Dobyvatelia stratenej archy

• Slovensko Indiana Jones a Dobyvatelia stratenej archy (viac)

Dobrodruh a archeológ Indiana Jones (Harrison Ford) sa vracia z juhoamerického pralesa, kde našiel vzácnu zlatú indiánsku sošku, ale vyfúkol mu ju podlý konkurent, francúzsky archeológ Belloq (Paul Freeman). Po návrate sa objavia muži z vojenskej výzvednej služby a požiadajú ho, aby našiel Archu zmluvy, ktorú Belloq s nacistami hľadá v Egypte. Archa má Hitlerovi zabezpečiť neporaziteľnosť. Potrebujú však najprv získať hlavicu staroegyptskej barly, ktorá má ukázať miesto, kde majú kopať. Tú má Marion (Karen Allenová), opustená Indyho láska. Chvíľu po Indianovi sa objavia Nemci a Marion s Indym tak-tak uniknú. Vyberú sa do Egypta, Indy objaví Archu, ale Belloq s Nemcami ho prekvapia, Archu mu vezmú a uväznia ho v kobke plnej hadov. Indymu s Marion sa podarí uniknúť, Archu získať späť a doviezť ju až na loď. Prepadne ich však nemecká ponorka, a Archu mu ukradnú. Belloq sa ju chystá na opustenom ostrove otvoriť... (TV JOJ)

OPI.

Dobrodružství, které nám přináší Spielberg, Lucas a jiní. Hodně dlouho jsem tuto sérii přehlížel, konečně jsem se odhodlal, ale nevím, jak mám hodnotit. Harrison Ford skáče z role Hana Sola do role Indyho, který všude byl a vše zná, vše mu vyjde a má i krásnou partnerku. Jestli Dobyvatelé ztracené archy určili směr dobrodružných filmů? Možná, ale zdaleka bych to nehodnotil jako jeden z nejlepších filmů historie. Asi nemám smysl pro humor, ale většina těch "vtipných" scén mi kazí jinak téměř dokonalý film. [500. hodnocení] ()

sarfian

No komu by sa nepáčil príbeh o Indym? Toto je jeden z mojich naj filmov ako aj celá táto séria. Vtipné scény, vynikajúci herci a bombová hudba, ktorá sa stala svetoznámou a nezabudnutelnou. Indy je sympaťák a asi moja najoblúbenejšia filmová postava. Tak isto patrí pocta aj Stevenovi Spielbergovi za jeho dokonalosť režisérskeho umenia. Klobúk dolu...a bič za opasok...a ešte kolt....a môžme vyraziť za ďalším dobrodružstvom. 100% VIDENÉ najmenej 10x ()

Mira90

Indy je můj hrdina No.1. Sympaťák, je s ním zábava, ironie mu není cizí, nesnáší hady (!!!). Prostě ideál. A když si tu čtu, že se měl jmenovat Smith...brrr. ()

Rudyamon

Dobyvatelé jednoznačně dobývají srdce lidu, jak je vidět z komentářů a celkového hodnocení. Přidám tedy i já svůj malý díl. První shlédnutí jsem absolvoval už před mnoha lety a zážitek to byl neopakovatelný. Jednak proto, že v těch letech jsme trpěli filmovou podvýživou socialistického typu, ale taky a hlavně proto, že je to naprosto perfektní film. Indiana Jones je občanským povoláním profesor archeologie, což je sice pro někoho docela dobrodružné, ale ne dost. Když ovšem shodí slušivý oblek a obleče se do svého koženého ohozu a vezme do ruky bič, to si pište, že o akci nebude nouze. V prvním ze série příběhů půjde o to, že se Indiana Jones musí snažit zabránit tomu, aby se Němcům povedlo najít a získat pro svého vůdce archu úmluvy, která v tomto filmu představuje něco jako stroj smrti, se kterým jakákoli armáda dojde k vítězství. Že se mu to po různých dobrodružstvích povede, o tom nepochybujte. V komentářích to už bylo napsáno, ale přece - Steven Spielberg a George Lucas, jediněčná kombinace tvůrců, to co vytvořili, je nepochybně jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob. Harrison Ford je herec velkého formátu a pokud je fakt, to, že roli dostal prakticky na poslední chvíli, můžeme mluvit o obrovském štěstí. Myslím, že jen on mohl této roli dát ten správný rozměr. Dobyvatelé ztracené archy jsou nabité akcí a skvělými scénami. Za všechny stojí za zmínku scéna s chlapíkem s mečem a Indianovo řešení situace. Prostě pecka. Mé hodnocení je jednoznačný plný počet. ()

FireTight

Teda, zdá se až neuvěřitelné, že tenhle film už je třicet let starý, vždyť hravě strčí do kapsy mnoho dnešních dobrodružných filmů. Ano, možná nemá takové propracované digitální efekty a nejde na "wow" efekt, místo toho však oplývá docela zajímavým příběhem, Indiana Jonesem a samozřejmě také Skopčáky, kteří jsou jako obvykle chtiví náboženských, okultistických a já-nevím-ještě-jakých sil, které je na závěru tak hezky zničí... ^_^ Skvělý film, kdo jej ještě neviděl, vřele doporučuji! "Di do hajzlu..." PIF! :D Legendární scéna, na kterou nikdy nezapomenu. ()

josieaddms

Nevím, Indiana Jones má v sobě něco co lidi už třicet let dostává. Mě to dostalo taky. Mám ho strašně ráda už od útlého dětství a vždycky se k němu ráda vrátím. ()

closed.eye odpad!

