Indiana Jones a Chrám skazy

• Česko Indiana Jones a Chrám zkázy (viac)

Archeológ a dobrodruh Indiana Jones (Harrison Ford) našiel pre čínskeho zločinca Laoa (Roy Chiao) relikvie – pozostatky mandžuského cisára Nurhačiho. Lao Che však nedá Indianovi sľúbený diamant, ale pokúsi sa ho otráviť. Indiana utečie s Laovou milenkou Willie (Kate Capshawová) a pri úteku mu pomáha malý Číňan Shorty (Jonathan Ke Quan). Podarí sa im uniknúť z padajúceho lietadla a dôjdu do indickej dedinky, ktorú postihlo nešťastie – maharadža z Pankotu odniesol posvätný kameň, ktorý dedinu chránil. Indiana Jones s Willie a Shortym ide do paláca a zistí, že sa tu konajú kruté obrady sekty Thugov s ľudskými obeťami. V bani pod palácom fárajú deti, odvlečené z dediny, a hľadajú ďalšie Šankrove kamene, ktoré sú tam údajne ukryté. Indiana chce kamene získať, ale chytia ho a donútia vypiť krv bohyne Kálí a stane sa nevedomým otrokom kultu, ktorý sa chystá obetovať Willie... (TV JOJ)

Cisarpan

Možná v roce 84 zajímavý, mě to nebavilo ani v roce 94 kdy sme to plus mínus viděl prvně...ani dneska mě to nebaví, je to o ničem příběhově, postavy nesymnpatické, scény pitomé. Mnoho dobrodružných filmů je mnohem kvlaitnějších, tohle je nuda ()

rigby

Bohužel opět potvrzení pravidla, že pokračování bývá slabší než původní film. Angažování hysterické ženské a roztomilého Mrňouse se mi jeví jako velmi nešťastné rozhodnutí. K tomu přispívá nemalou měrou i slabý scénář, kdy vlastně polovinu filmu sledujeme jednu jedinou honičku, ve které se objeví všechny efekty vykradené z prvního dílu a nic nového. Neváhám říct, že to po chvíli opravdu nudí. O vyznavačích bohyně Kálí nemluvě, je to jen barevná tlupa cirkusových šašků. Ze skvělého novátorského dobrodružného filmu se stala rodinná podívaná se všemi zápory, které toto označení přináší. A to je škoda, velká škoda. ()

Trinculo

Dlouhou dobu jsem si myslel, že je to nejslabší snímek série. Teď když jsem ho viděl ještě jednou, tak ten problém je, že se odehrává jen v jiném prostředí, nejsou v něm náckové, ale upadající už skoro postkoloniální rádža kdesi v Indii, navíc jako by celý příběh měl práve dvě epizody, z nichž každá je jiná, protože se odehrává v jiné části britského koloniálního vlivu. To bylo to, co mi vadilo, ale vadit to s odstupem času přestalo. Navíc tenhle film dal světu také pár klasických scén. ()

KorenGeorge

Opět top žánru dobrodružné akční komedie. Začátek v Japonsku je možná nejvtipnější scénou celé série. Po přesunu do Indie však film ztratí trochu tempo a působí spíše jako epizoda ze seriálu. Finále však perfektně vygradované s mnoha originálními akčními scénami. První Indiana nepřekonán, přesto se jedná o skvělou podívanou plnou vtipu, nadhledu, originálních nápadů a dobrodružství. ()

pold

Silně podprůměrný dětský akčňák - toť vše. Bez chuti a zápachu, zato s dvojitou porcí divnosti a trapnosti. Vrcholně nesympatický zde není jen Ford, plenícího magora Forda zde doplňuje pavlačová štěkna s chováním prostitutky z Dubí. Hrůza. ()

Skylwalker42

Rozhodně je to slabší Indy co se týče dějové stránky. Ale je zde více humoru a pár nezapomenutelných scén - pád z letadla či důlní vozíky. Skladatel John Williams složil velmi živý soundtrack. ()

