Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

sibskyn

Tohle jde, už bohužel mimo mě. Jakmile se do hororu plete humor, tak to většinou nedopadá dobře. Ubylo atmosféry, i gore, drsnosti a naopak přibylo více humoru. Pro mě nejslabší díl z celé trilogie. ()

Leb_Halabala

Lesní Duch i Armáda Temnot jsou moc fajn podívaný, ale Smrtelný Zlo je překonává. Je značně vtipnější a krvavější než oba díly, Zároveň vládne nepříjemnou atmosférou a několika účinejma lekačkama. Prostě vyprcaná fantasmagorie se znásiluňujícíma stromama a smějícíma se lampama. ()

Syndrom

Raimi promarnil námět. Zatímco 1 byla sice scénářem pouze schéma pro žánr (ale obsahovala jednu z nejděsivěji podaných vět co sem zažil: "Co to má s očima?! Co se jí to proboha stalo s očimááááá!!!!???" a jednu z nejvtipnějších vět, co sem zažil: "Za chvili bude úsvit a můžeme odsud vypadnout. Ty, já, Linda, Shelly. Teda, n-ne. Shelly vlastně ne." ), tak režijně je to klenot. Surreálná kamera, odporné triky ke konci až švankmajerovsky výtvarné a atmosféra ABSOLUTNÍHO zla. 2 chybí podobné silné režijní situace a tak jen přešlapuje na místě a vaří nějakou tu lehkou komiku nebo fanservis prvního dílu z vody. Měl to udělat tak, že úplně vynechá zbytečně převyprávěné intro a rovnou skočí na záběr posednutí Ashe (nejlepší z filmu), pak ho nechá polovinu děje halucinovat v šílenym lunaparku mentálního domu hrůzy, zatímco celou dobu seděl na židli. V posedlých snech objeví vchod ze sklepa do podzemí, kde se nachází temný lovecraftovský hrad z povídky Outsider. Jako průvodce mu bude sloužit prokletý duch profesora Knobyho. Spolu otevřou bránu do středověku kde musí Necronomicon zničit v zárodku. Kataklizmatický konec a závěrečná scéna stejná (druhá nejlepší ve Dvojce). ()

Pan.Antonin

Ve druhém Smrtelném zlu (případně Lesním duchovi) tvůrci přitlačili hlavně na komediální stránku, a tak tu máme více groteskních a "trikově gumových" scén. Vzhledem k tomu, že mně se na jedničce víc líbila atmosférická stránka snímku (a i při srovnáních s jinými horor-komediemi jsem se tu bavil méně), tak dvojce musím dát menší hodnocení. Specifická poetika této série jde tak nějak mimo mě. ()

Dr_Berry

Víc peněz, víc triků, víc krve oproti jedničce. Chronologie neexistuje, s tím jsem počítal, jen mě to tak nezaujalo jako jednička jako by mi tomu chyběl nějaký smysl nebo budování postav. Pravdou, ale je že právě druhý díl dal světu ty spravný nezapomenutelný prvky Evil Dead - ruka posedlá zlem, motorová pila, brokovnice, Bruce Campbella v nejšílenější formě a hektolitry krve. Kult to je, ale také ukázka jak mohla vypadat jednička za víc peněz. ()

hony23

Ash uprostřed lesa v odlehlé chatě bojuje proti démonům sekerou, brokovnicí i motorovou pilou. Filmu ale chybí napětí, humor je stupidní a vzhledem k nízkému rozpočtu i triky jsou na nízké úrovni. ()

david141474

No tak tohle bylo neskutečný! Je vidět, že tady se z části ignoruje konec prvního dílu a tady si film jede to svoje. Tohle bylo mnohem, ale mnohem lepší než nějakej první díl, tohle bylo to pravý ořechový. Tohle není horor, tohle je šílená komedie u které jsem to už několikrát nevydržel a málem se posral smíchy. Jeden z důvodů byl ten, jakým způsobem to bylo natočený a zahraný a za druhé jinak to prostě nešlo. Podtitulkovou scénu ve druhém Strangi jsem nikdy neměl rád, ale teď, když vidím jakej je Bruce Campbell herec, se mi postupem času ta podtitulkovka začíná líbit čím dál víc. Já uznávám, že v té době jsem Bruce neznal a teď je mi to celkem líto. Ale nechám minulost minulostí a vrhnu se ani tuto recenzi. Duo Bruce Campbell a Sam Raimi si jede to svoje a spíš jim jdou komedie než horory. Ash Williams je skvělá postava a já jsem si ho postupem času víc a víc oblíbil. Je zde plno skvělých scén, ale nejlepší je fiknutí ruky. Já si tento film zamiloval a už se nemohu dočkat až si teď po dopsání recenze pustím Armádu temnot. 10/10 Kam se hrabe jednička! ()

F2003F

Trápne pokračovanie už ako-tak vstrebateľného odvaru násilia, ktoré si držalo aspoň svoju mierne ponurú atmosféru a uznateľne predostrelo pár významných scén so slabými avšak pozerateľnými trikmi. Dvojka nemá z toho nič a ani sa nepokúša mať. Naopak snaží sa obrátiť nôtu naruby a zmeniť štýl na zábavnú brutalitu. Ibaže im to vôbec nevyšlo. Masky sú otrasné, prostredie umelé, zábava nevtipná, výkony a repliky smiešne nezvládnuté. Námet fajn, ale znovu bez vysvetliviek (čo robil Ash medzi filmami, prečo sa tam vracia) a celok pôsobí amatérsky. Tvorca sa od predošlého náčrtu ďalej neposunul iba stangnoval vlastným úletom. ()

Vital

Ačkoliv to nemá žádný děj,tak triků tam je jak hrachu,a o tom ten film je,někdy se musí rozum nechat doma a hodnotit srdcem:-) ()

Ladisec

Já se královsky bavil, Ash je naprosto dokonalej hrdina, Sam Raimi zkrátka ví jak natočit dokonalou hororvou komedii, povinnost pro každého hororového fandu. ()

HerMister

Vsimly ste si ze kdzy Ash hleda ve sklepe ty stranky tak je bere ze zeme pravou rukou, kterou ale nema...nevim jestly to Sam jen prehlid bo je to schvalne ale i tak dobrej film na 4 * urcite to vidim... ()

LooX

Úlet jako kráva!Raimi je úchyl jak má být a nebojí se originálních,byť většinou dosti nechutných nápadů.Hlavní hrdina dostává HODNĚ naprdel a v momentě kdy si Ash nandává na pahýl motorovku,se rodí legenda. Už nikdy nepojedu ke kamarádovi co má v lese taky chatu.Kdo ví,co tam má za knihy! ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)