Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

SOLOM.

Tahle má vypadat staré poctivé animal béčko. Přestože se v něm dá najít spousta žánrového klišé a nesmyslných scén, tak se tenhle kousek stál pro mě osobně takovým polokultovním filmem. Speciální efekty jsou na průměrné úrovni, alespoň co se samotného zjevu a pohybu aligátora týče. O dost horší to už je s ''gore efekty'' kdy jde vidět, že ukouslé končetiny jsou jen umělé kýče. Dnešní generace se mu nejspíš vysměje a bude pro ně odpadní záležitostí, ale když jsem tenhle film viděl před patnácti roky poprvé na staré VHSce, tak jsem se u něj málem po.... ()

eraserhead666

Stará klasika ještě z doby, kdy se točila poctivá práce, je prostě stará klasika. Ve svém žánru dosud nepřekonaný zubatý ještěr. Trikově, scénářem (i když tedy uznávám, že masakr svatební oslavy a dvou nejzápornějších postav působí dost silně jako jakési zadostiučinění či nutné vítězství dobra nad zlem, ale budiž), akčně, atmosférou, herecky, slušná práce. Užíval jsem si to stejně, jako náctiletý počátkem devadesátých let. Současným digitálním krokodýlům se člověk spíše zasměje, z tohohle, z dnešního pohledu po technické stránce předpotopního, jde přesně ten respekt a strach, jaký má. A to se cení. ()

veru_needy

Klasika nad klasiku, film, který byl ve své době trhákem a učit se od něj mohou i současní režiséři. To, co dnes z našeho pohledu působí jako hororové béčko bylo původně plnohodnotným filmem. Zápletka o zmutovaném aligátorovi byla tehdy ještě originální a reagovala na tehdejší strach veřejnosti z úniku chemikálií či radiace a následného zmutování čehokoli. Což byl výborný tah. Herci působí dostatečně přirozeně a spolu s povedeným modelem lidožravého ještěra vás vtáhnou do realistického děje a napětí postupně mile graduje. Kam se na tenhle starý dobrý film hrabou dnešní aligátoři. Film mého dětství a prostě masterpiece své doby. ()

ARI50

Pořád ho mám před očima jako maličkého mazlíčka který dělal radost dokud rodiče nebyli zlí a tak našeho krokouše čeká cesta samoty a jelikož dostává solidní dávku mazlíčku na jídlo stane se z něho krvelačná bestie která chce bohužel mnohém víc papu a tak začíná solidní napínavý příběh lovení neškodného ale hladového monstra. ()

corpsy

Aligátor namiesto žraloka. Asi tak sa dá označiť tento film. Priemerný zvierací horor, ktorý mal však u nás v dobe VHS revolúcie značnú popularitu. Nostalgia pretrváva. ()

curunir

,,RAZ SME MALI V MÁRNICI VEĽKÝ PRST. NIČ VIAC, LEN VEĽKÝ PRST. ZVYŠOK SA NIKDY NENAŠIEL, ALE ZISTILI SME KTO TO BOL, POCHOVALI HO A TAK...“ ,,TO MUSELA BYŤ RIADNE MALÁ RAKVA.“ __ ,,Aligátora“ som videl prvý raz ako sopliak v roku XY ako horor na piatkovú noc a zo spomienok na jeho nachvíľu osvetlenú papuľu v stoke, odhryznuté končatiny alebo na zdemolovanie limuzíny som si ho pamätal najmä ako veľmi slabý zážitok od ktorého som čakal podstatne viac. Po rokoch som mu ochotný odpustiť podaktoré jeho prehrešky a istú presne danú šablónovitosť súvisiacu s rozmermi aligátora okomentovať slovami môjho známeho o béčkovej tvorbe toho obdobia: V 80. rokoch všetko začínalo v hajzli a potom zmutovalo (napr. Ninja korytnačky), to bolo vtedy moderné. Veľmi stráviteľným robí film najmä zapojenie rôznych akože vtipných momentov, ktoré vtipné nie sú, ale zároveň nútia aj náročnejšieho diváka aby naň nehľadel zbytočne kriticky. Veľmi pozitívne vnímam záverečnú svadobnú slávnosť – pre aligátora hostinu – alebo scénu, kedy jašter zožerie vcelku frajerského lovca divokej zvery, tak veľmi mi pripomínajúcu Quintovu smrť v ,,Pažravej rybe“. Delikátna smrť dieťaťa vynahrádza absenciu v žánri pravidelne ukazovaného poprsia, avšak záver s typickou možnosťou pre pokračovanie je zbytočne tuctový a skôr sa v ňom mohla mihnúť iná zmutovaná háveď. (2658. hodnotenie, 127. komentár k filmu) ()

