Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

jenik71

Musím říct, že se mi toto pokračování líbilo úplně stejně jako Dobyvatelé ztracené archy. A místy mi to přišlo i lepší. K nezapomenutelným scénám patří zejména pekelně zběsilá jízda na důlních vozíčcích, souboj na visutém mostě, ale i hostina v paláci. Ta může přímo posloužit jako recept pro opravdové labužníky. Prostě znovu parádní podívaná pro všechny dobrodruhy. ()

spikey1

Oproti prvnímu a třetímu dílu je tu menší pokles v kvalitě. Spielberg prokazuje svojí úchylku v dětských hrdinech a proto je tu pištící asiat, který si v závěru filmu neodpustí ani své kung-fu. Druhá rána pod pás je ženská protagonistka, která má ve scénáři hodinu textu psanou jen výkřikem "áááááá!" ze začátku zábavné vsuvky, kdy se Indy pozastavuje nad jejími výkřiky o tom jak jí má zachraňovat se časem promění v otravné přerušování děje, které ke konci už zabijí veškeré napětí a já mám chuť aby jí konečně někdo zabil a Indyho nic nerušilo v práci. Finále je podle mě až překombinované, honička v důlních vozících je hrozně cool ale všechno co se tam děje Vás v jednu chvilku vytrhne a už není možné přijímat víc akce. Temple of Doom je příjemným pokračováním dobrodružství dr. Jonese, pokud chcete ale opravdu reprezentativní vzorek, doporučuji první nebo třetí díl. ()

Wlck

Kdyby to nebyl Indiana Jones, film tak legendární, tak by to hodnocení bylo určitě lepší. Jenže on ten film stál doopravdy za starou belu. Strašně mě štvala Willie (což určitě měla...) strašně mě štvala absence jakéhokoli děje. Klady vidím v hudbě (která už byla víceméně ve Ztracené arše) solidní akce a místy výborném, místy hrozném humoru. ()

voleman

Sice nejslabší z Jonesovské trilogie, ale stále velice nadprůměrný dobrodružný film. Skvělé tempo příběhu, vynikající nestárnoucí akce, sympatičtí hrdinové v čele s Harrisonem Fordem a podařené vtipné scény, to vše tenhle Indy nabízí, i když na geniální následující díl to prostě nemá. Nezapomenutelná scéna v dolech s vozíky ovšem patří mezi vrcholy celé trilogie. Výborný scénář a jistá Spielbergova režie zajištují, že se při tomhle filmu stejně jako u ostatních Jonesů rozhodně nudit nebudete. 90% ()

Braddy

Poprvé jsem tento film viděl v kině těsně po revoluci na "škole v přírodě". Vlastně omylem díky chybě našeho třídního. Scéna hostiny byla skutečně nechutná, stejně jako vyrvané srdce. A co teprve jízda na vozíčkách!! Tak výborně jsem se předtím nebavil. Spielberg mě dostal ()

cyberhawk

Kazdy dil Indiana Jonese u mne vynika necim jinym. Tento ma nejzabavnejsi finale, honicka na vozikach v tunelu a boj na visutem moste jsou proste dokonale sceny. ()

Danoboss

Tak toto bolo bohužiaľ trocha slabšie, koniec ako prídu britské jednotky bol zábavný, aj to ako sa rodiny zvítali so svojimi deťmi, ale inak bol príbeh dosť plytký. ()

Maynard.

Po dalším, nepočítatelným, skouknutí sem nucen tu jednu proklatou hvězdu ubrat. Není to kvůli Indimu, páč to je naprosto stejnej kavalír a štramák jako vždy. Je to kvůli tomu, že se film (až na začátek) odehrává pouze v jednom chrámu, a že divák společně s Indim neputuje po různých koutech Země. Ano, chrám je monstrózní a velkolepý, ale na Indim mám rád (mimojiné) i cestování čevenou čárou na mapě :o). A druhá věc co mi vadí je pocit, že tento díl Spielberg točil spíše pro dětské publikum. No co si budeme povídat, ale ten malej šikmovokej prcek (kraťas) se do celé Indiho koncepce prostě nehodí. Jeho džouky a celkové vystupování mi připommnělo nechvalně známého Jar Jara ze Star Wars (že by se Spielberg a Lucas znali?) :o) Sice mi nepil tolik krev jako zmiňovaný ušatý dement, ale jeho vystupování mě, řekl bych, dráždilo. Ani Indiho uřvaná partnerka mě moc nepřesvědčila. Ale pořád je to parádní dobrodružná podívaná, které díky Indimu na celé čáře odpouštím. No a ta slavnostní večeře, taky bych si dal chlazený opičí mozeček :o). Těším se na trojku, páč tou si to Spielberg absolutně vyžehlil. ()

mikulíšek

Zbytečně nechutné, nechutně zbytečné pokračování. Místo "archeologického" dobrodružství spíš něco jako špinavější bondovka se zlým padouchem. Neatraktivní prostředí, pramálo tajných chodeb, příšerně dokreslování scén a obecně laciná výprava a malý číňan jako Indiho parťák... na pomezí mezi 3* a 4* ()

