Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

PetraMishka

Můj nejméně oblíbený díl z trilogie především díky nechutnostem. Ale čím jsem starší, tím víc si pamatuju, kdy nekoukat a zbytek je taková porce zábavy, akce a exotiky, že nelze hodnotit jinak než plným počtem. ()

rln

Nejslabší Indy? Nevadí. Dodnes mi dělá problémy chodit po zemi na kterou nevidím a pojídat mozeček, ikdyž z květáku. ()

gédé odpad!

Přes osmdesát procent? Opravdu jste viděli ten samý film co já? Vyposilovanej archeolog, americká zpěvačka a čínskej spratek vyskočí se člunem z letadla přímo do náruče trapně mystickýho dědka, kterej je pošle pro kouzelnej šutrák do nakašírovanýho chrámu indickejch satanášů? Trhání srdce z hrudníku a tak? Vždyť je to neskutečná slátanina, odpad jak vyšitej! ()

Dexter666

Za tónov úžasnej "Parade of the Slave Children" končí druhé skvelé dobrodružstvo Indianu Jonesa. Chrám skazy má asi najlepšie "hefty" z celej kvadrológie. Výborne som sa bavil. Ak by som ich mal filmy o Indym zoradiť podľa obľúbenosti, tento by u mňa skončil na pozícii č.2. ()

ElFifo

Pro většinu nejslabší díl trilogie, pro mě je nejvtipnější a hlavně obsahuje nezapomenutelnou akci s důlními vozíky - to je prostě neskutečná jízda. ()

geedee

Můj nejoblíbenější díl. Nemůžu si pomoci, ale je to prostě tak. Film Vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Je to akční, vtipné a... je libo chlazené opičí mozečky? Že ne? Radši polévku? Dobrá tedy, ale připravte se na to, že Vás bude sledovat. Velice pozorně! ()

LOBOCOP

výborný pokračování. Můj druhej neoblíbenější, jsem rád že to nebylo stejný, byly tam pěkný změny a opět skvělej Harrison a Steven. ()

Rieux

Uznavam ze keby to vyslo dnes tak by som tomu dal mensie hodnotenie, asi ako 4. casti. Ale pre mna to je klasika na ktorej som vyrastol a nemozem kriveho slovka povedat. Podla mna jedna z najvtipnejsich casti, napriek celkovej temnosti snimku. Ano je to trocha naivne, ale Indy je uz raz taky. Mozno keby si za ciel vypravy vybrali nejaky zaujimavejsi artefakt nez tie kamene... ()

freEDelL

V Indym se vracím do svých dětských let, kdy jsem na filmy s Indianou Jonesem koukal s němým úžasem a Indy pro mě byl vzorem. Prostě je to takový ten dobrodružný film, u kterého se člověk 100% odreaguje i když ho vidí po stopadesáté. Já si ani nedokážu přestavit, že bych filmy na filmy s Indym napsal nějakou kritiku, možná někdo by mohl, ale já prostě ne. Jsou to pro mne opravdu jedny z TOP filmů a dovolím si říct, že je zbožňuji. :-) ()

Jack Slater

Rozdíl oproti dobyvatelům a výpravě je v ději. Chrám zkázy je zaměřen spíše na akčnost než na dobrodružství ve stylu cestování po světě a odhalování dalších indy(cií). Hlavní záporák není tak prokreslený a zajímavý jako nacisti (ti prostě k Indymu patří víc). Nicméně je to pořád Indy, nadupaný jako vždy, ale prostě jiný. Opravdový fandové si příjdou na své, ostatní asi neocení jako archu a grál. Jako fanda musím proto zůstat u 100%. ()

Budh@

Nejslabší díl z celé série, také jsem ho viděl nejméně krát. Ale stále velmi nadprůměrné dílo. Film nadzvyhuje hlavně bezchybná hudba. ()

Skretule

S odstupem zhruba 10 let jsem se podíval na první tři díly znovu abych si obnovil vzpomínky na dětství a zhodnotil je očima vyspělého muže :D. 1. díl je nejlepší.Má výborně vystavěnou pointu, postavy jsou vhodně zvolené a Indy je sympaťák se smyslem pro sebeironii..2-ka, i když jsem ji jako malý měl nejradši, trošku sklouzává do patosu předvídatelnosti a čiré popcornové podívané. Ale i tak si oprávněně zaslouží 80%. ()

Muf911

Nadupaný film! Nezapomenutelné scény jako například oči v polívce nebo opičí mozečky. Na můj vkus ale trochu moc komiksovité. Auto, které řídí hlavní chlapecký hrdina na začátku folmu, je Auburn Speedster - dnes neskutečně cenný veterán. ()

pursuer

Oproti jedničce o trochu více akčnější, s větším spádem, méně logické, značně tuctové. Na můj vkus opět orientováno na publikum. Nikoliv špatné, snad i ten zvýšený sadismus není ke škodě, ale neumím se ubránit pocitu patetického divadélka, spíše než dobrodružného filmu kádru jedničky. ()

RoB23

Indy, podruhé na filmovém plátně, se utkává s náboženskými fanatiky bohyně Kálí. Špetka humoru, kopec napětí a akce = kvalitní dobrodružný film po všech stránkách. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)