Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

xxmartinxx

Není to až legrační, jak ten upajdaný psychopat všechny ty vší rychlostí prchající oběti neustále dohání a likviduje? A co má být ta jeho nezranitelnost? Takhle série klesá mnohem rychleji, než jsem čekal. ()

Gemini

Oživená genialita prvního dílu, tentokrát v "kouzelném" nemocničním prostředí. Splňuje všechna pravidla druhých pokračování :) ()

Enšpígl

Po skvělé jedničce jsem nepohrdl ani druhým dílem a dobře jsem udělal. Děj prakticky navazuje na konec prvního dílu a následné se přesouvá do nemocnice, kde si Michael Myers zřídil ordinační hodiny. Jo zabíjí se a prakticky nic jiného se neřeší, myslím že tam byli dobré náznáky něčeho víc než jen zabijačky (ségra, Majku ), nebylo to až tak vypšnedlené jako první díl, ale že bych se nudil to ani omylem a navíc v kontextu s jednou místní scénou vyznívá i název českého filmu Skalpel, prosím trošku do jiný roviny. V každým případě s Majkem zatím nemám důvod končit, jdu na třetí :) ()

Isherwood

V jedenaosmdesátém měl Carpenter plné ruce práce s Útěkem z New Yorku, takže štafetu rozjeté série společně se svým scénářem předal Ricku Rosenthalovi. Ten si sice jako debutant občas musí pomoci inspirací u svého učitele (hra světel a stínů, použití hudby, 1st person view), ale co do napínavosti se s ním může směle měřit. Co na tom, že se zde vtírají nepříjemné myšlenky ohledně příliš prázdné nemocnice či Michaelově výdrži. Koho při postávání u novorozenců či horké koupeli nemrazí, ten je těžkým sucharem. 4 a ½. ()

T2

Teraz keď už mám niečo odpozerané v tomto žánry, nemá to až taký efekt ako pri prvom dosť dávnom pozretí, keď som mal z tej atmosféry miernu triašku teda vtedy náležitý prirodzený strach s postavy Michaela Meyersa, tmavých miest a zákutí. Nuž je tam z môjho pohľadu vidieť jednoduchosť a to príbehová, dialógová plochosť a ten efekt strachu tam dohromady skoro nie je, vraždy spravené klasicky bez náznaku toho aby obeť mala možnosť akokoľvek zareagovať... takže dohromady nič nové ale ako taký priemer na roky 80. sa to dá zniesť. ║Rozpočet $2,5miliónovTržby USA $25,533,818Tržby Celosvetovo $25,893,767 ()

EvilPhoEniX

Tak tedy opět ne. Halloween je pro mě nejslabší kultovní sérií. To, že film má slabé herce, minimální story já v pohodě překousnu, co však nepřekousnu je žádné gore, nulové napětí, pomalé tempo a žádný výskyt atmosféry. Myers je nejnudnější a nejslabší hororovou postavou v historii. Nepoužívá žádnou originální zbraň, vždy se za oběť teleportuje pouze na 10 sekund, slash a opět zmizí ( Na napětí tedy není ani čas), když už postavy umírají po jednom bodnutí a s absencí krve, proč se proboha aspoň nebrání! ( Kdyby je Myers naháněl, došlo by k souboji, házelo by se s oběťma o stěny, vypadalo by to jinak, bohužel si pomalu a klidně vykračuje, nejde z něj respekt, nehláškuje, nemá vlastně nic krom masky. 1* za Soundtrack, který musím vychválit a je velmi vhodně zvolen a druhá * za Halloweenskou tématiku a jedny odhalené ňadra. Rosemary's Killer z téhož roku je úplně na jiném levelu, co se týká gore, atmosféry i samotného zabijáka. ()