Cejny

Indy opět nezklamal, ale první díl je první díl. Sice to bylo možná víc napínavější a hlavně krvavější, ale větší sympatie si zaslouží Dobyvatelé ztracené archy. ()

kenkaku

Stále přemýšlím proč na mě ve srovnám s ostatníma dobrodružstvíma Indyho Jonese působí nejhůř. Ale pozor, tím netvrdím že jde o špatný film. Teď opravdu jen a pouze hodnotím přes "optiku kvality Indiano Jonese", I chrám zkázy je mistrovské dílo. Vážně to ale nevím čím si zasloužil být tím o chloupek horším. Ze by absence Nacistů? (jako protihráči jsou prostě perfektní ;)) Že by umístěním do Indie? (cokoliv co je přemístěno Indie stojí za prd) nebo tím že Kate Capshaw mi nebyla tak úplně sympatická? (obzvlášť když vím že místo ní to mohla být Sharon Stone)... Já vážně nevím. I tak to ale není na méně než 5 hvezdiček. Bez debat. ()

herr_carter

Pro celou sérii u mě platí, že se jedná o nadstandardní kultovní počin v historii kinematografie a na každý z filmů si rád udělám jednou za čas chvilku.................. moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

sedm.1

V žádném případě tu nechci zpochybňovat vliv celé série Indiana Jonese, Chrámu zkázy nevyjímaje, na celou filmografii, nicméně jsem i toho názoru, že jde zároveň i o jednu z klasik, na které je prostě onen zub času velice znát a ať jsem bral v potaz jak rok vzniku, tak technické možnosti doby, tak na mě tento díl stejně působil už spíš jen směšným a za vlasy přitaženým dojmem, kde sice chápu, že se Spielberg s Lucasem snažili popustit úzdu své fantazie do maximálních měřítek, jen se mi ale zdá, že to bylo na úkor kvality, a už ten cirkus pak jednoduše nedokázali ukočírovat a ve výsledku z toho tak vznikla až groteskní třeskutost, bez trochy soudnosti. Druhý Indiana Jones je tak opravdu hodně odvázaná a uvolněná bláznivost, dobrodružná komedie, která se nedá brát ale ani trochu vážně, s efekty, které vypadaly vesměs vážně trapně a zápletkou tak infantilní, že ji lze jen těžko čímkoliv omluvit. Alespoň tedy, že má druhé pokračování úžasný spád, Ford je opět skvělý a naštěstí i ta otravná a odpudivá Karen Allen z jedničky je zde nahrazena zábavnou a nepoměrně hezčí a sympatičtější Kate Capshaw. A navíc přibil humor, který je vážně fungující a skutečně zábavný. Já se ale bohužel zkrátka tentokrát v případě Chrámu zkázy, ikdyž u jiných klasik s tím nemám problém, nedokážu přenést o třicet let zpátky, abych z toho byl také tak moc v prdeli, a z pohledu dnešního diváka ve mně prostě převažují rozpaky a spíš povytažené obočí, než údiv a nadšení. Nicméně kvantitativně určitě lepší než jednička, kvalitativně ale asi zhruba tak na stejné úrovni. ()

Sdoom

Chrám zkázy mám prostě rád. Má to super temnou atmosféru a parádní akční scénu ve vozíkách. Celkově mi to přijde nápaditější a napínavější než první díl, proto i vyšší hodnocení. Na plný počet to není, na to má Chrám zkázy trošku pomalý start a málo vtipu, ale na 4 hvězdičky to stačí bohatě. (Blu-ray, orig.) ()

Bobek15

Aj keď Chrám skazy nie je možno až tak dobrý ako Dobyvatelia stratenej archy, je to stále skvelá zábava a napínavé dobrodružstvo s množstvom vynikajúcich scén (počnúc podliezaním padajúcich dverí a pritiahnutím klobúka v poslednej chvíli, končiac naháňačkou v banských vozíkoch), ktoré sa automaticky hneď po uvedení stalo kultom vo svojom žánri. ()

hudryhudry

Bohužel Steve, tohle se te tolik jako první díl nepovedlo. Ten film nemá takovou jiskru a vtip (možná je to absencí těch nacistů) a i příběh mi přijde takový nudnější a předvídatelnější :-) Z Indů zde (i když úmyslně) dělá národ polopralidí, kteří pojídají velké chrousty a vařené oči (i když jejich jídelníček ve skutečnosti není moc odlišný), bohužel však některé pokusy o vtip nevycházejí a přijdou mi dost laciné. Harrisonovi nepříliš zdatně konkurují hezjá, ale zbytečně přehrávající dylinka Kate a malý asiat, který mi ale do filmu prostě nepasuje. Myslím, že Steven si uvědomil, že pro Indyho jsou fašisti nejlepší protivníci a proto ve všech dalších filmech opět změnil nepřítele za horu zfanatizovaných modrookých blonďáků. Přesto je zde několik nezapomenutelných scén s geniálními triky v plenkách, které mají však úžasné kouzlo, jako například vynikající závěrečná hodička. Ale v celku nic moc, nejslabší díl série.... ()

Cracker

Je mi ľúto ale musím dať len 4*, Indianovi som fandil odmalička ale tento diel nebol to na čo som zvyknutí. Svoju úlohu si pri tom asi zahral ten počet videní tohto filmu, nakoľko sa hovorí že skvelý film Vás nikdy neomrzí hodnotenie je také aké je. Aj keď 4* nie sú zas tak málo pri iných filmoch by to bol nadpriemer. Dúfam že to nabudúce Spielbergovi pôjde viac odruky. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)