Tisícky rokov pred našim letopočtom, mesto Téby. Kňaz Imhotep (Arnold Vosloo) miluje krásnu Ank-Su-Namun (Patricia Velasquezová) a spoločne zavraždia faróna Setiho Prvého, aby si mohli užívať lásku. Trest ich však neminie. Vrahov nájdu a a Imhotepa zaživa uzavrú v sarkofágu. Potom ho zasypú pieskom, a tak jeho múmia čaká celé tisícročia na svoj čas... Píše sa rok 1923 a časť francúzskych légií ocitne v Hamunapatre, kde hľadajú zlatý poklad Egypťanov. Prepadnú ich však arabské kmene a prežije len jeden, sympatický Rick O´Connell (Brendan Fraser). O tri roky neskôr spojí svoje sily s krásnou Evelyn (Rachel Weiszová) a jej bratom Johnatanom (John Hannah) a vydajú sa do Egypta. Majú mapu mesta a kľúč od sarkofágu. V tom istom čase sa na to isté miesto dostane aj americká výprava s tým istým cieľom. V ruinách Hamunapatry začnú kopať – Američania nájdu Knihu mŕtvych a Rickova skupina sarkofág s telom zakliateho Imhotepa. Náhodou sa im podarí múmiu oživiť. Oživený Imhotep chce naspäť svoju moc a svoje telo i svoju milenku. Rick uteká pred vražedným démonom do Káhiry, ale je takmer nemožné mu ujsť. Imhotep zošle na Egypt kobylky, muchy, vodu premenenú na krv a ďalšie pohromy. Najhoršie, je že sa usiluje o telo Evelyn, pomocou ktorého chce oživiť Ank-Su–Namun... (TV JOJ)

Scaevola

Fungující kombinace dobrodružného snímku a lehké komedie, navíc opepřená trochou mytologie starého Egypta. Herecké obsazení sedlo na jedničku a triky jsou taktéž povedené. Společně s (trochu slabšími) sequely skvělá zábava na dlouhé večery osamotě. ()

KacHnAop

Není to horor. Spíš taková dobrodružná komedie. Scény, u kterých by vám tuhla krev v žilách tu nenajdete, ale i přes to se slušně pobavíte. Co do hororu chybí, to přebývá v humoru. Celý film je taková nenáročná jízda starověkým Egyptem, u které se i přes absenci jakékoliv hrůzy pobavíte. ()

cubiczech

Jeden z popcorňáků, který se už dávno přejedl, ale stejně ho diváci nezapomenou... netuším proč, ovšem v tomhle je to stejně nadprůměr, hlavně když uvážíme, jak strašné jsou pokračování. ()

ZAUME

Mumie je klasika, kterou si vždy rád znovu pustím.. viděl jsem ji už mnohokrát, ale Brendan Fraser s krásnou Rachel Weisz mě nikdy neomrzí. ()

SelfishMan

Fajn film, není to nic náročného, ale na odpočinek super. Egyptskou dávnou historii (faraony a celou tu plejádu starých bohů) mám moc rád a zajímá mě, ikdyž teda tady to funguje jenom jako jakési pozadí pro slušnou a zábavnou jízdu. (Indiho mám ale stejně radši) 80% ()

david666

jeden s mých nejoblíbenějších dobrodružných filmů. Skvěle dávkované dobrodružství, humor a hororové prvky. Navíc výborné obsazení. Ty role jednotlivým hercům sedí. ()

Carnosaurus

Mumie se mi nejvíc líbila, když mi bylo dvanáct, tedy v době, kdy šla do kin. Nabušený film se smyslem pro humor, který nepostrádá dokonce ani atmosféru. Ve své době špička. Škoda jen, že čím jsem starší, tím míň mě film baví, ale to je spíš můj problém. ()

JackieBliz

Pro mě klasika z dětských let, kdy jsem si hrůzou zakrývala oči, když mumie sála z lidí životní energii, očkem házela po Brendanu Fraserovi a přála si být stejně krásná a chytrá jako Eve (Rachel Weisz). Páni, je to už let, ale Mumie svoje kouzlo prostě neztrácí. ()

punco

Tomuto vravím piesočná zábava na egyptský sposob !! Sviežo natočené, zábavné, akčné a dobrodružné, Sommersovi som tento jediný film zožral inak je to s ním bieda. A verím tomu, že ho budem žrať zakaždým keď si ho znovu pozriem. ()

Veeria

Každý z mé rodiny zde má nějakého favorita....:D Já rozhodně fandím Rickovi a Evelyn, je to krásný filmový pár....Tento film celkově mám velice ráda, Egypt sám o sobě je tajuplný a oživení mumie v podání Arnolda Vosloo tomu dodá ty správné grády!! ()

Oxik49

Parádní film. Na své si tam přijde každý - humor, akce, kouzla, a nějaký ten zamilovaný pár (tady dokonce dva). Ta Imhotepova holka je fakt kus. :P ()

Hookins86

Asi jako u každé ...logie, tak i tady platí, že 1čka je nejlepší. Tohle má pořád takové to dobrodružné fantasy kouzlo. Hlavně to bylo a vlastně dodnes je to neotřelé a tím to dělá špičku ve svém žánru... ()

DansteR

Nádhera, pěkný Egypt, příběh dává smysl i na takový fantasy film. Fraser a Weisz jsou vážně dobří a Vosloo je hroznej nesympaťák. Pěkný dobrodružný film, k tomu nějaká akce a tu a tam nějaká hláška. Ovšem ze všeho nejlepší je padající knihovna :-D ()

wick

Nějak mi tam chybí ještě označení komedie, ale velmi dobrá zábava, kvalitní triky a Sommersův životní výkon na režisérské stoličce. ()

bmx6

Kdysi se mi Mumie moc líbila.Miloval jsem tento film.Dnes když se na to dívám úplně z jiného úhlu,tak už je to úplně o něčem jiném.Už to není TEN NEJLEPŠÍ FILM.Ale jako zábava na nějaký večer to je parádní film. ()

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Mumie s Cruisem potvrzena

Mumie s Cruisem potvrzena

22.01.2016

Studio Universal má za sebou díky Jurskému světu nebo Rychle a zběsile 7 vynikající rok. A nejspíš se mu bude dařit i dál, na letošek totiž chystá Warcraft nebo pátého Bournea a v roce 2017 rozjede… (viac)

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)