Malá Marisa si nejraději hraje s malým aligátorkem. Jejímu tatínkovi se to ale moc nelíbí, a tak jednoho dne spláchne aligátorka do záchodu. Děj se posouvá o několik let. Městem se rozšíří zpráva, že v čističce se našly ukousnuté části těla. Kdo je ten brutální vrah? Neuběhne ještě tolik času, abychom zapomněli na slavný Spielbergův mořský thriller Čelisti. Nyní se představuje další zvířecí zabiják - obrovitý aligátor. Neohrožený detektiv sleduje nejen stopu příšery, ale přijde i na stopu nekalým pokusům s hormony. (Lucernafilm Video)

pepo

odvar čeľustí. priemerný monster horor.ale ak to porovnám s tým čo sa v tomto žánry natočilo stále patrí k lepším ()

Xmilden

Na Aligátora mě prosím nešahejte, pro mě byl tento film v mládí jasným představitelem hrůzy a děsu. Nejhorší scéna? Ta, při které kluci hodi nebohého kamaráda do bazénu, ve kterém už číhá aligátor. 60% ()

-bad-mad-wolf-

Nepřiznanej kult nás všech, kteří dospívali v průběhu devadesátek a hltali kvanta západních béček, deroucích se po pádu totality na televizní obrazovky. A tím to hasne, jelikož kromě památný scény, v níž se obří aligátor probourává skrz chodník, není moc na co vzpomínat. ()

darkrobyk

Dvě hlavní ponaučení z filmu - neházejte aligátory do záchodu a neparkujte na kanálech. Kdysi hit na pirátských videokazetách už přeci jen trochu zestaral, ale pořád má jedno velké plus - kombinace živého krokodýla s mechanickým modelem je věrohodnější, než laciné pixely pozdější béčkové produkce. Monster a ekohoror si bere na mušku neuvážené vědecké experimenty a lidi, co se snaží hrozící skandál přikrýt. Pátrání ve stokách má napětí, dojde i na několik pěkných scén, kdy požírání obětí se několikrát zopakuje, efektní je pak ukousnutí nohou plavajícímu policistovi (jistě inspirace pro Jezero). Zlatým hřebem je pak vykydlení hostiny, kdy část hostů létá vzduchem a druhá končí mezi čelistmi. Padouši dostanou co proto! Přitom ale nejděsivější je úvod, kdy sledujeme realistické napadení krotitele krokodýlů během vystoupení. Vcelku zábavné je pak vhození klučíka rovnou do ozubeného chřtánu. Cameo si zde střihnul představitel padouchů a drsňáků Henry Silva. Ještě i v kině mne tenhle film dost bavil, nyní ho shledávám jako solidní průměr. Hodnocení ponechávám, byť z nostalgie bych i jednu ještě nejraději přihodil..... ()

LiVentura

Líbivě zpracováno, klasika "animal horroru", dvě dlouhá auta živé váhy se prochází po ulicích a až ve ztokách je teprve doma, hlavní hrdina pochopí, že jedině v jeho prostředí může tohoto zmutovaného plaza navždy zničit, granáty jsou připraveny a odhodlání... :-) ()

lamps

Levnost a brakovost z toho přímo čpí, ale nemůžu tvrdit, že by mě zmutovaný krokodýlek původně spláchnutý do záchodu nepobavil. Nějaké okecávání tu je, ale děj se žene poměrně rychle kupředu a nabízí zubaté potvoře jídelní menu s různě podávanými chody, takže se kromě tmavého sežrání v kanálech dočkáme i aligátora rochnícího se uprostřed svatební hostiny nebo v rodinném bazénu, kde si smlsne na malém dítěti (což mě dost překvapilo). A navíc je tu sympaťák Robert Forster a kupa nadhledu, kdy krokodýl jakoby záměrně likviduje všechny záporné postavy. Je to blbost, ale docela poctivá a záměrná. ()

Legas

Jak udělat průměrný horor? Něco necháte zmutovat a posléze někde, kde je hodně lidí, volně pobíhat. Všechny tyhle filmy potom jako divák můžu hodit do jednoho pytle. ()

topr harley

Z tohohle filmu plyne jasné poučení, neházejte mladé aligátory do kanálu ! Nikdy nevíte jestli nezmutují do obrovských rozměrů. Jinak to byl zábavný béčkový monster movie. Na rozdíl u mnoha jiných ze žánru jsem se ani chvilku nenudil. A jen taková poznámka, nejlepší scéna byla, když se aligátor naštval a prorazil betonovou silnici a vylezl z kanálu. ()

