Smrteľné zlo 2

• Česko Smrtelné zlo 2 (viac)

Ash (Bruce Campbell), jediný přeživší smrtelného zla, se vrací, se svou přítelkyní Lindou (Denise Bixler), do osamělé chaty hluboko v lese. Spolu objeví záhadnou nahrávku s hlasem profesora Knobyho, který cituje pasáže z Necronomiconu, pradávné knihy smrti. Díky tomu zjistí, že profesorova slova jsou dost silná, což se projeví prokletím, které osvobodí duši ďábla, žijícího v nedalekém lese, jež je obklopuje. Sledujte teror - nechutné spiknutí a nadpřirozené démony, kteří vpadnou do chatky v krvavém tažení po lidských obětech. V zoufalství se Ash pokusí uniknout svému strašnému osudu a tak bojuje s hrůznými démony s pomocí nečekaných hostů. Avšak brzy zjistí, že nemůže soupeřit s nepopsatelnými stvořeními, která číhají za každými dveřmi, na každém rohu... (oficiálny text distribútora)

Deftie

Oproti temnej a atmosferickej jednotke, je to jasný prepadák. Áno, spočiatku som sa párkrát zasmiala, ale to nestačí na urobenie dobrej komédie a absentujúca atmosféra zas nerobí horor. Naviac mi vadila úvodná opakovačka. Ja viem, že pamäť je sviňa a 6 - 7 rokov je vcelku dlhá doba, ale aj tak, tie zmeny mi nevoňali. Na rozvetvenie mystiky treba mať gule, ktorú Raimi má, ale na jej zvládnutie treba aj trošku súdnosti a veľký um, o týchto kvalitách u Raimiho presvedčená nie som. Dve hviezdičky za dve scény a za úctu k jednotke. ()

RajAthen

Jo, tohle je skutečně svébytné dílko. Osobně se mi nezdálo minishrnutí na začátku jako dobrý nápad, ostatně "dějové" roubování je taky dost přichycené za vlasy, ovšem to i celý zbytek, takže bych zde plakal na špatném hrobě, nedejbože, aby z něj pak něco vylezlo, jako se to děje chudákovi Brucovi. S bandou cynických kolegů dobrá podívaná na večer, ovšem vnitřně dost nejenotné, protože zkrátka komedie a horor nejdou úplně dohromady. ()

Shakaar

Měl jsem původně v úmyslu podívat se rovnou na trojku, ale řekl jsem si že zkusím i předešlý díl. A bavil jsem se. Možná jsem zvrácený ale fakt jsem nevěděl jestli se bát či smát. Opravdu film se ani za nic nebere vážně. Krev stříká na každém rohu (někdy i zelená :-)) a Bruce Campbell v roli spasitele a uhlavního bojovníka se zlem se k němu odvážně staví, s oblíbenou motorovou pilou, sekerou či brokovnicí...ikdyž je fakt že občas dostává na frak a všemocné příšery ve formě stromů bývalých zemřelých nájemníků ho vůbec nešetří :-). Lekaček není pramálo, vřeštících děvuch taky ne...no co by si mohl hororový nadšenec víc přát. Pravda nejsem uplně typický divák hororu, ale podle referecí jsem nemohl odolat. Ostatně o typický horor se nejedná. Vychází sice předchozího dílu, ale jinak je to něco na způsob remeaku. S porovnání s jinými horory humorně pojatého. Co se týče děje, ten nehledejte ani. Ostatně dialogy (pokud je na ně vůbec prostor) jsou velmi krátké a vzhledem povaze filmu ani nepotřebujete titulky k němu. Efekty, jak tady někdo dodal rovněž spracováním idealně zapadají do děje. Prostě nádhera. 4* bez debat a doporučuji. ()

vincchuppo

Na začátku je trochu nesrozumitelná rekapitulace předchozího dílu. Ale jinak se filmek žene šílenou rychlostí vpřed, což je nářez! Oproti jedničce postrádám trochu víc napětí, ale crazy scény jsou fakt cool! Podle mě je druhý díl nejdůležitější kvůli přeměně Ashe z weakass Ashe na onoho cool badass Ashe ze trojky! Záběry jsou luxusní a ohromě mě bavili zejména ty správné Ashovy vyšinuté xychty! Beru to jako pilíř k nadsázce do trojky ale na Armádu Temnot to rozhodně nemá. Ta je totiž absolutně geniální! ()