Toto neberu ani jako parodii. Neskutečná hovadina. Hrůza. Tupost těchhle holyvůdských slátanin skutečně nedokážu rozchodit. Do konce jsem nevydržela, to fakt NEŠLO. 90 % je naprosto neuvěřitelný hausnumero. Všecko špatně. ()

danny_21

První díl z kultovní série o bičem práskajícím švihákovi, který má mimořádný čich pro hledání starých artefaktů. Dobrodružná podívaná která se svým stylem stala mustrem tohoto žánru. Pro někoho kult a nezapomenutelná vzpomínka na dětství., pro někoho jen příjemná, zábavná podívaná - 80 % ()

filipes.lu

Čekal jsem něco víc zelenýho, naturálnějšího a heroickýho. Bohužel to bylo víc žlutý, industriální, ale naštěstí i vtipnější. Jonese jsem podle vyprávění měl vždycky za nějakýho namakanýho magora, co všechno ví a všechno zná. A on je to ve finále roztomilej trouba, kterýho jsem si oblíbil během prvních pěti minut. Jeho ušlápnutá kolegyně mi v tom pomáhala a já byl tak svědkem velice příjemný hlavní dvojice, jež to nemá moc v rukách. Kdyby bylo míň nacistů a lodí a bylo víc chrámů a "soukromí", byl bych spokojenej. P.S. Harrison Fiat byl za mlada štramák :D ()

Pathrose

Jeden z těch filmů ke kterým se můžu vrátit kdykoliv a pořád ho budu hltat stejně jako když jsem vyrůstal. Bomba. Harrison je parádní. Kult se vším všudy. ()

bearmeedek

Film jsem poprvé viděl v roce první distribuce v českých kinech. Pravý dobrodružný film s exotikou. Pocity z kina popisuje výstižně Lima, nebudu kopírovat. ()

mrtn

Tenhle film prekvapive vubec nestarne. Navic je to pro me nejlepsi role H.Forda. Doporucuji vsem, kdo nevideli. I kdyz nemam rad dobrodruzne filmy, tak 1. a 3. dil bych koupil na BD. Best of the Best of 80`s ()

pasty

Po rokoch dávam plný počet. Indiana Jones, vzor mužnosti 20 rokov, chlap ktorý nikoho nepotrebuje. Milujem takéto dobrodružstvá spojené s objavovaním. Jasné, je to celé fikcia a v podstate neskutočne blbé (ak sa nad tým zamyslím), ale je to zábavné a nadupané, presne tak, ako to majú muži radi. Je tam hrdina a kráska a dobrodružstvo, čo viac k tomu treba? K tomu skvelá réžia a huba. Pre mňa je Indiana Jones najväčší hrdina 80. rokov. ()

Likan7

Přiznávám, že chyba je ve mě, nikoliv ve filmu. Nejspíše jsem na Indiho moc mladý, nebo prostě nemam rád tenhle druh dobodružných filmů. Věřím, že v době uvedení do československých kin to způsobilo podobný "šok" jako svého času Vetřelec. Chápu, že v době komunismu to působilo jako blesk z čistého nebe a lidé z toho byli odvaření. Jenže mě je 27 a tuhle dobu jsem nezažil, takže to nemůžu z tohohle pohledu posoudit. Pro mě je tempo moc pomalé a celé to na mě působí moc takové dětsky hravé. Přesto chápu, proč je Indi jednou z nejikoničtějších postav kinematografie. ()

Inozuka

Vzpomínám jak jsme se se spolužáky na základce bavili o našich oblíbených filmech a jeden povídá, že nejlepší film všech dob jsou Dobyvatelé ztracené archy, protože tam je všechno, co k pořádnému filmu patří: střílečky s náckama, indiáni, honičky, rvačky, záhady a sranda. A měl pravdu. Dobyvatelé ztracené archy jsou parádním mixem stylů a proto také tak baví. Prostě klasika nad klasiky! ()

mirra66

Dnes již klasika žánru, možná jeden ze zakladatelů a vždy se u toho znovu pobavím (kam se hrabou napodobeniny různých mumií apod.). Když k tomu připočtu nadšení ještě z hlubokých dětských let, když jsem to viděl poprvé v totálně narvaném kině, kde se sedělo i na schodech a na donesených židlích, lístek asi za 12 Kčs do zadní řady, tak nemohu ohodnotit jinak než vysokými 85%. ()

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (viac)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (viac)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (viac)