov, viac príšeriek (aj na súši aj vo vode), viac akcie, dostali sme akciu na súši, na mori, pod morom, v podstate všetko. Síce bolo z filmu ešte viac cítiť ako pri prvej časti, že je naozaj viac zamerané na čínske publikum, ale ja ako fanúšik ich produkcie to nevidím ako mínus, čo žiaľ niektorí neprekusnú. Možno to mohlo byť trošku vážnejšie, podobne ako prvá časť, ktorá síce nebola vážna, ale o niečo "serióznejšia" na pomery Monster filmov. Nebránil by som sa pokračovaniu, ešte je tam toho veľa, čo sa dá objavovať. Základ všetkého je, vypnúť mozog a užiť si zábavu, pretože inak vás to dokonale otrávi. P.S. Scény pod morskou hladinou a na cudzej základni patria k vrcholom filmu. ()

Devadesát Dva

Jeden z nejlepších zjevů na poli indie nízkorozpočtové komorní zábavy, chameleon Wheatley, se konečně upsal mainstreamovým hranolkům a po dekádě, co jeho filmy sleduju tak započal novou kapitolu... ale víte co, já jsem stejně byl zvědavej, nic proti dobrým béčkům nemám. Vím, že z původního filmu si nic nepamatuju, krom toho, že to byl za hodně dlouho film se žralokem, co měl rozpočet a jméno (Statham). Takže pokračování musí být totéž a víc, logicky. Je tu i spousta céčkových digi-tupostí, ale tohle má zkrátka Stathama, který si to rozjíždí se svými harpunami s náložemi stylem, co mi říká, že si tu chce vynahradit fakt, že nenatočil Cranka 3.0, ale v rámci toho, co člověk očekává víceméně dostane vše: napětí, akci, zábavu, ale určitě nečekejte přesah, nebo tak něco. Je to takový ten typický akčák v tradici devadesátek, co se točil dřív a co tak nějak pořád přetrvává: hrdina je trochu ass na ostatní, ale v jádru má srdce ze zlata, trocha sentimentálních momentů mezi postavami, hodně odpravování všeho záporně vylíčeného a pak smích za ladných instrumentálních zvuků a popíjení v závěru, je to jako po podařeným workoutu, nebo sexu. Tadá. ()

666Carnage

Jednička byla béčko a dvojka je absurdní béčko, které vypadá levněji a ještě tu je žralok cca 15 minut z 2 hodin. Je tam toho tolik, že nevíte o čem to vlastně je. Pomsta, chamtivá společnost, velký žralok, jiné velké zvíře, dinosauři 😁. Jednička si aspoň držela nějakou štábní kulturu filmu se zvířecím predátorem. 45% ()

DavidS.

Deset filmových béček dohromady a každé se předhání, které bude stupidnější...A v té snaze Vás nenechají vydechnout ani příliš přemýšlet...Takže jako klasický letní výplach akceptovatelné... ()

Kienast

.... z napínavého podmořského dobrodružství z jedničky se stala ve dvojce hloupá přeplácaná, ale pořád docela zábavná podívaná ve které si Jason Statham leští svůj status poloboha. Jen si myslím, že to co vyšlo tvůrcům teď, nemusí už příště stačit. 5/10 ()

Wally

Špatný...něco mezi Čelistmi, Jurským parkem, Ztracený světem a Cestou do středu země... Škoda Stathama takových rolích, ale když se sypou doláče, tak proč ne... ()

Corpsegrinder odpad!

Ještě větší sračka než první díl, k čemu je talentovanej režisér když jde zase o film studia? Samozřejmě co nejvíc nadržovat Číně, neukázat ani kapku krve a nezapomenout tam vrazit zase votravný dítě. ()

Hanys_

Finále je hodně šťavnaté, do té doby to místy drhne, ale hláškuje se solidně, akce je taky slušná (klasický Statham), takže nemám problém napálit i tu třetí. Ale je to převážně hlavně za tu dost povedenou druhou půlku. 6/10 ()

