Lesný duch

(festivalový názov)
  • Česko Lesní duch (viac)

Scenárista a režisér Sam Raimi uvádí svůj nelítostný, krví nasáklý debut, jenž se stal hororovým mezníkem. Nekonečný proud děsivé hrůzy a efektů, které vyvolávají noční můry, film právoplatně řadí mezi kultovní klasiku. Pět vysokoškoláků se vydává na osamělou chatu uprostřed lesů a nechtěně tu probouzí monstrózní zlou sílu odhodlanou zničit všechny do jednoho. S nově digitálně restaurovaným obrazem a náloží neuvěřitelných bonusů se Lesní duch stává zásadním zážitkem v kategorii krvavých hororů. (oficiálny text distribútora)

Fat'Fatal

První díl kultovní (zatím) trilogie, který jsem měl možnost shlédnout buď s rychlodabingem nebo v originále. Vybral jsem si originál a rozhodně jsem netrpěl. Je to sice ohromné béčko a dnes už nijak nepostraší, ale výborně jsem se bavil. Bruce Campbell si připravuje půdu pro pokračování a jeho kamarád, režisér Sam Raimi, tímto filmem vstoupil do vod skvělých režisérů. Váhal jsem mezi 3 - 4 hvězdičkami, nakonec dávám tři při připomínce druhého dílu, který je o pár stupínků lepší. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

maZSlicko

No ja ti nevím,kdybych evil dead viděl prve před 30 lety a ne až teď a eště za denního světla asi bych z toho byl víc odvařenej..Jako nějak extra mě to neviděsilo,sem tam nějaká lekačka byla,chvílema mě to nudilo,ale musím zas chápat že to byl jeden z prvních Samových filmů,a taky že to bylo natočeno za pár babek..Jinak pěkná růčo fůčo práce s mozkama,očima,prdelema,krví,hlavama,střevama a dalšíma orgánama :) ()

helraiser

Parádní atmosférickej horor natočenej za pár šupů, ale horor který se stal legendou a kultem. Jen by to chtělo, aby to konečně vydali i unás. Takový filmy se dneska už prostě netočej a to je velká škoda.Raimi je prostě borec to se musí nechat. ()

LojZza

Ten film je spatny. Vim ze je to kultovni snimek, ale kdybych si musel vybrat tak se radeji podivam na jeho "remake" a sice o nekolik trid lepsi Evil Dead 2. ()

AxelWers

Na tento film som počul veľa pozitívnych reakcií a takto dobre naladený som si k nemu sadol, že si ho pozriem. Neviem, čím to je, ale vôbec mi nesadol. Viem si predstaviť veľa iných lepších hororov s démonmi a duchmi. ()

Stíba

První půlhodina pro mě byla utrpením blížící se tomu nejhoršímu odpadu. Nicméně zbytek už se přesunul někam do vod vcelku snesitelného céčkového hororu a dá se říct, že už na to šlo skoro i koukat. S přivřenýma očima a za jednohlasý dabing, který mě u filmu dost bavil a místama držel nad vodou 2*. ()

Al44...

Nostalgie, kdysi nejstrašnější horor, co jsem viděl. Dnes - s odstupem času - film hodně zestárl. Každopádně je to hororová klasika. ()

longercz

Absence počítačových triků zde při sledování filmu z roku 1981 v roce 2012 působí dokonale svěže a paradoxně i originálně. Přijde mi, že nyní už se dělá všechno na počítači a jakoby filmaři ani neviděli jak blbě ta do očí bijící umělost často působí. Což takhle zase oprášit staré dobré masky, ušetřit miliony dolarů a natočit něco podobného. Jinak film samotný má už od samotného začátku parádně, strašidelně podivnou atmosféru, která slušně graduje v snad až úchylný konec vizuálně odpovídající spoustě podobných věcí z 80. let. Já si ale nemůžu na nic stěžovat, film neztrácí ani na minutu napětí, no a když už úchylárnu, tak pořádnou ! ()

kluzo

Hodnocení tohoto úžasného díla je nutno brát s tím, že je zatíženo velkou dávkou nostalgie. Video VHS, rodiče na chatě a u nás v bytě 2+1 asi 20 kámošů a kamarádek, všichni pos***í strachem :-). ()

Kingjiri

Vzhledem k nízkýmu rozpočtu jsem moc nečekal, a tak nějak jsem předpokládal, že Evil Dead zaujme jenom pravý hororový fanoušky. Ale bylo vidět, že byl Sam Raimi do natáčení fakt zapálenej, věděl co chce natočit a odved poctivou režisérskou práci. Dokázal i s pár dolarama naroutit napínavej atmosférickej horor (skvělá kamera a práce se zvukama), kterej i po třiceti letech dokáže zaujmout i všeobecně zaměřenýho diváka, jako jsem já. Když pominu strouhou výpravu a nepovedený triky v závěru (rozpadání těl), nebyl nízkej rozpočet vůbec znát. Herecký výkony slušný - Bruce Campbell skvělej. Kult jako vyšitej, čtyři silnější hvězdy. ()

Ondr@932

Skvělý, napínavý a luxusní horor, ale plný počet dát bohužel nemůžu... První půlka filmu PERFEKTNÍ! Atmosféra mimořádně precizní a napětí také velmi dobré. Ale druhá polovina tohoto filmu začíná pomalu váznout a závěrečné rozpadávání démonů totálně bez atmosféry vhledem kvůli ne zrovna povedeným trikům. Už se těším na remake co bude toto jaro... Dávám 7/10 ()

Pekisan

Za malo penazi, vela muziky. To tu znie skoro z kazdeho komentaru. A urcite maju pravdu, ale v dnesnej dobe a clovek v mojom veku...uz to velmi nenadchne. Dolezitu rolu urcite hra aj rok, v ktorom ste to videli prvy krat, lebo vhs panicke naivne mladi nikdy nic neprekona. U mna je ten rok 2014 a preto sa mi paci par veci, ale ako celok je skor zyvacka. Uvod, hlavne pohyb kamery je az inspirativne napadity, do toho par neprijemnych zvukovych efektov (hojdacia sedacka) a jeden sa nevie dockat co ho caka za dverami. Atmosferu to ma, o tom ako velmi je ta astmasfera hororova si mozme pokecat niekde pri par pivach. Najneprijemnejsi je jednoznacne smiech Ashovej kamosky, slabsie povahy odradi lesna romantika, ale inak len furt nieco tece, prska, zelena sa, fuci, chrci, mrnci.....o mrtvych len v dobrom takze na zaver par pozitiv: 1.od zacatku zadne keci, ale hned sa ide na vec 2. kuknes na ludi a hned vies: ta umre prva, ten miestny debil, ten zabojuje 3.kozy su...dufam, ze aj budu:) ()

martinpk

Môj prvý horor pri ktorom som sa NAOZAJ bál. S odstupom času sa môj strach zmenil na úsmev, ale na svoju dobu a s mojím vtedajším vekom /cca 7 rokov/ - 100 %. ()

NightPorter

Nic moc. Efekty dnes bohužel už k smíchu, jako i chování většiny postav, celkově předvídatelný. Tohle prostě s časem neobstálo natož neuzrálo, jako třeba Termík, Predátor Souboj titánů a jiný laskominý osmdesátek. ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (viac)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (viac)