Insidious: Červené dvere

• Česko Insidious: Červené dveře (viac)

Staré známe tváre vstupujú do záverečnej kapitoly desivej ságy o rodine Lambertovcov, aby sa raz a navždy zbavili svojich démonov. Josh (Patrick Wilson) a čerstvý vysokoškolák Dalton (Ty Simpkins) musia tentokrát vojsť do nadprirodzenej dimenzie omnoho hlbšie než doposiaľ, aby čelili temnej minulosti svojej rodiny a novým hrôzostrašným nástrahám, ktoré na nich číhajú za červenými dverami. (Itafilm)

Mini_X

Nikdy jsem nebyl velkým fanouškem série Insidious, ale rozhodnul jsem, se že tomuhle dám šanci. Ale když jsem seděl v sále, tak jsem v sobě nenašel žádnou emoci, jediný co jsem cítil byla nuda a prázdnota. Doslova si toho moc ani nepamatuji z toho filmu a místo toho, abych cítil nějaké napětí, budování a atmosféru, tak jsem ke konci vylezl z kina a měl pocit, že jsem 1h 47min jenom seděl v kinosále. 4/10 ()

gemi

Série Inshitdious je pozoruhodná tím, jak strašně je (pod)průměrná. Některé díly jsou OK, některé podprůměrné. Tento je esencí průměru. Neuráží mě, že jsem ho viděl, ale kdybych na tom byl v kině, tak bych při odchodu pěkně prskal. K dobru přičítám to, že ezoretardi se tady objeví jenom v cameu. Jinak je to absolutně zapomenutelná záležitost. ()

šakal007

Dostal jsem, co jsem čekal. Kino vnímám někdy jako Mekáč - něco k snědku tam je, ale když si to chci užít, jdu jinam. Insidious: Červené dveře je takový cheeseburger, 2hvězdičkový horor. Celý film by se dal shrnout jednou větou: kluk namaluje svoje děsivé vzpomínky jako červené dveře, dějou se hrozný věci, a když dveře začmárá černou barvou, přestanou. Na to nemusíš bejt ani scénárista ani psycholog, abys na to přišel. ()

Th3T3mpt3r

Tak tohle se hodně nepovedlo. Do kina jsem nešel s bůh ví jakým očekáváním (předpokládal jsem takový ten průměr, který neuvede člověka v extázi, ale ani ho neurazí), ale tohle jsem tedy opravdu nečekal... Uvedení do tohoto rodinného dramatu s občasnými hororovými gagy vypadalo poměrně slibně (opět ne zcela bombasticky, ale potenciál tam byl). Poté ale vše upadlo v bahno nudy, ohraných klišé, elementárních nelogičností a obligátního podbízení se současnému establishmentu. Nejvíc mě ale zasáhlo prokreslení postav, respektive absence tohoto prokreslení. Žádná z postav (obzvláště těch mladých) člověku nepřirostla k srdci, žádná nepůsobila nějak zajímavě, a tak lze nakonec postavy tohoto snímku rozdělit do dvou skupin: ty nudné a ty otravné a iritující jen svou přítomností na plátně. Jediná postava, která se tomuto schématu částečně vyhýbá, je Josh, jehož charakterový vývoj je však zcela stejný jako v Insidious I a II, takže... proč vlastně tento film vzniknul? Za celý film se povedly tak cca 2 lekačky a sem tam se celkem vydařilo i chvilkové vykreslení atmosféry, ale to je asi tak vše, co tento film může nabídnout.   *Fakt, že takhle špatný indie film je v kinech navštěvovanějším než Dyznyjův flopbuster o něčem svědčí... ()

RAFT

Ale ,jo film se dal ,když to byl hercův první film co natočil.Sice už to není jako první dva díly,ty jsou pro mě top hlavně díl druhý.Film je koukatelný,lekačky už moc zde nejsou jenom pár.60% ()