Rawar

Tak přátelé, scénka s nemrtvou rukou, která hlavnímu hrdinovy nakládá a rozbíjí talíře o hlavu je naprosto bezkonkurenční a málem mé z ní odvezli. Raimi je vážně třída, je to sice hlavně prdel ale třeba zvuková složka rozhodně k smíchu není. Příchod proměněných oznamuje neuvěřitelně intenzivní zvuk motorového letadla a kamera letící lesem tomu dodává na intenzitě. Skvělá, old school, prasárna kde nechybí humor ()

Yellyman

Jednička nesměle oťukávala dřevěné stěny opuštěného srubu, nízký rozpočet jí lezl i ušima, stejně jako prkenní herci. Dvojka se do toho vrhla po useklé hlavě a dovedla Raimiho úchyláctví k dokonalosti. Perfektní přehrávání Campbella vystřídalo to přehrávání toporné z prvního dílu a ten tak dokázal ztvárnit hafo bránici ničících scén. Doporučit Smrtelné zlo zní sice trochu ošklivě, přesto tak dělám. Doporučuji. ()

dustur

Sam Raimi natočil druhú časť tejto už kultovej série a spravil dobre,lebo táto časť je ešte zábavnejšia než prvá ,a z postavy ktorú si zahral opäť Bruce Campbell spravil kultovu postavu,ktora bude určite že nezabudnuteľná a zapíše sa do dejín kinematografie... Moje hodnotenie filmu,je jednoznačne.: 5 / 5 ----- komentár upravený 07.07.2016 ()

danny_21

Méně ztřeštěné než předchůce, přesto pořád zůstvává v poli mnou nepochopených kultů gore. Ani jako horror, ani jako komedie nefunguje a jejich spojení už tuplem. Od Armády nic nečekám, snad překvapí - 40 % ()

Mouchal

Nějak ten začátek nechápu. Jedná se o druhý díl, ale restartuje začátek? Nebo to měla být jen jakási rychlejší rekapitulace minulého dílu (Evil Dead 1.5)? No tohle nechám být. Poté nám Sam Reimi spolu s démonobijcem Ashem naservírují řežbu, jak to máme rádi. Bohužel už se ale nejedná o tu inovativní jízdu, kterou je jednička tak pověstná. Novinek tu oproti předchozímu dílu máme jako napadaného sněhu v červenci. Něco dvojka dělá lépe, v něčem naproti tomu zase pokulhává. V čem je toto dílko se starším Lesním duchem ale úplně stejné je v jeho brutalitě, ale naneštěstí i v debilním chování několika postav (je jich tam tak málo a stejně se chovají naprosto stupidně). Příkladem je posednutí a následné zavraždění muže jedné ženy, kdy je to ženě totálně ukradený a vymítá démony jako by se nechumelilo. Film tak nepůsobí moc uceleným dojmem (možná je to i jeho účel) a přijde mi spíš jako zvrácená přehlídka všemožných brutalit a nechutností. Naštěstí to má pár scén s nápadem (vysmívající se Pixarova lampa, posedlý Ash nebo konečná cesta do minulosti), ale je toho zoufale málo a i to znásilnění stromem se mi nějak více zamlouvalo v jedničce. Tenhle film prostě drží nad vodou to, že se to ve svém čase stalo jakýmsi kultem, veze se na vlně nostalgie a hraje mu do karet i to, že podobných filmů je na světě opravdu maličko. Ani to mě ale nedovede k tomu, abych ho mohl nějak moc vychvalovat. Každopádně místo ruky motorovku? Klobouk dolů. To chce pořádný koule! 65% ()

gemi

Hodnotním pod dojmem, který ve mně film zanechal před dvaceti lety, kdy jsem jej viděl naposled. Tak nějak cítím, že dívat se na něj znovu v dnešní době by byla smrtelná chyba, která by nejen zbourala skvělé vzpomínky, ale taky umazala několik hvězdiček z hodnocení. ()

Likan7 odpad!

