Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

pirate

Indy je zpět a v plné síle. Tentokrát přitvrdili v akci, ale i v humoru. Jen tu scénu s vyjmutím srdce si mohli odpustit. Každopádně pořád se jedná o prvotřídní dobrodružství. ()

snupko13

Nie celkom súhlasím s názorom, aj samotného Spielberga, že dvojka je najslabšia z Indy série. Zatiaľ posledná, štvrtá časť je na tom horšie, hlavne svojim záverom. Dvojka skôr ponúka iný pohľad, jednoduchší a pripomína skôr počiny Quatermaina v hlavnej úlohe s R. Chamberlienom, ale na omnoho vyššej úrovni. Indy prvý a asi aj posledný krát nerieši fašistickú dilemu ovládnutia sveta a ukazuje sa vo svetle milovníka detí. :) Vidieť tu neskoršiu hviezdu Goonies Jonathan Ke Quan, ktorý mi až na NY šiltovku vôbec nevadí. Najviac snáď otravuje, hoci spočiatku baví, krásna Capshaw a jej hystéria Každopádne úctyhodné pokračovanie najlepších dobrodružstiev, najlepšieho archeológa všetkých čias. Takisto nikdy nezabudnem na skvelú jazdu v baníckych vozíkoch. ()

DrobnohledX

Dalo se na to dívat - nebylo to úplně to nej, ale je to dobrý. Vždy mě ale irituje u Spielberga konec filmu: buď tam musí být nějaký stupidní žert nebo musí vlát spousta amerických vlajek, případně je tam jiná euforická "vychytávka" - což celý film degraduje. ()

Otan

Jednoznačně slabé pokračování,které kdyby nebylo,asi by se nic nestalo.Film bez akce a natočen snad ve studiu.Tentokrát jsem neuvěřil.45% ()

2sistem

Hned jsem to zapnul po prvním dílu, takže můj zážitek byl dvojnásobný, neboť i chrám zkázy, byl na stejné úrovni zábavy. Plno skvělých akčních scén a situací, které si bude člověk pamatovat snad celý život. Spojení Lucas - Spielberg vyšlo dokonale. ()

ragtime

Indiana tu je, ale jeho kúzlo je preč. Je to v podstate len čistá atrakcia. Hodí sa to to Disneyworldu, ale ako súčasť tetralógie nič moc. ()

Fallstock

Očekávala jsem nějaký vývar, protože se často stává, že po dobré jedničce přijde o dost slabší pokračování, ale opak je pravdou. Najednou se na mě vyřítilo pekelně strhující dobrodružství s dobrodruhem Indiana Jonesem, který nemá obdoby. Až na pár pomalejších pasáží, jsem byla u vytržení a vyčítala jsem si, že jsem film viděla teprve až v televizi po mnoha letech, co ho snad viděl každý. Plno akčních eskapád, u kterých časté komediální vsuvky odlehčují dramatické situace do kterých se dobrodruh i se svými dvěma přáteli, malý asijský kluk a varietní umělkyně, dostanou. Scéna s brouky maximum hnusum. Brr! Brouky nebrat, tenhle film ano. ()

abrat

Indiana Jones sa znova vrhá z jedného nebezpečenstva do druhého. Film je veľmi dynamický, jedna akcia strieda druhú. Niektoré scény sú až príliš, ako napr. naháňačka na banských vozíkoch. Z trilógie najzábavnejší film. ()

kodwin

Indy má něco do sebe i něco za sebu. Tenhle díl je pro mě nejlepší, má největší spád. V zásadě je to trochu drastická pohádka. Pokud na to takhle nahlížím, jsem vcelku spokojen. Jinak se mi zdá celá série hodně přeceňovaná, přece jenom je potřeba se podívat pravdě do očí a přiznat si, že je to místy slátanina (hlavně trojka a čtyřka). Charisma filmu dodává hudební motiv, bič, příroda a některé scény. Nejvíc mi vadí přehrávání ve vedlejších rolích a naivita některých částí. ()

dauby

Nesmrtelná klasika číslo 2, i když jednička je lepší. Dnešní filmaři mají možná k dispozici lepší techniku a počítačové triky, ale jinak by se měli u pana Spielberga učit, kterak sestříhat film, aby byla výsledkem nikoli nudná tříhodinová slátanina, nýbrž akčňák, u kterého se děj doslova řítí kupředu. ()

prometheusll

Rozhodně slabší než Dobyvatelé z.a. a Poslední k.v. Velice skvělé prostředí zasazené do Indie a její tajemství v podobě ztracených "magických" kamenů a dětí do velkého Chrámu. Jen ta akce a to kouzlo z předešlích dílů tak trošku chybí, a to i hudebně, protože je nejslabší ze všech dílů (nepočítám nejnovější díl, který opravdu stojí za nic). Jinak ale solidní film, kdyby to neneslo název: Indiana Jones, byl by to rozhodně výborný film. ()

Tumbik

Skvělý film, ale je o něco horší, než třetí Indy. Kamera vynikající, vynikající režisér i vynikající herci. Nemám sice nějaký pádný důvod k tomu, abych tvrdil, že tento film je horší než jednička a trojka, ale prostě se mi toto tolik nezamlouvá :D. Humor opět geniální, našlapané scény jedna za druhou, příběh taky skvělý. "Prcek" svoji roli zahrál na výbornou :). ()

Bogrant

Kľúčové slovíčko je napísané hneď v úvode obsahu - ''voľné pokračovanie''. Nemôžem povedať, že by som bol sklamaný, to v žiadnom prípade, ale asi sa jedná o najslabšiu Indyho časť, resp. tú najmenej obľúbenú, hoci aj tak niekoľkokrát videnú. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)