Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

touchud

Mám horory rád, ale tohle není můj šálek kávy, na mě to žádnou děsivou atmosféru nevrhlo, spíš nudilo. Uznávám, že v roce 1981 to muselo být strašidelné, teď už není ani trochu. ()

e.Boďo

Vetšina z vas tu hovorí o kultovom horore,no ja som v dobe vzniku nebol ani na svete,takze ma to nejak moc netrapi a pokladam to za obycajny horor (sice s hektolitrami striekajucej krvi a inymi gebuzinami) a hl. hrdinom ktory tomu kuruje a kiluje (ne)mrtvych. ()

Uhura

Řežba z 80. let s množstvím vymáčklých střev a uřízlých hlav a tekutin pestrých barev - ať se dnešní horory jdou zahrabat! ()

IronRocky

Kultovní horor s dobrou atmosférou a hudbou. Spousta lekaček. Film je skvěle natočen a Bruce Campbell předvádí skvělý výkon. Pro mě jeden z nejlepších hororů. ()

coinneach

Sam Raimi ví, jak navodit strach, jak si políčit na diváka a pořádně si pohrát s jeho nervy. Asi jsem neviděl film, u kterého bych se tolik lekal a byl v takovém pnutí. Ale! Kde je nějaký příběh? Co ty nepřesvědčivé herecké výkony? Proč tolik nelogického chování postav? Natočil Sam Raimi vůbec film nebo sled lekaček pospojovaných bravůrní kamerou? ()

M4rkl4r

Nevim jestli to je tim , že jsem neměl tu ,,správnou" náladu , ale tohle mě minulo opravdu širokým obloukem. Film je nudný, předvídatelný a určitě ne děsivý. Hrůznější věci jsem už viděl ve ,,strašidelném domě" na kdejaké pouti. Jediné , co je na tom děsivého , je opravdu příšerný scénář. Všechny tzv. strašidelné scény jsou předvídatelné a tím také předem zabité. Říkejte mi jasnovidec , ale když se někdo opře o dveře za kterými je zombie, tak opravdu nečekám , že ta zombie přiletí oknem... A proč každý krevní ejakulát musí mermomocí přistát na obličeji hrdiny? To už je pak opravdu komické. A když se k tomu všemu připočítají děsivé herecké výkony, tak je o zábavu postaráno. Dvě hvězdy jsou za pár světlých momentů a celkem slušnou kameru doprovázenou velmi zajímavými zvuky.. ()

Hellsniper

První z trilogie o zlu z lesa. I když druhý díl (Smrtelné zlo 2) je laděn trochu jinak na stejný způsob s pokračováním Armáda temnot. Tento film jsem viděl v rozmezí osmi až třinácti asi 5x, ale vždycky s jednohlasným dabingem a čekal jsem na hodnocení až konečně udělají dabing. Musím uznat po těch letech, že děj jedničky je dost naivní, ale efekty na tu dobu dost dobré. Dokážete si asi představit, co udělá tento film s mentalitou osmiletého dítěte. Je jasné, že jsem z filmu neměl zhola nic - pořád jsem měl zakryté oči a posraný jsem byl až za ušima. Teď jsem si ho konečně vychutnal a vůbec jsem se nebál, i když jsem ho sledoval večer v temnotě. No kouzlo strachu z dětství je pryč. I tak hodnotím vysoko. ()

Knor

Toto je horor s velkým ,,H'' , právoplatně kultovní dílo. Na tu dobu to muselo být opradu silné kafe. Dnes už všechny ty efekty a gore nevypadají tak úžasně, ale to vůbec neubralo na působivosti filmu. Sam Raimi se ani trochu nešetřil a i když je to jasně nízkorozpočtový film, stvořil nadupanej horor se spoustou děsivých scén, krve a hnusu tak, jak jen to šlo nejlépe. Velmi mě potěšilo, že film byl i strašidelný, čekal jsem jen krev a mordy, ale dostalo se mi i dost napětí a strachu. ()

Shredder

Za par dolarov a s partiou takpovediac nehercov, natocil Raimi legendarny horor, ktory je lepsi nez vacsina sucasnej produkcie. Niektore prvky samozrejme uz vyrazne ohlodal zub casu (efekty, masky), ale napriek tomu ide o posobivo strasidelny film. Perfektna praca s kamerou, presvedcivy Campbell a po vacsinu filmu tiez super atmosfera. Kult, ktory si nesmie nechat uniknut ziadny hororovy fanusik. ()

Lilien

Lesní duch je klasika video kaziet so synchrónnym dabingovom. Sam Raimimu sa podarilo za málo peňazí s amatérskymi hercami natočiť výborný kultový horor. Skvelá atmosféra horskej chaty niekde na samote, štyria bezbranný mladý ľudia, kniha mŕtvych a besniace bláznivé beštie na ktoré sa premenili Ashovy priatelia a on ich musel nemilosrdne pozabíjať. Samozrejme v dnešnom digitálnom veku kde sú programátori schopný stvoriť kohokoľvek a čokoľvek, pôsobí film ako veterán. No mať o pár rokov menej vidieť to osamotený v tmavej noci tak neviem neviem. ()

.killer.

Totálně nelogické chování postav, v některých místech nedomyšlený a uspěchaný scénář a mohl bych pokračovat. I přesto vyvolává i dnes Evil Dead v divákovi nepříjemný pocit, kterého je dosaženo velice prostě - celý film se odehrává v malé, stísněné, dřevěné chatrči, ze které není úniku. Raimiho první pořádný pokus o horor u mě poměrně zabodoval, i když je pravda, že mu tak trochu nadržuju. ()

john.h

Brutalita, dobré trikové nápady za laciný rozpočet, to je na jedničku. Navíc to vzniklo roky před úchylárnama od Jacksona. Jackson mě ale dokázal pobavit nesrovnatelně lépe. Tady nechápu, co se vlastně stalo tím kultem. Nějak to kultovním neshledávám. ()

dannyd14

Zlúčte dobre vyšliapaný dej, napínavý podmaz, ultra zbesilé ľakačky, svižné gore efekty a výjde vám skutočný horor, akým je len Evil Dead. ()

naprstecek

Tak jsem pro srovnání koukla nu tento starší snímek.Oproti novému nesmyslu z letoška,se dá vidět.Klasický horor bez přehnaných efektů.dávám za 3 ()

Megynka

No, tohle se strašně špatně hodnotí. Na tu dobu to musel být kult, něco, co opravdu stálo za to. V době, kdy jsem sledovala Elm street bych z toho určitě byla paf. Na tu dobu skvělé masky a i triky. Jenže jsem to viděla až teď a opravdu příšerně se u toho nudila ... Takže dávám 3 hvězdičky a to jen za to, že dříve to jistě bylo něco. Teď ale bohužel ... ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)