tron

„Bol to dokonalý pacient. Nehýbal sa, nič nehovoril. Len trpezlivo čakal.“ Pravdupovediac vôbec netuším, ako mám Halloween 2 hodnotiť. Prvý raz som ho videl až v r. 2004. Vtedy mi pripadal ako nezmyslený, lacný a samoúčelný krvavý bitúnkový blábol s nulovými postavami, ktorý je na svete iba preto, lebo jednotka zarobila vzhľadom na mizivý rozpočet neskutočné prachy. V r. 2022 musím svoj postoj síce čiastočne poopraviť, ale napriek tomu nemôžem s čistým svedomím povedať, že dvojka je zázrak. Je pre mňa prekvapením, že podobný zmiešaný pocit z nej svojho času mali aj diváci: stála dva a pol milióna a na celom svete ich nezarobila ani 26, čo je samozrejme stále krásne číslo, ale oproti jednotke predstavuje prepad, o tom nesmie byť pochýb. Dvojka je v mnohom vynikajúca. Odohráva sa v podstate doslova okamžite po konci jednotky, čo je samo osebe zaujímavé a inovatívne. Obsahuje šokujúci rodinný twist, ktorý dnes berieme ako samozrejmosť, ale vtedy to bolo niečo, čo  všetko prevrátilo naruby. Mnohí si myslia, že to zaznelo už v jednotke, ale nie, objavilo sa to až v dvojke (na začiatku 80. rokov bol tento twist v móde, viď. Impérium vracia úder). Paradoxne ale až na samom konci, čo je divné, lebo ak by sa to objavilo na začiatku, vnímal by som tento film možno lepšie. Herci sa snažia, ale mimo Pleasenceho zbytočne, keďže majú „nijako“ napísané úlohy. Dokonca i Jamie Lee Curtis je úplne neviditeľná a nečudujem sa jej, že toho mala po krk a do série sa vrátila až v r. 1998 (!). Vo filme sa striedajú dve pasáže: jedna z vyľudnenej nemocnice a druhá z Haddonfieldu, ktorým blúdi Loomis so šerifovým zástupcom hľadajúc Myersa. Pasáže z nočného Haddonfieldu sú síce plné koledujúcich detí a tínedžerov, napriek tomu paradoxne pôsobia mrazivo „opustene“. Nemôžem povedať, že by ktorákoľvek z nich bola geniálna, ale môžem povedať, že z každej nepochybne sála kus zimomriavky vzbudzujúcej atmosféry. Je to ale hodné 4*? Asi nie. A iba dvoch? Tiež nie. Asi. Takže alibistické tri, OK? Na Halloweene 2 mi najviac vadí, že síce prehlbuje univerzum, ale zároveň práve jeho vinou sa na scéne objavuje nešvár typický pre neskoršie slashery (všadeprítomný vrah, jeho nesmrteľnosť, neschopnosť postáv doraziť ho, keď doslova leží na lopatkách alebo šialené, za vlasy pritiahnuté náhody a nepochopiteľné správanie postáv - skutočne by ste sa nakláňali nad telo masového vraha s hláškou, že veď určite je mŕtvy, nič mi neurobí?). S odstupom času je neuveriteľné, že už tu sa na konci nachádza nenápadná zmienka o Druidoch, z čoho následne ťažila päťka a najmä šestka a boli za to vysmiate a pritom to bolo v dvojke rovnakými fanúšikmi prijaté s nadšením resp. akceptovaním. ()

Flipnic

Dvojka jako by okamžitě navazovala na první díl a díky kvalitě ve všech ohledech tak tvoří alespoň pro mne první dva filmy ucelený "dvojfilm" ... Dvojka je již tradiční slasher, Michael si od začátku nebere servítky, bodycount je proti prvnímu dílu značně vyšší. Ovšem i atmosféra a napětí se stále drží na velmi vysoké úrovni. Díky tomu se jedná o perfektní, mrazivý, ovšem již typicky americký slasher otvírající "umírněná" 80. horrorová léta ... ()