Strandmon

Pokračování Mega je prakticky úplně zbytečným filmem. Oproti poměrně zábavné jedničce ztrácí prakticky ve všech směrech a zároveň nepřináší vůbec nic nového, naopak přidává zdlouhavou a nezajímavou dějovou linku o težebních operacích. 2 hvězdy za solidní a zábavný závěr, ale nutno říct, že prokousat se k němu, chce výdrž. ()

filipvrbik

Není to špatný film, to rozhodně ne - i když jedničce ve 3D se nevyrovná a ano je to béčko jako vyšité... Ale špatné to není, má to hlavu a patu, dokonce ani scénář není úplně tupý, jenže - je tu to jenže... Setkáme se sice s daleko více příšerami než v jedničce, i s více Megy a (spoiler- dočkáme se i Krakena), ale naprosto mi přišlo odfláklé CGI, jako by to bylo snad z devadesátek, to je první zásadní výtka, ta druhá míří k atmosféře - rozhodně to není horor, je to akční thriller, kde se shodou okolností objevují obrovsští žraloci a plno další havěti z pradávných dob.. Čekal jsem prostě více napětí a tak vůbec, toto je kopie Jurského parku v tom negativním slova smyslu, naopak třeba podmořský svět byl super. Střídají se tu hluchá až nudná místa s přemírou akce, je to trošku nevyrovnané. Ale Jason Statham rozhodně nezklamal, a další klad filmu je, že to sice ani zdaleka nedosahuje kvalit Čelistí (myslím 1.díl), tak moc lepších filmů o žralocích tu není, takže je to dobře koukatelné a jako komedie i parodie to docela funguje...ups- měl to být horor. Ale jo, mírné rozpaky z efektů, ale poslední půlhodina dobrá...Viděno v kině ve 2D (eng.)...60% ()

H4ku11

Neviem presne aká správna konštalácia nastala, či je to utlmenou mozgovou funkciou, nedostatkom spánku, kino efektom alebo len skrátka strácam súdnosť, ale bola to zábava. ()

bobstock

Neuvěřitělně draze zaplacená koprodukční blbost jak jen je mariánskej příkop hlubokej. Jenže se umístíl v box officu na krásném 14.místě s 350miliony dolary utrženými, takže spoko. POZOR SPOILERY Za 130milionů dolarů dokáže i Jáson plavat bez skafandru v 7kilometrové hloubce aniž by mu to rozmáčklo naondulovanou pleš. Největší v zajetí drženej žralok se velmi nenápadně utrhne a uplave do volného oceánu, nikdo nic. Zvířata zvyklá na hlubokomořský tlak po miliony let se bez skrupulí prohánějí po pláži a žerou turisty. Těch pár scén, které asi měly dát poctu Jurskému parku či Ztracenému světu je v mých očích spíše okopírovanou ostudou. Postavy používají super pokročilou a hightech sofistikovanou techniku jako smečka 3 letých dětí hrajících si omylem s drahými modely autíček za desetitisíce, hlavně, že je to baví. Nezlobte se na mě bez základních fyzikálních zákonů je tohle tupá zábava pro <10leté či <80IQ. Asyláci chudáci koukali kolik prostředků jim ještě chybí k dokonalému žralokonádu. 🎼Meg sem meg tam nám už je to všechno jedno, meg sem meg tam nám už je to fuk. 🎶 15% ()

Milky. odpad!

This was some Asylum level shit!!! Tak jak byla jednička ještě vcelku zábavná, tak toto bylo úplně absurdní a nudné a přišlo mi, že scénář vymyslel nějaký 12-letý nerd. Nejvíc mě pobavily obleky a plavání bez přístroje v 7km hloubce a rozhovor "A co tlak?" "Takhle to nefunguje, voda se nestlačuje, stačí vydechnout vzduch". A malý čínský fracek, který byl v minulém dílu jen otravný byl tady vyloženě k nesnesení. Navíc hraný nějakou hnusnou neherečkou Shuya Sophia Cai. Ve finále pak tuhle tragédii totálně zakopal Mega Shark vs. Giant Octopus konec. Dvě hodiny života, které už mi nikdo nevrátí. Divím se Stathamovi, že má tohle zapotřebí. ()

tlamiczka

Příjemné překvapení - totální výplach, plný nesmyslně bombastických scén, které svojí nesmyslností (a zábavností) jako kdyby vypadly z her jako Resident Evil nebo Uncharted. V poslední třetině to bylo i docela vtipné, x-krát jsem se upřímně zasmála. Správné žánrové zasazení: akční sci-fi komedie (hororu ani thrileru tam nebylo ani zrnko) ()

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023