Indiana Jones a posledná krížová výprava

• Slovensko Indiana Jones: Posledná krížová výprava (viac)

Rok 1938. Indiana Jones (Harrison Ford) si už po tretí raz nasadzuje svoj pokrkvaný klobúk, ale tentoraz sa k nemu pridáva aj jeho svojrázny otec, profesor Henry Jones  (Sean Connery). Obaja Jonesovci sa vydávajú hľadať tajuplný Svätý grál. Len o vlások sa im darí v nebezpečných naháňačkách unikať pred zákernými nepriateľmi a nacistami, ktorí tiež chcú získať nápoj nesmrteľnosti. Stopy vzácnej relikvie ich zavedú do Rakúska, Berlína a  Hatajského kráľovstva. Brány jeho chrámu, za ktorými starý križiak už sedemsto rokov stráži tajomstvo grálu, však ochraňuje Boží dych a nespočetné množstvo smrteľných nástrah. (TV JOJ)

DonTommy

Kdo by nemiloval Indiho? A už vůbec v díle který osobně považuju za nejlepší v sérii na čemž má samozřejmě lví podíl i Sean Connery. Jeden z filmů u kterých není o čem diskutovat :-) ()

Tiiso

Opět vysoká kvalita a dobře vymyšlený děj. Ať už mladý Jones nebo scény s jeho otcem. Prostě pohádka. Stejně dobrý film jako první díl. ()

Gromit

Chápu, proč je tento díl tak populární. Tolik akce a humoru se totiž v jednom filmu hned tak nevidí. Cokoliv jiného než 5* bych považoval za nespravedlivé! ()

bond77

Podle mě nejlepší Indiana Jones. Harrison Ford si znovu skvěle "zařádil" i se svým otcem Seanem Connerym, který výborně Forda doplňuje. Film má také hodně vtipných hlášek. Toto je Spielbergovo vrcholné dílo!! ()

Ogrb

Líbilo se mi to víc než Chrám, ale zas míň než jednička, takže na pět nejdu. Ale je to nejzábavnější díl série, to zas jo. 9/10 ()

Magoor

Se divím, že se golfista zřekl komentování tohoto dílu, Indiana Jones serie. Myslím, že tento film díky obsazení Seana Conneryho získal získal velmi mnoho!!! ()

Izz

Kouzlo jedničky se znovu nepodařilo zopakovat,ale díky účasti Seana Conneryho a upuštění od přílišné vážnosti Chrámu zkázy je Výprava znovu velmi zábavnou hollywoodskou jízdou,která sice ani na okamžik nevybočí ze zajetých šablon,ale člověku to při jejím tempu ani nepřijde. ()

Brodyman

Když se smícháte naprosto skvělý soundtrack (s Williamsovou znělkou, kterou si broukáte i další měsíc), s úžasným scénářem a hereckými výkonny... co z toho vznike? Indiana Jones!! Všechny díly o Indym jsou naprosto skvělou ukázkou toho, že Spielberg je opravdu pan Režisér. Nebýt kříšťálové lebky, byl by tento díl úžasnou tečkou za Indianou Jonesem. ()

kyLuke

Když jsem se na Poslední křižovou výpravu dodíval , konstatoval jsem že .. jde o NEJLEPŠÍ kus celé série . Skvělé herecké výkony ( nejlepší jsou ale Ford s Connerym) , výborná režie a pak vynikající hudba . Především píseň Scherzo je nezapomenutelná . Ještě teď slyším ten nacistický pochod .... Zlatý glóbus 1 nominace : Herec VR - Sean Connery . ()

TaNya_

Můj nejoblíbenější díl :). Že by to bylo zásluhou děduly Conneryho? Sama nevím, ale vtip tomu určitě přidává. Vlastně mě ani nenapadá, co bych tu vytkla. Můžu jenom ještě dodat, že tuhle za mě nejlepší část sem viděla taky jako první a vůbec toho nelituju. Naopak sem potom o to rychleji zhltla zbývající díly. Ty už ale tohohle Indiho nemohly překonat. ()

Rimland

Iehova ví, že tenhle film naprosto zbožňuju, ale až po letech jsem si začal plně všímat těch zábavných zvláštností. Jako že ve fašistické Itálii není k vidění jediný černokošiláč, že do Benátek letěli přes válkou zmítané Španělsko, že Republika Hataj (jinak provincie Turecka) má v čele monarchu, že dopravní vzducholoď má s sebou bůhvíproč zavěšené letadlo s kulometem, že se tam mluví o rakousko-německé hranici, přestože to v té době už byl jeden stát (že by se to odehrávalo dřív než na jaře se mi fakt nezdá), že se po útěku ze vzducholodě nad jakýmisi Alpami Jonesové najednou ocitnou u moře kdesi v Albánii/Turecku (a to mají za zadkem stále německé stíhačky), nebo že Führerovi není divné, že má jeden z jeho oficírů notýsek s anglicky psanými poznámkami :-D Zvláštností, na kterých vzhledem k celkové zábavnosti tohohle spektátklu stejně nesejde. Prostě film, který si užiju s každým zhlédnutím až do konce svých dnů. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

„Náckové! Jak já je nesnáším!“

06.07.2008

To je samozřejmě Indyho hláška z Poslední křížové výpravy, ale klidně může být i heslem tří protagonistů thrilleru Johna Maddena The Dept. Ten bude předělávkou izraelského filmu Ha-hov (který měl… (viac)

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

Princ Gyllenhaal a další herecké posily

22.05.2008

V den premiéry nového Indyho bychom vás asi měli děsit Lucasovým prohlášením o možné páté části, ve které by byl hlavním hrdinou Mutt alias Shia LaBeouf a Indy Ford by byl pouze jeho parťákem podobně… (viac)