Slizard

Maximálne zbytočný piaty diel jednej z najdesivejších hororových sérii. Teda teraz už nie tak desivej... Patrick Wilson sa takmer bez žiadnej podpory od originálnych tvorcov rozhodol natočiť, ako svoj debut piatu a teraz už dúfam naozaj poslednú kapitolu Insidious. Dej sa odohráva približne desať rokov po originálnom filme a nadväzuje na príbeh rodiny Lambertovcov, ktorý mal byť pôvodne ukončený v druhom dieli. Malý Dalton je už teraz takmer dospelý a začal študovať na umeleckej škole. Motív umeleckej školy sa mi páčil, ale to je asi jediný dobrý prvok inak v totálne podpriemernom sequeli. ()

soviczka

Sem tam nějaké to leknutí a to je vše. Když během hororu usínáte, jste buď velmi otrlý divák, životem unavený divák nebo je to prostě sra... Eee... Nuda. Tady se sešlo asi všechno. Nejlepší na tom celém byl cover písničky Stay od Ghost na konci. Teď si jdu pustit nějaký starý dobrý slasher... ()

TOMEK17

4/10. Miloval jsem sérii Insidious, i ty pozdější měly stále hloubku, ale tahle mi připadala jako absolutní vykolejení. Zdálo se, že každá postava má složitost, se kterou přišla, a my jsme byli v ruce, abychom pochopili proč (mohlo to být v jednom prohlášení nebo v celém filmu), takže nám to bylo „řeknuto“, ale neměli jsme možnost vidět vývoj. Proto žádná z postav spolu nesouvisela, prostě existovaly. Není to v žádném případě nezapomenutelný film a ačkoli přinášejí postavy z předchozích filmů, je to uděláno způsobem, který působí, jako by „musíte mít“ portréty, aniž by do příběhu ve skutečnosti přidávaly nějakou podstatu. Pokud jde o strašení, víte, kdo to je, kde se to děje a kdy - téměř doslovně. Přál bych si, abych mohl milovat tento poslední film, ale bohužel se nezdálo, že by měl autentičnost prvních několika. ()

Blazkowicz

Z jedničky jsem nadšený nebyl, tady to bylo o dost lepší. Minimum duchařiny, zato spousta lekaček umocněných hlasitým ozvučením v kině, takže jsem si i párkrát málem nadělal do trenek. Bez toho by to nemělo ani poloviční účinek a usnul bych. A ano, zase jsem po dlouhé době vylezl ze své nory a šel s kámošem do kina. 3* ()

mikki089

Za mě celkem let down v porovnání s ostatními filmy franšízy. Chyběl mi tam zajímavější děj; bylo by lepší, kdyby se soustředili čisté jen na dějovou linku Daltona a jeho nové kamarádky/spolubydlící. Žádné jump-scares nebyly, duchařina taky celkem nudná. Dalo by de to považovat za průměr… ()

Solverino

Jedna hvězda za to utrpení to přežít... několikrát jsem jen tak tak neusnul... děsivá a strašidelná nuda! To už je víc hororu a napětí v pořadech Jů a Hele! :( blééé ()

Arkagas1989

Některé série by měly mít míň dílů, nebo prostě žádný pokračování. A to je přesně případ Červených dveří. Není to horor, není to vlastně ani thriller, protože toho napětí tam taky úplně moc není, takže je to zase takové rodinné drama, ala zpátky do minulosti, budeme se babrat v tom, co se už stalo.  Rozhodně to není film na velká plátna a vidět to na pc bohatě stačilo.  Režie se ujal sám Patrick, stejně jako coveru písničky Stay s Tobiasem z Ghostu a za mě je to to nejlepší co z toho filmu vzniklo. Nezajímavé, nezábavné, nepřekvapující.  Stay ale jedu v uších velmi často, byť jsem si její vydání s Insidiousem vůbec nespojila ( a ne netrkla mě ani ta fotka Tobiase v červených dveřích u jejího proma) :-D. Jako odpočinkovka na nedělní odpoledne fajn, vracet se k tomu ale asi vážně nepotřebuju :) Moje hodnocení: 6/10 ()

ratpile odpad!

Nudna, blikajici, surealisticka koláž, ktera desi akorat tak kazdou dalsi minutou. 3 minuty rodinneho dramatu v uvodu, bylo zazivnejsi nez zbytek. Finale naprosté WTF, radoby hororovy videoklip s pokusem o nejake meta presahy. Strasne, nic horsiho sem delsi dobu nevidel. ()

AndrewNewman

Je to niekde medzi skvelou dvojkou a slabšou štvorkou. Wilson sa snaží nadviazať na najlepšiu časť série a to na dvojku, ale nejde mu to až tak dobre, ako by chcel. Stále je to ale ten starý, dobrý Insidious s kopou originálnych jumpscareov, dobrej hudby a obstojných hercov. ()

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)