LION-MR.T

To,že malej aligátorek v kanálech zmutuje do délky 10 metrů je přehnaný,přesto bez tété absurdity by z filmu nic nebylo. Já se ho bojím ještě dnes stejně jako malej a žádnej úsměv ve mě nebudí. Dnešní zvířecí horory nedosahují kvality jako Aligátor,Červi,Čelisti. U těch jde o malovaný nedokonalý animace. Vzpomeńme si na Krokodýla Tobe Hoopera a řekněte mi kdo je víc smíchu a víc strašidelný. Aligátor je dobrá maketa přesně jako skutečnýho aligátora. Časi se měněj a s nimi i filmy a horory jdou pěkně sestupně dolů. Dnešní horory se pokoušej šokovat,ale ve skutečnosti se jen přeháněj v počitáčových efektech a nesmyslným střihem. Mě stačila maketa a atmosféra v kanálech. No a co. Tady to asi nikomu nevysvětlím. ()

francis

Blé blé, bylo mi deset, viděl jsem to na letní dovolený s rodičema na Lipně a celou tu dovolenou jsem ani jednou nevlez do vody. Ale to mi bylo deset. Jinak je to stejný jako cokoli jinýho... Ale stejně, blé blé (děti by se neměly koukat na vodní horory, nenaučej se pak plavat) ()

PetrPan

Asi jeden z prvních hororů na VHS, který jsem na začátku devadesátých let viděl. V té době to samosebou byla pro většinu západní filmovou produkcí nepolíbených videonadšenců naprostá pecka. Od té doby jsem si však tuhle filmovou vzpomínku nikdy neoživil. A hm, žádné velké zklamání či prozření se nekonalo. Povedené hororové béčko až tedy na trapně přestřelené grande finále, kde prostě musel sežrat či svým ocasem umlátit zejména všechny sviňáky. Do té doby plynul příběh jen s několika málo ee výstřelky (lovec Pampalini) vcelku záživně, místy i napínavě, někdy svou krutostí dokonce překvapil (dítě!), Nebýt onoho zbytečného "masakru" na svatbě, vyvěsil bych i čtyřhvězdí. ()

korbitch22

Sakra, tak tohle byla fakt jen matná vzpomínka z dětství, kdy jsem s nadšením v roce 1995 jako malej potichu šel do obýváku, zapnul lampičku a s nadšením sledoval na začínající TV Nova Aligátora a měl u toho příjemný feel. To byla taky jediná a poslední vzpomínka takže pragmatické tři hvězdy, které musí nemilosrdně dolů a na jedné nezůstanou jenom kvůli roztomilé Robin Riker, která je jedním z mála pozitivních věcí. Na začátku se film ještě snaží držet nějakou úroveň, napětí či snad dokonce náznak hororu, ale postupem času dostáváte příšerný céčkový brak. Ono to má teda svoje momenty, malé dítě které je hozené do krku přímo Aligátorovi, náznaky atmosféry, roztomile úchylný Henry Silva a v hlavní roli oscarový Robert Foster. Ono se to vyloženě okatě snaží napodobit úspěch Čelistí a vykrádá je to záběr od záběru, jenže Lewis Teague může mít k ruce dobré herce, ale s mizerným scénářem a hrozivě nízkým rozpočtem se mu míchá občas solidní Animal horor/thriller s naprostým céčkovým trashem přesahujícím jakékoliv mé chápání. Aligátor měl být odpovědí na žraločí úspěch Spielberga, ale je na něj po právu zapomenuto. Pokud máte hezkou vzpomínku z dětství na noc, lampičku, CRT Teslu a "solidní" horor, neničte si ji jako já dnes po téměř 30 letech. Za což děkuji Filmožrotům, protože mi tohle céčko svým článkem z minulého týdne připomněli. Teague natočil pár solidních béček, ale tady byl vedle. Hrozivě vedle. Dvojku si radši opakovat nebudu. 45%. ()

jonyyy

Desetimetrový aligátor v ulicích velkoměsta - co víc si přát. Objektivně je to za tři hvězdy, jenže na tomhle jsem spolu s Piraňou a Nočníma můrama a Critters vyrostl a je to tak trochu moje srdcovka. Když oni to tak před 10-15 lety dávali na Nově furt dokola a já si to furt dokola nahrával na video. Klidně mě ukamenujte. A poznámka na konec. Neznám roztomilejší zvířátko, než byli ti malincí krokodýlci. 71% ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)