Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

SNCIS

"Sežeru tvojí duši, sežeru tvoji duši!" - "Sežer tohle!" Po experimentální jedničce je tu vymazlená dvojka. Pokud jste jedničku neviděli nevadí, protože ji tento film ignoruje. Dá se říct, že je to remake nebo vylepšená jednička alespoň já to tak vidím. Efekty sice nic moc, ale má to tu správnou horrovou atmosféru, se špetkou humoru. Je to kultovní záležitost, o tom žádná. Hrozně mně bavilo poslouchat hláškujícího Bruce Campbella, který má místo ruky motorovku a kosí mrtváky. Odpouštím tomu všechny chybky je to legendární! Ještě že má Sam Raimi, tak ujetou fantazii. - 100%. ()

Namefar

Včera jsem si film pustil náhodně, nevěděl jsem do čeho jdu. Milé překvapení. Horror a komedie v jednou, hlavní hrdina hraje jako pááán herec. Atmosféra domu je parádní, vše se povedlo. Místy trochu jako groteska. Za mně plný počet. ()

PRASÁK

Zdařilej americkej horor „Evil Dead 2: Dead by Dawn“ byl z důvodu politickýho režimu nucen ignorovat kina v Československu, i když je velmi pozoruhodný, že pod názvem „Зловещие мертвецы 2“ dorazil v premiéře 16. března 1987 do kinosálů v Sovětským svazu. Nicméně do ČSSR se tenhle děsivej masakr dostal na pirátskejch VHS (Video Home System) videokazetách a já jej poprvé zkouknul někdy na jaře 1988. Série o zlejch silách z „Knihy mrtvých“ čítá dosud pět částí: „Lesní duch“ (Evil Dead) z roku 1981, „Smrtelné zlo 2“ (Evil Dead 2: Dead by Dawn) z roku 1987, „Armáda temnot“ (Army Of Darkness) z roku 1992, „Lesní duch“ (Evil Dead) z roku 2013 a „Smrtelné zlo: Probuzení“ (Evil Dead Rise) z roku 2023. „Otcem“ týhle série (natočil první tři filmy) je americkej režisér, scénárista, producent, herec a střihač Sam Raimi (nar. 23. 10. 1959). Pojítkem prvních tří hororů je vždy jedinej přeživší Ash Williams (herec Bruce Campbell), kterej se dokáže vzepřít moci knihy temnot, kterou je „Kniha mrtvých“ (Necronomicon Ex-Mortis). Ash a jeho přítelkyně Linda (herečka Denise Bixler) přijíždějí autem na jednu opuštěnou chatku v zalesněnejch horách. V chatce najdou starej magnetofonovej pásek, kterej Ash přehraje. Jsou na něm slyšet slova předchozího obyvatele chatky, kterým byl archeolog Raymond Knowby. Ten recituje pasáže z „Knihy mrtvých“ (Necronomicon Ex-Mortis), kterou objevil při archeologických vykopávkách. Zaznamenané zaklínadlo rozpoutává zlou sílu (známou také jako Kandarský démon), která zabíjí a Lindu přemění na mrtvolu. Ash je pak nucen jí useknout hlavu lopatou a pohřbít ji v mělkém hrobě poblíž srubu. K chatce druhej den přijíždějí: dcera archeologa Raymonda Knowbyho, Annie Knowby (herečka Sarah Berry), její partner Ed Getley (herec Richard Domeier), dále opravář Jake (herec Dan Hicks) a jeho přítelkyně Bobby Joe (herečka Kassie Wesley). Nemají nejmenší tušení, jak OBROVSKÝ ZLO NA NĚ ČEKÁ… I když není tenhle horor nijak dlouhej (jeho stopáž činí 84 minuty), divák si při jeho sledování užije nejen děsivýho zla, ale tak trochu i humoru. Celosvětová premiéra hrůzy „Evil Dead 2: Dead by Dawn“ proběhla v americkejch kinech 13. března 1987. Do československejch kin se hororová prasečina „Smrtelné zlo 2“ nedostala. Až 1. listopadu 2004 jej poprvé v ČR vydala na DVD společnost Bontonfilm. ()

hmyzovrah

Tak tohle byl nádherný pohádkový snímek, plný krásných romantických scének a nádherného, jemného humoru s nádechem letní atmosféry spalujícího slunce. Hahaha :-) Teď vážně: Před XXX lety jsem při shlédnutí, tohoto snímku lapal po dechu. Hrůzou a zároveň černým humorem, se mi ježil každej chloupek na mém těle. Bruce Campbell a jeho žena jedou na chatu. Ovšem na chatě se nachází kniha mrtvých. Tím začíná kolotoč uťatých končetin a rozřezaných hlav, tak jak si to dokáže fanšmekr jako já, náramně užít. A hle co se ještě ukrejvá ve sklepě. Jednoznačně nejlepší díl celé "trilogie" a Bruce Cambell podává fantastické výkony, jak herecké, tak i fyzické. Všude je tma, špína, bahno a Bruce je v tom vymáčenej a totalně rozsekanej a snaží se přežít, leč mu síly stačí. Lesní duch a jeho přisluhovači mu nedají chvíli klidu. Tohle je extraklasa mezi starými horory. ()