Bloody13

Volné pokračování Carpenterovy klasiky se odehrává v tu stejnou halloweenskou noc co jednička. Laurie je po hrůzném zážitku hospitalizovaná v místní nemocnici. Hrdinčin psychopatický brácha Michael jí je však v patách. Za pomocí kladiv, injekčních jehel, nožů a skalpelů si razí cestu skrz personál a nechává za sebou krvavou spoušť... Carpenter měl toho roku hodně práce se svou temnou sci-fi Útěk z New Yorku, takže sequel zastínil alespoň coby scenárista a producent. I díky němu Rosenthal vytvořil perfektní slasher, který se originálu může směle rovnat. Myers se proměnil ve vraždící kombajn (10 mrtvých), nikoho nešetří (s výjimkou novorozeňat a jedný báby) a přitom dokáže napínat i děsit po celou dobu až do výborného destrukčního finále. A Jamie Lee to sluší i v paruce. ()

EdaS

Překvapivě silné pokračování se stylu jedničky přes změnu režiséra drží zuby nehty a vtipně pokračuje přesně tam, kde originál skončil. Zatraceně působivá atmosféra právě vypuklého pekla na zemi vám (snad) zabrání šťourání se v logice, resp. pravděpodobnosti. ()

choze

Krvavá halloweenská noc v Haddonfieldu pokračuje přesně tam, kde skončila, jen se přesouvá do prostor místní nemocnice. Bohužel je to kvůli řiďounkému ději pořád stejná nuda. ()

Dudek

Pejorace se tentokrát nekoná, druhý Halloween překonává první díl ve všech ohledech. Co první zarazí je mnohem lepší práce s hudbou. Samotný slavný motiv tu nezní tak často jako v případě původního snímku, ale pouze v momentech, kdy působí opravdu skvostně a skvěle zapadá do dané situace. Rick Rosenthal se také ukazuje jako mnohem lepší v budování atmosféry. Nevystačí si s tím, co jsme již viděli a mnohem častěji experimentuje. Vrah tak odkládá klasický nůž a do ruky bere takové zbraně jako je třeba skalpel či dokonce injekční stříkačka. Vraždy jsou mnohem krvavější a brutalita je cítit z každého kouta. Ovšem, je trochu smutné, že některé postavy umírají i po obyčjeném 'škrábnutí'. První část se nese v duchu tísnivosti. Napětí a stach jsou budovány pomocí absolutní tichosti. Když jde hlídač zjistit důvod nefunkčnosti telefonů a narazí na vypáčený zámek do skladu, divákovi je již jasné, kdo se tam vloupal. Absolutní tichost narušená občasním pádem plechových předmětů a tušení potencionálního nebezpečí, to jsou jediné dvě věci, se kterými si Rosenthal bohatě vystačí. Druhou polovinu již podbarvuje klasický hudební doprovod a rozjíždí se nervy drásající drama. Zajímavostí je též ještě větší démonizace Micheale Meyerse, který zde už opravdu ztrácí status mentálně labilního jedince, a přestává být člověkem. Sice mi nejde do hlavy jeho motivace (ztráta emocí = vražda vs. Equilibrium, kde se ztráta emocí stává záchranou lidsva), ale to vem čert. Zatímco první díl dnes nejspíše nikoho nevyděsí, druhý to zvládá levou zadní. Ačkoli trpí klasickými neduhy starších snímků (předvídatelnost a některé hloupé scény - někoho sice vraždí za mnou, ale já se zrovna nedívám), dal by se bez problému zařadit do sorty nadčasových hororů, které ani po letech neztrácejí nic ze své působivosti. [TOP 19/7 77%] ()

