Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Doudis19

Ačkoli mě první díl minul ve všech směrech, tady nemůžu jinak než chválit. Drsná nemocniční vyvražďovačka, co se s tím moc nesere a jako bonus personál, co nejde daleko pro odhalené ňadro :-). Jeden z důvodů proč milovat starší hororové kusy. ()

chelseaman22

Slabší pokračování fenomenální jedničky, která dokázala, že i s málem krve je hodně muziky. Tísnivé nemocniční prostředí v kombinaci se stupidní hlavní protagonistkou jsou ideální kombinací k troše toho děsu v prosincovém večeru. Carpenterova geniální hudba dodává tolik potřebného genia loci, jehož výskyt je pravidelně zárukou výjimečnosti. Celosvětový příjem k 9. 2. 2018: $25,533,818, což je 10,21 násobek rozpočtu ()

Motinski

Halloween 2 nie je strašidelný, napínavý a už vôbec nie atmosférický. Pokračujeme presne tam kde sa minule skončilo a opäť ma to úplne minulo. Michael je ešte pomalší a rešpekt vzbudzuje možno v jednej alebo dvoch scénach. Miera tolerancie z mojej strany úplne skončila a prižmúriť oči už neviem ani kvôli hudbe a pár efektným vraždám. Kult ktorý je pre mňa len lacné béčko a jeden z najhorších hororov v červených číslach na ČSFD. ()

Avathar

V podstate zbytočná rozšírená verzia k jednotke. Potenciál bol, nadviazalo sa priam elegantne, ale celkovo je ten kvalitatívny prepad dosť cítiť. Vraždy miestami až nechcene vtipné, rovnako ako niektoré Loomisove hlášky. Nemocničné prostredie pôsobivé, ale nedostatočne využité, postavy (okrem starých známych) dosť na facku. Ale ako celok to je pozerateľné, napätie väčšinou funguje, takže som sa príliš nenudil. Som zvedavý na H20. ()

BROKEN_

Stejně jako jednička tak i dvojka je super, i když pár věcí bych jim vytkl, ale to jsou opravdu jenom maličkosti. Michael je best hororová slasher postava! ()

Bobik9

Prakticky úplně stejné jako jednička. Řekl jsem si, že se pokusím shlédnout všechny díly Halloweenu, ale po prvních dvou a prvním remaku nemůžu stále přijít na důvod takové úspěšnosti této ságy. Nejvíce mi na těchto starých hororech vadí až přespříliš jednoduché a průhledné scénáře a dialogy. Vždycky tam někdo přiběhne, řekne něco, co je naprosto zřejmé a ten druhý mu odpoví přesně tu věc, co byste čekali. Navíc herci nestojí za moc, včetně Jamie Lee Curtis, doufám, že postupně v dalších dílech bude přicházet zlepšení. ()

Yoshimitsu

Chválím, že druhý díl začíná právě tam, kde skončil první. Tenhle kousek se mi líbil víc i když se tu Jamie moc nepředvedla 3/4 filmu leží nemohoucí na lůžku v depresivní nemocnici, kde se pohybují hezké sestřičky a jak se tam objeví nesmrtelný Michael Myers, tak najednou vidí cílovou pásku a běhá, jak Usain Bolt. Dávám 80% ()

noriaki

Michael Myers není žádný rafinovaný zabiják. Umí chodit úplně bezhlučně, má tendenci zhmotnit se na nečekaných místech a  nejde zabít. To je všechno. Nemluví, neplánuje, nevyžívá se v komplikovaných schématech, ani v efektivních úmrtích. Většinu napětí tedy musí obstarat režisér. A to je problém. Rick Rosenthal dělal co mohl, a i když se mu podařilo imitovat Carpentera vzhledově, atmosférou se mu to nepodařilo ani omylem. Druhý díl se navíc odehrává téměř za reálného času, takže na žádné seznamování s postavami není prostor. Dějové schéma je jednoduché - když je někdo o samotě, tak zemře. Příběh nakousl mytologii hlavní postavy, kterou později rozvinuly horší a brakovější pokračování. Je úplně hloupá, dokonce i na standardy žánru. ()

Kubaso

Dvojka nemohla začít líp. Odehrává se bezprostředně po událostech prvního dílu a navazuje na něj dějově i tempem. Narozdíl od trochu těžkopádné jedničky se tenhle film od začátku řítí zběsile vpřed, což je jedině dobře. Ztvárnění prostor špitálu napomáhá k dobře vystižené atmosféře. Přibylo krve i vražd. Bohužel/naštěstí se už v tomhle případě jedná o čistokrevné béčko a Michael nevraždí už jenom bezdůvodně, ale tentokrát i často bezúčelně, což docela irituje. Rosenthal se sice ke konci vytasí s "pointou", ta ale ve skutečnosti nevysvětlí vůbec nic a nikdo se nedozví, proč vlastně Myers vraždí, potažmo proč se vracel do Haddonfieldu. I takový notorický béčkař, jako je Jason Vorhees, si našel lepší záminku. Navíc scénář zdobí pár děr (nebo spíš propastí) ve scénáři. Ani Jamie nedostala moc prostoru, ve scénáři si dali záležet, aby pokud možno nepronášela víc jak tři slova ve větě. Což je ale velká škoda. Roztomilá je scéna, kde bloumá po chodbách nafetovaná uklidňujícími léky. Jakmile se ale objeví Michael, začne zdrhat a kvičet. Že má zlomenou nohu, jí asi nevadí. A v jedné z dalších scén se zase plazí po zemi jako na konci sil. Přesto chápu, proč se dvojka dostala do "červených čísel". Má atmosféru a je zábavná, i když často na úkor tvůrců. Jednička je objektivně daleko lepší film, ale u ní jsem se tak nebavil, takže dávám za ****. ()

Compadre

Dvojka přesně kopíruje styl předchůdce a to je velice dobře. Ani jsem nepoznal, že skvělé pokračování nemá na svědomí John Carpenter. Moc dobrej horor. ()

Brain-D

Béčkovější než první díl. Váhy se změnily. Napětí skoro kleslo, to vymělo častější zabíjení. Donald Pleasance byl ale úžasnej !! ()

BetuSKA

2,5 * za finální výbuch, bubáka a song "Mr. Sandman". Jinak dosti nezáživné, zdlouhavé a závěrečná scéna, kdy bubák okolo sebe poslepu švihá 5 minut skalpelem až groteskní. ()

LEGACY

O mnoho akčnější než Carpenterova jednička, ale pořád natočena v tom stejném děsivém duchu. Avšak znatelný pokles zde bohužel je, ale není nějak extra znát a pokud je někdo jako třeba já fanoušek Michaela Myerse tak ze série patří rozhodně k těm lepším, především zde mluvím o zásluhách Jamie Lee Curtis a děsivé ponuré atmosféry, o kterou se tu postaral Rick Rosenthal, který si myslím pokračování zvládl dobře, ne fantasticky, ale dobře jo. Zase jsem si rád poslechl děsivou Carpenterovu hudbu a filmu dávám stejné hodnocení jako prvnímu dílu, ale % trochu poklesla. Hodnotím 72% ()

JohnSmith

Pokračování, které bezprostředně navazuje na první díl je o něco slabší než první díl. Sice se dovíme, proč Mike vraždí a proč jde zrovna po Jamie Lee, ale film je mnohem méně napínavější, což je škoda. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)