Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

zdeny99

To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. Samotný aligátor je ve filmu nespočetně krát vidět a hlavně ho vidíme celého. Když žral své oběti, tak vše vypadalo reálně. Vypadá mnohem lépe než v dnešních natural hororrech, kde jsou žraloci kolikrát počítačově odfláknutí. Podle mě se zde jedná o jeden z nejvíce podceňovaných filmů, jelikož tohle je prvotřídní záležitost, obzvláště ve svém žánru. [2074. hodnocení, 97. komentář, 45%] ()

Bozvav

Úsměvná a dosti špatně udělalaná blbost. Kdysi jsme to hltali, ale už tenkrát jsem fandila krokoušovi. Za mne jedna hvězda z nostalgie. ()

warrenur

Tento film nam kedysi pustil chalanisko, co nam robil dozor na lentom tabore. Mali sme max 12 rokov. Par noci, sme sa potom navzajom strasili a nemohli spat. :) Shout-out tomu typkovi. Pamatol som si to z nekvalitneho velkeho televizora v premietacej miestnosti s dost tmavymi scenami. Sledovat to teraz je za trest. Hlupucky scenar, dialogy este horsie a maketa odpoveda starsiemu datu. Slabota, jeden z filmov, na ktorom sa film casu podpisal skaredo o to viac, ze uz v dobe svojho vzniku asi za vela nestal. Kazdopadne mi z toho obdobia ostala "naklonnost"  k monster-movies. ()

Ombak▼Penari

Snažím se nepropadat zbytečnému sentimentu. Sice jsem to viděl nejmíň třikrát a přišlo mi to tehdy strašně drsné a cool, ale dnes musím upřímně přiznat, že je to značně zhovadilé béčko z dob, kdy požírající havěť vládla plátnu. Leč asi bych nedokázal přepnout, kdybych na to zas někdy narazil... ()

MickeyStuma

Začala osmdesátá léta a na stříbrná plátna se dostavil další zvířecí hromotluk. Aligátor. Oběť výzkumů, který dal člověku náležitě co proto. Není tajemstvím, že takovéto snímky odstartoval pět let předtím Steven Spielberg svým počinem ´Čelisti´. Vzniklo volné pokračování a pak někoho napadlo použít i nějaké jiné zvíře. Šablona zmíněných Čelistí, se nezapře, přesto se jedná o skvělý, dnes již klasický ekohoror, který se stal dokonce i inspirací pro další. Děj je jednoduchý a na svou dobu tu jsou ty nejlepší vizuální efekty, jaké mohli být. Zub času samozřejmě udělal své, ale to nemění na faktu, že se jedná o výbornou béčkovou klasiku, na kterou se bohužel nějak pozapomnělo. ()

Artard odpad!

V prvých okamihoch to vyzeralo ako horror ktorý je tak zlý že to bude až vtipné pozerať, no opak bol pravdou. Bol to maximálne Horror pre tých čo plešateju a majú z toho depresiu, ale to je asi tak všetko. Bolo to neskutočne suché, nudné a tri krát som zaspal. ()

Rathalos

Tak tuto klasiku som videl velmi davno,no a kedze som si ju uz nepamatal,dnes si to moje oci opat pozreli a nelutujem,na tu dobu a na tie roky fakt vydareny film,aligator je super a v ramci animal hororov je to urcite nadpriemer a pustil som aj dvojku,ktora je sice slabsia,ale aj tak nostalgia ako hrom...:-) ()

Denny

Spláchnutý aligátor vyroste a působí problémy. Nic moc originálního, vyvolává to pocit"to už jsem někde viděl"... ()

Besyn

Ke komentáři si tak trochu vypůjčím jednu hlášku s Foresta Gumpa : "Když uvidíš v životě aligátora,utíkej ".Tenhle brak je dobrý způsob jak začít. ()

maciii

Obrovskou zbraní tohohle filmu je nenucený humor, díky němuž se dá překousnout sebevětší kravina... A bavila jsem se stejně dobře jako když jsem film v deseti viděla poprvé, akorát jsem se už tolik nebála :) ()

B.e.n.Q

Kdysi dávno můj oblíbený film, pouštěl jsem si ho na kazetě hodněkrát. Jinak docela kravinka ale :)) dávám 2 za nostalgické vzpomínky :) ()

sarfian

Ako malý som to videl a strašne sa mi to páčilo. Teraz som to pozrel znova a už to čaro filmu z detstva nejak vyprchalo. A hlavne si človek v dospelosti všimne veci, ktoré dieťa ani nenapadnú. Jedna velká, aj keď celkom prehliadnutelná chyba tu je. Obrovský krokodíl sa vždy dokázal vynoriť v kanále z vody, alebo chcanky, ktorá luďom sahala ledva po členky. Inak je to celkom priemerný a jeden z najlepších zvieracích hororov. VIDENÉ 2x ()

Mik_e

Je to teda pořádná úchylárna, ale co se pamatuji, bylo to vcelku zábavné. Jako malého mě děsila ta jeho rychlost na souši, dneska...no nevím. :) ()

chaturga

Na tu dobu pohodová klasika. Samozřejmě nesmyslů a blbostí se nedopočítám, ale je to vyloženě srdeční záležitost. Super Béčko s mixem nostalgického áčka. Scéna s dítětem je na tu dobu dost morbidní - ani dneska se to moc ve filmu nevidí. ()

John80

Malé dievča dostane ako darček malého krokodíla, ktorého jej otec od zlosti spláchne do záchodu , krokodíl žije v kanály, kdeže neho vyrastie obrovský aligátor, ktorý si vyžiada svoje obete 3* ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)