MaxBodycount

Rehashu/priamemu pokračovaniu Raimiho malého skvostu spolu s rozpočtom narástlo aj sebavedomie. Aby nie. Pôvodná formulka bola stále funkčná, mystické mumbo jumbo získalo na mýtotvornosti a Bruce Campbell ukradol každú scénu vo filme, ktorého dominantnou črtou je manická energia s ktorou sa rúti od úvodného tunela až kamsi do stredoveku v otvorenom závere. Pár oddychových-expozičných momentov je síce divákovi naservírovaných / Campbell v nich spravidla absentuje/, sú však zo všetkých strán obložené čierno-humornou splatterovou absurditou, ktorá je navyše lišiacky podporovaná Demingovou kamerou a skvelými zvukovými efektami. Prostredná časť trilógie na mňa, aj vďaka umne vyváženému pomeru humoru k hrôze pôsobí dojmom diela vytvoreného v kooperácii majstrov na vrchole síl. Klasika. ()

sommernachts

Gumové, naivné, nerozhodné, či chce byť komédia alebo plnohodnotný horror, nerozhodné, či je pokračovanie alebo prerábka prvého dielu - pravda, a čo? Na to všetko sere pes. Je to presne ten film, ktorý milujete aj s jeho nedostatkami. Neskutočný mix absurdného a morbídneho, kamerových vychytávok, smejúcich sa vypchatých jeleňov, rúk, ktorým sa dáva zbohom! a motorových píl. K tomu jediný a jedinečný Bruce Campbell. Toto už lepšie nebude. Urobené s láskou, a preto po zásluhe milované. ()

gggggg

Jednotka bola síce natočená s nízkym rozpočtom a efekty boli amatérske, ale aspoň trošku bola na úrovni. Dvojka nepriniesla nič nové, snažila sa byť vtipná a strašidelná zároveň a obsahovala prvky fantasy. Film vo mne nezanechal žiadnu kladnú emóciu, preto neviem čo hodnotiť, snáď len Bruce Campbella. Bol totiž jediná postava, ktorá mi neliezla na nervy. ()

Wiceman

Rozpočet je už vyšší, pořád je to děsivý, ale přidala se i komediální stránka, což podle mě fanouška prvního dílu je spíš trochu škoda (někdo to vidí jako plus, já jen z části). Jedná se o jakožeasi remake jedničky, přičemž zůstal jen Ash a jeho kočka Linda. Ash už není to plachý jehňátko z jedničky. Teď je z něj hláškující drsňák s motorovou pilou místo ruky a brokovnicí. Linda je pořád stejně jen do počtu, jako byla už v prvním díle (rozumějte - pro účel kuchnutí a pár hlášek). Nově nám ale přibila dcera původního badatele, co v úchyl chatce zkoumal se ženou Necronomicon ex Mortis - knihu mrtvých. Dále pak její přítel, jeden vidloň a jeho mladá, až příliš sexy pro něj, žena. Jakmile výše zmínění přijedou do chatky najdou tady lehce máklýho Ashe a sranda může začít. Les je pořád ultra děsivej a démoni snad ještě děsivější, než byli v prvním díle. Nemůžu ale napálit pět hvězd a to pro mě z důvodu přítemné komediální stránky. Pořád jsou to ale lepší 4* ()

mrtvej_pes

Tak tohle šlo (překvapivě) mimo mě. Když se míchá horor a komedie, jeden z těchto žánrů bude mít ve výsledném produktu přednost. Evil Dead II se snaží udržet oba najednou a tím je paradoxně oba zanedbává - strašidelné to není (působí to spíš groteskně) a vtipné taky moc ne (vtipné scénky na mě působily spíš trapně, než cokoliv jiného). Ve výsledku to na mě působilo jako slátatina s vysokým řemeslným potenciálem. Protože stejně jako v jedničce je zde výborný střih, kamera, imaginativnost, stop-motion animace... na úkor obsahu. Celý čas filmu jsem vlastně jen přemýšlel nad tím, jak moc bych si rád pustil Braindead. ()

MarekTulen

Po jedničce jsem u začátku tohoto filmu neměl pocit že by ho měl překonat, ale jak jsem ho dokoukal, stejně překonal. Miluji když se komedie s něčím spojí, někdy to je akční komedie, a tady například horrorová komedie, ale je to skvělé a prostě to miluji. Nevím proč jsem se tomuto tak moc vyhýbal, když je to tak skvělá podívaná, aspoň už vím proč je to nazývaný podle lidí jako nejlepší horror, což jsem si neuměl představit a kandidáta na top horror bych měl určitě něco jiného. Evil dead bude vždy v mém srdci, doporučuji! <3 ()

Tyleros

Raimi vzal z prvního dílu vše dobré, ubral na vážnosti a přidal více humorný krvavý akce. Bruce Campbell s motorovkou na ruce bude navždy jednou z největších ikon hororů! 10/10 ()

leafroller

Po poněkud experimentálním, i když sqělém prvním dílu, je dvojka konečně plnokrevný horor. Kromě absolutního šílenství, zahuštěného na prostoru jen několika metrů čtverečních a nadstandardního výkonu hlavního hrdiny oceňuji hlavně krátkou stopáž. No a samozřejmě moje nejmilejší scéna s bábou ve sklepě. Její děsivost si pamatuji již z dětství, kdy jsem to viděl ponejprv. Zbývá už jen dodat, jaká škoda je třetího dílu, který je vše ostatní jen ne horor. Kanda! ()

Bilkiz

Jednotku považujem za pomerne kvalitný horor, avšak z označenia dvojky ako horor/komédia som bol celkom skeptický, pretože skĺbenie týchto dvoch žánrov pre mňa nikdy nefunguje. Rovnako to bolo aj pri Evil Dead II a navyše film nebol ani strašidelný ani vtipný. (4.5/10) ()

Chupacabros

Naprostá dokonalost, kvůli které jsem začal jako kluk milovat horory.  Perfektní kamera, šílenství valící se na hlavního hrdinu ze všech stran. Hlavně ale intenzivní jízda od začátku do konce. Raimi byl prostě v osmdesátkách neskutečnej borec. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)