Asi jsem hloupej, ale když mě už moc nebavila jednička, měl jsem z dvojky vyloženě hrůzu. A bohužel jsem tušil dobře. Nesedí mi pokud někdo cpe komedii do hororu. Může být horor s humornými prvky nebo scénami, ale hororový komedie vyloženě nenávidim. Co ale ještě víc nenávidim je, když se při sledování cítím trapně. Ať už to je TalentMania a nebo Smrtelné zlo 2, protože tohle prostě JE trapný. A k tomu hrozně nudný, a to i přes svou hodně sympatickou stopáž. Není to horor, komedie a drama už vůbec ne. Promiňte, pokud jsem Vás, přisluhovači kultu, urazil. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré stojí za to. Príbeh nám pokračuje síce ďalej, tam kde prvý film skončil. Keďže bol prvý film zakázaný v dobe vydania, kôli jednej scéne, tak sa režisér rozhodol dať veľmi stručnú rekapituláciu, toho čo sa stalo. To, že to skrátil ničomu neprekáža, keďže pre dej filmu je to celkom podstatné. Príbeh je zaujímavý a jednoduchý a v niektorých častiach aj celkom vtipný. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85% ()

Psycho.R

Jednička mě úplně znechutila. Věděl jsem ovšem, že všichni říkají, že dvojka je úplně jiná a daleko lepší. A dávám jim za pravdu. Nějakou extra komedii jsem v tom teda neviděl, ale rozhodně je to natočeno již zkušenější rukou. Je tu feeling 80´ hororů, který mám rád a tak musím říct, že dát tomu druhou šanci nebyl tak špatný nápad. ()