Gilmour93

Heˈs coming to get you, Laurie.. Nafackoval bych si, že jsem u direct sequelu, u kterého Rosenthal formou vzývá jedničku a jedinou změnou je snaha o drobný posun od slasheru směrem k thrilleru, čekal nějakou změnu. Že u nemocničního pokoje zraněné ženy, po které šel před pár hodinami psychopatický vrah na útěku, nehlídkuje policista (čti potenciální oběť), je jen jeden z mnoha bodů „idiot plot“, u jehož tvorby Carpenter dle svých slov seděl se spoustou piva u psacího stroje a nevěděl, co vlastně kurva dělá.. Abych jen nehanil, závěrečné desetiminutové úřadování Míši „spíchl mě Skynet“ Myerse bylo obstojné a vzhledem k tomu, že k realizaci Cameronovy tech-noirové legendy zbývaly ještě tři roky, možná i inspirativní.. ()

Psema

Rosenthal jako prodloužená Carpenterova ruka rozšiřuje vše, co jeho předchůdce předestřel, a z nemocničního prostředí a Michaelova potenciálu těží, co se dá. Ale na jedničku to prostě nemá. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný horor, ktorý je priamym pokračovaním kultovej jednotky. Má dosť dobrý príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde skončila jednotka, Michaelova sestra, ktorá prežila krvavú noc je prevezená do nemocnice, zatiaľ, čo polícia prehľadáva celé mesto, ale Michyel Myers už prenikol do nemocnice, kde ho pred hľadaním sestry nič nezastaví. Spracovanie je ale len úplne obyčajné, oceňujem, že dej sa väčšinou týka centru diania, takže nejaké zbytočné scény, ktoré by mohli nudiť tu nie sú, ale filmu úplne chýba dynamika a tak sa to tiahne viac, ako by bolo vhodné, hlavne v strede filmu sa toho moc zaujímavého neudeje. Zabíjania je tu celkom dosť a pozerá sa na to dobre. Vraždy sú krvavé len minimálne, ale poteší ich rozmanitosť, no hlavne situácie, ktoré im predchádzajú sú pomerne zaujímavé. Najviac sa mi páči celé finále, alebo zaujímavá zrážka s autom. O hereckom obsadení platí to isté, čo aj v jednotke, potešia Jamie Lee Curtis a Donald Pleasence, ale zvyšok už moc nezaujme. Réžia je len obyčajná, na nej sa toho dalo ešte dosť vylepšovať, ale aspoň technická stránka nesklame. A Michyel Myers je na tom rovnako dobre, ako vždy. Toto pokračovanie mi sadlo o niečo viac ako jednotka, ale aj tak je tu toho stále moc na vylepšenie. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 58%. ()

genetique

Film zaujímavo nadväzuje na udalosti z prvej časti a rozpráva príbeh, ktorý pokračuje presne tam, kde prvý diel skončil. Trojročnou pauzou sa ale vytratilo viac než len meno režiséra. Vytratila sa tá stopercentne skľučujúca atmosféra, horrorová naivita si tu našla svoje miesto, herci prežívali svoje úlohy ako pri antickej tragédii a režisér tiež veľmi nepresvedčil. Skrátka film spadol do priemeru, čo je voči prvej časti veľké sklamanie, na druhej strane stále v rámci žánru pozerateľný počin. 60%. ()

Tyler

Druhý díl nejlepšího horroru všech dob.A se svým předchůdcem si v ničem nezadá,Myers je opět oním nezničitelným strojem na zabíjení a nutno přiznat,že mordy v jeho podání nemají chybu.Ryzí napětí. ()

castor

Nevyvážené pokračování s několika okatými logickými lapsy (chápu, o jaký žánr tu běží) a překvapivě špatným vedením herců. Dialogy mnohdy nepříjemně skřípou a i „nadčlověk“ Michael dvakrát nepotěší – dokonce to zavání i uchichtáváním!! Mordy jsou víceméně nijaké, Rosenthal pokračuje v tom, co Carpenter načal a do idylické maloměstské atmosféry vnese další porci strachu. Pro mě ale málo.. ()

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)