Diego75

Řada lidí tvrdí, že tento díl Indiana Jonese není nic extra a dost často se setkávám s názory, že temnější pojetí tohoto filmu se k této filmové sérii nehodí. Chápu, že každý má jiný vkus, ale tento díl je mým oblíbeným. Líbí se mi především jeho pestrost a prostředí, kde se odehrává. Mám na mysli úvod filmu nebo scénu s důlními vozíky. Tento film považuji, stejně jako předešlý, za klasiku. ()

meda2016

Nejhezčí hlavní hrdinka Indyho podle mého vkusu. Začátek, první i další trable - dobrý. Fujtajbloviny a komediální erotická noc - skvělý. Chrám hrůzy vytvořený z divadelního sálu - horší. Návyková scéna dynamických honiček - opět skvělý. Celková zábava - spíše pod 70%. ()

Syndrom

Úžasný intro a spoustu kvality sráží moc únavného křiku s přeplácanou a příliš cirkusovou akcí, slabší záporáci (u dobrodružného formátu to dělá strašně moc) a malá přidaná hodnota - ačkoli jsem dal pět, protože je to v trilogii nejčistší pulp. ()

jpacuta

Dneska jsem si zkouknul znovu Chrám zkázy a můj názor se nezměnil. Je to prostě špatnej film. Zápletka je debilní, má to spíš horrorovej nádech, střih je vpravdě příšernej,triky jsou mizerný a celý to je prostě mizerně natočený. Nebejt ikonickejch scén jako jízda na nafukovacím člunu po sněhu nebo jízda na důlních vozících, tak upadne v zapomnění. I čtyřka je lepší a to je co říct. ()

Repa_02

Rozhodně nejslabší díl série. Tak trochu jsem uvažoval i o dvou hvězdách, zvlášť když měla svoje chvilky Willie - Sandra Bullock z gravitace a glum který touží po miláškovi jako ona po diamantech dohromady. Oproti jedničce je to hrůza ()

SaxGuy

Chrám zkázy je do určité míry hodně jiným příběhem dobrodruha s kloboukem. Indy skoro necestuje, hned v úvodu probodne roštem Číňana, později dokonce dojde na opičí mozky a vytrhávání srdce. Místo klasické dobrodružné podívané tu rázem máme boj s drsným kultem a zachraňování ječící Kate Capshaw. Jedno se ale musí tomuhle filmu nechat. Spielberg tu hlavního hrdinu vystavil nejtvrdší a nejbolestivější zkoušce jeho kariéry, a i když nás bude táhnout vším tím "hnusem", na konci stejně chytnem do ruky bič a budeme jásat, jak skvěle nás zase Indy dokázal pobláznit. Kolekce ikonických scén se tentokrát krom plachtění v člunu a jízdu ve vagonech rozrůstá o legendární a neuvěřitelně napínavý střet na lanovém mostu. ()

david141474

Musím říct, že tohle bylo o něco lepší jak Dobyvatelé ztracené archy. Akorát tady bylo o dost horší CGI než v předchozím díle. Tohle je navíc díl, který je chronologicky před dobyvatelama. No co se týče postav, některý jsou solidní jako třeba Indi nebo Ke Huy Quan, a pak jsou tady ty nesympatický, jako třeba Willie. Soundtrack je opět velice solidní. Zvuk je ve druhé části filmu velice nekvalitní, takže s tím nejsem moc spokojen. No a scény z chrámu jsou solidní, taková naháněčka na vagonech je skvělá. No a ta finální scéna na mostě je taky skvělá. Pokud je tohle vrchol brutality, tak já jsem Alexis Sanchez. 8,5/10 O něco lepší než dobyvatelé, ale ten zvuk byl velice nekvalitní. ()

Seznamte se: paní Jonesová!

Seznamte se: paní Jonesová!

18.03.2007

Pro obdivovatele sofistikované krásy a výjimečného hereckého talentu Cate Blanchett je tu senzační zpráva: držitelka Oscara za Letce právě podepsala smlouvu na účinkování ve čtvrtém Indiana Jonesovi!… (viac)