mis-ko

Pri hodnotení filmov, ktoré som ako školoupovinný harant videl na pirátskej už asi 15-tej kópii, som vždy na pochybách. Hodnotiť naozaj len film, alebo pridať aj faktor atmosféry, ktorú to v dávnych časoch nepochybne malo? Ak film stojí za to, aby som si ho pozrel aj teraz, pridám hviezdičku. Niektoré filmy však už vidieť nemusím a Aligátor je jeden z nich. Aj to ale stačí na 2*. ()

fcreading

Nádherne tempo príbehu skvele odsýpa a tak neexistuje aby sme sa mohli nudiť. Obrovitý plaz ukrytý niekde v kanáli čaká na svoju korisť a ked to budete najmenej čakať, na vás zaútočí. Fantastická pocta k žánrom 60-70 rokoch. Kiež by sa takéto filmy ešte nakrúcali 80 percent. ()

PKD

Krokodýle, krokodýle, chodíš po dně z dlouhé chvíle. Hlava z vody, to je chyba, koukej plavat jako ryba. Bacha SPOILERy. Poctivá mňamka, u které jsem se v ranném mládí (angl. tween) dosti nudil, páč mě pochopitelně víc zajímala hl. NElidská postava, než plkání a milostné tokání. Dnes je tomu naopak. Ne, dělám si prdel. Přerostlý krokodýl byl udělán dosti efektně (scéna proražení chodníku a špacír po Chicágské noční ulici patří k TOP) a dodnes za ty předlouhé roky, jsem si jen pamatoval sequenci na svatbě, která byla sice z mého dnešného pohledu dosti dietní, leč i tak velmi efektní. Já bych ji samoz. prodloužil. Úvod z r.1968 v Pasti na Turisty byl docela úlet, ale patří k dobrému a lehce bizarnímu tónu celého filmu. O 12 let později pak sledujeme jak se z knedlovité holčičky stala již neknedlovitá a docela fešná herpetoložka (zrzka, co věděla, že zelená je prostě k jejím vlasům a očím TOP) která se v průběhu děje (jak to tak bývá ve filmech, zvláště emerických) sblíží/seznámí s det. Madisonem v podání herce o kterém dodnes nevím, zda byl nadrůměrný či podprůměrný. Hl. padouch sice dopadl po zásluze jako jeho následovník ve II, leč k mému zklamání nebyl vyloženě rozžužlán, alébrž rozezleným ocasem slisován, ve své limousíně. Jo a vadilo mi (já bych to tam rozhodně napsal) že se dívka Marisa (ona herpetoložka) v dospělém věku nikdy nedověděla, že ten její Ramón je právě TEN. Vzniklo by tak klasické pouto mezi hl. monstrem a jeho protivníkem, jak se to někdy násilně a zbytečně dělá ve filmových comicsovkách. Zde by to ovšem bylo žůžo a celý film by to posunulo na novou úchylnou úroveň. Aspoň ta její máti jí mohla prozraditi, že toho jejího jošťomilého minikrokodýlka spláchl do záchodu její papá, páč mu děsně vadily krokodýlí hovínka za košem s prádlem. Jo a a technická na závěr...zde jest Alligátor zlikvidován pomocí svazku dynamitu, což ovšem na jeho kolegu ze II už neplatilo a to včetně granátů aj. Chramst! ()

blackrain

Běsnící zvířata ve filmech jsou velmi populární a nejvíce pak ty, co mají tlamu plnou ostrých zubů. Nemusí jít nutně o žraloka. Tady si vystačíme s dravým krokodýlem. Nejdříve to byl samozřejmě domácí mazlík. Malého krokodýlka hlava rodiny spláchla do záchodu. Spláchnutí přežil a uhnízdil se v kanalizaci. Díky hormonům narostl do obřích rozměrů a kvůli nedostatku potravy v kanále byl nucen vylézt ven a terirozovat městečko. ()