junxi91

Další film z edice "hororového směšného hnusu", tak by se dalo nazvat tohle dílo z jedné opuštěné chatky, ve které se nachází hluboký sklep, na pásce jsou nahrány úryvky z Knihy mrtvých a okolo chatky se pohybuje neznámé zlo, které má svůj původ v přírodě. Ash Williams a jeho přítelkyně Linda si vyrazí na romantický pobyt do zdánlivě opuštěného srubu uprostřed lesa. V kabině Ash přehrává kazetu archeologa Raymonda Knowbyho, předchozího obyvatele kabiny, kde archeolog recituje pasáže z „Knihy mrtvých“, Necronomicon Ex-Mortis, kterou objevil během archeologických vykopávek. Zaznamenané zaklínadlo uvolní zlou sílu (také známou jako kandarianský démon), která zabije a později posedne Lindu a změní ji v „mrtvého“. Ash je pak nucen jí během souboje useknout hlavu lopatou a pohřbít ji v mělkém hrobě poblíž srubu. Za úsvitu uchopí zlá síla Ashe a tlačí jej skrze les daleko od chaty. Nakrátko se stane posedlý démonem, ale když se rozední, nevysvětlitelně se vrátí do normálu. Ash se pokusí z oblasti uprchnout, ale zjistí, že most ke srubu byl zničen. Duch ho pronásleduje zpět do kabiny, kde na něj zaútočí Lindina oživená hlava a kousne ho do ruky. Běží do kůlny, kde na něj její bezhlavé tělo zaútočí motorovou pilou, ale on jej přemůže a narve Lindinu hlavu do svěráku, kde ji rozřeže motorovou pilou. Jeho pravá ruka se díky kousnutí stane posedlá a pokusí se ho zabít. On ji proto odřízne motorovou pilou, a chce jí zastřelit brokovnicí, ale ruka mu mezitím uteče a schová se někde ve stěnách. Mezitím se Knowbyho dcera Annie a její výzkumný partner Ed Getley vracejí z vykopávek s chybějícími stránkami z Necronomiconu, až se dostanou ke zničenému mostu. Požádají opraváře Jakea a jeho přítelkyni Bobby Joe, aby jim ukázali jinou cestu do srubu, kde najdou rozzuřeného Ashe pokrytého krví. V domnění, že zavraždil Annieiny rodiče, ho Annie a ostatní zamknou ve sklepě. Čtyři nově příchozí si poslechnou zbytek Knowbyho nahrávky, podrobně popisující, jak byla jeho žena Henrietta posedlá kandarianským démonem a že ji Knowby zabil a pohřbil ve sklepě. Ash si uvězněn ve sklepě všímá, jak Henrietta vylézá ze svého hrobu, a tak se snaží dostat ven, naštěstí mu otevřou poklop a on uteče. Henrietta, nyní mrtvá, posedne Eda; Ash jej rozseká sekerou. Bobby Joe se snaží utéct, ale démonicky posedlé stromy ji napadnou a odvlečou pryč. Annie přeloží dvě stránky Necronomiconu, než je Jake sebere a hodí stránky do sklepa, čímž je se zbraní v ruce přinutí najít Bobby Joe. Ash je znovu posedlý a zaútočí na Jakea. Annie se stáhne do srubu a omylem probodne Jakea (spletla si ho s posedlým Ashem), kterého pak Henrietta zabije. Mrtvý Ash se pokouší zabít Annie, ale po spatření Lindina náhrdelníku se vrátí ke svému normálnímu já. Ash s pomocí Annie upraví motorovou pilu, připevní si ji na pahýl své pravé paže (po odseknutí ruky) a přeřízne hlaveň brokovnice. Po nalezení chybějících stránek Necronomiconu ve sklepě Ash zabije mrtvou Henriettu. Stromy jsou posedlé zlou silou a tak začnou ničit chatku. Annie odhalí, že přečetla pouze první polovinu zaříkadla a pokusí se dokončit druhou polovinu. Když to čte, Ashova useknutá ruka se odněkud vynoří a uchopí kandarianskou dýku, aby ji bodla do zad. Podaří se jí dokončit zaklínadlo, než podlehne svému zranění. Zaklínadlo otevírá dočasný vír, který vtahuje nejen démona, ale také Ashe a jeho Oldsmobile Delta 88. A nesmí chybět třešnička na dortu v podobě cestování časem, konkrétně do středověku, kde se Ash setká s rytíři. Prostě to byla síla, hnus a násilí převládal a já mám nyní z přírody mnohem větší respekt! () (menej) (viac)

samkko

Obsahově možná nabitější, avšak ve všech dalších aspektech jako třeba konzistentnost příběhu, nevtíravý černý humor, sympatie k postavám, nebo vizuální zpracování, kterým předchozí díl okouzlil nejedno divácké oko, zde v druhém dílu působí podstatně méně dobře a Evil Dead II tak vedle svého předchůdce působí jako film, na kterém si někdo nedal až tak moc záležet. Čím mě ovšem Raimi dokázal přesvědčit a opět vrátit na stranu tohohle kultu, byla ta zmatená vlna nikdy nekončícího magoření a šílenství, kterou nám svým specifickým hereckým umem předal Bruce Campbell. ()

SunWuKung

Moj najoblubenejsi film vseobecne, na ktorom som vyrastal, ktory poznam naspamat a kvoli ktoremu som na zakladnej dostal nejednu poznamku do ziackej knizky kvoli citacii z filmu a hadzanie sa o zem ( ked ruka utoci na Asha v kuchyni ) :))))) ()

Mocoft

Jednoduchoučký děj, který se dá popsat jednou větou, mizerné zvukové a digitální efekty (tanec mrtvé je hodně k smíchu), ale nádherná scéna se zblázněnou rukou, kvůli které je to potřeba vidět. A nesmím opomenout výborný závěr. V jedné ruce motorovku a ve druhé pušku :))) ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

12.03.2013

Řečeno slovníkem Pulp Fiction, Sam Raimi je právě teď „spokojenej parchant“. Omalovánková fantasy Mocný vládce Oz odstartovala skvěle v amerických i světových kinech a za první víkend nastřádala… (viac)