Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

PTuranyi

Vynikajúco natočené dobrodružstvo naplnené skvelým mixom akcie a humoru. Produkcia je perfektná, napätie strieda zábavu a atmosféra je na pulze príbehu. Herci hrajú výborne. Niektoré akčné kotrmelce síce ťahajú šťastenu príliš za rukáv a aj pár logických nezrovnalostí sa nájde, ale napriek tomu som sa dobre bavil. 90% ()

Le6n

Najslabší z trojice filmových Indianov. Archeológie je tu pomenej, skôr mi to pripomína niektoré diely Xeny alebo Herculesa. V každom prípade vysoko nadpriemerný film, plný humoru, akcie, vizuálne úžasných scén, exotických lokácií a hlavne dostatok nepriateľov na likvidáciu. Pre mňa celkový dojem kazí snežná jazda na nafukovacom člne v kontraste s úchvatnou horskou dráhou v bani. Napriek tomu dobré filmy súčasnosti nesiahajú Chrámu skazy ani po členky a tie zlé... No škoda reči ()

Skunkiee

Stále vysoce nadprůměrná zábavná dobrodružná akční jízda, ale postrádá kouzlo jedničky a trojky. Holt Marion i charismatický Henry Jones senior tu nejsou a ta uřvaná blondýnka moc charismatu nepobrala. A navíc mi tu chybí náckové :) ()

shinlove

Dvojka tetralogie (zatím), která - na rozdíl od téměř všech pokračování "kasovních trháků" - nezůstala ve stínu jedničky, ale hrdě s ní kráčí bok po boku. Spielberg je muž svého řemesla a Pan režisér. 4* ()

antragus

Nemůžu si pomoci, pro mě trochu slabé dějově. Když si vezmeme, na čem je to celé postavené, a co se ve filmu odehrává, je zázrak, že to celé zapláclo bezmála dvě hodiny a nebyla to vyloženě nuda. Ale více příběhu a méně akce by to sneslo... ()

Jarosh66

Ne tak dobré, jako jednička, ale pořád si zachovává vysoký standart. Původně jsem chtěl dát 4, ale díky druhé polovině filmu - hlavně akce v dolech mě přesvědčila, že si 5tku zaslouží :) ()

Grizzlac

Pro mě to nebyla pětihvězdičková podívaná jako všechny ostatní díly, ale přesto je to poctivá práce, standartní Ford a hodně démonický záporák. John Williams zde opět předvádí svoje mistrovství, skladba Parade of the Slave Children patří mezi jeho nejlepší skladby vůbec. ()

Tomulka

Dávám trochu horších pět hvězdiček tento díl nebyl tak skvělej jako Archa. Něják mi tu chybělo to úžasné nadpřirozeno, které v jedničce rozhodně bylo. ()

kacudzde

Ne tak dobrý jako první Indy. Celý film mě ruší skoro neustále ječící Kate Capshaw. Plusem je parádní honička v důlních vozících. ()

Mr.Lordi

Již poněkolikáté viděno, opět nadmíru spokojenosti. Jen mě mrzí, že jsem prodrbal akci všechny 4 DVD za 590Kč :-(, by určitě rozšířili mou DVDtéku o jeden z filmových klasických klenotů. 90% ()

DHard

Je to už dávno, co jsem jako malý kluk viděl film několikrát v kině, poté několikrát na VHS, DVD a v televizi, s musím přiznat, že druhé filmové dobrodružství Indyho mě nikdy neomrzí, a považuji ho za nejlepší z celé tetralogie, a taky je mým nejoblíbenějším a nejmilejším filmem. Film mám rád právě pro jinou atmosféru než měli dobyvatelé, nebo poslední výprava, je temneší, akčnější, a svým podáním jednoduše kouzelně nepřekonatelný. Je to film, který je skvělou ukázkou typického letního blockbusteru a skvělé zlaté éry 80.let. 100% ()

michael2684

Chrám zkázy je nejslabší ze všech tří původních Indianových dobrodružství (celkově je nejslabší čtyřka). Je temný, není tak vtipný a hlavně Indyho malého kamaráda jsem nemohl ani vystát. Ale ani to, že je to slabší Indy neznamená, že je to špatný film. Hlavně závěrečná půlhodina je jedna velká klasika. ()

Gomez222

Po zaujímavej jednotke som sa tešil na pokračovanie. To ma však sklamalo svojim odklonom od hľadania pokladov, práci so symbolmi a záhadami. Zmenilo sa len na bezduché mlátenie akcie za akciou, kedy si divák nemal čas ani poriadne vydýchnuť. V polovici filmu som od sklamania skonštatoval, že túto časť hádam ani netočil Spielberg, pretože tu chýbal jeho nadhľad a zmysel pre humor a ľahkosť. Chvíľami som mal pocit, že komerciou nútený Spielberg len mlátil slamu a snažil sa vymyslieť niečo, čo by sa mohlo podobať na prvý diel. Tento diel jednoducho trčí z celej série filmov o "galantnom hľadačovi pokladov". ()

Saprofag

Tak tenhle díl nemám rád. Oproti těm ostatním je to mnohem slabší a mnohem víc ujetější. Tady už je to ale za hranicí, kterou už nemůžu přehlížet. Za dvě a to s hodně odřenejma ušima! ()

Spike86

Je to ve stejném duchu jako jednička. Příběh je ale trochu slabší, ale je bez nacistů, což je pro mě plus. Opět mi tam vadily stejně jako v jedničce některé nadpřirozené věci. Hudební doprovod Johna Williamse je opět velmi kvalitní. 78% ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)