Bat55

Nechápem tak nízke hodnotenie. Nenájde sa veľa filmov, respektíve veľa zvieracích hororov, ktoré by za niečo stáli. A Aligátor za to stojí, svoje kvality rozhodne má, triky a celkový dizajn prerostlého aligátora je vzhľadom na rok výroby ešte dnes dobre pôsobiaci, herci OK - a to hlavne Robert Forster, ktorý hláškuje na každom rohu. Keď sa vás niekto spýta na dobrý zvierací horor, ktorý sa dá pozerať, rozhodne by ste si mali spomenúť na Aligátora, ktorý je, čo sa týka filmov o krokodíloch a aligátoroch absolútne najlepší (nenapadá ma nič lepšie). Ale Čeľuste zostávajú absolútnym kráľom tohto subžánru a aj preto mám žralokov vo filme oveľa radšej ako krokodílov. /75%/ ()

Žralok

Sice je to celkem blbost. Ale vcelku zábavná. Především v porovnání s dvojkou. A hlavně je to film mýho dětství. První horor se zvířatama kterej jsem viděl. :) ()

Thomassi

Toto je hodně silné hororové béčko. Aligátor vyrůstá ve stoce a po několika letech vylézá a zabíjí lidi na potkání. Když jsem byl malý kluk a díval jsem se na tento film, strašně jsem se bál. Potom jsem nechodil ani k nám do sklepa, protože jsem myslel, že tam něco bude. Dnes se jen směji. Nicméně ten pocit strachu tady stále je, ale pouze kvůli hudbě, která je opravdu děsivá. Nemůžu jinak, ale viděl jsem teda horší hororový filmy 80. let, proto 50%. ()

Quint

Zábavné béčko pohrávající si se známou městskou legendou o kanalizačních krokodýlech. Nechtěný domácí mazlíček se po spláchnutí do záchodu dostane do kanálu, kde ho místní chemická firma nechtěně vykrmí odhozenými mršinami zvířat, na nichž testovala růstové hormony. Malý krokodýl následkem toho vyroste do gigantických rozměrů a začne se postupně prožírat z nejnižších pater společenského žebříčku až do těch nejvyšších. Scénář Johna Saylese překvapivě není vůbec hloupý. Ve skutečnosti jde o vtipnou společenskou satiru. Aligátor si nejdřív bez povšimnutí pochutnává na dělnících ve stokách. Pak vyleze v noci do ulic a začne si dávat k večeři střední třídu. A teprve, když se vrhne na ignorantskou elitu na předměstí, tak doslova vyleze na světlo. Aligátor není strašidelný horor, ale horor se smyslem pro humor. Pokud jste si u monster filmů někdy lámali hlavu např. nad tím, jak to, že v nich nejsou žádné monstrózní exkrementy, tak Aligátor názorně dokazuje, že i monstra vykonávají potřebu. Jde o sebeuvědomělé béčko, které si vychutnává žánrová klišé s velkým nadhledem. Když se na scéně objeví rasistický a sexistický lovec zvířat, zkorumpovaný starosta nebo trýznitel malých štěňátek, je vám jasné, že se na plátně příliš dlouho neohřejí, ale o to víc se těšíte na moment, až se dostanou aligátorovi do tlamy. Film zároveň baví důvtipnými odkazy pro filmové fajnšmekry. Např. graffiti v kanále prohlašující, že „Harry Limes žije“, odkazuje na postavu Orsona Wellese ve Třetím muži, která byla zabita v kanále. ()

Parlay

Tenhle roztomilý zábavně - děsivý horůrek měl v mých cca pěti letech zkrátka něco do sebe. Dodnes si pamatuji scénu, kdy aligátor protrhává asfalt a vyráží do ulic velkoměsta :-) ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)